forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA 19 - Hodočasnik Zvijezda
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/11/2010 : 09:53:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote

Kapetan Conrad, mali od palube i Jonah čine neobičnu posadu lađe koja, vođena nevjerojatnim zvukovima čarobne flaute koju svira mladi mornar, plovi nesalomljivim dimenzijama punim bezimenih svjetova i neobičnih galaksija u potrazi za planetom Zemljom. Neobično je to putovanje: beskrajno, neodređeno, bez povratka, s nekoliko likova koji pronalaze svoje sudbine, svoju ljubav na Hodočasniku, na putu prema nigdje. Možda poput puta sviju nas koji smo u potrazi za srećom, istinom, prijateljstvom, ljubavlju, ne znajući kad ćemo stići u posljednju luku; putovanje na kojem su naša najvažnija pitanja odgovorena drugim pitanjima, ne pronalazeći konačni odgovor. U hodočasniku zvijezda Trillo i Breccia stvaraju neobičnu kombinaciju žanrova, od pustolovnog, preko fantastičnog do znanstvenofantastičnog, koja je oživljena mrvicom poetičnosti i melankolije. Konačni je rezultat strip nemjerljive mašte i veličanstvenog crteža koji koleba između nadrealnog i grotesknog. I sve to začinjeno analizom ljudskog stanja, strahova, sumnji, žudnji i potrage za konačnom istinom ...

Pročitajte besplatno prvih 40 stranica
http://fibra.hr/download.asp?ID=55

Orka 19 • Hodočasnik zvijezda • 148 stranica • C/B • 215 x 280 • tvrdi uvez • Scenarij Carlos Trillo • Crtež Enrique Breccia • Prijevod Irena Rašeta • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 3.11.2010. • Cijena 120 Kn

Trouble will find me

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13367 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 08/11/2010 : 10:09:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Najzanimljivije iz ove ture
Go to Top of Page

_saruman_
New Member



Croatia
203 Posts

Member since 07/10/2009

Posted - 08/11/2010 : 11:39:59  Show Profile Show Extended Profile  Send _saruman_ a Private Message  Reply with Quote
Ovo čekam još od Alvara Mayora
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 08/11/2010 : 13:00:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Imrahil

Najzanimljivije iz ove ture



Meni također potencijalni najinteresantniji... Trillo, Breccha, odlični autori i meni uvijek zanimljiva tematika, zgodna kombinacija starih gusarskih stripova i SF-a. Nisam htio ni pročitati do kraja prewiev, pročitat ću ga rađe ovako u strip izdanju.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

JORGE
Junior Member



Croatia
483 Posts

Member since 21/04/2004

Posted - 08/11/2010 : 15:47:22  Show Profile Show Extended Profile  Send JORGE a Private Message  Reply with Quote
Ovog se sjećam još iz STRIP ART-a, odličan strip.
To ću obavezno kupiti.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/11/2010 : 15:55:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Uhhhh, opasna je ova tura Fibre, a ono što je i takođe bitno, nije preskupa:
144 kolora za 150 kuna, 300 cb za 150 kuna, 200 za 120 kuna - prihvatljivo!
Od ovih osam stripova, kao što kaže Imrahil,ovo mi je najzanimljivije i čini mi se da će biti jedan od kandidata za strip godine, iako je izašao na njenom izmaku (možda i grešim, ali me je privju oduševio)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 08/11/2010 : 16:05:25  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
po meni je aldebaran u vrhu , ako ne i sami vrh za strip godine , mada ja ne mogu suditi , jer samo njega imam i citam zasada od fibre , ali je strip maestralan :)

feka
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 08/11/2010 : 16:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
Takodje procitao sam od ovog prevju i sto posto uzimam ali kada uzmem i neke ostale naslove od fibre koje sam preskocio , a koje zelim da imam :)

feka
Go to Top of Page

zkne
Junior Member

482 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 08/11/2010 : 16:26:38  Show Profile Show Extended Profile  Send zkne a Yahoo! Message  Send zkne a Private Message  Reply with Quote
Vidis meni je Aldebaran najgori Fibrin izdani strip ove godine, neusporediv sa Hodocasnikom zvijezda ili Toppijevim Kolekcionarom iz ove ture
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 08/11/2010 : 19:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zkne

Vidis meni je Aldebaran najgori Fibrin izdani strip ove godine, neusporediv sa Hodocasnikom zvijezda ili Toppijevim Kolekcionarom iz ove ture



Kad usporedjujes babe i zabe.
Go to Top of Page

zkne
Junior Member

482 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 08/11/2010 : 19:51:33  Show Profile Show Extended Profile  Send zkne a Yahoo! Message  Send zkne a Private Message  Reply with Quote
Pa kad se vec spominje aldebaran u topicu Hodocasnik zvijezda zasto to ne komentirati, inace kupio u subotu Hodocasnika, veceras citam
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 08/11/2010 : 20:33:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Ovako ispada da je Aldebaran los, a radi se o zabavnom i interesantnom stripu koji te vuce da citas do kraja. Ova druga dva, ako su kao alvar i sharaz, jedva cekam procitati.
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 08/11/2010 : 20:53:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message  Reply with Quote
Radovao sam se Alvaru pa mi je i zbog Hodočasnika drago. Privju ni ja nisam čitao do kraja, samo bacio pogled, dovoljno je bilo.

