forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Podaci o prodaji stripova u Italiji
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 55

dzoni
Advanced Member

Serbia
4275 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 31/12/2014 : 20:12:16  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
to ti nije prodaja vec ko je koliko stranica napisao i nacrtao
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 31/12/2014 : 20:17:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Znam, znam, nego nisam znao gdje da stavim pa ovdje.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 01/01/2015 : 16:46:04  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
edit




Edited by - solar on 01/04/2016 13:12:43
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 01/01/2015 : 16:58:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Znači dogodine Zagor vjerovatno ide ispred Nathana po prodaji...
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 01/01/2015 : 17:44:30  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tintilinic

Znači dogodine Zagor vjerovatno ide ispred Nathana po prodaji...

A možda i Julije.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 01/01/2015 : 17:53:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by Tintilinic

Znači dogodine Zagor vjerovatno ide ispred Nathana po prodaji...

A možda i Julije.


Eh, da uđe onda u top 3
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 01/01/2015 : 17:58:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ma kakvi Nathan i Julia, nisu oni Zagoru ni do koljena.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4983 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 02/01/2015 : 15:08:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
nadam se da će MM izdržati i da imaju
nekakav "plan osvježenja serijala" poput
akcije provedene u Dylan D. serijalu ...

46 godina Alan Forda u HR

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 02/01/2015 : 15:35:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
MM je cijena produkcije dosta niska tako da i sa tako malim tiražem je jedan od stabilnijih serijala u Bonelliju. Ako je vjerovati Recchioniju.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/01/2015 : 16:07:08  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tintilinic

Znači dogodine Zagor vjerovatno ide ispred Nathana po prodaji...



Otkud ti to?
Zagor je na 34 000 a MM na 20 000.
A dosadasnji pad citalaca kod Zagora je sudeci po tabeli bio 2 000 citalaca godisnje.
Znaci da bi sa 34 000 pao na 20 000 Zagoru treba jos najmanje 7 godina.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 02/01/2015 : 16:45:41  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Tintilinic

Znači dogodine Zagor vjerovatno ide ispred Nathana po prodaji...



Otkud ti to?
Zagor je na 34 000 a MM na 20 000.
A dosadasnji pad citalaca kod Zagora je sudeci po tabeli bio 2 000 citalaca godisnje.
Znaci da bi sa 34 000 pao na 20 000 Zagoru treba jos najmanje 7 godina.



Pa Tintilinic nije ni pominjao MM, nego NN koji tone mnogo brže od Zagora i do kraja godine biće na maximum 31000, a Zagor na minimum 32000 (a s obzirom na jubilej i verovatni kvalitet brojeva oko 600 možda ne padne ispod 33000).
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/01/2015 : 16:47:22  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Uf ja sam izgleda idalje osamucen od Novogodisnje zurke Procitao sam Martin umesto Nathana, izvini Tintilinic.
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 02/01/2015 : 19:56:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Nema problema
Baš ovo što kaže thekide, Nathan pada brže od Zagora, do prije dvije-tri godine je imao za 2000-3000 komada bolju prodaju od Zagora, a evo ga sad na istoj razini.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 04/01/2015 : 17:40:46  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Francuska produkcija u 2014. godini:

http://www.bleedingcool.com/2014/12/29/bartman-outsells-batman-in-france/
http://bdzoom.com/82014/meilleures-ventes/2014-l%E2%80%99annee-des-contradictions/

Tiraži pet najpopularnijih naslova:
430 000 Blake et Mortimer T. 23 André Juillard, Étienne Schréder, Yves Sente Blake et Mortimer
350 000 Joe Bar Team T. 8 Fane Vents d’Ouest
350 000 Largo Winch T. 19 Philippe Francq, Jean Van Hamme Dupuis
350 000 Le Chat T. 19 Philippe Geluck Casterman
270 000 Lucky Luke T. 6 Achdé, Laurent Gerra, Jacques Pessis Lucky Comics


Broj prodanih primjeraka dvadeset najpopularnijih stripova u Francuskoj tijekom 2014. godine


http://www.fumettologica.it/2015/02/20-fumetti-piu-venduti-francia-2014/



2013. godina:
http://bdzoom.com/69768/actualites/le-rapport-ratier-portant-sur-une-annee-de-bandes-dessinees-sur-le-territoire-francophone-vient-de-sortir-2013-lannee-de-la-deceleration/

2011. godina:
http://www.stripovi.com/vijesti/francuska-strip-produkcija-u-2011/547/

Edited by - solar on 20/02/2015 17:20:45
Go to Top of Page

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 04/01/2015 : 22:59:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message  Reply with Quote
Valja napomenuti da su Blake & Mortimer izašli u prosincu, dakle na samom kraju godine. Cijena albuma 15,95 eura pa računajte koliki su promet napravili.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25858 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/01/2015 : 23:56:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
To nije broj prodanih primjeraka već tiskanih.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Darkwood Monty
New Member



236 Posts

Member since 04/01/2015

Posted - 05/01/2015 : 10:58:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Darkwood Monty a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav cijeloj ekipi od friškog člana

