forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Negro Blanco 1&2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28965 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/11/2010 : 10:00:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


U studenom 1987. zatresli su se glavni temelji argentinskog stripa. Posljednja stranica dnevnika Clarín ostala je bez Loca Cháveza i njegove djevojke Pampite: taj par — koji je bio kreacija Carlosa Trilla i Horacija Altune — emigrirao je u Španjolsku, stavivši točku na dvanaest godina povijesti. Do tada su Loco i njegova djevojka bili nezaobilazan dio argentinskog doručka kao i kava s mlijekom. Kako sad popuniti takvu prazninu? Težak zadatak za bilo koga, ali ne i za Carlosa Trilla, koji je, udruživši se ovoga puta s Ernestom Garcíjom Seijasom, izvukao novog asa iz rukava: novinara iz Buenos Airesa, pomalo nepouzdanog, ali iznad svega simpatičnog i odvažanog. Robertu Blancu — zvanom Negro — trebalo je neko vrijeme da stekne simpatije čitatelja. Usto je dolazio u kompletu s galerijom osebujnih likova među kojima su bili: njegov otac, antropolog po profesiji, uvijek okružen haremom egzotičnih ljepotica; njegov prijatelj Marcucci, koji priča samo o ženama i kojeg one smatraju neodoljivim premda nitko ne može objasniti zašto; i, najvažnije, Flopi, njegova djevojka, novinarska pripravnica potpuno opremljena da postane zvijezda, s licem i tijelom Araceli González – tadašnjeg fotomodela – koju je García Seijas uzeo kao inspiraciju (Flopi je stekla toliku popularnost da u je rujnu 1991. postala prva nacrtana žena koja se pojavila na naslovnici argentinskog Playboya). Upleten u razne romanse i pustolovine, s kosom prošaranom sjedinama zapetljanom na vjetru, Negro je bio odraz intenzivne stvarnosti promjenjivog srednjeg sloja te je uspio držati u neizvjesnosti stotine tisuća čitatelja tijekom šest godina.

Pročitajte besplatno prve 92 stranice!
http://fibra.hr/download.asp?ID=61

Negro Blanco 1 • Negro Blanco • 204 stranica • C/B • 215 x 280 • tvrdi uvez • Scenarij Carlos Trillo • Crtež Ernesto Garcia Seijas • Prijevod Irena Rašeta • Lektura i redaktura Mate Kapović • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 4.11.2010. • Cijena 130 Kn

Negro Blanco 2 • Negro Blanco • 196 stranica • C/B • 215 x 280 • tvrdi uvez • Scenarij Carlos Trillo • Crtež Ernesto Garcia Seijas • Prijevod Irena Rašeta • Lektura i redaktura Mate Kapović • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 4.11.2010. • Cijena 130 Kn

Trouble will find me

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 08/11/2010 : 12:56:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
ovo sAm već stigao progutati...PREPORUKE!

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 08/11/2010 : 20:50:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message  Reply with Quote
A evo i sapunica za normalne ljude :). Pa, kupovat ću. Zanimljivo izgleda na prvi pogled.

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

tristan
Junior Member



Belgium
401 Posts

Member since 12/08/2005

Posted - 09/11/2010 : 09:11:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit tristan's Homepage  Send tristan a Private Message  Reply with Quote
Nije moj uobicajen stil, ali mislim da ce me interesirati. Naruceno.
Go to Top of Page

PRIMOŠTEN 123
Junior Member



410 Posts

Member since 29/12/2009

Posted - 09/11/2010 : 11:29:37  Show Profile Show Extended Profile  Send PRIMOŠTEN 123 a Private Message  Reply with Quote
čitljivo
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3081 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 09/11/2010 : 14:48:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

ovo sAm već stigao progutati...PREPORUKE!


ZAGORA si rasprodao da bi ovo kupovao

meni ovo sutra stize

Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 09/11/2010 : 15:55:45  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
samo ne zagora ostala sva sc izdanja rasprodati :)

feka
Go to Top of Page

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 09/11/2010 : 19:04:34  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message  Reply with Quote
Ovo izgleda interesantno, a obzirom da je iz Trillove kuhinje ne sumnjam da je odlicno.

Trazim ritam u koraku, usporavim ti hod
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 10/11/2010 : 19:25:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
uh, mozda danas nije moj dan za stripove
ali ovo je tako
dooosadno
zamorni dijalozi do beskraja
(a cini mi se da je fregieri imao povelikog uzora u ovom crtacu )

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18399 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 10/11/2010 : 19:59:47  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
nije ni meni nešto posebno Negro Blanko...ali mene ne slušajte, nisam ja mjerilo za to što je dobro...kad mi je Mark dobar.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

puxavida
New Member



Croatia
115 Posts

Member since 05/02/2009

Posted - 10/11/2010 : 21:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send puxavida a Private Message  Reply with Quote
meni je odlično! tako dobro napravljeno- vrhunski
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1917 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 12/11/2010 : 09:56:08  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
Koliko jos albuma do kraja ovog serijala?
Kada vec gnjavim isto pitanje za Neznanca?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28965 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/11/2010 : 10:01:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Negro Blanco je, naravno, meni super. Pitko, ali ne i plitko štivo, lagano, duhovito, šarmantno, prekrasno nacrtano. Prva epizoda koja je u previewu istina nije najbolja, ali ostatak je zaista dobar. Tko ne moze kupiti, neka posudi u knjiznici i pročita. I Negro i Neznanac ce imati po 5 albuma.

