forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Moebius
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 21/02/2011 : 14:38:16  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
Dosad nisam čitao ništa od ovog velikog autora,u vrijeme kada sam ja krenuo čitati stripove Blueberry mi nije ni dolazio pod ruku a Incal sam tek sad pročitao,odnosno prewju na Fibrinoj stranici.
I odmah mi se svidio doduše volim SF pa nije problem.
Dobro velike zasluge i Alejandru Jodorowskom koji me oduševio prije svega Matabarunima a i sad s Incalom.
Jebiga ode u širinu,da skratim,
dali su ostali stripovi Moebiusa gdje on i piše i crta jednako dobri i ima li netko informaciju dali će ih netko objavit s ovih prostora?
ovo sam skinuo s neta i izgledaju mi super:
The Collected Fantasies of Jean Giraud (1987–1994):
Moebius 1 - Upon A Star
Moebius 2 – Arzach & Other Fantasy Stories
Moebius 3 - The Airtight Garage
Moebius 4 - The Long Tomorrow & Other Science Fiction Stories
Moebius 5 - The Gardens of Aedena
Moebius 6 - Pharagonesia & Other Strange Stories
Moebius 7 - The Goddess
Moebius 8 - Mississippi River
Moebius 9 - Stel

Hvala i živjeli!!
;-)

Edited by - manhunter on 21/02/2011 14:46:45

JAH WOBBLE
Average Member



628 Posts

Member since 20/01/2009

Posted - 21/02/2011 : 15:22:04  Show Profile Show Extended Profile  Send JAH WOBBLE a Private Message  Reply with Quote
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=38679
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/02/2011 : 17:04:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Missisipi River je western izašao i u Stripoteci a ostalo je Sf sa više ili manje koherentnom radnjom.
Samo gledanje Moebiusovih slika je prava uživancija.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/02/2011 : 17:21:40  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Bija je jedan link na blog o Moebiusu u Tjednim crticama na homepageu krajem prošle godine.
Ne da mi se sad tražit ali ako ga neko pronađe neka ostavi link ovdje.
A ima i dokumentarac Moebiu redux life in the pictures za kojeg nisam našao link ali ionako vjerovatno nema na engleskom.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 21/02/2011 : 18:08:02  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by JAH WOBBLE

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=38679




Znači Marko objavljuje,Super!
Hvala
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 21/02/2011 : 18:12:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Nesto ubedljivo najbolje sto sam citao od Moebiusa je njegova kolekcija kratkih stripova koja je u Srbiji izasla u piratskom izdanju po imenu "Reintegracija dezintegracije". Ostalo, hm. Garage Hermetique je uzivao neku reputaciju ali se meni ne svidja, Arzach mi se ne svidja...statigaznam, ispade Blueberry najbolji. Mississippi River, ako je to ono sto je Stripoteka izbacila pod imenom "Dzim Katlas", to je skroz dobro.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 21/02/2011 : 18:13:11  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki


Missisipi River je western izašao i u Stripoteci a ostalo je Sf sa više ili manje koherentnom radnjom.
Samo gledanje Moebiusovih slika je prava uživancija.


Jebiga ni Stripoteku nisam čitao,tek nekoliko brojeva:-(
U pravu si što se tiče Moebusovih crteža,fantastični su.
Al cijena je prava sitnica!



Bija je jedan link na blog o Moebiusu u Tjednim crticama na homepageu krajem prošle godine.
Ne da mi se sad tražit ali ako ga neko pronađe neka ostavi link ovdje.
A ima i dokumentarac Moebiu redux life in the pictures za kojeg nisam našao link ali ionako vjerovatno nema na engleskom.



Za dokumntarac nema živog linka,sve neke budalaštine.
Možda ako netko ima rapidshare account pa da ga iskopa,ovako teško.
Go to Top of Page

wildboar
New Member

292 Posts

Member since 29/10/2005

Posted - 21/02/2011 : 20:24:45  Show Profile Show Extended Profile  Send wildboar a Private Message  Reply with Quote
Nasao sam ga odmah ali problem je sto je sinhronizovan na spanski.

