forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 preporuka?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/01/2011 : 17:55:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Uostalom, ne moraš počet od Green Lanterna ako si nesiguran, ima još masu drugih likova

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 05/01/2011 : 17:57:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Mislin da ova Green Lantern preporuka od provodina stvarno nije dobra jer je previše komplicirana za nekoga ko tek ulazi u superherojski svijet. Više ćeš visit na wikipediji pokušavajući otkrit ko je ko i koji se to stari događaji spominju nego zapravo čitat ove preporučene stripove-



ma daj. može se čitat totalno bez predznanja, zbog toga i jeste tako dobro. a ako nekoga zanima onda može ič tražit i po wiki. ali puno likova je dobilo masovni reboot pa ionako nema veze šta se dogadjalo sa njima u golden age. nemoj čovjeka odvračat od odlične priče, brže če bit ako krene s geoff johnsom i pročita malo wiki nego da počne sa esencialima i chronicles. tako nas do kraja života neče dostič :)

isto tako može počet batmana čitat od batman and son od morrisona.


a za dobre superherojštine preporučujem: power girl, R.E.B.E.L.S., nextwave agents of H.A.T.E., powers, captain britain and the mi13, captain america (od brubackera), thor (od straczynskog), invincible iron man (od fraction-a), new x-men (od morrisona), planetary, fantastic four (od hickmana).

spider-man za mene nije imao dobre priče več od početka the clone saga ali je ultimate spider-man opet odličan.
razlika imedju spider-man i ultimate spider-man je da se dogadja u različitim univezima. regularne marvel priče se dogadjaju u regularnom ili 616 univerzumu a ultimate universe je posve svoja priča. u biti su startovali za nove čitaoce koje je odvračalo čitanje priče likova koji imaju više desetlječa pred-priče.

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 05/01/2011 : 17:59:13  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

I šta, sad ti njemu preporučuješ da ne čita ništa osim ovoga šta je Johns napisao? Oprosti, al to je totalna glupost.



Da točno to jer to je vratilo ljude da kupuju GL u americi.Sad je uz bok uz bok s Batmanom.Ima 4 ongoing.
Stare priče su odlične ali nisu za početnika koji oće nešto drugačije i modernije.Lipo sam napisa način pisanja se promijenio.
Neka kupi silver age Green Lanterna meni je svejedno ali iskreno ja mu savjetujem Geoff način pisanja jer je lagan za čitanje a opet te uvlači u priču.Ako na tebe nije tako djelovao to je stvar ukusa ali većinu ljudi je.On je htio ne htio spasio Green Lanterna.


Edited by - provodina on 05/01/2011 18:02:07
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/01/2011 : 17:59:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Dobro, kako oćete Ja idalje stojim pri svome... Al ipak reć da bi ga priče iz Chroniclesa odbacile od Green Lanterna je totalna glupost.
Oću reć da relacija "staro = bezveze" nije istina.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 05/01/2011 18:00:24
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 05/01/2011 : 18:06:32  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Dobro, kako oćete Ja idalje stojim pri svome... Al ipak reć da bi ga priče iz Chroniclesa odbacile od Green Lanterna je totalna glupost.
Oću reć da relacija "staro = bezveze" nije istina.



Nije bzvz dapače siver age green lanterna je super ali je u ovom slučaju nepotreban.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4206 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 05/01/2011 : 18:07:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Jonah Hex je prava stvar

Edited by - Sneaksie Thiefsie on 05/01/2011 18:08:48
Go to Top of Page

crazyboy993
Average Member



Croatia
760 Posts

Member since 26/11/2010

Posted - 05/01/2011 : 18:07:36  Show Profile Show Extended Profile  Send crazyboy993 a Private Message  Reply with Quote
kuzim sada ultimate i amazing, hvala paka01 :D
ajde probat ću sam green lanternom pa kud pukne da pukne :D
btw vidio sam da obi-wan potražuje green lantern a pošto on čita američke kolko sam shvatio onda bi bio dobar izbor to :)

Press any key to quit or press any other key to continue
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 05/01/2011 : 18:12:20  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by crazyboy993

kuzim sada ultimate i amazing, hvala paka01 :D
ajde probat ću sam green lanternom pa kud pukne da pukne :D
btw vidio sam da obi-wan potražuje green lantern a pošto on čita američke kolko sam shvatio onda bi bio dobar izbor to :)



Green Lantern je odličan i najbolji od superheroja uz Batmana sada.
Nadam se da će ti se svidit i da ćemo se pistai na Green Lantern topicu više.
Go to Top of Page

crazyboy993
Average Member



Croatia
760 Posts

Member since 26/11/2010

Posted - 05/01/2011 : 18:13:32  Show Profile Show Extended Profile  Send crazyboy993 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by provodina

quote:
Originally posted by crazyboy993

kuzim sada ultimate i amazing, hvala paka01 :D
ajde probat ću sam green lanternom pa kud pukne da pukne :D
btw vidio sam da obi-wan potražuje green lantern a pošto on čita američke kolko sam shvatio onda bi bio dobar izbor to :)



Green Lantern je odličan i najbolji od superheroja uz Batmana sada.
Nadam se da će ti se svidit i da ćemo se pistai na Green Lantern topicu više.



da i ja :)
imaš li neke preporuke gdje da ga nabavim? na aukcijama je skupI?

