forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Claw- najbolja igrica ikad
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 20/11/2010 : 13:21:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Prva igra koju sam zaigrao je bila Claw. Tada sam imao četiri godine. Igrao ju je i moj otac. Nismo mogli prijeći cijelu igricu, ali smo zato uživali igrajući je. Neki sam dan pronašao cd od igrice i instalirao Clawa na laptop. Stigao sam do jedanaestog levela i još malo pa ću i njega prijeći. Nešto su govorili i o drugom nastavku te igre prije tri godine, a zvala bi se "Captain Claw 2", i bila bi rađena u 3d formatu, ali ta ideja nikad nije realizirana. Igra je napravljena 1997. Radi se o piratu Clawu, kapetanu broda koji je uhićen i odveden u zatvor, a imao je kartu za nekakvo blago ili medaljon za besmrtnost, šta ja znam. Mora pobijediti šefove i šefice kroz 14 različitih levela. Svi su likovi životinje, a igra je vrlo zabavna i bogata. Blago skupljate kroz cijelu igru. Vjerujem da ste igrali tu igru, pa recite, kakva su vam sjećanja i dojmovi? Igru je, usput, napravio Monolith, koji je poznat po seriji igrica " F.E.A.R.".

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja

david
New Member

Croatia
237 Posts

Member since 19/01/2003

Posted - 20/11/2010 : 16:31:19  Show Profile Show Extended Profile  Send david a Private Message  Reply with Quote
igra je super, zbog likova i animacija onda i akcije, nikad je nisam zavrsio - zapeo na nekom boss-u koji gadja energetskim kuglama
zvukovi su mi bili odlicni, svako malo skeliwag ili tako nesto

http://dpetrina.deviantart.com

Edited by - david on 20/11/2010 16:33:14
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 20/11/2010 : 17:18:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
MAGIC CLAW!!!



je, zgodna igra, al teška, bossevi pogotovo. ja sam stigao do 12 levela (podvodne špilje) i onu divovsku hobotnicu (aquatisa) nisam mogao pobijedit i odustao sam
u igri se radi o kapetanu po imenu claw čija je posada poražena i on je odveden u zatvor gdje pronalazi kartu koja spominje 9 medaljona koji onome tko ih pronađe omogućavaju besmrtnost.

kolega, ovaj boss na kojem si zapeo je wolvington, boss šestog levela.
kak ćeš ga pobijedit? potrebno ti je malo sreće, dakako, ali postoji jedna taktika koja će ti skoro uvijek uspjet:

- dođi do njega i digni ga u zrak
- nosi ga do zida i tamo ga baci
- čučni, i on će te (stojećki) pokušat udarit, i svaki put kad on to pokuša, ti ga udari mačem
- ponavljaj dok mu ne oduzmeš sav health.

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 20/11/2010 17:21:48
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 20/11/2010 : 17:58:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Ili jednostavno upišeš ovo:

mpkfa- besmrtnost. ali nije fora jer ti se ne sejva igrica.

evo još nekih:
mpjordan- superskok
mpcasper- nevidljivost(ograničeno vrijeme)


Ja sad igram bez šifri, hvala Darth Ivan na Wolvingtonu, mislim da će i Davidu pomoći.
Kod tog tipa sam se ja prije devet godina strahovito mučio. Jesu li oni animirani dodaci napravljeni samo za igricu ili postoji još neki film? Radnja igre je odlično osmišljena. Najbolje mi je kad kaže "Man Lover!" nekom neprijatelju. A kod onih sirena, kad središ mušku, kaže nešto kao "Well, i am no longer alive". Teško mi je bilo protiv onih mačaka gusara na desetom levelu koji rade kolutove i pritom te gađaju pištoljima. To sam prelazio jedno devet puta. Boss tamo i nije tako težak, samo moraš skužiti način na kojeg ga pobijediš. Inače, meni je najdraži boss onaj prvi- LaRouxe ili tako nekako, onaj štakor. Danas sam prolazio pored zgaženog štakora na cesti() i sjetio se tog tipa.

