forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 OTIŠLI SMO u tri PM - definitivno
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 176

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 08/01/2011 : 16:30:18  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message  Reply with Quote
problem je sto nas (neamerikanizovani) covek ima dusu...

Jel to štos iz Minhena?

Edited by - culfis on 08/01/2011 16:31:16
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/01/2011 : 16:36:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Naleteo sam na ovu zadnju rec tehnike i nauke sto se izdavastva tice
http://www.blic.rs/virtualna-tura
i zgrozio se kolicinom hladnoce i ugusene individualnosti koja izbija iz svakog tog staklenomesinganog dela.

Kada to uporedim sa ovom redakcijom
http://www.youtube.com/watch?v=4MDQSficEl0
ili, jos gore, sa redakcijom Dnevnika ili Marketprinta osamdesetih,
pocinjem da mislim da zaista neumitno sve ide u qurac.
Imate li i vi takav utisak?



Ako sam dobro shvatio, tebi fale redakcije koje izgledaju kao domovi za beskućnike?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/01/2011 : 16:37:24  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Nema tu sale, sitnih pakosti, bureka kraj tastature, smrdljive prepune pepeljare, koleginica s kojima mozes da se slobodno zezas a da te ne optuze za seksualni napad, urednika s kojim mozes da se olesis od vinjaka, graje, smeha....
Ma, tuga bozja...





E Bane legendo, svaka ti je zlatna.
Sećam se kada sam kao klinac (1980 - 1986) išao kod majke na posao (radila je kao dipl.tehnolog i šef laboratorije u jednom povećem preduzeću, Žitopromet , Čačak), svaki put kada uđem kod njih to je zezanje, opuštencija, čašice od alkoholnih pića i šoljice za kafu,novine na stolu,...), mada znam da su i lepo radili i lepo finansijski prolazili, ali pre svega bila je jedna prijateljska atmosfera.
Kada je tu firmu kupio jedan tajkun, postalo je sve drugaćije, napeto, dodeljena šefovska mesta šlihtarama i šljamovima, ko se ne pokori tim kretenima odmah dobija otkaz iako je taj možda vrhunski stručnjak, rad,rad i samo rad, bez trunke duševnosti - pa ipak je firma pukla, direktorka otišla u tvorza, a jedno ogromno preduzeće koje se bavi nečim što ne može da propadne (hleb,hrana,žito,..) otišlo u stečaj!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 08/01/2011 : 16:38:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
K'o da je od tad prošlo dvesta godina...
Bilo je kafa, dobar dan, i rakija...
Dve crvene od svake penzije, za sreću,
I - srećan rad, domaćine.
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 08/01/2011 : 16:42:38  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by cat claw

Nema tu sale, sitnih pakosti, bureka kraj tastature, smrdljive prepune pepeljare, koleginica s kojima mozes da se slobodno zezas a da te ne optuze za seksualni napad, urednika s kojim mozes da se olesis od vinjaka, graje, smeha....
Ma, tuga bozja...





E Bane legendo, svaka ti je zlatna.
Sećam se kada sam kao klinac (1980 - 1986) išao kod majke na posao (radila je kao dipl.tehnolog i šef laboratorije u jednom povećem preduzeću, Žitopromet , Čačak), svaki put kada uđem kod njih to je zezanje, opuštencija, čašice od alkoholnih pića i šoljice za kafu,novine na stolu,...), mada znam da su i lepo radili i lepo finansijski prolazili, ali pre svega bila je jedna prijateljska atmosfera.
Kada je tu firmu kupio jedan tajkun, postalo je sve drugaćije, napeto, dodeljena šefovska mesta šlihtarama i šljamovima, ko se ne pokori tim kretenima odmah dobija otkaz iako je taj možda vrhunski stručnjak, rad,rad i samo rad, bez trunke duševnosti - pa ipak je firma pukla, direktorka otišla u tvorza, a jedno ogromno preduzeće koje se bavi nečim što ne može da propadne (hleb,hrana,žito,..) otišlo u stečaj!


A zato banaka modernog dizajna u staklu i metalu za uspesne bankare s privatni univerziteti kol`ko `oces!?!

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/01/2011 : 16:44:12  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
U čačku ih ima preko 40 - i sve uspešno posluju!
A u ona srećna vremena bile su samo dve-tri.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16299 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 08/01/2011 : 17:05:16  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

U čačku ih ima preko 40 - i sve uspešno posluju!
A u ona srećna vremena bile su samo dve-tri.


To je sasvim normalno, od pljačkanja naroda uvijek se dobro živi.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/01/2011 : 17:13:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by anto

U čačku ih ima preko 40 - i sve uspešno posluju!
A u ona srećna vremena bile su samo dve-tri.


To je sasvim normalno, od pljačkanja naroda uvijek se dobro živi.


