forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 CROSSED ( + Paulo Coelho...DA ili NE)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 29/03/2011 : 14:22:10  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Westax

Jučer ga skinuo i odmah poceo čitati. Jedva čekam doci doma da procitam do kraja.
Radnja je užasno mučna i teška. Pitam se bi li u stvarnoj situaciji netko uopće preživio toliko ili bi jednostavno presudili sami sebi.
Strip nije nešto najbolje što sam čitao, ali radnja me vukla. Osim toga obožavam ovakvu tematiku.



He he he znači i tebi je dao razmišljati.....to je ono što stalno pokušavam reći.....rijetko koji strip mi se toliko urezao u glavu, da sam 5 dana poslje njega jos razmišljao o tome.....
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 29/03/2011 : 15:25:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by www2



He he he znači i tebi je dao razmišljati.....to je ono što stalno pokušavam reći.....rijetko koji strip mi se toliko urezao u glavu, da sam 5 dana poslje njega jos razmišljao o tome.....



Atmosfera je grozna, svijet oko njih se doslovno raspada i svake sekunde mogu umrijeti. U biti sam ocekivao vise onih gadarija, a na kraju samo neke osobne sudbine i tragedije.
Sada sam na brzaka procitao osmi dio i stvarno ne kuzim zasto se oni vracaju pokopati klinca te cemu ona prica o gubitku humanosti?
Popodne citam zadnji dio da vidim hocu li dobiti odgovore na ova pitanja

Edited by - Dr. Westax on 29/03/2011 15:27:25
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 29/03/2011 : 15:38:01  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch
Inace, meni je ovo dobar triler... Andjeli i demoni jos bolji a zatim Skriveni simboln najbolji...


Nisam čitala druga dva. Brijem da nebi pročitala ni Da Vincijev kod da nije bila ta pusta halabuka. Knjiga mi je bila zabavna ali nema to neku sada književnu vrijednost. Navela sam je kao dobar primjer kako je pokušaj da se cenzurira od nje napravio nešto wow što su svi pročitali.
Jednako tako mislim da je struja koja bi cenzurirala crossed samo jedna strana medalje pretjerivanja i davanja pretjerane pažnje nego što bi u realnim crtama zaslužilo.
A druga strana medalje pretjerivanja je ovo :
quote:
Originally posted by Born To Run
Strip je genijalan kome se ne svidja pun je predrasuda i u principu je dosadna osoba i ne treba se sa njim druziti.

Tako i ja mogu kazati ...
Po meni si ti dosadnjaković kojemu se ništa zabavno ne događa u životu pa se zabavlja nekim niskim pobudama i adrenalinom koje izaziva šok, strah, gađenje, bedara itd
quote:
Originally posted by Born To Run
Suvise banalno sagledavas stvari.
Udaranje konjskim falusom predstavlja simbol plodnosti, dok gej izivljavanje predstavlja simbol jalovosti. A kasapljenje devojcice je neka vrsta kazne, zato sto su i jalovost i plodnost ovde nametnuti. Ovde je Ennis apelovao na toleranciju medju ljudima, svako od nas mora sam birati svoj put.

I k tome pokušava nači neki dublji smisao u scenama kasapljenja djece, silovanja i mlačenja konjskim kurcom po glavi tek toliko da sebi opravda kako on nije banalna osoba koja se zabavlja niskim pobudama i adrenalinom koje izaziva šok, strah, gađenje, bedara itd, već da prisustvuje velikim intelektualnim masturbacijama...


Za bolje razumjevanje onog što hoću reći pogledajte ovu epizodu south parka - http://www.southparkstudios.com/guide/episodes/s14e02-the-tale-of-scrotie-mcboogerballs

Svašta doživih u životu, ali da će me netko nazvati dosadnom zato što ne volim gledati nasilje i banalnom što ne mogu naći smisao u ovim vinjetama... A 100 ljudi 100 čudi, zašto se uopće svađam, čudim i gubim vrijeme tipkajući. I zašto uopće dajem ovoliku pažnju ovom stripu? Bože što sam glupa!

Ljudi, živili vi meni, idem ja!



Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 29/03/2011 : 15:43:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Posle zavrsenog citanja, mogu samo zakljuciti da je Crossed amped-up pastis George Romerovih apokalipticnih vizija. Ideja, atmosfera i tome sl. su esencijalno skroz isti, pogotovo sa zavrsnom poukom "oni su mi / mi smo oni". Ennis samo koristi groteskne stvari kao sto su horsecock, "biscuit game" i tome sl. da bi nekako skrenuo paznju, po mom misljenju.

Preporucio bih gledanje Romerove klasicne trilogije umesto citanja ovoga, uz pojacanje u vidu Dawn of the Dead rimejka iz 2004. i Land of the Dead.

Sto se gorea tice i pomeranja tih granica, davno sam nesenzitivan na te stvari, ali recimo da je Cannibal Holocaust, npr., mnogo teze varljiv od ovoga. Ili, neki odabrani delovi Guinea Pig serijala. Ili npr. Ichi the Killer, bilo manga bilo film. Cak je i neki bolje izveden psiholoski triler - Repulsion ili Misery - "neprijatniji" od ovoga. U Ennisovim rukama, ovakve nasilne scene su vise komicne nego "mocne". Slicno sam se osecao citajuci i Preachera, delovalo mi je kao da je ovo napisano sa ciljem da se izvuku cheap thrills i da odredjeni sloj ljudi pomisli da je to "cool". Samo moje misljenje, naravno, ne zelim da vredjam ikoga.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 29/03/2011 : 15:57:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga
quote:
Originally posted by Born To Run
Suvise banalno sagledavas stvari.
Udaranje konjskim falusom predstavlja simbol plodnosti, dok gej izivljavanje predstavlja simbol jalovosti. A kasapljenje devojcice je neka vrsta kazne, zato sto su i jalovost i plodnost ovde nametnuti. Ovde je Ennis apelovao na toleranciju medju ljudima, svako od nas mora sam birati svoj put.

I k tome pokušava nači neki dublji smisao u scenama kasapljenja djece, silovanja i mlačenja konjskim kurcom po glavi tek toliko da sebi opravda kako on nije banalna osoba koja se zabavlja niskim pobudama i adrenalinom koje izaziva šok, strah, gađenje, bedara itd, već da prisustvuje velikim intelektualnim masturbacijama...


Znam da bi mi bolje bilo da ućutim - ali, pobogu, zar ste svi operisani od sarkazma? Čovjek se zajebavao, kakva plodnost, kakve budalaštine...

Edited by - Mhejl on 29/03/2011 16:03:44
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 29/03/2011 : 16:05:04  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
Rekoh ti da sam glupa i da dajem ovome stripu previše važnosti.
@Born to run - sorry, ima brdo ekipe koja uistinu tako razmišljaju a ja sam kratkofitiljna.

Edited by - grofica Varga on 29/03/2011 16:13:27
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 29/03/2011 : 18:16:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
Pa poznata je stvar da tko god čita stripove u zreloj dobi nije normalan po defaultu.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 29/03/2011 : 23:03:37  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
... den braun je extra, a bulgakov je sranje, a?
(da sam juče umro, ne bi znao da je ovakva konstrukcija moguća)

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 29/03/2011 : 23:07:17  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
i pored diskurzivne krilatice da "o ukusima ne treba raspravljati" svako malo neko govno u celofanu upucava stranice i stranice rasprava na forumu...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39480 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 29/03/2011 : 23:55:39  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by noemis

... den braun je extra, a bulgakov je sranje, a?
(da sam juče umro, ne bi znao da je ovakva konstrukcija moguća)



Uopste ja ne sporim litetarnu vrednost Bulgakova vec sam rekao da mi je to bilo dno dna, uzasno dosadno i namucio sam se k'o Isus dok sam citao... A Braunove knjige sam progutao...

