forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Ranxerox - Intégrale
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

JAH WOBBLE
Average Member



628 Posts

Member since 20/01/2009

Posted - 13/12/2010 : 12:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send JAH WOBBLE a Private Message  Reply with Quote
Integral sadrži:
- stare crno bele epizode koje je crtao sam Tamburini
- 2 klasična Tamburini/Liberatore albuma
- treći album koji je Liberatore radio sa scenaristom Alainom Chabatom
- neobjavljene crteže

http://www.amazon.fr/Ranx-Int%C3%A9grale-Tamburini/dp/2723475689/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1292238921&sr=1-1

http://www.yozone.fr/spip.php?article10314

Markose, ima li šanse da Fibra ovo objavi?

Markos
Webmaster



Croatia
28964 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/12/2010 : 12:53:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Tko zna:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/11/2015 : 10:31:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Tamburini&Liberatore(&Šaba):Ranx,integral (Makondo)



Rank Xeroxa sam upoznao u zagrebačkom Comiconu, i bio je to pravi udarac u glavu - direktan kroše! Fenomenalan crtež uz provokativnu,političko totalno nekorektnu priču prepunu eksplicitnih scena.Vest da će Makondo objaviti integral za mene je jedna od najpozitivnijih stvari ove,ali i zadnjih nekoliko godina.Postojala je i izvesna strepnja kako će mi danas ovaj strip delovati,mada kad dobro razmislim,ona je bila verovatno bespotrebna,jer sam ja ipak ovaj strip čitao sa dvadeset i nekom godinom,znači ne u onim klinačkim,kad se ukus tek formirao.

Ovde bih citirao nixmana (sa DW foruma),jer je to upravo i moj pogled na Ranxa:
"au, koja luda voznja! Zaista, nezaboravno citalacko iskustvo s izuzetno originalnim, bizarnim i veoma brutalnim elementima.
Tamburini nam predstavlja alternativne devedesete - futuristicki Rim i Nju Jork u svetu ogrezlom u dekadenciju, nasilje i razvrat. Pratimo dozivljaje androida sklonog svim porocima obicnog coveka i njegove dvanaestogodisnje devojke lakog morala.
"

Prvi album je c/b i kapiram ga kao andergraund strip,doduše jako simpatičan i pun potencijala,što su neki ljudi uočili i ponudili autorima da nastave strip u ozbiljnijem tonu.
Od 2. do 6. glave,to je to - Tamburini "jebe kevu", Liberatore takođe.Nema tu neke slojevite priče,ali ona nije ni preko potrebna kada je Tamburini napravio takvu atmosferu u stripu.Nešto slično kao u Mad Maxu 2 - kad čovek razmisli,u ovom filmu i ne postoji ne znam kakva priča.Ali u takvom ambijentu,atmosferi,scenografiji,ona je bespotrebna.
Ne znam koje bih poglavlje posebno izdvojio;sva su mi podjednako dobra,osim što mi je zadnja priča donekle slabija,iako je ambcioznija u odnosu na prethodne.
Nažalost,nakon nje je Tamburini overio i završio svoju kratku ali plodnu karijeru,a završnicu priče za francusko izdanje je uradio Šaba,ali to već nije onaj pravi Ranx;ni crtežom ni atmosferom,pa ni pričom,koja u principu i nije loša,čak je i vrlo dobra.

Interesantno je da sam u nekim trenucima u Ranxu prepoznao Inkalov svet, pa ne sumnjam da se matori pokvarenjak Žodo,malo pripomogao sa nekim Tamburinijevim idejama.

dijamantska 9/10

ako izuzmemo prvu,uvodnu glavu i dve zadnje neTamburinijeve,od mene desetka za Ranxa.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 04/12/2015 00:43:18
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000