forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Sidney Lumet 1924-2011 R.I.P.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 09/04/2011 : 22:58:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Danas je umro slavni Americki filmski reditelj Sidney Lumet. Mr. Lumet nije nikad osvojio Oscara, iako je bio nominovan nekoliko puta. U svojoj karijeri koja je trajala skoro 60 godina, on je snimio nezaboravne Americke filmove, poput:
12 Angry Men
Serpico
Dog Day Afternoon
Network
The Verdict
Before the Devil Knows You're Dead

Ima ih jos gomile, ali ovi odozgo su najpoznatiji.
RIP Sidney Lumet
:(


http://www.acestroke.blogspot.com

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 09/04/2011 : 23:21:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
RIP...The Verdict, fantastican film, eto ako moram da izdvojim jedan.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 10/04/2011 : 01:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

RIP...The Verdict, fantastican film, eto ako moram da izdvojim jedan.



Jeste The Verdict fantastican film, ali za mene je njegov Network jedan od najboljih Americkih filmova ikada, onaj script koji je Paddy Chayefsky napiso je toliko originalan i strasljiv da je prosto nevjerovatno da je taj film snimljen 1976 godine... mislim, da je danas izaso, taj film bi sokiro, a kamoli prije 35 godina... fenomalna filmcina!
Svijet filma, pogotovo Americkog filma, od danas ima jednu veliku rupu bez Sidney Lumeta

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 10/04/2011 : 11:33:18  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Fantastican redatelj, odlicni filmovi...Meni je najdrazi Dog dan afternoon, iako je objektivno Network cak i superiorniji. Uglavnom, gomila odlicnih uradaka, ukljucujuci i Before the devil knows you're dead koji je snimio sa 83 godine

E da, jos jedan biser vrlo cesto zapostavljen i rijetko spominjan: Prince of the city - filmcina i pol!

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 10/04/2011 : 11:33:54  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Meni je 'Dog day afternoon' odlican, 'Network' sam nabavio, ali ga jos nisam odgledao, poslije ove hvale acestroke-a, veceras ga gledam
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 10/04/2011 : 12:27:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Bez Verdicta mogu (kad ne volem Newmana ), ali Network, Dog Day i 12 Angry Men su zakon.

Počivao u miru.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

kosmajac
Average Member

Serbia
751 Posts

Member since 07/09/2010

Posted - 10/04/2011 : 12:30:15  Show Profile Show Extended Profile  Send kosmajac a Private Message  Reply with Quote
zao mi je zbog ove vesti...
meni dragi filmovi poput Dugog putovanja u noc...Andersonove trake...i mnogo drugih dobrih filmova ali nijedan kao Network('76.)...
Ovaj film pruza mnogo toga ali i onaj cuveni kredo vlasnika TV kompanije kad svog poluludog novinara i voditelja zove da nasamo popricaju u cetiri oka na za stolom cipndejl dugom 12 metara...i sta mu kaze...jedan credo judeomasona...credo svih onih koji tvore istoriju od renesanse na ovamo...credo koji je strasan,ali istinit...on mu kaze -
"ovde sam gde jesam samo zato sto mogu sve da prodam...ja ljudima mogu sve da prodam.."
kakva oholost...kakvo posrnuce duse..kakav prepariran i za pohlepu samo, stvoren organizam...kakva porazavajuca slika ikone Bozije..kakva istina...

Isuse Hriste sine Boziji,pomiluj me gresnog
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 10/04/2011 : 21:48:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Neverovatno - nisam spomenuo Fail-Safe, koji je za mene totalni apsolutni masterpiece. Eto, ako me je nesto uplasilo vise od horora u zivotu, to je Fail-Safe.

The Hill i The Offence mozda najbolje uloge Seana Connerya ikad.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

alanford
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1169 Posts

Member since 31/03/2009

Posted - 10/04/2011 : 22:02:11  Show Profile Show Extended Profile  Send alanford a Yahoo! Message  Send alanford a Private Message  Reply with Quote
RIP

12 angry men - fantastican film... Cijela se radnja desava u jednoj prostoriji a maksimalno je napet... To samo majstori mogu!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000