Pa ne bih se baš složio, mada si delom i u pravu.
Više smo krivi mi sami i potrošački način života.
Običan primer - vozim golfa II, starog 22 godine i super me služi (svi znamo kakva je zver Golf dvojka).Putujem sa njim i na more i za Bosnu kod familije i u Beograd,Niša,Novi sad i stvarno nemam problema sa njim,malo troši, delovi jeftini , slabo se kvari - ali ipak je činjenica da je star 22 godine i da nema klimu, pa moja gospođa mora da se lepo oznoji kada idemo na more.
Mogu da uletim u kredit i da umem novi auto, sa tim što bih banci platio skoro još jedan auto za 7 godina otplate ili mogu da vozikam ovog mog oldtajmera i da me baš briga.
Sve jasno!
Da ne spominjem razne kredite za letovanja,zimovanja,razna izdrkavanja,Kupovinu stančuga od 100 kvadrata (bez preke potrebe),...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16299 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 09/01/2011 : 20:29:28  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Poseban problem su zloupotrebe zbog promjene kursa švajacarskog franka, na tom najviše kradu.

A što se tiče automobila, moj stari vozi (ja se ne usuđujem) Renoa 5 starog 25 godina, troši dvostruko manje nego golf, ali dijelovi su skupi, uvijek se nešto kvari, troškovi su ogromni, ali nema se para za bolje.
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 09/01/2011 : 20:40:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
A bank is a place that will lend you money if you can prove that you don’t need it - Bob Hope.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 10/01/2011 : 09:30:27  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Evo jedan od putokaza za PM. Cisto sumnjam da neko u onim ''radnim boksovima'' u ovome vidi nesto lose....

http://www.b92.net/kultura/vesti.php?nav_category=272?yyyy=2011&mm=01&dd=09&nav_id=484592
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16299 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 10/01/2011 : 10:17:52  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
I kod nas su pokušali da zabrane Gorski vijenac.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 10/01/2011 : 11:18:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

I kod nas su pokušali da zabrane Gorski vijenac.


O, Bože me sakloni...
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 10/01/2011 : 11:38:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

I kod nas su pokušali da zabrane Gorski vijenac.



zato sto sadrzi rec "Srbija"

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 10/01/2011 : 11:56:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Majstore,otvori srednja!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 10/01/2011 : 12:08:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Svida mi se ova temema sto se svega tice nazalost na balkanu bi jebali kolegice i istovremeno radili to tako neide vanka...na poslu si zna se zasto ne da ždereš,bariš i ločeš.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 10/01/2011 : 15:57:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Na poslu si da gazda bude sto bogatiji
Go to Top of Page

regar
Senior Member

Serbia
1187 Posts

Member since 15/02/2008

Posted - 10/01/2011 : 16:52:01  Show Profile Show Extended Profile  Send regar a Private Message  Reply with Quote
Pa dobro nije sve bas tako crno. Ja radim u nekom slicnom okruzenju kao sa onog linka na pocetku. Ne znam koliko ste zakljucili sa te virtuelne ture, ali meni nije bas tako bezdusno.

Ima nas dosta, tu gde radim ima zajebancije, ima pazue, ima ljudi koji se druze i na poslu i van njega. Jedini problem je naravno plata. Da mi neko ponudi pristojnu platu, ne veliku, samo pristojnu, ne bi imao nista protiv da ostanem da radim.

Mada kada bi neko prvi put usao u kancelariju, mozda bi pomislio da sad neko bicem stoji i siba nas dok mi udaramo po tastaturi.

Inace radio sam mnogo poslova u zivotu od sezonskih do nekih stalnih. Trenutno radim ono za sta sam se skolovao i sta volim, okruzenje je odlicno, plata bedna. Ipak, za ovaj posao jedini mogu da potpisem da bi ga radio na duze, da ne kazem do penzije.

Žene imaju PROBLEM za svako rješenje!-
Stephen W. Howking
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 10/01/2011 : 16:59:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
"ima pauze"


nema veze sa tobom, nego je tako dobro ispalo!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 10/01/2011 : 17:28:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
oprostite se od godisnjih odmora


Americans Afraid to Take Full Vacations
Many Workers Worry About Losing Jobs in Bad Economy, Leaving Vacation Days Unused

http://abcnews.go.com/Travel/americans-refuse-vacation-days-lag-rest-world/story?id=11361600


http://www.reuters.com/article/idUSTRE6883DW20100909

http://www.youtube.com/watch?v=G2sFGWHa0xU
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11676 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 11/01/2011 : 00:18:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Da, umesto da nam razvoj i tehnologija pomogne, ona nas je pomalo šutnula u stranu, uz veliku pomoč ljudi- onih gore, koji drže sve pipce-tajkuna i drugih sprdala.
Pogledaj moj primer, u grafici sam od 1987 god., kad smo npr. radili prelom novina na papiru, onda na filmu, bilo je više druženja sa ljudima, kao sa novinarima, tako i sa ostalim strankama, kad se završilo, išlo se i na piče, pa druženje napred, sve nekako u radno vreme, samo je bilo sve napravljeno, onda u 90-95 došla promena, više kompjutera, manje druženja, do pre dve i po godine, kad mi pukla glava i napustio sam ovaj zanat, radio sam za četvoricu za nekako istu platu, a odnosi izmedju ljudi na psu i svaki u svome ekranu, kao što si pokazao onu redakciju, danas kad posetim redakcije novina i revija-poznajem puno starijih novinara, svi mi kukaju, kako je bilo lepo i jedva čekaju da se povuku.
Pa, stvarno je lošije, nego što je bilo. Ljudi smo ipak društvena biča, a ne kompjuteri, na žalost :(