Novak Djokovic - Prvi teniser na svetu !!!
Go to Top of Page

Vorador
Senior Member



Croatia
1576 Posts

Member since 29/09/2004

Posted - 21/02/2011 : 21:10:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Vorador's Homepage  Send Vorador a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by no1

Dosad nisam čitao ništa od ovog velikog autora,u vrijeme kada sam ja krenuo čitati stripove Blueberry mi nije ni dolazio pod ruku a Incal sam tek sad pročitao,odnosno prewju na Fibrinoj stranici.
I odmah mi se svidio doduše volim SF pa nije problem.
Dobro velike zasluge i Alejandru Jodorowskom koji me oduševio prije svega Matabarunima a i sad s Incalom.
Jebiga ode u širinu,da skratim,
dali su ostali stripovi Moebiusa gdje on i piše i crta jednako dobri i ima li netko informaciju dali će ih netko objavit s ovih prostora?
ovo sam skinuo s neta i izgledaju mi super:
The Collected Fantasies of Jean Giraud (1987–1994):
Moebius 1 - Upon A Star
Moebius 2 – Arzach & Other Fantasy Stories
Moebius 3 - The Airtight Garage
Moebius 4 - The Long Tomorrow & Other Science Fiction Stories
Moebius 5 - The Gardens of Aedena
Moebius 6 - Pharagonesia & Other Strange Stories
Moebius 7 - The Goddess
Moebius 8 - Mississippi River
Moebius 9 - Stel

Hvala i živjeli!!
;-)




Može linkove za ovo na PM? Thanks!

Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 21/02/2011 : 21:54:21  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wildboar

Nasao sam ga odmah ali problem je sto je sinhronizovan na spanski.



Ja ga imam originalnog,skinuto sa ARTE tv...Moebiux redux...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/02/2011 : 22:56:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
na kojem jeziku?fr?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

PJ24MKD
New Member



Fyro Macedonia
275 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 22/02/2011 : 00:37:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit PJ24MKD's Homepage  Send PJ24MKD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axle munshine

quote:
Originally posted by wildboar

Nasao sam ga odmah ali problem je sto je sinhronizovan na spanski.



Ja ga imam originalnog,skinuto sa ARTE tv...Moebiux redux...




Dokumentarac "Moebius Redux: A Life in Pictures" je prikazan na BBC4 i preimenovan u "In Search of Moebius" (alternativna varijanta na engleski), ima ga na sledecem linku:

http://tinyurl.com/5twamnb

"A 52-minutes version, assembled by the director, was edited for many territories as this the length of the international broadcast hour. Many viewers who saw this version on BBC where it was renamed In Search of Moebius wondered about what they had seen when the 70 minutes Moebius Redux was universally hailed at Fantastic Fest at almost the same time. The 52 minutes version mainly omits the parts that show the more self-centered side of Jean Giraud: The whole Appel-Guery sequence is missing as well as the part concerning the break-up of the friendship between Giraud and Phillipe Druillet."
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 22/02/2011 : 01:21:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by no1

Dosad nisam čitao ništa od ovog velikog autora,u vrijeme kada sam ja krenuo čitati stripove Blueberry mi nije ni dolazio pod ruku




Bluberi nije crtao Mebius

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 22/02/2011 : 11:15:30  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vorador

quote:
Originally posted by no1

Dosad nisam čitao ništa od ovog velikog autora,u vrijeme kada sam ja krenuo čitati stripove Blueberry mi nije ni dolazio pod ruku a Incal sam tek sad pročitao,odnosno prewju na Fibrinoj stranici.
I odmah mi se svidio doduše volim SF pa nije problem.
Dobro velike zasluge i Alejandru Jodorowskom koji me oduševio prije svega Matabarunima a i sad s Incalom.
Jebiga ode u širinu,da skratim,
dali su ostali stripovi Moebiusa gdje on i piše i crta jednako dobri i ima li netko informaciju dali će ih netko objavit s ovih prostora?
ovo sam skinuo s neta i izgledaju mi super:
The Collected Fantasies of Jean Giraud (1987–1994):
Moebius 1 - Upon A Star
Moebius 2 – Arzach & Other Fantasy Stories
Moebius 3 - The Airtight Garage
Moebius 4 - The Long Tomorrow & Other Science Fiction Stories
Moebius 5 - The Gardens of Aedena
Moebius 6 - Pharagonesia & Other Strange Stories
Moebius 7 - The Goddess
Moebius 8 - Mississippi River
Moebius 9 - Stel

Hvala i živjeli!!
;-)




Može linkove za ovo na PM? Thanks!