Ne moze moje misljenje u vezi litetarne vrednosti necega biti relevantnije od svih knjizevnih kriticara sveta ali mogu da znam da li mi je nesto smor i da li mi je nesto zanimljivo...
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13380 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 30/03/2011 : 00:13:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by noemis

i pored diskurzivne krilatice da "o ukusima ne treba raspravljati" svako malo neko govno u celofanu upucava stranice i stranice rasprava na forumu...



a ti se nadovezuješ na njih, što jelte nešto govori..
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 30/03/2011 : 00:38:09  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
... da, govori, da dotična diskurzivna krilatica nije ništa do obična diskurzivna krilatica...
(uh, kad moram da crtam)

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 30/03/2011 : 00:42:29  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
@sawitch

ma... znam o čem pričaš, bar kad su smorovi u pitanju...
i sam umalo ne dobih meningitis čitajući neka dela prusta, mana, broha, džojsa...


"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 30/03/2011 : 00:57:24  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
... ali daleko od toga da sam mislio da su dno dna, sve su to sjajni pisci, samo što smo se mimoišli, bar prvi put... kad se čitalo pod prisilom...
danas su mi man i broh jedni od dražih...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39480 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 30/03/2011 : 01:07:53  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja nista ne citam pod prisilom.. Nikad i nisam... Jedva sam cekao lektire jos od osnovne skole... Kupujem dosta knjiga, citam dosta, i svasta sam citao i valjda smem da izjavim kada mi je nesto dno a nesto vrh... I sam mrzim ove nove reci, sleng ali kada ih slusas svaki dan udju ti u glavu... Mogao sam ja drugacije da se izrazim ali sto komplikovano kada moze prosto... Majstor i Margarita meni ostaju tezak krs... Ja soliti pamet nikome ne zelim niti cu, ali misljenje na javnom forumu valjda mogu izneti a da mi neko ne kaze da sam glup a verovatno nije procitao 2 knjige u zivotu ili je citao samo Koelja...
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 30/03/2011 : 01:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
samo selja čita koelja....

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 30/03/2011 : 01:18:52  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
evo jednog stiha iz doba "prustomrcvarenja"

"da li su u prusta
sperme puna usta"

(sperma se može zameniti i nekom fekalijom, ali sam se ipak odlučio za ovo prvo s obzirom na sklonosti dotičnog pisca)

(e ovo je baš za pod ovaj topik)

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39480 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 30/03/2011 : 01:23:24  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Necemo vise da spamujemo coveku one koljaze i sodome..
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 30/03/2011 : 08:09:02  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Necemo vise da spamujemo coveku one koljaze i sodome..



Ovo su meni veće koljaže i sodome od samog stripa.....
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 30/03/2011 : 08:09:42  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
... i gomore...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24728 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 30/03/2011 : 08:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by noemis

samo selja čita koelja....




Meni je Koeljo medju pet omiljenih pisaca.
A mislim da bih mogao ravnopravno da pričam o svim ostalim svetskim velikanima i njihovim delima. Mislim da je ta manija bežanja od Koelja elitizam na delu.



Što se sawitcha tiče, bolje i loš stav, ali imati ga, nego ići za masom.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 30/03/2011 09:33:06
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 30/03/2011 : 09:06:13  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
"...o svim ostalim svetskim velikanima..."

da ga ne pretera malo,a?

osim, naravno, ako nemaš neki svoj spisak svetskih velikana, onda(k) u redu...
ondak rispekt!


"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24728 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 30/03/2011 : 09:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ma mislio sam na ova druga imena koja se provlače ovde.
A da li je Koeljo velikan ili ne, ne znam. Nije na meni da sudim.
Meni je ionako svejedno.


Ondak ili ne ondak.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 30/03/2011 09:34:21
Go to Top of Page

nolo contendre
Junior Member



Serbia
411 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 30/03/2011 : 09:59:08  Show Profile Show Extended Profile  Send nolo contendre a Private Message  Reply with Quote
A juče sam napravio opkladu sam sa sobom da će neko u sledećih dan-dva na ovom topiku spomenuti Koelja i Srpski Film.
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 30/03/2011 : 10:11:48  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
e pa sad, nije fer prema samom sebi... pošto je koeljo pomenut sam pominješ drugi deo opklade (srpski film) da bi odneo opkladu nad samim sobom...

... ko zna, možda su takva pravila kad se kladiš sa samim sobom...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000