forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Marketprint/Darkwood - Stripoteka i sve uz nju
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 113

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2478 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 12/12/2015 : 13:45:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
U FR aktuelan je broj 20.




Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 23/12/2015 : 18:32:37  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 23/12/2015 : 18:33:40  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Darkwood novi suizdavac Stripoteke...Sloba postao glavni urednik...Bravo za DW ekipu...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/12/2015 : 19:16:14  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
jel ovo neka zajebancija?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 23/12/2015 : 19:22:01  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

jel ovo neka zajebancija?



Ma ne bre Antisa, kakva zajebancija...ovo je zvanicna objava na FB strani Stripoteke...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 23/12/2015 : 19:24:23  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Evo i impresuma kao potvrde...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/12/2015 : 19:34:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

WTF!? Zasto? Zasto pobogu!? :o


Pa zar su Perle skupe? I jos u boji na odlicnom papiru (suti jaki). Zar stvarno treba jos na WC papiru da izađe? Zasto pobogu?



WTF?


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 23/12/2015 : 19:38:22  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


WTF!? Zasto? Zasto pobogu!? :o


Pa zar su Perle skupe? I jos u boji na odlicnom papiru (suti jaki). Zar stvarno treba jos na WC papiru da izađe? Zasto pobogu?



WTF?





Verujem da je ovo sa LJS iznudjena varijanta i samo privremena stvar dok sve ne legne na svoje mesto...uostalom, cucemo uskoro vise od novog urednistva...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/12/2015 : 19:47:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

pa dobro, mozda se prava isticu pa zasto ne odstampati ponovno (ionako M surađuje sa DW), ono, valjda Stripoteku kupuje potpuno druga publika od obicne stripofilske *sarscasm off*



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 23/12/2015 : 19:54:50  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


pa dobro, mozda se prava isticu pa zasto ne odstampati ponovno (ionako M surađuje sa DW), ono, valjda Stripoteku kupuje potpuno druga publika od obicne stripofilske *sarscasm off*






I to je istina, koju mi "zagrizeniji" cesto zaboravljamo i zanemarujemo...Stripoteka ima mnogo "veci domet" od strip albuma, ili bi bar trebalo da ima...to je poenta...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1586 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 23/12/2015 : 20:00:47  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Možda sada konačno Stripoteka počne izlaziti u kvalitetnoj tehničkoj izvedbi (a ne na tariguz papiru) prikladnoj stoljeću u kojem živimo.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/12/2015 : 20:13:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axle munshine

I to je istina, koju mi "zagrizeniji" cesto zaboravljamo i zanemarujemo...Stripoteka ima mnogo "veci domet" od strip albuma, ili bi bar trebalo da ima...to je poenta...



Mozda. Ili barem bilo bi lepo da je (stvarno) tako.


Ali 2,80€ je ipak previse za takvu tehnicku opremu, pri tome jos vec objavljen materijal (u ovom primeru). Ali dobro, nas ionako nema nesto mnogo. Mozda 500, najvise 750.

Dok se mi 150 dinara cini sasvim prihvatljiva cena (samo ne za duplirane naslove).


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 23/12/2015 : 20:30:53  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by axle munshine

I to je istina, koju mi "zagrizeniji" cesto zaboravljamo i zanemarujemo...Stripoteka ima mnogo "veci domet" od strip albuma, ili bi bar trebalo da ima...to je poenta...



Mozda. Ili barem bilo bi lepo da je (stvarno) tako.


Ali 2,80€ je ipak previse za takvu tehnicku opremu, pri tome jos vec objavljen materijal (u ovom primeru). Ali dobro, nas ionako nema nesto mnogo. Mozda 500, najvise 750.

Dok se mi 150 dinara cini sasvim prihvatljiva cena (samo ne za duplirane naslove).





Da, u pravu si, 2,8e je previse...ko zna ko se sve ugradjuje u tu cenu, jer ipak je to oko 150% skuplje nego sto je realna cena...u Srbiji je cena oko 1,2e, sto je OK za ono sto se nudi...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 23/12/2015 : 22:10:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Možda je ovo jedina Stripoteka ikad koju neću kupiti.

To zbilja nema nikakva smisla. Kupio sam izdanje od DW za 25 kuna, a ovo bi trebao platiti 18 kuna da imam i crno bijelu verziju. WTF? Kome u Srbiji treba tariguz izdanje kraj DW izdanja, a sigurno nije bila namjera izaći ususret čitateljima van Srbije.