EDIT: ako zapinjete na nečemu(Darth Ivan na Aquatisu) odite na Youtube i upišite "Captain Claw" i tamo imate walktrough.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja

Edited by - Zagor12 on 20/11/2010 18:00:51
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 20/11/2010 : 20:18:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
Dobra igrica, ali daleko od toga da je NAJBOLJA ikad. Ipak je to platforma, i ma kolko ih voleo ne mogu se porediti sa ozbiljnim zanrovima :)
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 20/11/2010 : 20:20:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Ok, ti si ekspert, ali meni je ipak bila prva igirca koji sam ikad zaigrao. Nostalgija.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 20/11/2010 : 20:22:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Usput, evo svih šifri:

MPHOTSTUFF Fire Sword
MPPENGUIN Ice Sword
MPFRANKLIN Lightning Sword
MPJORDAN Super Jump
MPVADER Invincibility
MPSHADOW Be a shadow
MPCASPER Invisibility
MPSPOOKY Invisible Enemies
mpplayallday infinite lives and ammo
mpkfa godmode
MPBUNZ Makes Claw Strong
MPAPPLE Full Health
MPGANDOLF Full Magic
MPFREAK Catnip
MPLOADED Full Ammo
MPSTOPWATCH Timer on the bottom of the screen
MPPOS Shows global position
MPFPS Frames per second
MPOBJECTS Shows # of objects on screen
MPNOINFO show/hide info for above 4 cheats
MPLITH Monolith logos & Music
MPMONOLITH Same as the above code
MPLOGO Same as mplith & mpmonolith
MPMOONGOODIES Bouncing treasure
MPHAUNTED Makes Enemies into ghosts
MPSUPERTHROW Super Throw mode
MPWIMPY Claw is weak
MPBOTLESS Toggles the background off/on
MPMIDLESS Toggles the middle plane off/on
MPTOPLESS Toggles the foreground off/on
MPBLASTER Full dynamite
MPDEVHEADS Shows developers heads in place of treasure
MPJAZZY 320X200 Resolution
MPDEFVID Default Resolution
MPDECVID Decreases the Resolution
MPINCVID Increases the Resolution
MPSCULLY finish the level

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 20/11/2010 : 20:26:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Ok, ti si ekspert, ali meni je ipak bila prva igirca koji sam ikad zaigrao. Nostalgija.



Pa to ste vi Zagorovci, nostalgija pre kvaliteta i objektivnosti :P
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 20/11/2010 : 21:06:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Grujah.

Dobra igrica, ali daleko od toga da je NAJBOLJA ikad. Ipak je to platforma, i ma kolko ih voleo ne mogu se porediti sa ozbiljnim zanrovima :)



hm, kaj ti to znači "ozbiljni" žanrovi? koji su to?
složio bi se da nije najbolja ikad (u usporedbi sa sonicom, 2 i 3 pogotovo) ali je jedna od boljih platformskih igara.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 20/11/2010 : 21:10:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
RTS TBS i RPG
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 20/11/2010 : 21:20:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Ili jednostavno upišeš ovo:

mpkfa- besmrtnost. ali nije fora jer ti se ne sejva igrica.

evo još nekih:
mpjordan- superskok
mpcasper- nevidljivost(ograničeno vrijeme)


Ja sad igram bez šifri, hvala Darth Ivan na Wolvingtonu, mislim da će i Davidu pomoći.
Kod tog tipa sam se ja prije devet godina strahovito mučio. Jesu li oni animirani dodaci napravljeni samo za igricu ili postoji još neki film? Radnja igre je odlično osmišljena. Najbolje mi je kad kaže "Man Lover!" nekom neprijatelju. A kod onih sirena, kad središ mušku, kaže nešto kao "Well, i am no longer alive". Teško mi je bilo protiv onih mačaka gusara na desetom levelu koji rade kolutove i pritom te gađaju pištoljima. To sam prelazio jedno devet puta. Boss tamo i nije tako težak, samo moraš skužiti način na kojeg ga pobijediš. Inače, meni je najdraži boss onaj prvi- LaRouxe ili tako nekako, onaj štakor. Danas sam prolazio pored zgaženog štakora na cesti() i sjetio se tog tipa.