Poslao na pm
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/02/2011 : 11:34:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
[quote][i]Originally posted by PJ24MKD

Dokumentarac "Moebius Redux: A Life in Pictures" je prikazan na BBC4 i preimenovan u "In Search of Moebius" (alternativna varijanta na engleski), ima ga na sledecem linku:

http://tinyurl.com/5twamnb

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Hvala

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 22/02/2011 : 12:49:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Mario, probaj da nađeš:
http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/razni-junaci-comicon-1-comicon-1/17623/0/
http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/razni-junaci-comicon-2-comicon-2/17624/0/

Silver Surfer: Parable, koji je crtao Moebius - savršen strip!

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 22/02/2011 : 17:30:37  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

Mario, probaj da nađeš:
http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/razni-junaci-comicon-1-comicon-1/17623/0/
http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/razni-junaci-comicon-2-comicon-2/17624/0/

Silver Surfer: Parable, koji je crtao Moebius - savršen strip!



ej hvala na preporuci.
Valjda cu to negdje iskopat po aukcijama.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/02/2011 : 17:54:01  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
skini torrent.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/02/2011 : 19:12:34  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pogleda sam dokumentarac
Moebius je simpatičan ali Jodorowsky je Car!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 22/02/2011 : 20:28:05  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

na kojem jeziku?fr?




Naravno...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 23/02/2011 : 08:11:47  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
Skinuo,pogledao.
Zanimljivo nema šta,svakako pogledat,da sad ne spojlam onima koji nisu gledali.

Go to Top of Page

JAH WOBBLE
Average Member



628 Posts

Member since 20/01/2009

Posted - 26/02/2011 : 00:22:50  Show Profile Show Extended Profile  Send JAH WOBBLE a Private Message  Reply with Quote
Za no1
U kolekciji koju si skinuo fale:
Moebius 1/2: The Early Moebius
Moebius 0: The Horny Goof and Other Underground Stories
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 26/02/2011 : 09:29:30  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
Hvala,evo skida se.
;-)
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 26/02/2011 : 14:01:52  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Bio je prije petnaestak godina neki film na tv u sklopu ciklusa filmova Alaina Delona, kad on čuva žensku koja je svjedok nečega i onda je odvede kod prijatelja kod kojeg je neće tražiti, a prijatelj je Moebius. Zidovi u kući, prizemlje, stepenice i kat kuće su puni okvirenih crteža, a on čitavo to vrijeme priča kako ne može živjeti od crtanja, kako se ne isplati, kako je pogriješio odmah na početku, kako ga ne plaćaju na vrijeme...
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 27/02/2011 : 17:25:50  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo,
tražio sam po IMDB-u i ne mogu naći taj film.
Zna li tko koji je to film?

Go to Top of Page

JAH WOBBLE
Average Member



628 Posts

Member since 20/01/2009

Posted - 10/03/2011 : 12:55:59  Show Profile Show Extended Profile  Send JAH WOBBLE a Private Message  Reply with Quote
Da li neko ima prvo izdanje Moebiusovih sabranih dela na francuskom. To je ovo na donjem linku.
http://www.bedetheque.com/serie-1524-BD-Moebius-oeuvres-completes.html
Imam prvi i šesti tom a interesuje me sadržaj (spisak stripova) u ostalim tomovima. Nisam to uspeo da nađem na netu. Ovo me interesuje jer je u pitanju najobimnije izdanje Moebiusovih stripova iz njegovog najvažnijeg perioda.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000