forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Inkal
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 23/02/2011 : 08:33:49  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
Jebiga možda se čini skup iako ispada samo 50kn po albumu
+ što je popraćeno opsežnim analitičkim komentarom.
Al da zvuči puno,zvuči!!
Kad pogledam svoju policu s stripovima i vidim za kakve sam budalaštine plaćao 80, 90kn po albumu,ovo mi se čini kao besplatno.


Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 23/02/2011 : 10:23:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Ovo je Mladi Inkal!


Ma da, no retuširanje je napravljeno po istom principu. Slike sam uzeo jer su dobre za usporedbu. Evo ovo je pravi Crni Inkal.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 23/02/2011 : 10:30:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Meni se ne svidja ova retusirana verzija, izgleda k'o jedan od onih fabrickih Marvelovih stripova nove ere. Pera bojio pozadine, Zika glavne likove, Mika crtao noge, Djura crtao ruke...i tako, k'o sa trake da je sislo.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 23/02/2011 : 13:30:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Ma Inkal je best buy, ako ćemo o novcu. Skupo jest, ali što kaže no1, kakvih sam sve gluposti plaćao puno skuplje, onda je u omjeru kupljeno-dobiveno Inkal izvanredna prilika.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 23/02/2011 : 14:07:01  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Meni se ne svidja ova retusirana verzija, izgleda k'o jedan od onih fabrickih Marvelovih stripova nove ere. Pera bojio pozadine, Zika glavne likove, Mika crtao noge, Djura crtao ruke...i tako, k'o sa trake da je sislo.



Dobro si to rekao,blago rečeno,žešče sranje!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/02/2011 : 15:05:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by no1

Jebiga možda se čini skup iako ispada samo 50kn po albumu
+ što je popraćeno opsežnim analitičkim komentarom.
Al da zvuči puno,zvuči!!
Kad pogledam svoju policu s stripovima i vidim za kakve sam budalaštine plaćao 80, 90kn po albumu,ovo mi se čini kao besplatno.


Ispravak: 43 kune po albumu, buduci da je unutra 7 albuma.

Trouble will find me
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/02/2011 : 15:21:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
7? a šta je sedmi?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/02/2011 : 15:48:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
http://www.bedetheque.com/album-573-BD-Les-mysteres-de-l-Incal.html

Trouble will find me
Go to Top of Page

Mozen
New Member



Croatia
142 Posts

Member since 28/02/2009

Posted - 23/02/2011 : 16:28:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Mozen a Private Message  Reply with Quote
Nikada nisam imao blistaviji osmijeh nakon što sam olakšan za 300 kn. Inkal je stigao u Špansko, tako da, moderatori, možete zaključati ovu temu. ;)
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 23/02/2011 : 16:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
moze neka fotografija ovoga? :)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 23/02/2011 : 16:56:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Markos
Ovo je Mladi Inkal!


Ma da, no retuširanje je napravljeno po istom principu. Slike sam uzeo jer su dobre za usporedbu. Evo ovo je pravi Crni Inkal.




Pošto ne kapiram koja verzija od ove dve je u albumu?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/02/2011 : 16:58:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
prva.
Marko--sa ovim dodatnim albumom si mi da misliti

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 23/02/2011 : 17:00:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

prva.
Marko--sa ovim dodatnim albumom si mi da misliti



hvala i što se mene tiče, šteta, druga mi je mnogo bolja..
inače, videću da uzmem, ali nemam pojma kad..
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 23/02/2011 : 17:16:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Imrahil

hvala i što se mene tiče, šteta, druga mi je mnogo bolja..
inače, videću da uzmem, ali nemam pojma kad..


veruj mi, nije.

ova retusirana verzija je totalno "video game, CGI", i plus sto je sva nekako cemerna, vestacka, okoubijajuca, ne znam sta jos ne bih rekao....
ne moze se toliko dobro videti na ovom prilozenom primeru, moraces da verujes na rec :)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 23/02/2011 : 18:00:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by Imrahil

hvala i što se mene tiče, šteta, druga mi je mnogo bolja..
inače, videću da uzmem, ali nemam pojma kad..


veruj mi, nije.

ova retusirana verzija je totalno "video game, CGI", i plus sto je sva nekako cemerna, vestacka, okoubijajuca, ne znam sta jos ne bih rekao....
ne moze se toliko dobro videti na ovom prilozenom primeru, moraces da verujes na rec :)



Moguće, ali na ovih par primera (ovaj i oni sa prethodne strane), meni ta prva deluje nekako bledunjavo i neuverljivo, dok ova retuširana mi deluje prirodnije.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/02/2011 : 18:02:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
To ti, između ostalog, puno ovisi i o tvom monitoru. Svi koji misle da je bljedunjavo, neka pogledaju tiskano izdanje i usporede...

