forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Golden Age of Superhero Comics
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 19/04/2011 : 01:00:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
kolicina kapitala koji moras da istreses iz dzepa, nista vise od toga :)

inace, nije uopste obim doveden u pitanju, nego papir, if I'm not wrong? :P

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 19/04/2011 01:00:40
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 19/04/2011 : 01:04:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

inace, nije uopste obim doveden u pitanju, nego papir, if I'm not wrong? :P


Ne, mislio sam na kompletno izdanje.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 19/04/2011 : 01:05:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
sorry, my bad, odma mi odletele oci na "na losem papiru", te sam prevideo "debela"

ali, debela HC izdanja ti ne smetaju?

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 19/04/2011 : 01:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

ali, debela HC izdanja ti ne smetaju?


Nije baš da ih volim, ali sa tvrdim uvezom mogu proći.

Ne bih više spamao temu. Mislim da već postoje neke gdje možemo nastaviti razgovor.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 19/04/2011 : 01:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
apsolutno se slazem, lead on :)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 19/04/2011 : 01:17:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Hm...

Možda ovdje?

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=36918&SearchTerms=HC

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/04/2011 : 01:19:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ajd, malo spamma neće nikoga ubit, nema veze. Al eto, kad ste završili već, ja moram (ponovo) podijeliti svoje oduševljenje jednostavnim, ali efikasnim pričama. Sad baš čitam lagano neke skenove Green Lanterna iz 40ih i predobro mi je to kako je cijeli origin Alana Scotta ispričan u dvije stranice. Mislin, stvarno predobro i skroz imate osjećaj ko da stvarno ništa ne fali






Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 19/04/2011 : 02:30:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

predobro mi je to kako je cijeli origin Alana Scotta ispričan u dvije stranice.
Onda ce ti se svideti onaj Superman, tamo je origin na jednoj stranici.

A vidje Flasa Gordona dole levo. Al' dobro, to su svi radili.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/05/2011 : 01:18:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

U pripremi je tekst o tzv. revivalu starih i manje poznatih Golden Age likova Tekst će obuhvatit stripove u kojima su glavni junaci neki opskurni likovi za koje se danas vrlo malo zna. Također, osim izdavača DC i Marvel, obuhvatit ću i neke manje poznate izdavače i njihove likove. Jednoga od njih pod imenom Shield ste već mogli upoznati na stranici prije



Evo samo jedan mali update Iako nisam još počeo pisati, polako se skuplja materijal za ovaj "esej", da ga tako nazovem. Za sada već imam 14 naslova koji se bave revivalom starih junaka iz Golden Agea. Esej će vjerojatno biti podijeljen u tri dijela. Prvi dio će se baviti s DC Comics i svime što ide uz njih (znači All-American Comics, Fawcett Comics, itd itd...). Drugi dio je vezan za Marvel Comics i sve šta spada pod njih (Timely i tako to), a treći će obuhvatiti sve ostale manje izdavače.

Moran priznat da mi je ovaj treći dio najzanimljiviji i tu ću ubaciti zanimljivu analizu stripova Terra Obscura i Project: Superpowers. U svakom slučaju, bit će ovo dugo istraživanje, al ne žalim se... Odličnih stvari se da naći

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 05/05/2011 : 01:22:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
onda preimenuj topic u "Golden age of superheroes", cisto da definisemo parametre do kraja :D
jer, ako su ti DC i Marvel jedine dve velike grupe, onda ti fali dosta toga, I must say :D

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/05/2011 : 01:29:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

onda preimenuj topic u "Golden age of superheroes", cisto da definisemo parametre do kraja :D
jer, ako su ti DC i Marvel jedine dve velike grupe, onda ti fali dosta toga, I must say :D


Istina, iako su superheroji svakako obilježili razdoblje, bilo bi pogrešno zanemariti one silne stripove drugih žanrova, poput pustolovnih, westerna, kriminalističkih, znanstvenofantastičnih, romantičnih, itd.