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

tristan
Junior Member



Belgium
401 Posts

Member since 12/08/2005

Posted - 09/11/2010 : 09:10:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit tristan's Homepage  Send tristan a Private Message  Reply with Quote
Svakako kupljeno.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 09/11/2010 : 23:22:26  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Ovo je strip za koji ljubiteljima Alvara Mayora je dovoljno da pogledaju prvu stranicu pa da odmah budu zainteresirani. Kao ja npr. Nisam ni citao preview da si ne pokvarim ugadaj kasnije.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3524 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 10/11/2010 : 16:02:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Ovaj strip zaista deluje kao najbolji iz ove ture. Nekako mi je Fibra postala prepoznatljiva po stripovima za koje na prvi pogled chovek zna da su prava stvar (iako ih nemam mnogo) - Autocesta, Tiki, Svagdanja, Jean... Zaista jedva chekam da Hodochasnik stigne u striparnice u Bg-u.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7865 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 10/11/2010 : 16:48:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by JORGE

Ovog se sjećam još iz STRIP ART-a, odličan strip.
To ću obavezno kupiti.


hm, mislim da to nije bilo u strip artu
tamo je bio 'zarobljenik zvijezda' strip od alfonsa fonta i imaš ga u izdanju libellusa

usput i pitanje za upućenije (čitaj za markosa) - da li je hodočasnik imao neko pojavljivanje prije, možda u stripoteci

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4605 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 10/11/2010 : 18:45:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
mhmmm, nije mi ostavilo poseban utisak (ali dobro, meni ni alvar mayor nije nesto)
ovo mi deluje nekako... anahrono, stajaznam
o crtezu naravno ni reci primedbe, odlican.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3079 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 11/11/2010 : 08:31:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message  Reply with Quote
Na mene ovaj strip nije ostavio nekakav poseban dojam
mnogo mi je slabiji od AM
procitat' cu ga jos jednom da vidim da li ce se nesto promijeniti ili ce biti jedan od onih koje procitam pa stavim na policu i zaboravim na njega...
Go to Top of Page

alterdm
New Member

Serbia
108 Posts

Member since 09/10/2005

Posted - 11/11/2010 : 12:12:13  Show Profile Show Extended Profile  Send alterdm a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by JORGE

Ovog se sjećam još iz STRIP ART-a, odličan strip.
To ću obavezno kupiti.


hm, mislim da to nije bilo u strip artu
tamo je bio 'zarobljenik zvijezda' strip od alfonsa fonta i imaš ga u izdanju libellusa

usput i pitanje za upućenije (čitaj za markosa) - da li je hodočasnik imao neko pojavljivanje prije, možda u stripoteci



Jeste bio u Strip Artu, pred kraj izlaženja, tamo se zvao Robin sa zvijezda, izašle su prve tri priče u brojevima 70-71. To je i jedino pojavljivanje na ovim prostorima koliko ja znam.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6789 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 11/11/2010 : 16:08:40  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alterdm

quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by JORGE

Ovog se sjećam još iz STRIP ART-a, odličan strip.
To ću obavezno kupiti.


hm, mislim da to nije bilo u strip artu
tamo je bio 'zarobljenik zvijezda' strip od alfonsa fonta i imaš ga u izdanju libellusa

usput i pitanje za upućenije (čitaj za markosa) - da li je hodočasnik imao neko pojavljivanje prije, možda u stripoteci



Jeste bio u Strip Artu, pred kraj izlaženja, tamo se zvao Robin sa zvijezda, izašle su prve tri priče u brojevima 70-71. To je i jedino pojavljivanje na ovim prostorima koliko ja znam.



Meni je to bilo dovoljno da vidim da je to odličan strip.
Go to Top of Page

JORGE
Junior Member



Croatia
483 Posts

Member since 21/04/2004

Posted - 12/11/2010 : 15:55:27  Show Profile Show Extended Profile  Send JORGE a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by JORGE

Ovog se sjećam još iz STRIP ART-a, odličan strip.
To ću obavezno kupiti.


hm, mislim da to nije bilo u strip artu
tamo je bio 'zarobljenik zvijezda' strip od alfonsa fonta i imaš ga u izdanju libellusa






Vidiš da ipak je.
Pa sjećam se ja, kupio mi ga tata kad sam bio klinac.
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 17/12/2010 : 20:31:59  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
ovo nema veze s genijalnim alvarom, nikakve...
razočaranje je nepodnošljivo, verovatno od prevelikog očekivanja...
pričice su očajne, i crtež nije ništa bolji...
dođavola!

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/12/2010 : 21:46:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Naravno da itekako ima veze s Alvarom. Ne bih ulazio u ukuse, ne sviđa ti se i gotovo, ali atmosfera je jako slična, kao i teme/poante.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 19/12/2010 : 14:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, meni je Trillo u najboljih deset scenarista, tako da jedva cekam da sledece nedelje vidim ovo,Negro Blanco i Bolta (koga vec imam u piratskom izdanju, ali Trillo-Bernet tandem zasluzuje kvalitetnije izdanje).

Abuli je nenadjebiv - lud lik, Trillo mu dodje nesto malo iza.

Sto se mene tice sve s potpisom ova dva ludaka - Abuli, Trillo je must have.

Eto, zbog Trilla i finansija ce Sclavi i Toppi da ostanu na listi cekanja za neku sledecu priliku, verovatno na prolece
Opasno zajebana tura.
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 04/01/2011 : 00:28:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Uzeo sam Hodočasnika na Interliberu i bio mi je na vrhu top liste prioriteta jer volim Alvara i tu nekakvu snovitu atmosferu i mogućnost tumačenja na više načina itd. Moram priznati da nisam baš pao u nesvjest od gušta. Malo mi je bio tlaka. Što se tiče izdanja nemam drugih riječi osim izvrsno!, vidi se da je dijete ljubavi, a ne industrije. Zanima me što bi Trillo i Breccia rekli na ovakvu prezentaciju svoga djela..

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000