Trouble will find me
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 23/02/2011 : 18:09:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ne slusaj Imrahila, on nije nikakav kriterijum, posto on voli samo crno, tako da mu paleta boja u retusiranom izdanju bolje pase :D :P (ili, nije mislio na intenzitet, vec na sam odabir boja :D )

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

edvin
Senior Member

Croatia
1276 Posts

Member since 06/10/2002

Posted - 23/02/2011 : 18:11:12  Show Profile Show Extended Profile  Send edvin a Private Message  Reply with Quote
yves chaland je radio stari kolor.
zato je to tako neopisivo dobro.
:-)

ja vjerujem da ima onih kojima je to neuvjerljivo, a kompjuterski kolor im je uvjerljiv.
to ovisi o tome na šta je čovjek naučen, tj naviko.
zato su i radili nove verzije kolora, da podilaze mlađim čitateljima naviklim na kompjuterske efekte.
ja npr. ne mogu gledati ni filmove ni stripove s kompjuterskim efektima i rađenim na kompjuteru.
nema tu više pomoći, to ti je generacijski jaz.
šmrc, starimo.

"How long, not long, 'cause what you reap is what you sow!"

Edited by - edvin on 23/02/2011 18:12:05
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 23/02/2011 : 18:14:43  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Imrahil
Moguće, ali na ovih par primera (ovaj i oni sa prethodne strane), meni ta prva deluje nekako bledunjavo i neuverljivo, dok ova retuširana mi deluje prirodnije.




Prirodnije,ne znam u kojem smislu?!Pa zar nije prvi primjer,primjer pravog izvornog crteža,(prirodnog)sve drugo nagrđuje umjetnički rad.
Ja vjerujem da ne postoji nijedan profesionalni kolorist na svijetu koji može tako da oboji strip a da pritom ne koristi neki računalni program kao pomagalo.(što je razlog koji me odmah i odbija od istog)
;-)



Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 23/02/2011 : 18:18:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by no1

Prirodnije,ne znam u kojem smislu?!Pa zar nije prvi primjer,primjer pravog izvornog crteža,(prirodnog)sve drugo nagrđuje umjetnički rad.


bullseye :)
na ona dva primera na prethodnoj strani se vrlo dobro moze videti koliko je sam crtez pao u treci plan upotrebom kompjuterskih boja! :(

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/02/2011 : 19:00:32  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
pa nije crtež pao radi uporabe kompjuterskih boja već šta su te boje malo pretamne pa su sakrile dio crteža.mogao je to neko i bolje izraditi.
zar nije i janjetov radio kolor za neke od tih albuma?bar one zadnje?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 23/02/2011 : 19:10:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
istina, losa upotreba reci

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 23/02/2011 : 19:16:25  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

pa nije crtež pao radi uporabe kompjuterskih boja već šta su te boje malo pretamne pa su sakrile dio crteža.mogao je to neko i bolje izraditi.
zar nije i janjetov radio kolor za neke od tih albuma?bar one zadnje?



Radio je, zadnja 2-3.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/02/2011 : 19:23:20  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
novi kolor je atraktviniji i ljepsi, problem je u tome sto je sa njime Moebisov stil izgubio svoju notu.
Ipak mislim da je bilo dobro izdati strip ovakav kakav i jeste u fribrinom izdanju.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 23/02/2011 : 19:57:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

ne slusaj Imrahila, on nije nikakav kriterijum, posto on voli samo crno, tako da mu paleta boja u retusiranom izdanju bolje pase :D :P (ili, nije mislio na intenzitet, vec na sam odabir boja :D )





Inače, ne volim generalno kompjuterske efekte, ne volim preterano ni boju u stripu, ali mi jednostavno ovde nekako više odgovara ovo drugo. Ovo prvo mi je nekako preveselo, ne ide mi uz to. Mada, kapiram da uživo može da deluje potpuno drugačije, posebno ako se pročita ceo strip.
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000