Temu 'Pad prodaje stripova' ste naširoko analizirali sa svih strana i ušli u problematiku, a ja bih se nadovezao na ključnu stvar cijele priče, a to je ipak pad u crtačkoj kvaliteti i scenaristička bezidejnost i lutanja. To posebno govorim za 'nove' Zagore koji su meni osobno kao okorjelom 'Ferrijevcu' teško probavljivo štivo i mislim da će se iz godine u godinu rastakati i gubiti i ta okorjela malobrojna baza zagorofila koja postoji. Dobar primjer je i ugašeni MisterNo serijal, a koji je, po meni, zbog karizmatičnog i simpatičnog glavnog lika Bonelliju mogao biti pri samom vrhu da je imao kvalitetnu ekipu scenarista i crtača. Mislim da velika većina današnjeg crtačko-scenarističkog osoblja u Bonelliju sve to skupa radi preko one stvari i gleda sve to skupa kroz financijsku stranu priče, fali im srca i ljubavi koje su primjerice imali Nolitta-Ferri u stvaranju priča i likova. Čast iznimkama koji možda i unose cijelog sebe u stvaranje likova, ali ako te priroda nije obdarila minimumom talenta za nešto... Uglavnom, bez obzira na svu ostalu problematiku spominjanu u temi, mislim da je Bonelli u jednosmjernoj ulici i da im kvantiteta debelo gazi kvalitetu.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 05/01/2015 : 11:08:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Crtački je Bonelli (uz nekoliko iznimaka) nikad jači.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25858 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 05/01/2015 : 11:10:00  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Polaziš od krive pretpostavke da je Bonelli nekad imao visoku kvalitetu.
Šund stripovi za šund čitatelje,onda i danas.


Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/01/2015 : 11:32:38  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darkwood Monty



Temu 'Pad prodaje stripova' ste naširoko analizirali sa svih strana i ušli u problematiku, a ja bih se nadovezao na ključnu stvar cijele priče, a to je ipak pad u crtačkoj kvaliteti i scenaristička bezidejnost i lutanja. To posebno govorim za 'nove' Zagore koji su meni osobno kao okorjelom 'Ferrijevcu' teško probavljivo štivo i mislim da će se iz godine u godinu rastakati i gubiti i ta okorjela malobrojna baza zagorofila koja postoji. Dobar primjer je i ugašeni MisterNo serijal, a koji je, po meni, zbog karizmatičnog i simpatičnog glavnog lika Bonelliju mogao biti pri samom vrhu da je imao kvalitetnu ekipu scenarista i crtača. Mislim da velika većina današnjeg crtačko-scenarističkog osoblja u Bonelliju sve to skupa radi preko one stvari i gleda sve to skupa kroz financijsku stranu priče, fali im srca i ljubavi koje su primjerice imali Nolitta-Ferri u stvaranju priča i likova. Čast iznimkama koji možda i unose cijelog sebe u stvaranje likova, ali ako te priroda nije obdarila minimumom talenta za nešto... Uglavnom, bez obzira na svu ostalu problematiku spominjanu u temi, mislim da je Bonelli u jednosmjernoj ulici i da im kvantiteta debelo gazi kvalitetu.


Veliki je problem što su serijali u dobroj mjeri ispcrpljeni, priče se ponavljaju, malo je svježih ideja.
Da je Nolitta kojim slučajem živ, i da još uvijek piše Zagora, malo toga novog bi imao za reći.
Ne treba se zavaravati da bi on bio u stanju da unese svježinu.
On je još prije tridest i kusur godina rekao svoje, iscrpio je iz sebe sve mogućnosti i oprostio se od serijala. Možda je i bolje tako, nego da je pravio rimejke sopstvenih djela.
Za nešto novo su potrebni novi ljudi, oni koji imaju drugačiji pristup naraciji, nove ideje.
Nije jednostavno pisati priče za jedan serijal koji ima šesto brojeva, tu je potrebna totalna reorganizacija za svjež pristup.
Nešto slično smo imali početkom devedesetih godina, kada je Boselli uzeo stvar u svoje ruke.

Što se tiče crteža, SBE ima dovoljno kvalitetnih crtača, većina njih radi na Texu.
Često njihovi crteži ne dolaze toliko do izržaja, problem je u ograničenosti vinjeta i formatu.
Da kojim slučajem neki od njih imaju više slobode, da mogu više da eksperimetišu na tablama, njihov talenat bi došao više do izražaja.

Ferri je priča za sebe, SBE dizajn je kao stvoren za njega. U toku godina on je prilagodio i usavršio svoje radove za taj format.

