forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Blast 1 - Debela tjelesina
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28960 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/02/2011 : 16:27:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote

Jako sam težak. Tone. Razorna slitina sala i propalih nada, spotičem se o svaki kamen na stazi. Padam i ustajem i opet padam. Jako sam težak, usidren za tlo, gnječi me težina. Apsurdni Atlas, vučem svijet za sobom. Jako sam težak. Više nego tegleći konj. Više nego tenk.

Jako sam težak, a ipak, ponekad, letim.

Blast 1 • Debela tjelesina • 208 stranica • C/B + Kolor • 215 x 280 • tvrdi uvez • Scenarij Manu Larcenet • Crtež Manu Larcenet • Prijevod Goran Marinić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.2.2011. • Cijena 150 Kn

http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=21&TitleID=137

Trouble will find me

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 22/02/2011 : 16:35:44  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Kasno, vidio na Facebooku već. :)

Kupujem ziher. No nisam najbolje shvatio, koliko će brojeva ovo imati i kad bi priča trebala biti zaokružena? (pardon the pun)

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28960 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/02/2011 : 16:40:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Koliko sam shvatio, Blast bi trebao imati 5 nastavaka. Drugi izlazi u Francuskoj za mjesec i pol (http://www.dargaud.com/blast,328/), nadam se da cu ga uspjeti objaviti ove godine.

Trouble will find me
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 22/02/2011 : 17:16:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
A jesu li to kompletne priče ili će se priča nastavljati u svih 5 nastavaka koje planiraju?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4612 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 22/02/2011 : 18:09:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
uh, izuzetno teskoban strip, mislim da sam nocas sanjao nesto u ovom stilu, srecom ne secam se nicega :)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 22/02/2011 : 19:32:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message  Reply with Quote
Reagiraj Zlatko Babilone, reagiraj :-)! Sad veliki pritisak na Markosa da nađe veliku kutiju, potrpa svega unutra i krene prema pošti.

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 22/02/2011 : 19:37:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
od ovog stripa jako puno očekujem, da nije Inkala bio bi najišćekivaniji strip ove Fibrine ture.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 22/02/2011 : 23:20:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip kako scenarijem tako i neobičnim crtežom.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 23/02/2011 : 02:31:00  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
Procitao sam preview i mogu reci samo da je jako tezak strip koji me privlaci da ga citam dalje. Jedno recju maestralno!
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 23/02/2011 : 13:48:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Vrlo zanimljiv strip.

Izdanje je fenomenalano. Papir je mat, kvalitetan (mislim da su Potočići izrađeni na takvom papiru), otisak za 5+. Točno kako crno-bijeli stripovi i trebaju biti napravljeni..

Danas se bacam na čitanje, preview je odličan, nadam se da ostatak po kvaliteti slijedi već viđeno.



Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 04/03/2011 : 13:06:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Kupio! Odličan izbor papira Marcos! Izgleda vrlo lijepo, nisam još počeo čitati ( ipak je Inkal u prednosti :) ) ali jedva čekam.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 04/03/2011 : 16:33:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Pročitao.

Izuzetno dirljiva i na momente depresivna priča. Puno autodestruktivnosti i mržnje prema samom sebi i pokušaja trganja iz učmalog života.
Osobito me se dojmilo kako je prikazan Polzin odnos s ocem. Pogodili su me dijelovi tog odnosa jer imam djecu pa mogu gledati stvari i s pozicije oca, a i s pozicije djeteta svojih roditelja i mogu nekako drugačije doživljavati te drame koje Blast nameće, nego što bih doživljavao u ranijim periodima života.
Blast je jedna teška i ozbiljna priča, nema nikakve lepršavosti i razbibrige u ovom djelu. Umnogome drugačije od drugih...

Iživciralo me jedino što je sve započeto i apsolutno se ne razumije kako će stvari ići naprijed. Punokrvni cliffhanger.. Nadame se da nećemo dugo čekati nastavak.

Preporuke!

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.

Edited by - Amos on 04/03/2011 16:36:01
Go to Top of Page

Babilon
Advanced Member



Croatia
3083 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 10/03/2011 : 20:19:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Babilon's Homepage  Send Babilon a Private Message  Reply with Quote
Blast i pogled ispod naslovnice ...





...

Više na:
http://www.babilon-strip.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=tpflypage.tpl&product_id=2324&category_id=210&keyword=blast&option=com_virtuemart&Itemid=53

Pozdrav iz Babilona!

