forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Fala kurcu-PayPal dostupan i u Hrvatskoj!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 29/09/2012 : 22:36:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by asmojver

Obi_wan... cuj ja se koristim Paypallom, vec nekih a dobrih 8-10 godina, i sjecam se da sam napravio u banci kreditnu karticu (necu reklamirati koju) i kada sam je registrirao na paypall-u skinuli su mi neku smiješnu cifru, ali to samo da provjere da li sam to ja, i pri prvoj kupnji racun mi je bio umanjen za taj iznos koji su mi skinuli
To su mi skinuli 1.95$ za verifikaciju.
Još nisu vratili, no ako kažeš na iducoj narudžbi ok.
Mada su oni rekli za 24 sata, a prošlo je vec nekoliko dana.


Koristim dvije kreditne kartice, jer ova prva nakon nekog vremena, nisam vise mogao placati u Europi, vec samo preko bare... nikada mi se nije desilo da mi cifra ne stima, vec dapace, da mi zaracunaju manje u nasim bankama (ne previse ali recimo na nekih 1000kn oko 10-15kn manje), ali samo kada sam kupovao preko bare...
Oko 30 narudžbi sa Amazona - uvijek sve štima u cent.

pripazi, prilikom placanja imas one neke gluposti za aktivirati, donacije nekim glupostima (uglavnom neka pomoc nekome negdje u svijetu) tako da možda ti je to ostalo ukljuceno... stvarno mi nije jasno kako ti se to desilo...
Nisam to nigdje vidio, gdje se to nalazi?
Piše na Paypalu da su mi skinuli tocan iznos i fee=0, ali na mojoj kartici nije taj iznos nego 8% veci.


ali istraži sve, imas na ebayu, My eBay Summary pa onda pokraj itema sa desne strane view Order details... tamo ti sve pise a ako ti i tamo ne štima na paypall. tamo imas isto ispis što kako zašto...


Ne razumijem sad kakve e-bay ima veze sa svim tim? Nisam ništa sa e-bay-a kupio.
Inace prvi nelogican potez - skinutih 0.18 $ kod registracije je nestao. Ostaje samo 1.95 verifikacija i netocan iznos kupnje.
Da li je moguce da je potrebno cak 7-10 dana da iznos na kartici bude tocan?
Banka radi isto kada i ja, a ne traži mi se s posla da bi mi u banci rekli kako ništa ne znaju.
Poslao sam im mail prije par dana, ali ne odgovaraju...
Ne znam da li mi vrijedi pitati Paypal, s obzirom da na njihovoj stranici sve štima.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 29/09/2012 22:39:49
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 29/09/2012 : 23:22:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Napregao sam mozak do krajnjih granica i došao do nekih zakljucaka :-)
Iskusniji neka komentiraju da li je tako.

Kada verificirate karticu, oni skinu 1.95$ i vrate ih skoro odmah.
A ipak nema povrata na mojem deviznom racunu.
Kaže asmojver da ti ih vrate kod prve transakcije. Blizu istini ali nije.
Oni su vraceni odmah, ali stoje na necemu što se zove Paypal balance.
Kod kupnje bi bilo logicno da prvo skinu 1.95 $ s tog balancea pa tek onda ostatak sa mojeg racuna.
I zato se cini da vracaju kod prve transakcije...

Prva transakcija koju su mi netocno skinuli je bila vršena konverzija u kune i nazad u dolare (piše u Paypal detaljima transakcije).
Totalna glupost jer je vec bilo u dolarima.
Ili su necija lopovska posla ili vjerovatnije zabuna jer nisam odmah verificirao karticu.

Poslao sam im mail i objasnio sve pa cemo vidjet šta ce odgovoriti.
Dotle odoh vidjeti šta taj Paypal balance tocno predstavlja i trebam li možda prvo tamo uplatit novce da mi ne bi skidali više...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 29/09/2012 23:24:40
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 29/09/2012 : 23:32:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Kako sam i mislio.
Paypal balance je vaš virtualni racun na Paypalu.
Tu idu novci ako prodajete stvari ili refund i slicno.
Kada kupujete prvo skida sa balancea pa tek onda s kartice (logicno).
Dakle tu je mojih 1.95 $ od verifikacije.
Takoder se sa tog balancea mogu povuci novci na vašu kreditnu karticu (neophodno za prodavace).

