forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 14 - Ubojica
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Babilon
Advanced Member



Croatia
3083 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 10/03/2011 : 19:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Babilon's Homepage  Send Babilon a Private Message  Reply with Quote
Ubojica i pogled ispod naslovnice na 19 fotki ...







...

Više na:
http://www.babilon-strip.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=tpflypage.tpl&product_id=2322&category_id=210&keyword=ubojica&option=com_virtuemart&Itemid=53

Pozdrav iz Babilona!

Strip knjižara Babilon / Web shop : www.babilon-strip.com
info@babilon-strip.com / Mob. 098-776-766
Go to Top of Page

oko
New Member

Croatia
185 Posts

Member since 19/04/2004

Posted - 16/05/2011 : 23:22:05  Show Profile Show Extended Profile  Send oko a Private Message  Reply with Quote
Recenzija Saše Čobanova
http://planb.tportal.hr/teme/127863/Ubojica.html
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 13/11/2011 : 11:34:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Akcijski thriller s jednom distinktivnom razlikom, glavni lik nije junak, možda čak niti antijunak u klasičnom smislu riječi, već pravi negativac. Autor predstavlja tu ulogu glavnog lika nepozitivca, i objektivno sagledava radnju s gledišta plaćenog ubojice lišenog skrupula/savjesti, no čvrste metodike. Predator poput aligatora, vođen nepogrešivim instinktom koji mu omogućuju da preživi u prirodi, kao i u urbanoj džungli - gdje vrebaju drugi grabežljivci, ali i žrtve koje hrane grabežljivca. Naravno da je najfascinantniji lik ubojice, no i radnja se fino razvija u pozadini.
Heh, tko kaže da glavni junaci uvijek moraju biti pozitivci?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 18/11/2011 : 11:47:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip. Prvoklasan thriller.
Podsjetio me na "Snatch" ili "Lock, stock ant two smoking barrels" i takve filmove. Atmosfera neizvjesnosti i isčekivanja mi je pomalo unosila nervozu, a kada mi se to počne događati znam da je stvar dobra.
Svemu dobro pridonosi izvanredan kolor. Muški likovi su crtani malo nezgrapni i karikirani, dok su ženski dotjerani do kraja.
Kadriranje filmsko, kao u Autocesti sunca.
Uživao sam u svakoj stranici ovoga stripa i uvjerio se da ga svakako trebam nabaviti za sebe.

Čobanov je napisao da se sprema i film, i u svezi s tim bi mi za ulogu ubojice bio Christian Bale ili Jake Gyllenhaal..

Ako volite akcijsko nabrijavanje, preporuka!

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Argus
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 04/10/2010

Posted - 31/12/2011 : 10:35:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Argus a Private Message  Reply with Quote
Procitao sam ga tek sinoc i slazem se s vama.Odlican strip,bas po mojem ukusu. Crtez,koloritet,sve je na svojem mjestu kako bi ovo bio vrhunski odraden album. Sama akcija je u drugom planu,razmisljanja ,moralne dileme ,odlicno voden dijalog daju ovoj prici jos vise zacina. Iz Markosove kuhinje izasao je jos jedan specijalitet.

Edited by - Argus on 31/12/2011 10:36:39
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/02/2012 : 19:49:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
http://www.bedetheque.com/album-152038-BD-Le-coeur-a-l-ouvrage.html

E, pa izašao je i 10-i album Ubojice.
Što znači da Markos ima materijal i za drugi integral.
Nadamo se da će ga objaviti u doglednoj budućnosti.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5279 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 17/02/2012 : 21:05:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Konacno sam dobio svoj primerak Ubojice...sad se samo treba baciti na citanje i videti je li vredno stripa godine
Go to Top of Page

ziki
New Member



279 Posts

Member since 22/08/2010

Posted - 25/03/2012 : 21:03:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ziki a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sinoć. Odličan strip.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/05/2012 : 10:47:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
sinoć sam pročitao prva dva albuma - koliko sam bio premoren, bio sam ubeđen da ću zaspati posle jedne stranica, ali malo sutra - strip je do jjjjjaja i odmah sam se razbudio i sljuštio dva albuma - dobro nisam sljuštio, uživao sam u svakom kadru u svakom detalju u svakoj misli glavnog junaka.
Kao što kaže Mairosu jako mi se svideo lik ovog antijunaka - ima logike u njegovom razmišljanju, pa čak iako je ubica.
to be continued ...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

nikia
Junior Member



Serbia
404 Posts

Member since 22/11/2008

Posted - 03/05/2012 : 14:16:10  Show Profile Show Extended Profile  Send nikia a Private Message  Reply with Quote
Kupio ga u DW-u na Mišino insistiranje i nisam se pokajao.Odličan strip.Pročitao sve u cugu.

Zaboravio da se potpiše.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5279 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 03/05/2012 : 21:26:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nikia

Kupio ga u DW-u na Mišino insistiranje i nisam se pokajao.Odličan strip.Pročitao sve u cugu.


Ja sam slusajuci Misu vec pola Darkwooda kupio
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/05/2012 : 22:35:46  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
završio sam Ubojicu i definitivno jedan od najboljih stripova izdatih prošle godine.
sa sigurnošću mogu reći da je ta tura u kojoj je izašao Ubojica, definitivno najača Fibrina tura ikad i teško da će se opet ponoviti ovoliko kvalitetnih stripova izdatih u isti mah (Ubojica,Koma,Fotograf,Potkazivač,Inkal,Blast,Paul).