EDIT: ako zapinjete na nečemu(Darth Ivan na Aquatisu) odite na Youtube i upišite "Captain Claw" i tamo imate walktrough.



thanks kolega na šiframa!

one animirane međuscene su napravljene (brijem) samo za igricu, nisam čuo da baš postoji crtić po kojem je nastala ova igra. po mojem mišljenju je priča sama po sebi glupava - pronađi 9 dijamanata koji ti daju besmrtnost? WTF?
plus toga, uvod (clawov poraz i zatočenje) nema nikakvog smisla, vidi dolje info o le rauxeu.
opet, ovo je platformska igra, a platforme nisu nikad bile baš poznate po odličnim pričama, niti su one (priče) baš značajne za igru.


da, oni mali patuljci gusari u desetom levelu su meni zadavali muke do daske, ali isto postoji jedna taktika. kao i kod wolvingtona, potrebna je sreća, ali uglavnom uspjeva.
u većini slučajeva frajeri će pucat iz pištolja kad te vide, a nakon toga kolutom naprijed ić prema tebi. ti samo moraš čučnut kad oni pucaju iz pištolja i nabit ih mačem (u čučnju) dok se oni kotrljaju prema tebi. meni je najbolje kad ih podigneš u zrak, pa kažu: "PUT ME DOWN, I ONLY GOT ONE LIFE!!



boss desetog levela (marrow) može bit i lagan i težak. on (marrow) je sam po sebi totalno nesposoban i slab boss, a najveći problem predstavlja ona njegova šugava papiga koja te napada brzinom svjetlosti i pritom uz kreštanje izgovara onaj iritantni "GET THE GEM!".
sad, tu papigu je praktički nemoguće (zbog te njene sposobnosti) udarit mačem. a ako imaš municije (ja sam je sve do tog levela samo skupljao, gotovo je nisam ni koristio, tak da sam imao cca 90 metaka ), poprilično je lagano.

le rauxe uopće ne zaslužuje titulu bossa (samo ga udaraš mačem dok ne crkne) i pitao sam se kak je uopće jackass poput njega uspio zarobit clawa i cijelu njegovu posadu samo tako.

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 20/11/2010 21:31:50
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 20/11/2010 : 21:45:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
LaRauxe jest vrlo lagan ali mi je nekako drag. Wolvington je najteži pored Aquatisa, a za zadnjeg ne znam ni kako se zove ni kako izgleda. Inače su mi jako na živce išli oni mutavi galebovi koji te muče 4 levela.
A za bossa 7 i 8 levela se uopće ne sjećam tko je, pa mislim da se s njim nisam puno mučio, iako sam igrao nedavno opet, ne sjećam se.
(možda neki pas)

Ona mačka u The dark woodsima je također vrlo lagana, samo moraš tu i tamo paziti na bičeve i ne smiješ bježati.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 20/11/2010 : 22:05:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12


A za bossa 7 i 8 levela se uopće ne sjećam tko je, pa mislim da se s njim nisam puno mučio, iako sam igrao nedavno opet, ne sjećam se.
(možda neki pas)

Ona mačka u The dark woodsima je također vrlo lagana, samo moraš tu i tamo paziti na bičeve i ne smiješ bježati.



sedmi level nema bossa (dio karte pokupiš na kraju), a boss osmog levela (the shipyard) je nekakav vuk/pas (nemam pojma koja vrsta životinja) i zove se gabriel. on mi je bio fora boss jer te gađa bombama i topom kojeg ti moraš okrenut prema njemu, najbolje je kad mu oduzmeš health do kraja, on padne na pod i onda ga gledaš kako polako umire xD

a ona mačketina u četvrtom levelu (katherine) je lagana, al je zajeban taj bič kojeg ima, i onaj njeni urlik "MEOW!!" dok skače s jedne strane na drugu pili živce.

bossevi:

2. level - le rauxe
4. level - catherine
6. level - wolvington
8. level - gabriel
10. level - marrow
12. level - aquatis
13. level - red tail
14. level - omar