Press any key to quit or press any other key to continue
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/01/2011 : 18:13:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by provodina

quote:
Originally posted by Paka01

Dobro, kako oćete Ja idalje stojim pri svome... Al ipak reć da bi ga priče iz Chroniclesa odbacile od Green Lanterna je totalna glupost.
Oću reć da relacija "staro = bezveze" nije istina.



Nije bzvz dapače siver age green lanterna je super ali je u ovom slučaju nepotreban.



Ma znaš u čemu je stvar i zašto se ja ovoliko bunim oko toga? Meni osobno je npr. draže pročitat Emerald Twilight priču u originalu, nego da mi je objašnjena u nekom drugom trejdu u skraćenom obliku. Tako više-manje za sve stvari. Može meni bit i objašnjeno na vrlo jednostavan i skraćen način kako je Barry Allen postao Flash, al opet mi je draže uzet Flash Chronicles i pročitat njegove prve avanture točno onako kako su se i dogodile Pardon šta sam malo intenzivnije reagira, nije mi bila namjera.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/01/2011 : 18:14:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by crazyboy993

quote:
Originally posted by provodina

quote:
Originally posted by crazyboy993

kuzim sada ultimate i amazing, hvala paka01 :D
ajde probat ću sam green lanternom pa kud pukne da pukne :D
btw vidio sam da obi-wan potražuje green lantern a pošto on čita američke kolko sam shvatio onda bi bio dobar izbor to :)



Green Lantern je odličan i najbolji od superheroja uz Batmana sada.
Nadam se da će ti se svidit i da ćemo se pistai na Green Lantern topicu više.



da i ja :)
imaš li neke preporuke gdje da ga nabavim? na aukcijama je skupI?




http://www.bookdepository.co.uk

Nećeš na aukcijama nać ništa Johnsovoga runa na Green Lanternu, a i općenito na aukcijama nema baš previše GL stripova.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 05/01/2011 : 18:15:09  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Evo da se i ja malo prikljucim..mislim da je za svakoga ko zeli krenit sa Supermanom najbolje prvo uzet Superman for all seasons



Meni osobno je ovo najbolja prica supermana uopce..kako je Jeph Loeb uspia kroz pripovjedanje cetvero ljudi prikazati Supermanov karakter je genijalno..naravno moran spomenuti i crtaca Tim Salea bez cijeg crteza prica nebi imala potpunu draz..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/01/2011 : 18:15:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

Evo da se i ja malo prikljucim..mislim da je za svakoga ko zeli krenit sa Supermanom najbolje prvo uzet Superman for all seasons



Meni osobno je ovo najbolja prica supermana uopce..kako je Jeph Loeb uspia kroz pripovjedanje cetvero ljudi prikazati Supermanov karakter je genijalno..naravno moran spomenuti i crtaca Tim Salea bez cijeg crteza prica nebi imala potpunu draz..



Debeli potpis na ovo, stvarno pregenijalan i predivno nacrtan strip!

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 05/01/2011 : 18:21:49  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by provodina

quote:
Originally posted by Paka01

Dobro, kako oćete Ja idalje stojim pri svome... Al ipak reć da bi ga priče iz Chroniclesa odbacile od Green Lanterna je totalna glupost.
Oću reć da relacija "staro = bezveze" nije istina.



Nije bzvz dapače siver age green lanterna je super ali je u ovom slučaju nepotreban.



Ma znaš u čemu je stvar i zašto se ja ovoliko bunim oko toga? Meni osobno je npr. draže pročitat Emerald Twilight priču u originalu, nego da mi je objašnjena u nekom drugom trejdu u skraćenom obliku. Tako više-manje za sve stvari. Može meni bit i objašnjeno na vrlo jednostavan i skraćen način kako je Barry Allen postao Flash, al opet mi je draže uzet Flash Chronicles i pročitat njegove prve avanture točno onako kako su se i dogodile Pardon šta sam malo intenzivnije reagira, nije mi bila namjera.