Čini mi se da su ostala tri albuma iz integrala za malo slabija od prva dva, ali kompletno gledano odličan strip, jedan od najboljih akcionih trilera koje sam ikada čitao.
Crtež me je fascinirao;crteži gradova,kadrovi,senčenje, ma šta sve ne - stvarno sam iskreno uživao u vizuelnim lepotama.
priča je takođe jako dobra i jako filmična, ali čini mi se i pomalo pretenciozna;ali dobro, ne umanjuje to previše njen kvalitet.
U svakom slučaju, još jedan biser je stigao u moju kolekciju.
Svako ko ovo nije pročitao, grdno je pogrešio.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 03/05/2012 22:37:02
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 04/05/2012 : 22:24:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Meni nije legao, dosadan mi je do boli....na polovici 3. albuma sam zastao i nikako da se pokrenem.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/05/2012 : 08:09:05  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ignus

Meni nije legao, dosadan mi je do boli....na polovici 3. albuma sam zastao i nikako da se pokrenem.


ma dobro brate, opšte je poznato da si operisan od ukusa za dobre stripove :)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5279 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 05/05/2012 : 09:31:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Sjajan strip...mene je jedan deo price podsecao na neke scene iz filma Minhen
Go to Top of Page

dino alic
Junior Member

Croatia
363 Posts

Member since 23/01/2003

Posted - 09/08/2012 : 18:58:46  Show Profile Show Extended Profile  Send dino alic an AOL message  Send dino alic a Private Message  Reply with Quote
Prva dva albuma su mi jako dobra,ali ostatak solidno.Nakon odličnog početka jednostavno sam očekivao više.Počelo je ozbiljnim i jako zanimljivim prikazom profila jednog plaćenog ubojice, da bi se kasnije pretvorilo u solidan mainstream akcijski krimić .Crtež jako dobar,s naglaskom na pejzaže,okolinu i žene.Muškarci za nijansu slabije.Ukupni dojam 7,5 od 10.Vrijedi i kupiti i pročitati,ali ne ulazi mi ni u top 15 Fibrinih izdanja
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6932 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 25/09/2012 : 10:03:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Solidna prica i izvrstan crtez i kolor. Ako se kome da citati engleski tu sam napisao par rijeci o stripu:

http://onlineimpressions.blogspot.com/2012/07/killer.html


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
275 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 24/06/2013 : 22:39:48  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
"brutalno" dobro... nisam ocekivao ovakav "ugao" posmatranja zivota, razmisljanja, dilema i "radnih obaveza"... osobe koja se bavi ovom vrstom posla... vrlo zanimljivo ispricano, iznenadjujuce i drugacije od onoga sto bi se dalo pretpostaviti... crtez, meni odlican...
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8199 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 15/09/2014 : 15:32:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
Le tueur
13. Lignes de fuite


Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4865 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 18/09/2014 : 15:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Meni je nihilizam ovog stripa bio poprilično jednodimenzionalan i naporan.
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 07/04/2017 : 09:53:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Dosadno.

Početak me osvojio jer sam mislila da će svako poglavlje biti posvećeno nekom drugom ubojici i da će ovaj iritantni glavni junak poludjeti i ubiti se, but alas, uzalud mi nadanja.
Agonija čitanja protegnula se kroz junakove "pustolovine", koje nikada ne dobivaju svoj epilog. Krompiranje Hanne Arendt i Milgramovog eksperimenta i to prozvakavanje ljudske fascinacije poslušnošću i zlom bilo mi je jeftino i nepotrebno. Da moram pogađati, rekla bih da su autori hašomani koji su jedan drugome otkrivali divan novi svijet osnovne psihologije, filozofije, bioetike i tko zna čega sve ne (pa je tu i pamfletiziranje o krčenju šuma, o besmislu postojanja, o dilanju droge, o Simonu Bolivaru) i jedan drugoga tapšali po ramenima kad su to ubacili u strip.

Jedini lik koji mi se svidio bio je Mariano (jer nije baš toliko beskrvan kao glavni junak ili kao ova lutkica čijih sam se grudi i guzice nagledala u stripu), a jedini dijelovi koji su mi bili ok ticali su se geneze njegovog karijernog izbora. Mislim, nije mi zao što sam pročitala, malo sam odmorila mozak sinoć...EDIT: ali bila je istovremeno i agonija jer stalno nešto čekaš, a to nešto se nikad ne dogodi.

Edited by - Mrkva on 07/04/2017 09:55:24
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/04/2017 : 09:59:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

Dosadno.


Idi skuvaj ručak,ispeglaj veš ili izvezi neki goblen.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 08/04/2017 10:20:37
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 08/04/2017 : 10:48:17  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Mrkva

Dosadno.


Idi skuvaj ručak,ispeglaj veš ili izvezi neki goblen.




Ovo nije bio lep komentar, ali sam se ipak iskreno nasmejao :D.
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 08/04/2017 : 11:06:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Mrkva

Dosadno.


Idi skuvaj ručak,ispeglaj veš ili izvezi neki goblen.




A ti uzmi bukvar i nauci citati i ono sto pise u oblacicima. Odjednom ce stripovi dobiti novu dimenziju, obecajem ti ;)
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8199 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 08/04/2017 : 12:16:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

Dosadno.



Ništa, površno ...
Od Ubojice je jedino dosadnija Koma.
I danas, 6. godina od kupovine sitin se razočaranja nakon čitanja.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000