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9917 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 30/09/2012 : 00:03:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
onih 1.95 meni nisu vratili nikada ali mi uredno stoji da to imam viska na paypal-u. mozes traziti da ti se odmah vrati ali ti skidaju dio (ovaj dio je zanimljiv za prodavace jer im treba neko vrijeme da novac sjedne na banku, osim kod refundiranja gdje ide unutar par sati.)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/09/2012 : 00:09:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by mamlaz

onih 1.95 meni nisu vratili nikada ali mi uredno stoji da to imam viska na paypal-u. mozes traziti da ti se odmah vrati ali ti skidaju dio (ovaj dio je zanimljiv za prodavace jer im treba neko vrijeme da novac sjedne na banku, osim kod refundiranja gdje ide unutar par sati.)


To nema logike.
Trebalo ti je vec kod prve transakcije prvo povuci tih 1.95 pa tek onda ostatak s kartice.
Vidjet cemo kako ce meni biti...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9917 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 30/09/2012 : 00:15:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
meni to nikad nije povuklo niti vratilo na racun. a refundiranje se vracalo uredno kao i uplate (uplate dosta kasne)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 30/09/2012 : 09:46:12  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Napregao sam mozak do krajnjih granica i došao do nekih zakljucaka :-)
Iskusniji neka komentiraju da li je tako.

Kada verificirate karticu, oni skinu 1.95$ i vrate ih skoro odmah.
A ipak nema povrata na mojem deviznom racunu.
Kaže asmojver da ti ih vrate kod prve transakcije. Blizu istini ali nije.
Oni su vraceni odmah, ali stoje na necemu što se zove Paypal balance.
Kod kupnje bi bilo logicno da prvo skinu 1.95 $ s tog balancea pa tek onda ostatak sa mojeg racuna.
I zato se cini da vracaju kod prve transakcije...

Prva transakcija koju su mi netocno skinuli je bila vršena konverzija u kune i nazad u dolare (piše u Paypal detaljima transakcije).
Totalna glupost jer je vec bilo u dolarima.
Ili su necija lopovska posla ili vjerovatnije zabuna jer nisam odmah verificirao karticu.

Poslao sam im mail i objasnio sve pa cemo vidjet šta ce odgovoriti.
Dotle odoh vidjeti šta taj Paypal balance tocno predstavlja i trebam li možda prvo tamo uplatit novce da mi ne bi skidali više...



to i jest tako. Najprije ti skinu sa paypal balanca a onda, preostatak sa racuna.
To pouzdano znam, jer ja koristim paypal za kupovanje putem interneta, a ako slucajno nešto prodam, ja taj novac ne mogu podignuti jer nemam VISU (imam Mastercard, a sa mastercard ne možeš podici novac), pa mi onda uvijek stoji nešto novca na tom paypal balance i kada kupim nešto, najprije mi tamo uzmu pa tek onda sa mog mastercard racuna.
To što Mamlazu nisu uzeli lovu sa paypal balanca JAKO JE CUDNO!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/09/2012 : 18:43:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Javio mi se covjek sa Paypala i kaže:
Po defoltu stave valutu iz koje si države.
A PBZ im nije javio u kojoj je valuti kartica.
I tako stavili valutu HR kuna za USD racun i karticu.
Šteta nije velika, par dolara.
Kaže da ce promjeniti pa cemo vidjeti...
Zašto se ovo baš meni mora dogadati (nemam baš puno vremena za ta sranja).

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 16/04/2014 : 14:11:25  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message
Treba mi pomoc oko Paypala...

Vec dugo ga koristim za kupovanje na ebayu i nisam imao problema nikakvih.

Od nedavno sam ga poceo koristiti i za primanje uplata, i tu dolazi do problema...

Naime ja prijatelju iz US-a pošaljem "money request", covjek plati, paypal nas odere za proviziju i još malo zbog drukcije tecajne liste,ali nema veze, gušti se placaju. :D

Ne razumim koji kura* mi novce stavljaju na "pending balance" umisto na "available balance"???
Vec 3 zadnje transakcije mi idu na "pending balance" uz objašnjenje da kad budem ima uspješnu "selling history" novci ce mi sjedati ravno na "available balance".

Na ovoj zadnjoj transakciji koja je bila 26.03.(još mi je lova na "panding balance") su mi napisali "release date" 16.04.,a evo docekao i to, pa ništa.

Kako ubrzati taj proces? ili ga zaobici? Ili da ih konaktiram?

Hvala
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 16/04/2014 : 23:33:58  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
3% uzimaju....
Kontaktiraj ih ...
Osobno, oni sa ebaya, podrska kao e-mail direktni ne postoji,zavlace i preusmjeravaju na free call i slicno..

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 16/04/2014 23:39:49
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/04/2014 : 00:06:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Ja vec 2 godine ne koristim to smece od paypala, trebalo mi je vremena da se opametim i skužim da je povoljnije placati drito karticom bez ikakvog servisa... a ionako ne primam nikakve uplate na taj racun.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 17/04/2014 : 17:26:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ja vec 2 godine ne koristim to smece od paypala, trebalo mi je vremena da se opametim i skužim da je povoljnije placati drito karticom bez ikakvog servisa... a ionako ne primam nikakve uplate na taj racun.