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 11/01/2011 00:21:54
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 11/01/2011 : 01:05:55  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
O tome i pricam. U onoj redakciji ne sedi Petar Petrovic, nego zaposlenik No. taj i taj koji ima da sedi tu imao trenutno sta da radi ili ne za pet do sest puta manju platu. Onaj sa galerije nadgleda da li slucajno malo odmaras mozak i hvatas zjale, a onaj u ofisu preko video nadzora nadgleda onog na galeriji da li gleda. Ako ustanes deset puta da izadjes i popusis to ti je minus i nema veze sto svoj posao obavljas na vreme. vazna je forma a ne sustina. Jos gore, budala smisli da ti uvali jos posla jer eto, kad imas vremena za pusenje imas vremena i da radis.
Koleginica dolazi na posao u domindzosu a kad joj uputis pogled nize od pupka, prijavi te za mobing. Koleginicu koja dolazi zakopcana do vrata ne smes ni da pogledas, odmah te proglasi za manijaka. Gledaj u monitor i ne skreci pogled jer svaki pogresan pokret je gubljenje vremena koji smanjuje gazdi mogucnost da kupi novi mercedes.
Kafu ne pijes kada ti se pije nego onda kada gazda misli da ti se pije.
Ne smes ni slucajno da se nasmejes na poslu jer kreten to shvati da si srecan i da nisi dovoljno upregnut.
Nemate pojma koliko sam srecan sto imam svega par godina do penzije pa necu morati da trpim takvo maltretiranje....
Go to Top of Page

milandj3
Average Member



Serbia
613 Posts

Member since 17/08/2006

Posted - 11/01/2011 : 08:27:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit milandj3's Homepage  Send milandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by regar

Pa dobro nije sve bas tako crno. Ja radim u nekom slicnom okruzenju kao sa onog linka na pocetku. Ne znam koliko ste zakljucili sa te virtuelne ture, ali meni nije bas tako bezdusno.

Ima nas dosta, tu gde radim ima zajebancije, ima pazue, ima ljudi koji se druze i na poslu i van njega. Jedini problem je naravno plata. Da mi neko ponudi pristojnu platu, ne veliku, samo pristojnu, ne bi imao nista protiv da ostanem da radim.

Mada kada bi neko prvi put usao u kancelariju, mozda bi pomislio da sad neko bicem stoji i siba nas dok mi udaramo po tastaturi.

Inace radio sam mnogo poslova u zivotu od sezonskih do nekih stalnih. Trenutno radim ono za sta sam se skolovao i sta volim, okruzenje je odlicno, plata bedna. Ipak, za ovaj posao jedini mogu da potpisem da bi ga radio na duze, da ne kazem do penzije.



to ti se, prijatelju moj u teoriji zove Motivaciona teorija sa dva faktora.
Imaš dobru platu kojom si zadovoljan ali ti ona ne može otkloniti nezadovoljstvo činjenicom da radiš medju drkadžijama ili
imaš fantastično radno okruženje ali ti ono ne može otkloniti nezadovoljstvo usled činjenice da imaš malu platu.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/01/2011 : 08:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
Ja mogu samo da kazem da sam zahvalan da radim na poslu gdje jos uvijek ujutro prvo svi (koji nekako pasemo zajedno po tipu posla) sednemo zajedno za kavu (tursku naravno a ne nesto iz avtomata, ima i toga ali to je nesto drugo), pa se taj cas more razvuci i na pola sata ili vise. Onako, na pola socijalisticki (da je na puno, to bi sigurno islo na sat, dva... mada znam da ima i kod nas jos takvih tvrtki).

Gdje sam radio prije, skoro pa da nisam morao reci da idem na WC ili da pitam ako smem.

A i jebes sve te americke prostorije gdje svi sede zajedno pa samo onaj "zid" od 1,5 m između. Nadziru ti postu, cekiras se karticom.... ali ima toga i kod nas, ne treba se zavaravati.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 11/01/2011 : 16:10:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Jbo dobru platu ako mrtav umoran ne mozes da je trosis k'o covek

the more things change the more they stay the same

i Nedicev ministar Mijuskovic se zalagao za rad


a ujedinjena Evropa je bila ideja britanskog fasiste Oswalda Mosleya

http://en.wikipedia.org/wiki/Europe_a_Nation

Edited by - Sneaksie Thiefsie on 11/01/2011 19:40:27
Go to Top of Page
Page: of 176 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000