Trouble will find me
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/11/2010 : 20:19:13  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Tek sad provalih da su Parlovljeve naslovnice.
Inače, svideo mi se privju,i to mi se baš svideo!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 15/11/2010 : 11:05:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
I meni se jako svidio (još u Strip-teenu).

Jedino nisam bio siguran da li duži serijal na temu ljubavi može održati kvalitet, a da se ne razvodni.

Markova izjava potvrđuje da može.

Ernesto Garcia Seijas mi je inače odličan crtač.

Jedan njegov strip je objavljen i u glasovitom Pegazu (ako dobro pamtim broj 10).

Što se tiče Trilla, najviše volim kad je ovako razigran.

Pitko i zabavno.
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3081 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 15/11/2010 : 12:07:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo odlicno
Meni je ovo bolje od LJiR
lagana i duhovita prica,nimalo dosadna koja je odlicno nacrtana...
mogu da kazem da jedva cekam ostale tri knjige...
Marko kad ce nastavci
Go to Top of Page

BOC
Advanced Member

Fiji
3587 Posts

Member since 01/12/2002

Posted - 29/01/2011 : 14:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send BOC a Private Message  Reply with Quote
'negro blanco' je prva liga, vrhunska sapunice! ne bih uspoređivao s 'love & rockets', to je ipak drugačiji kontekst, različit senzibilitet... ali trillo i seijas su izvrsni! pun pogodak.

i am the tide the rise and the fall the reality soldier the laugh child one of the many the flame child
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 06/02/2011 : 19:33:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
ma ludilo od stripa, praktički sam oba pročitao u dahu
prvo mi je za oko zapela susana, pa sam vidio da je chispa još jači komad, onako, kao da je ispala iz zarobljenika zvijezda, pa sam se, eto, zatreskao u obje; onda je došla flopi, pa sam bio malo ljut, što sad ova hoće, onda me ona totalno oborila i sada više ne znam što i kako
marko?
kad će opet?

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28965 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/02/2011 : 19:37:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Preostala tri će izaći čim budu prevedeni, unutar narednih 12 mjeseci, nadam se.

Trouble will find me
Go to Top of Page

tristan
Junior Member



Belgium
401 Posts

Member since 12/08/2005

Posted - 09/02/2011 : 13:22:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit tristan's Homepage  Send tristan a Private Message  Reply with Quote
Procitah prvi (izgleda da drugi nistam narucio...) i jako zadovojlan. Lagano stivo, ali citko i interesantno, zavrzlame i podsjecaji na stara dobra vremena kad se trebalo birati izmedju nekoliko raznih mogucnosti.
Uzet cu i ostale kad izadju.
Ciao
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 09/02/2011 : 13:31:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Odlican! Pitko stivo, dobar crtez, puno zivota. Jedan od onih predivnih nepretencioznih stripova. Po potrebi mozete uvaliti i boljoj polovici.

Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 09/02/2011 : 14:54:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Odlican! Pitko stivo, dobar crtez, puno zivota. Jedan od onih predivnih nepretencioznih stripova. Po potrebi mozete uvaliti i boljoj polovici.




jasno mi je što si mislio reći, i stoji, ali brate...

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 10/02/2011 : 11:36:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by Mord

Odlican! Pitko stivo, dobar crtez, puno zivota. Jedan od onih predivnih nepretencioznih stripova. Po potrebi mozete uvaliti i boljoj polovici.




jasno mi je što si mislio reći, i stoji, ali brate...



Pa da, nema boljeg izraza.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/05/2011 : 10:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Odlican! Pitko stivo, dobar crtez, puno zivota. Jedan od onih predivnih nepretencioznih stripova. Po potrebi mozete uvaliti i boljoj polovici.




Potpisujem od reči do reči.
Preporuka!!!
I da - napokon strip koji "po potrebi mozete uvaliti i boljoj polovici".

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 14/05/2011 : 13:12:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
I ja sam pre neki dan citao ovo, posto sam u prvom uvozu propustio svoj primerak (da preciziram, ja sam Coltu skinuo Kolekcionara, a on je, trazeci istog, meni skinuo Negro Blanco :D :D). Fantasticno stivo. Crtez, scenario...

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 23/05/2011 : 12:49:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Markose, zivotinjo, dabogda se i tebi svidelo nesto ovako pa ga dobio samo na kasicicu ! :D :D :D :D :D OCEMO NEGRO DO KRAJA !!!!

I kolumna na stranama 189/190 u drugom albumu ima jedno 43209432 puta vise smisla ako zivite u Beogradu a Gazela se jos uvek radi :D :D :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000