forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Marketprint/Darkwood - Stripoteka i sve uz nju
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 113

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 22/06/2016 : 20:31:19  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Stani, jel to nova Stripoteka? Izašlo? Kompletan TLC? :o
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/06/2016 : 20:34:11  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!







Da prekopiram i na ovu stranicu, jer to zasluzuje
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/06/2016 : 20:36:28  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Stani, jel to nova Stripoteka? Izašlo? Kompletan TLC? :o



Nije izaslo jos, izlazi u julu. Izgleda da je kompletan the last crusade.

Ko ne zna, sta je the last crusade, to je prica koju potpisuju Frenk Miler i Brajan Azarelo iz 2016. koja sluzi kao prequel za The Dark Knight Returns
Pisao sam o ovom izdanju na Batman topiku jos prosle godine:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=41&TOPIC_ID=31202#1919177

Radnja ce se odvijati 10 godina pre dogadjaja iz Povratka, videcemo Batmana koji je jos uvek u akciji sa svojim tadasnjim Robinom, Jasonom Todom i saznacemo kako je Tod skoncao u Millerovom svetu i sta je dovelo do svega onoga sto se izdesavalo u Returnsu i Strikes Backu.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 22/06/2016 : 20:59:20  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Jbt
Moraću uzeti i ovu i američku verziju
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/06/2016 : 21:09:20  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ja se nadam da ce da izadje jednog dana i u izdanju graficke novele kod Darkvuda. Ako bude bilo tako, uzima se u oba izdanja.
Go to Top of Page

Agarthi Comics
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
325 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 30/06/2016 : 17:08:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Agarthi Comics's Homepage  Send Agarthi Comics a Private Message  Reply with Quote
Najnovija STRIPOTEKA 1139 - Batman: Povratak mračnog viteza - Poslednji pohod u ponudi Striparnice Agarthi Comics i www.stripovi.ba


https://agarthicomics.ba/
www.stripovi.ba

Edited by - Agarthi Comics on 30/06/2016 17:21:28
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 30/06/2016 : 17:12:22  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
ma odlično, sve je ok samo da nam Stripoteka izlazi redovno...
samo bi me mange u Stripoteki sprečile da ostanem vijeran svojoj staroj ljubavi.
Dobar potez sa Betmenom, bar mislim...možda ovo zagolica i nekog mlađeg od 40 godina.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16362 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 01/07/2016 : 08:30:06  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Betmen prvi put u Stripoteci.
Go to Top of Page

magirus
Junior Member



Serbia
445 Posts

Member since 30/07/2003

Posted - 01/07/2016 : 10:43:25  Show Profile Show Extended Profile  Send magirus a Private Message  Reply with Quote
Čini mi se da je ovo i DC prvi put u stripoteci
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 05/07/2016 : 10:58:48  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by magirus

Čini mi se da je ovo i DC prvi put u stripoteci



Nadam se i zadni...
Ne svida mi se taj koncept...iako sam u pocetku bio optimistican...
Em ne volim amerikanere, em taj strip mora bit u boji i jos cijela Stripoteka samo Betmen...
Volim Stripoteku i imam sve zadnjih 15 godina ali skoro 3 eure za ovo....je previse...
Ovo sada izpade vise kao reklama za Darkvudova izdanja a ne strip revija...
Nadam se da se ta praksa ne nastavi jer....

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 05/07/2016 11:00:23
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 05/07/2016 : 11:07:53  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Betmen prvi put u Stripoteci.


Ako ovo ne navuče nekog novog klinca da kupi Stripoteku, ne znam šta će. Kupio, pročitao, zadovoljan. Nastavljam dalje sa S., nevezano da li je u pitanju amer, francuz, šta god. Dakle, mene je ovo vratilo čitanju Stripoteke.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37326 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/07/2016 : 11:28:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by delboj

Betmen prvi put u Stripoteci.


Ako ovo ne navuče nekog novog klinca da kupi Stripoteku, ne znam šta će.

Mozda samo jos DW mange ...


Pravda za klince!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/07/2016 : 02:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ja u potpunosti podrzavam Darkvudovce u svom planu da Stripoteki vrate staru slavu i da opet bude, kao sto i u podnaslovu pise, revija svetskih stripova, a ne samo BD produkcije.