Tim više jer je uvođenjem Comics Codea hrpa tih naslova i žanrova nestala.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/05/2011 : 08:09:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Dobra ideja!
Primarno sam se fokusirao na superherojski strip, drugi žanrovi mi nisu baš previše zanimljivi, barem trenutno. S ovime sam upoznat i dosta me više zanima, zato mi i jesu glavna tema.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 05/05/2011 08:10:15
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 10/05/2011 : 11:35:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Sjetio sam se kako su 1990-ih Alanu Scottu promijenili ime. Više ga nisu zvali Green Lantern, nego Sentinel. To je zbilja bilo glupo, ipak je on original. Kao da netko prestane zvati Jaya Garricka Flashem ili Brucea Waynea Batmanom.

I moram priznati da mi donekle smeta što je u ovome novom filmu glavni lik Hal Jordan. Ako ništa, nadam se da će barem zaraditi dovoljno love, tako da odobre nekakav prequel u kojem će glavni lik biti Alan Scott.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 10/05/2011 : 11:42:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
meni film izgleda kao mega dobar SF spektakl, i samo zato cu da ga gledam, fali mi takvih momenata jos od Avatara
no, kapiram da Hal Jordan nije golden age, pa ajde....idemo dalje onda sa pricom

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 10/05/2011 : 11:57:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Da, to sa Sentinel je debilno totalno i išlo mi je na živce dok sam čita JSA. Srića pa su mu tamo kasnije ipak vratili Green Lantern.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/05/2011 : 10:02:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Naručen je All Star Archives vol 1, pogodija sam odličnu akciju na ebayu Javim dojmove kad stigne!

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 12/05/2011 : 11:49:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Naručen je All Star Archives vol 1, pogodija sam odličnu akciju na ebayu Javim dojmove kad stigne!


To je jedna kolekcija koju bih rado vidio na svojoj polici. Makar brojeve koje je pisao Gardner Fox.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 13/05/2011 : 13:52:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Istina, po onome šta sam pročita stripovi su stvarno odlični Jedva čekan kad će mi doć... I to sam stvarno dobro proša šta se tiče cijene (strip i poštarina skupa 110 kn). Baš me zanima kako će to sve skupa izgledat kad mi strip napokon dođe u ruke.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/06/2011 : 18:35:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Napokon doša u Podgoru i bacija oko na All Star Archives. Moran priznat da je izdanje savršeno, a još kad se sjetim za koliko sam ga dobija, još mi je draže Format je mrvicu veći od standardnog formata trejdova, korice su dosta tvrde i uvez se čini odličan. Dustcover je isto okej iako moran priznat da nisan baš ljubitelj istih. Šta se tiče sadržaja, knjiga se proteže na 272 stranice i reprinta All Star Comics brojeve 3, 4, 5 i 6. Također, imamo i predgovor na 3 stranice, a na kraju, na zadnjoj stranici imamo i kratke biografije pisaca i crtača ovih stripova. Papir je super, ni predebel ni pretanak i super mi je šta nije skroz bili nego je malo žućkast šta odlično paše uz ove prastare stripove Priče su meni osobno super i strašno zanimljive, guštan ih čitat.

Kasnije ću postavit i par slika.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 04/06/2011 : 19:20:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
Ako te zanima pozadina Zlatnog doba, odnosno price o autorima i izdavacima, preporucio bih ovo:

Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/06/2011 : 19:31:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Fala na preporuci! Izgleda zanimljivo, provjerit ću.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/06/2011 : 12:44:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote










Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 06/06/2011 : 21:17:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Papir je neki sjajni? To mi se sviđa.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 07/06/2011 : 12:17:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Yep, ali je malo hrapaviji nego npr. onaj sjajni papir u Fibrinim izdanjima. Meni je skroz super, kompletno izdanje je odlično napravljeno.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 07/06/2011 : 12:48:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ma
jebes dizajn
lepo je ovo
:)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000