Ma sve 5 legendo pa i ja sam pročita tog silver age masu.Pa šta i je Geoff u glavi nego da vrati silver age ponovno u igru.Pa svi junaci su sad tu na okupu.
Volim i ja Ron Marzov Emeral Twigliht New Dawn ali što ćemo kad više nije u igri uopće.Parallax je sad biće entitet a ne poludjeli Hal Jordan pa bi ga to još više zbunilo.
Doće sad neki Flashov Secret Origin pa ćemo opet moći se prepirati
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/01/2011 : 18:23:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ne virujem da oćemo jer ne pratim Flasha previše Krenija sam sa GL i zasad se jedino njega držim jer financijski ne mogu izgurat praćenje više od jednog lika.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

crazyboy993
Average Member



Croatia
760 Posts

Member since 26/11/2010

Posted - 05/01/2011 : 18:27:07  Show Profile Show Extended Profile  Send crazyboy993 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by crazyboy993

quote:
Originally posted by provodina

quote:
Originally posted by crazyboy993

kuzim sada ultimate i amazing, hvala paka01 :D
ajde probat ću sam green lanternom pa kud pukne da pukne :D
btw vidio sam da obi-wan potražuje green lantern a pošto on čita američke kolko sam shvatio onda bi bio dobar izbor to :)



Green Lantern je odličan i najbolji od superheroja uz Batmana sada.
Nadam se da će ti se svidit i da ćemo se pistai na Green Lantern topicu više.



da i ja :)
imaš li neke preporuke gdje da ga nabavim? na aukcijama je skupI?




http://www.bookdepository.co.uk

Nećeš na aukcijama nać ništa Johnsovoga runa na Green Lanternu, a i općenito na aukcijama nema baš previše GL stripova.


tu će me poštarina doći više nego 10 stripa :)

Press any key to quit or press any other key to continue
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/01/2011 : 18:28:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Neće, poštarina je besplatna

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

crazyboy993
Average Member



Croatia
760 Posts

Member since 26/11/2010

Posted - 05/01/2011 : 18:41:18  Show Profile Show Extended Profile  Send crazyboy993 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Neće, poštarina je besplatna


uu, a koliko treba minimalno naručit?

Press any key to quit or press any other key to continue
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/01/2011 : 18:43:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
1 strip
Možda izgleda ko zajebancija, al istina je. Poštarina je besplatna za bilo koju količinu stripova i viruj mi, 100% je sigurno, naručujem zadnjih godinu dana sa te stranice tako da se ne tribaš brinit oko toga. Stvar je u tome ako naručiš npr. 2 stripa, oni ti dođu u 2 odvojene pošiljke, a ne oba zajedno u jednome paketu, al ne virujen da ti to nešto previše smeta. Stvarno je 100% sigurno.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

crazyboy993
Average Member



Croatia
760 Posts

Member since 26/11/2010

Posted - 05/01/2011 : 19:51:13  Show Profile Show Extended Profile  Send crazyboy993 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

1 strip
Možda izgleda ko zajebancija, al istina je. Poštarina je besplatna za bilo koju količinu stripova i viruj mi, 100% je sigurno, naručujem zadnjih godinu dana sa te stranice tako da se ne tribaš brinit oko toga. Stvar je u tome ako naručiš npr. 2 stripa, oni ti dođu u 2 odvojene pošiljke, a ne oba zajedno u jednome paketu, al ne virujen da ti to nešto previše smeta. Stvarno je 100% sigurno.


oke, pokušat ću, samo neznam gdje tražit, može neki hint? :D

Press any key to quit or press any other key to continue
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/01/2011 : 19:52:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ne razumin na šta točno misliš Imaš tu na vrhu stranice polje u koje upišeš šta ti triba i to je t. Sad, neman pojma šta tražiš i od čega uopće želiš početi.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

crazyboy993
Average Member



Croatia
760 Posts

Member since 26/11/2010

Posted - 05/01/2011 : 20:23:21  Show Profile Show Extended Profile  Send crazyboy993 a Private Message  Reply with Quote
da vidim sada, uf pa to ej 10 eura po stripu :O preskupo mi je to

Press any key to quit or press any other key to continue
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/01/2011 : 20:32:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Pa nećeš nać nijedan američki po manjoj cijeni Tj 7 eura ti je općenito nekakva minimalna cijena.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 05/01/2011 : 20:52:25  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Crazyboy993, moja ti je preporuka da probas malo s nekim lakse shvatljivim pricama o odredjenim superjunacima. Stvar sa americkom superherojstinom je da je puno toga sto izlazi kod njih isprepleteno, i neko ko tek ulazi u to se lako moze izgubiti. Ipak, ima dosta stvari za koje neko predznanje i poznavanje tih 'superherojskih univerzuma' i nije potrebno.
Uzmi nesto 'polovno' (prevod: jeftinije), probaj da vidis kako ti lezi, nemoj se zaletati u nesto sto jos slabo (tj. nikako) ne razumijes.
Moj savjet: pocni sa nekim pricama o pocecima pojedinih superjunaka, npr. Batman: Year One ili Daredevil: The Man Without Fear.
Ako ti se ne svidi, a ti se lijepo vratis kiosk izdanjima.

Edited by - swamp thing on 05/01/2011 20:53:42
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/01/2011 : 20:57:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
U svakom slučaju možeš pričekat kraj sljedeće godine kad Fibra izbacuje Daredevila pisca Franka Millera.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000