Betmen i DC su odlicna ideja, za i vise nego pristupacnu cenu ljudi mogu da procitaju nesto kvalitetno i aktuelno i zaista se nadam da ce ovaj potez pomoci prodaji Stripoteke i pomoci da se digne svest o strip kulturi u Srbiji, sto je Darkvudov glavni cilj u kom malo po malo sve vise uspevaju.

Ja sam procitao strip i iako naravno ne moze biti na nivou svojih vremenskih prethodnika i narativnih nastavaka, pruza sasvim lepu i poeticnu pricu iz svakodnevnog zivota Betmena i Robina koji ce se polako pretvoriti u neizbeznu tragediju. Preporucujem.

Evo i kratak pregled/recenzija nove Stripoteke sa urbanbug portala:
http://www.urbanbug.net/magazin/vest/betmen-u-stripoteci-konacno#.V3ul_FWwGLw.facebook


Edited by - going going on 06/07/2016 02:34:01
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 06/07/2016 : 07:15:59  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Bojim se da taj vas sivi Betmen..ne da ce privuci nove citatelje, vec ce odbiti i neke stare....
Kod mene je na dobrom putu....
Strip je bezveze, bolja je prva epizoda Karabine Slima.
Mozda to i u koloru izgleda bolje ali ta sivina ugusi svaki uzitak citanja..oprostite ali bar meni.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

zackoljicofil
New Member



211 Posts

Member since 10/04/2016

Posted - 06/07/2016 : 19:11:47  Show Profile Show Extended Profile  Send zackoljicofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Bojim se da taj vas sivi Betmen..ne da ce privuci nove citatelje, vec ce odbiti i neke stare....
Kod mene je na dobrom putu....
Strip je bezveze, bolja je prva epizoda Karabine Slima.
Mozda to i u koloru izgleda bolje ali ta sivina ugusi svaki uzitak citanja..oprostite ali bar meni.


Nije stvar samo u tome da je strip dobar, ovo je čini mi se prvi prevod te priče na svetu, neka me neko ispravi ukoliko grešim.
Stvar je i u tome da se kod nas preko revije dostupne svima mogu pratiti veliki svetski trendovi.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10043 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 06/07/2016 : 20:31:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Za strip reviju koja izlazi mjesečno ima smisla da prati najviše nekoliko serijala.

U suprotnom to nema smisla i riječ je o promo reviji koja ne završava serijale.

Neke mange bi završile nakon smrti čitalaca s obzirom na broj stranica koje imaju.

Proširivanje Stripoteke na mange, Bonelli stripove i da ne nabarajam dalje, nema ni smisla ni potrebe, budući da ti stripovi imaju svoja brojna izdanja.

Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 06/07/2016 : 21:26:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Za strip reviju koja izlazi mjesečno ima smisla da prati najviše nekoliko serijala.

U suprotnom to nema smisla i riječ je o promo reviji koja ne završava serijale.

Neke mange bi završile nakon smrti čitalaca s obzirom na broj stranica koje imaju.

Proširivanje Stripoteke na mange, Bonelli stripove i da ne nabarajam dalje, nema ni smisla ni potrebe, budući da ti stripovi imaju svoja brojna izdanja.




Hm, nisam baš siguran koliko ovaj argument protiv mangi ima smisla.

Da, mnoge mange su duži serijali, ali ima i hrpa naslova kraćeg formata koji bi se komotno uklopili u publikacije kao što su Stripoteka ili Strip revija.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 06/07/2016 : 21:51:23  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zackoljicofil

quote:
Originally posted by teller

Bojim se da taj vas sivi Betmen..ne da ce privuci nove citatelje, vec ce odbiti i neke stare....
Kod mene je na dobrom putu....
Strip je bezveze, bolja je prva epizoda Karabine Slima.
Mozda to i u koloru izgleda bolje ali ta sivina ugusi svaki uzitak citanja..oprostite ali bar meni.