Strip knjižara Babilon / Web shop : www.babilon-strip.com
info@babilon-strip.com / Mob. 098-776-766
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 16/03/2011 : 09:13:23  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
detaljno pregledao u AF-u pre kupovine, i ipak odustao....
ima nešto u samoj kompoziciji (pretenciozno?!) što odbija...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

d.r.p
Senior Member

1598 Posts

Member since 09/08/2007

Posted - 16/03/2011 : 10:02:01  Show Profile Show Extended Profile  Send d.r.p a Private Message  Reply with Quote
Ima,pak,nešto tu što me strašno privlači.Ta depresija,autodestroktivnost,gotovo da pomislim da je u pitanju masterpeace!
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 16/03/2011 : 20:22:26  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Kupio i pročitao. Iako je stvarno još rano da se vidi kako će se priča razvijati, preporučam i drugima da učine isto. I mislim da je sjajno da zahvaljujući Markosu imamo priliku da pratimo ovakvo djelo u nastanku istodobno sa premijernom publikom u Francuskoj!

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

Šovinista
New Member



Serbia
178 Posts

Member since 27/08/2009

Posted - 17/03/2011 : 14:14:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Šovinista a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by noemis

detaljno pregledao u AF-u pre kupovine, i ipak odustao....
ima nešto u samoj kompoziciji (pretenciozno?!) što odbija...



Ako mi dozvolite zamolio bih za pojašnjenje šta je to pretenciozno u kompoziciji kadrova ovog stirpa?

Primetio sam da se član Simeon javlja samo na temama o stripovima koji i mene interesuju ali uglavnom ima negativno mišljenje o njima. Pa me zanima koji su to stripovi po tvom ukusu. Ako možeš da navedeš samo ono što je izlazilo u domaćim prevodima.

Nemoj da me shvatiš bilo kako negativno, samo me zanima...

You can fool some people sometimes, but you can't fool all the people all the time.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 17/03/2011 : 18:03:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>gotovo da pomislim da je u pitanju masterpeace!

Je, nema većeg mira ...

(mcn)

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 19/03/2011 : 23:54:07  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
@šovinista

zajebana pitanja...

trebalo bi da odgovore možeš pronaći u mojim postovima, pogotovo onim o albumima veselog četvrtka...


"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 19/03/2011 : 23:56:06  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
da dodam samo dve stvari:
- kada sam kritikovao npr. albebaran, to nisam radio zato što mislim da je strip bezvredan, baš naprotiv, zato što je strip imao potencijal da dosegne najviši domet "strip-umetnosti", a taj potencijal nije iskoristio...
- razlike koje se javljaju u doživljaju jednog stripa zavise, da iskoristim pirandela, i od toga što svako u sebi nosi čitav jedan univerzum, svako svoj... pa ono što čitamo neizbežno doživljavamo u skladu sa smislom i vrednošću koji vladaju u univerzumu koji nosimo u sebi...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 01/08/2011 : 18:20:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Odlican tekst malog mate. Ovaj strip puca tako visoko da se ne usudjujem dati ocjenu dok ne vidim kraj.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 01/08/2011 : 19:06:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

A jesu li to kompletne priče ili će se priča nastavljati u svih 5 nastavaka koje planiraju?


Pročitao prvi i skontao da nastavak slijedi. Ono baš nastavak.
No, nije mi žao.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 02/08/2011 : 00:06:19  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Odlican tekst malog mate. Ovaj strip puca tako visoko da se ne usudjujem dati ocjenu dok ne vidim kraj.


Stvarno odlicna recenzija, a i privju stripa je odlican! Doci ce na rad.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Lex No1
New Member



Japan
166 Posts

Member since 30/12/2009

Posted - 11/08/2011 : 18:09:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Lex No1 a Private Message  Reply with Quote
Strip je jako zanimljiv, neobican i ne mogu da pretpostavim sta ce biti dalje. Nadam se da ce drugi deo biti uskoro...

Choc des cultures...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28960 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/08/2011 : 18:22:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ići će dogodine, sigurno!

Trouble will find me
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 11/08/2011 : 21:25:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ja ne znan oću li kupit ovo.
Uznemiruje me, štajaznan... Preview sam pročita jedno 4-5 puta i koliko mi je genijalan, toliko mi je i odvratan. Nije mi se ovo još nikad dogodilo i mogu se okladit da ću ga na kraju kupit iako dobar dio mene to ne želi.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000