Teško mi ovo pada jer je kupujem već 40 godina i koliko god imam problema s prostorom kupovao sam i neke brojeve u kojima su objavljivani stripovi koje već imam na engleskom, ali ovo je savršeni besmisao.
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2478 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 23/12/2015 : 22:40:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Katastrofa. Po meni bi trebalo raditi obrnuto, kao u slučaju sa Tugovankom, a ne ovako. Naravno da neću kupiti, a to će biti prva Stripoteka koju propuštam od rata pa na ovamo.

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/12/2015 : 22:43:02  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


I jos u boji na odlicnom papiru (suti jaki).



Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 24/12/2015 : 03:00:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
ma pustite papir i boju; jestel ikad vidjeli japanski sedmicni magazn/knjigu sa hiljadu-dvije i kusur stranica na slicnom jeftinom papiru kao stripoteka itd..meni su recimo mange na jeftinom papiru sa ok koricama naj knjige..jer dobijes dobru pricu, laka cijena, nije tesko, a i ne pece te ako ti se ne svidi 100% , ne ubija ti police od tezine u ormaru it'd, it'd..samo sto stripoteka izlazi kao u komunisticko vrijeme isti broj stranica, moze i boja na jeftini papir (barem ponekad), kako japanci mogu?.....treba vise stranica i dupolo ako treba oprciti jedan dva albuma sa nekim kracim stripovima svakog broja itd..to bi bilo vrh a jos jeftino..i zamisli nesto kao Akiru mangu u A4 formatu jednu 40 i vise stranica po broju..samo naravno onda Stripoteka mor a imati barem 200 stranica raznih stripova...hmmm, mozda snijevam
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 24/12/2015 : 10:56:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Budimo optimisti: možda je ovo samo jedan broj mapravljen za prelazni period, dok se nova ekipa ne snađe i preuzme posao kako treba.

U pesimističnoj varijanti Stripoteka bi mogla postati poligon za ponovno objavljivanje tj. reklamiranje već objavljenih DW-ovih stripova, što bi izuzetno pojeftinilo izdavanje revije, ali je i uništilo, barem u mojim očima.

I ovo je zapravo DW-ovo preuzimanje Marketprinta, a ne spajanje dviju izdavačkih kuća.

Baaaaneeee, jaaaaavi seeeee!!!!!


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/12/2015 : 11:01:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Djole:
Oukej, priča je krenula malo ranije nego što je trebalo, što nije neka sreća, ali šta da se radi.

Ajmo redom sa komentarima i pojašnjenima.

Da, tim iz Darkwooda od januarskog broja uređuje i Stripoteku. "Preuzimanje" nije dobar termin - ponuđeno nam je da u većoj meri učestvujemo u izdavanju najstarijeg i najcenjenijeg stripskog magazina u ovom delu sveta, i prihvatili smo tu odgovornost (naročito imajući u vidu koja je bila alternativa). To je ogromna čast - i još veća odgovornost.

Zašto Long Džon Silver? Više razloga. Strip izgleda spektakulrno c&b, zaslužuje da se sa njim upozna više od trocifrenog broja ljudi koliko ga je kupilo u Perlama, i bio je dostupan u kratkom roku koji je postojao za sređivanje ovog broja. Takođe, neko je pomenuo Vestern kao opciju - ne, Vsetern je slikan, nema tuš i olovke, kad bi mu se skinula boja, to ne bi ličilo ni na šta.

Hoće li sada i Pepelnik, W.E.S.T., Tugovanka... izlaziti u Stripoteci? Neće.

Hoće li biti i dalje stripova koji nisu premijerni? Moraće da bude, opet iz više razloga. I do sada je bilo brojeva sa starijim stvarima, i to je jednostavno realnost ne samo Stripoteke, već i magazinskog izdavaštva uopšte. I druga dva preostala magazina u Evropi, Spirou i 2000A.D. s vremena na vreme imaju "klasike" unutar svojih korica, jednostavno zato što valjana finansijska konstrukcija sa premijernim materijalom nije moguća - a i zato što časopisi imaju mnogo brutalniji i nemilosrdniji ritam od drugih izdanja. Kasne ugovori i materijali? Ili nešto što nije premijerno, ili preskačeš broj.