Nije stvar samo u tome da je strip dobar, ovo je čini mi se prvi prevod te priče na svetu, neka me neko ispravi ukoliko grešim.
Stvar je i u tome da se kod nas preko revije dostupne svima mogu pratiti veliki svetski trendovi.


Upravo. Samo neka miksaju sve i svašta, a Betmen na naslovnici je veliki poziv široj publici, jbg, svako zna za njega, aktuelan je.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 06/07/2016 : 22:23:12  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Ma meni nije toliko problem Betmen koliko sivina...strip crtan za ili u koloru..kad mu se kolor oduzme izgleda ocajno...
Pa bio on Betmen, Zagor ili Teller...nabrojao sam samo najvaznije.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16362 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 07/07/2016 : 09:34:02  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by magirus

Čini mi se da je ovo i DC prvi put u stripoteci



Nadam se i zadni...
Ne svida mi se taj koncept...iako sam u pocetku bio optimistican...
Em ne volim amerikanere, em taj strip mora bit u boji i jos cijela Stripoteka samo Betmen...
Volim Stripoteku i imam sve zadnjih 15 godina ali skoro 3 eure za ovo....je previse...
Ovo sada izpade vise kao reklama za Darkvudova izdanja a ne strip revija...
Nadam se da se ta praksa ne nastavi jer....


Ovo je prva Stripoteka koju sam kupio, samo zbog Betmena.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10043 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/07/2016 : 11:03:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Bez ljutnje, ali ova izjava je meni u rangu:

Imam 28 godina i danas sam prvi put u životu pročitao knjigu.

Zove se Ježeva kućica i uopće nije loša, pa možda pročitam barem još jednu u skoroj budućnosti.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 08/07/2016 : 08:11:48  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Bez ljutnje, ali ova izjava je meni u rangu:

Imam 28 godina i danas sam prvi put u životu pročitao knjigu.

Zove se Ježeva kućica i uopće nije loša, pa možda pročitam barem još jednu u skoroj budućnosti.



CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 08/07/2016 : 08:13:39  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by magirus

Čini mi se da je ovo i DC prvi put u stripoteci



Nadam se i zadni...
Ne svida mi se taj koncept...iako sam u pocetku bio optimistican...
Em ne volim amerikanere, em taj strip mora bit u boji i jos cijela Stripoteka samo Betmen...
Volim Stripoteku i imam sve zadnjih 15 godina ali skoro 3 eure za ovo....je previse...
Ovo sada izpade vise kao reklama za Darkvudova izdanja a ne strip revija...
Nadam se da se ta praksa ne nastavi jer....


Ovo je prva Stripoteka koju sam kupio, samo zbog Betmena.



meni je to žalostno.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16362 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 08/07/2016 : 09:16:26  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Bez ljutnje, ali ova izjava je meni u rangu:

Imam 28 godina i danas sam prvi put u životu pročitao knjigu.

Zove se Ježeva kućica i uopće nije loša, pa možda pročitam barem još jednu u skoroj budućnosti.


Stripoteke sam ranije ponekad čitao, ali nisam kupovao, uostalom nije ih dugo bilo ni na kioscima, eventualno po jedan primjerak, a u posljednje vrijeme nije mi bilo ništa zanimljivo što se tiče stripova.

Ne vidim kakvog smisla ima ovakvo poređenje
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10043 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 08/07/2016 : 09:28:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by Peyo

Bez ljutnje, ali ova izjava je meni u rangu:

Imam 28 godina i danas sam prvi put u životu pročitao knjigu.

Zove se Ježeva kućica i uopće nije loša, pa možda pročitam barem još jednu u skoroj budućnosti.


Stripoteke sam ranije ponekad čitao, ali nisam kupovao, uostalom nije ih dugo bilo ni na kioscima, eventualno po jedan primjerak, a u posljednje vrijeme nije mi bilo ništa zanimljivo što se tiče stripova.

Ne vidim kakvog smisla ima ovakvo poređenje



Krivo shvaćeno, sorry.

Mislio sam da je nisi nikada ni čitao što bi mi bilo šokantno.

Bilo mi je nekako u neskladu s dojmom kojeg sam stekao o tebi kao osobi koja se razumije u stripove.
Go to Top of Page
Page: of 113 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000