Što se tiče Mr.Noa, pa moguće je da je i njega vrijeme pregazilo. On je bio hit prije tridesetak godina, od tada se svijet promijenio. Nisam siguran da je on junak koji bi mogao privući novu publiku, više se radi o tome da njega vole nostalgičari. S obzirom da je serijal ugašen, to znači da ni tih nostalgičara posljednjih godina nije bilo dovoljno da bi se serijal održao.
Go to Top of Page

Darkwood Monty
New Member



236 Posts

Member since 04/01/2015

Posted - 05/01/2015 : 11:33:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Darkwood Monty a Private Message  Reply with Quote
Kao običan čitatelj stripa polazim od činjenice jel mi nešto čitljivo ili nije, a stil većine 'novih' Zagora mi primjerice nije legao. Možda crtački uistinu i nisu nikad bili jači u globalu, ali sve to skupa meni nikako nije leglo, previše je tu crtača svaki sa svojim stilom i jednostavno po različitim epizodama nemam onaj ukupni feeling da je to to.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 05/01/2015 : 11:41:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darkwood Monty

Kao običan čitatelj stripa polazim od činjenice jel mi nešto čitljivo ili nije, a stil većine 'novih' Zagora mi primjerice nije legao. Možda crtački uistinu i nisu nikad bili jači u globalu, ali sve to skupa meni nikako nije leglo, previše je tu crtača svaki sa svojim stilom i jednostavno po različitim epizodama nemam onaj ukupni feeling da je to to.



Ja se ispričavam, pisao si o Bonelliju a zapravo si mislio samo na Zagora. Nisam shvatio, moja greška.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 05/01/2015 : 11:41:26  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darkwood Monty

Pozdrav cijeloj ekipi od friškog člana

Temu 'Pad prodaje stripova' ste naširoko analizirali sa svih strana i ušli u problematiku, a ja bih se nadovezao na ključnu stvar cijele priče, a to je ipak pad u crtačkoj kvaliteti i scenaristička bezidejnost i lutanja. To posebno govorim za 'nove' Zagore koji su meni osobno kao okorjelom 'Ferrijevcu' teško probavljivo štivo i mislim da će se iz godine u godinu rastakati i gubiti i ta okorjela malobrojna baza zagorofila koja postoji. Dobar primjer je i ugašeni MisterNo serijal, a koji je, po meni, zbog karizmatičnog i simpatičnog glavnog lika Bonelliju mogao biti pri samom vrhu da je imao kvalitetnu ekipu scenarista i crtača. Mislim da velika većina današnjeg crtačko-scenarističkog osoblja u Bonelliju sve to skupa radi preko one stvari i gleda sve to skupa kroz financijsku stranu priče, fali im srca i ljubavi koje su primjerice imali Nolitta-Ferri u stvaranju priča i likova. Čast iznimkama koji možda i unose cijelog sebe u stvaranje likova, ali ako te priroda nije obdarila minimumom talenta za nešto... Uglavnom, bez obzira na svu ostalu problematiku spominjanu u temi, mislim da je Bonelli u jednosmjernoj ulici i da im kvantiteta debelo gazi kvalitetu.


pozdrav i dobrodosao...ali se ne slazem savecinom napisanog....zagor je i u tim novim pricama itekako kvalitetan...samo sve nove radove gledamo kroz prizmu starih....

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/01/2015 : 11:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darkwood Monty

Kao običan čitatelj stripa polazim od činjenice jel mi nešto čitljivo ili nije, a stil većine 'novih' Zagora mi primjerice nije legao. Možda crtački uistinu i nisu nikad bili jači u globalu, ali sve to skupa meni nikako nije leglo, previše je tu crtača svaki sa svojim stilom i jednostavno po različitim epizodama nemam onaj ukupni feeling da je to to.


Ne znam koliko već dugo čitaš tzv."novog Zagora". Pretpostavljam ne dovoljno dugo, jer tu vidim isti onaj problem koji sam i ja imao devedesetih godina.
Taj "novi" Zagor i nije baš toliko nov, promjene su se desile prije više od dvadeset godina, ali ok, znam na šta misliš.

U to vrijeme sam imao velikih problema da prihvatim novog Zagora. Naracija je postala drugačija, vizuelno i previše odstupanja u odnosu na Ferrijevog Zagora.
Ali, onda, vrijeme je učinilo svoje, neke od crtača sam prihvatio, čak mi spadaju među top 10 svih vremena, neke druge opet nisam.
Bilo je teško otvorit se novitetima, udaljiti se od nečega s čime sam odrastao, ali sam ipak napravio taj korak i drago mi je što sam to uradio, inače danas Zagora najvjerovatnije više ne bih čitao. Ako uopšte, onda samo epizode iz ZS vremena i vječito bih kukao za Ferrijem i Nolittom.

Moraš se otvoriti novim stvarima, barem pokušati da ih svariš, tek onda možeš objektivno da doneseš sud o današnjim crtačima.
Kao što reče Teller, budeš li nove crtače gledao kroz prizmu starih, nikada se nećeš izvući iz tog đavoljeg/nostalgijskog kruga. ;)
Go to Top of Page

Darkwood Monty
New Member



236 Posts

Member since 04/01/2015

Posted - 05/01/2015 : 12:13:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Darkwood Monty a Private Message  Reply with Quote
Ok, prihvaćam sugestije, a što se tiče ovoga što King gore spominje 'potrošenosti' likova i autora, to s vremenom očito isto postaje otegotni faktor koji se onda prenese na čitatelja.
Go to Top of Page
Page: of 55 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000