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 20/11/2010 22:09:36
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 20/11/2010 : 22:16:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
E, da, to je bio pas, sjećam ga se. Moraš ga gađat topom i onda kad ga središ kaže "OOOH" ili tako nešto, dobi srčani i previja se. Aquatis se prijeđe tako da ispustiš Magic Claw kada pruža krakove, i usput odeš na početak tog kamena na kojm stojiš. Gađaš ga dinamitom malo dalje od njega, u smjeru one rupe. Zakon je kad ideš nekim drugim putem ili ponoviš isti pa kaže "i don't have all day to run around in CIRCLES!" i kad oni psi sa trećeg i četvrtog levela podriguju pa kažu "excuse me". Neopisivo su mi iritantni oni lisci streličari kada se cerekaju. Uh, što onda znam psovati.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/11/2010 : 10:28:46  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Prvi put čujem za ovu igricu ??!?
Inače, meni su platforme najbolje i najozbiljnije igre !!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 21/11/2010 : 12:49:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Pa, to ti je vrlo zabavna i dobra 2d platforma iz 1997, mogima jedna od prvih igrica koje su ikad zaigrali. U nekim dijelovima zna biti vrlo teška, a na svakom parnom levelu imaš bossa, osim na 13 i 14 gdje imaš na svakom po jednog. Priča i koncept ti piše u topicu. Za više informacija, evo wikipedije:

http://en.wikipedia.org/wiki/Claw_%28video_game%29
E sad, ne znam gdje bih mogao naći torrent pa da ga stavim, malo ću potražiti ako treba.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 21/11/2010 : 12:53:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
mene zanima jel netko isprobao ovu igru u XP-u? jel radi?

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 21/11/2010 : 12:55:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Meni radi na Visti na laptopu, pa bi trebalo i na XP-u.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 21/11/2010 : 12:56:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12


E sad, ne znam gdje bih mogao naći torrent pa da ga stavim, malo ću potražiti ako treba.



vjerojatno ima na pirate bay-u. ja se sjećam da sam je prije par godina pronašao za download, ali na nekon poljskom web siteu, tak da je igra bila prevedena na poljski.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 21/11/2010 : 12:57:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Da, poljaci su inače ludi za tom igrom još dandanas. Imaju webowe i forume i slične stvari koji su još aktivni, pa, barem su bili donedavno.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 21/11/2010 : 12:58:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Meni radi na Visti na laptopu


a nema nikakvih usporavanja, glitcheva i sl.?

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 21/11/2010 : 13:01:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Nema, sve normalno radi. Samo kada stisnem tipku sa Windows logom(kada ti se otvori start) i kada ponovo otvorim igru, grafika bude potpuno smrdana, no to se da riješiti ponovnim stiskanjem tipke za start i ponovnim ulaženjem u igricu. Grafika na petom i šestom levelu zna biti loša kad dođeš na visoke uzvisine, ali ništa zato, većinom samo galebove ne vidiš. Ali ja mislim da je to stvar u mom cd-u jer mi je tako bilo i na Windows 2000.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 21/11/2010 : 13:14:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Nema, sve normalno radi. Samo kada stisnem tipku sa Windows logom(kada ti se otvori start) i kada ponovo otvorim igru, grafika bude potpuno smrdana, no to se da riješiti ponovnim stiskanjem tipke za start i ponovnim ulaženjem u igricu. Grafika na petom i šestom levelu zna biti loša kad dođeš na visoke uzvisine, ali ništa zato, većinom samo galebove ne vidiš. Ali ja mislim da je to stvar u mom cd-u jer mi je tako bilo i na Windows 2000.



najvjerojatnije ti je štos u CD-u. super kaj si pokrenuo ovaj topic, sad ću morat opet zaigrat ovo, da se malo prisjetim toga
sad, ja se nadam da bude radila (jedino ak grafička kartica ne bude zajebavala).

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 29/07/2014 : 15:56:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Znam da oživljavam mrtvi topic, ali moram reći da je igrica odlična. Prešao sam sve osim zadnjeg levela, čak sam došao na save point 2, ali jednostavno ne mogu do ovoga bossa.
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 30/07/2014 : 11:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

mene zanima jel netko isprobao ovu igru u XP-u? jel radi?



Radi.

Možete je skinuti ovdje:
http://kapitanpazur.piasta.pl/en/downloads.html

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 30/07/2014 11:21:59
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 13/09/2014 : 23:35:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Došo sam do bossa i sredio ga do pola (totalno je jadan), ali uvijek me zezne ona lava
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000