Takođe, raslojavanje publike je konačno krenulo i u Srbiji, tako da osoba koja je voljna da kupi Stripoteku za 150 dinara nije voljna i da kupi taj isti strip u integralu za 1700 dinara - a ko može da daje 1700 dinara za kolor integral, neće nužno prihvatiti crno-belu verziju za 150. To će sve dovesti do više izbora za kupce - a i do lakšeg otplaćivanja prava, materijala i svega ostalog za izdavače, jer više neće zavisiti od samo jedne ciljne grupe, pa samim tim i do raznovrsnije lepeze izdanja, umesto da se ide isključivo na zicere.

Nevezano za to, trudićemo se da premijernih stripova bude što je više moguće, radi se na tome da u najmanje naredna 4 meseca budu samo premijere.

Hoće li biti promena uređivačke politike, papira, ritma izdavanja...? Ček, polako.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 24/12/2015 11:01:59
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18399 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 24/12/2015 : 12:49:28  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Sve ok,imam LDS u Libellusu ali cu sa radoscu kupiti i tog u Stripoteki...
Stripoteka je zame postala nuzna ko zrak koji disem i nema cijene da me odvrati od kupovine...svaka cast Djoletu i Darkvudu da su prihvatili pomoc oko uredivanja te revije kojoj fali iskreno...samo bolji papir.za dobre stripove se uzdam u ukus redakcije..
Ok je da dobri stripovi postanu dostupni i onima koji si ne mogu priustit albumska izdanja..
LDS je ok strip ali nisam ostao bez daha citajuci ga...dosta ima oblacica i razgovora, i potrebno se skoncentrirat kod citanja...Thorgal mi je recimo bolji 50% ali to je moj ukus.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 24/12/2015 12:51:32
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/12/2015 : 12:55:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Dajte nama radije LSD nego LDS (ionako su propali kao stranka). *ovo nece razumeti glave van Slovenije pa mi nemojte ni zameriti*


Ali iz 150 dindzi na 2 jura osamdeset ... je van svake pameti. Sto onda ni DW stripovi nisu toliko skuplji kod nas? Nedajboze!!!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/12/2015 : 13:13:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Dajte nama radije LSD nego LDS


To nije ni čudo ako prva opcija izaziva manje psihološke probleme od druge.
Inače, Long John Silver je solidan strip ali ništa više od toga.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - DODSFERD on 24/12/2015 13:14:32
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 24/12/2015 : 13:26:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Da Long John Silver, nije navlakuša Za Long Dong Silvera! Tko zna kakav nas urednički koncept čeka!? (Stripovi za odrasle??)
Go to Top of Page

trle
New Member



Bosnia and Herzegovina
243 Posts

Member since 06/07/2004

Posted - 28/12/2015 : 21:19:47  Show Profile Show Extended Profile  Send trle a Private Message  Reply with Quote
Sasvim najnormalnije! Pitanje je vremena bilo ko će pokušati najcijenjeniji brend 9 umjetnosti na ovim prostorima da revitalizuje. Radujem se da su to ljudi koji su pokazali da znaju da rade, osim što vole kvalitetne stripove. Očekujem svašta dobrog ubuduće, čak i van mojih očekivanja. Mogao bih da pišem prijedloge, pravim listu muzičkih želja, ali slutim da će bit sve i više od mojih očekivanja. Za mene redovna situacija - vrijeme izlaska nove Stripoteka, otići do trafike, kupiti Stripoteku, pročitati Stripoteku, odložiti u kolekciju, čekati naredni broj... (if dosadno go to 3:random).
To je valjda snaga "brenda" -ima stalne kupce pa čak kad sve i ne štima baš!

TM
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18399 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 29/12/2015 : 10:27:53  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trle

Sasvim najnormalnije! Pitanje je vremena bilo ko će pokušati najcijenjeniji brend 9 umjetnosti na ovim prostorima da revitalizuje. Radujem se da su to ljudi koji su pokazali da znaju da rade, osim što vole kvalitetne stripove. Očekujem svašta dobrog ubuduće, čak i van mojih očekivanja. Mogao bih da pišem prijedloge, pravim listu muzičkih želja, ali slutim da će bit sve i više od mojih očekivanja. Za mene redovna situacija - vrijeme izlaska nove Stripoteka, otići do trafike, kupiti Stripoteku, pročitati Stripoteku, odložiti u kolekciju, čekati naredni broj... (if dosadno go to 3:random).
To je valjda snaga "brenda" -ima stalne kupce pa čak kad sve i ne štima baš!



CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page
Page: of 113 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000