Direktno karticom ili paypal - besplatno placanje u oba slucaja.
Jedino je paypal bolji ako u toga kome uplacujete nemate potpuno povjerenje...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/04/2014 : 19:21:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Jednom sam krajem 2011. kupovao vrlo skupu robu (oko 1300 USD) i placao paypalom koji mi je na tu cifru uzeo oko 250 kuna provizije a kod puno manjih cifri znali su uzimati 30-50 kn... još gore od toga je podatak da su mi nekoliko puta otkazali transakciju a moje novce su držali i po mjesec dana u rezervaciji tako da nisam mogao raditi nove narudžbe dok ih nisam dobio natrag.
Onoga trenutka kada sam prvi puta platio direktno karticom i vidio da je to povoljnije zaboravio sam paypal i nikada više ga nisam koristio a ionako kupujem sa pouzdanih stranica.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 17/04/2014 : 19:29:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Cudno.
Stalno placam paypalom. Prije sam placao direkt, ali sam prešao na paypal zbog sigurnosti.
Nikada problema i nikakve provizije ni jednom.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/04/2014 : 22:21:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Mislim da je to bila nekakva provizija jer je uvijek išlo na slijedeci nacin; prilikom kupovine odmah je skidan iznos s racuna u protuvrijednosti u kunama i stavljen u rezervaciju... nakon par dana kada je ta transakcija kompletirana i proknjižena taj iznos je uvijek narastao za neku odredenu cifru.
Garantiram da je tako bilo jer imam internet bankarstvo i pratio sam to prilikom svake kupovine. Ispocetka sam mislio da je to neka razlika u tecajevima od dana kupovine i stavljanja u rezervaciju do dana kompletiranja ali bilo mi je cudno da taj iznos baš svaki put naraste pa sam se raspitao u banci gdje su mi rekli da je to provizija koju trgovac mora platiti paypalu za primljeni novac a u stvari ga ja platim umjesto njega prilikom kupovine.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 18/04/2014 : 17:39:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by DODSFERD

Mislim da je to bila nekakva provizija jer je uvijek išlo na slijedeci nacin; prilikom kupovine odmah je skidan iznos s racuna u protuvrijednosti u kunama i stavljen u rezervaciju... nakon par dana kada je ta transakcija kompletirana i proknjižena taj iznos je uvijek narastao za neku odredenu cifru.
Garantiram da je tako bilo jer imam internet bankarstvo i pratio sam to prilikom svake kupovine. Ispocetka sam mislio da je to neka razlika u tecajevima od dana kupovine i stavljanja u rezervaciju do dana kompletiranja ali bilo mi je cudno da taj iznos baš svaki put naraste pa sam se raspitao u banci gdje su mi rekli da je to provizija koju trgovac mora platiti paypalu za primljeni novac a u stvari ga ja platim umjesto njega prilikom kupovine.


Ili je u pitanju to da je prodavac nekako namjestio da ti kao kupac placaš proviziju ili tvoja banka nije javila u kojoj je valutu tvoja kartica. To se meni desilo i onda vrše konverziju u dolare pa opet nazad i tu se gubi novac. Tako je meni bilo prvi put. Onda sam javio ovima iz paypala da je to kartica u dolarima, oni zabilježili i otada bez problema vec evo godinu i pol.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/04/2014 : 18:27:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Takav slucaj mi se dogadao na nekoliko razlicitih web trgovina a mislim da su sve bile americke.
Sigurno je u pitanju nešto od toga što si naveo ali sada nije toliko bitno jer ne koristim paypal više od 2 godine, kartica koja je povezana s racunom je istekla a više se niti ne sjecam lozinke za pristup.
Vjerojatno ga ne bih niti otvarao ali moja prva kupovina u ono vrijeme je bila od prodavaca (naravno, amerikanac) koji je primao uplatu samo preko paypala pa sam bio prisiljen.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 19/04/2014 : 00:09:50  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
Ispravljam se ..kad obracunavaju uzimaju 3% manje od kursa na tecajnoj listi...danas npr 1,381 a uzimaju kao da je 1,35

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 19/04/2014 : 18:50:00  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
Nema topika o ebayu, ali evo digli cijene na postarinu...
npr. t-shirt starije majice sa 8$ na 10$ (neke su jos na staroj cijeni) i nove majice sa 10$ na 15$

Malo pomalo selektivno poskupljenje...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 19/04/2014 18:52:33
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000