forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Igra prijestolja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 94

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 08/10/2013 : 21:01:25  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Serija je kompresirana i izbačeno je dosta narativnih linija i backgrounda, a druge su opet prilagođene za format serije i radi lakše razumljivosti. No, što se tiče otezanja radnje i dugih poglavlja, takve su i knjige, samo što ima više mesa unutra. Vidim sad prema nekim reakcijama da ljudi i ne vole baš fantasy općenito. A to treba voljeti da bi se cijenilo. Ako im je serija takva, vjerujem da ni knjige ne bi voljeli.

stripofil jesi čitao knjige?



Meni je Fantasy drag, tako da nije u tome problem. Nekako mi se čini da su naglasak stavili na krive stvari, previše se ističu zakulisne igre i podmetanja. Meni osobno je to malo dosadnjikavo, ok je u određenoj mjeri, ali ovako mi je to već kao priča o Lady Di i slično, a to mi je dosadno do boli. To su mi nekako više ženske teme. Ko one nonice kad sjednu na škaline i trkeljaju do besvijesti.
Gospodari su mi upravo po mjeri, tamo ima priče, ali ima i akcije, dobar omjer.

Knjige nisam pročitao i baš sam ih našao u Algoritma, nisu skupe, komplet 290kn.
http://www.algoritam.hr/?m=3&p=proizvod&kat=137&id=148383
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 13/10/2013 : 20:29:42  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
Evo odgledao sam i treću sezonu. Sve što se događalo bi mogao prepričati u 4-5 rečenica, tempo ala Korni kornjača.

Uz ranije navedeno ne sviđa mi se ta silna manipulacija gledateljima i njihovim emocijama. Namjerno se prvo izaziva negativna emocija tako da se lik prikazuje maksimalno okrutnim i lošim, da bi se kasnije to okrenulo i samim tim izazvala samilost i pozitivna emocija. Pozitivce ćemo ubiti, a negativce ostaviti jer će onda gledatelji i dalje gledati seriju i iščekivati njihovu smrt. Već provjerena formula.

Ocjena prve sezone: 7.4 / 10
Ocjena druge sezone: 6.1 / 10
Ocjena treće sezone: 6.3 / 10

Edited by - stripofil on 13/10/2013 20:30:22
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 18/10/2013 : 04:06:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote


Zraka...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 11/01/2014 : 09:39:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Teaser za trailer.


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25861 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/01/2014 : 03:05:45  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Evo ga friško
http://www.youtube.com/watch?v=xZY43QSx3Fk#t=0

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25861 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/01/2014 : 03:12:23  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
jebate,kad vidim Dioklecijanove podrume di sam milijun puta proša
ko ovo more platit?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25861 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 10/02/2014 : 13:36:37  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
fuck,fuck,fuck
ko će ovo sad dočekat?
http://www.youtube.com/watch?v=J5iS3tULXMQ

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12512 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 12/03/2014 : 10:04:43  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
https://soundcloud.com/source-addiction/sets/catch-the-throne-hbos-official/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 12/03/2014 : 12:39:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
U posljednih sam tjedan-dva pregledao sve epizode kako bih se pripremio za nadolazeću sezonu. Ne znam kako ću izdržati još ovih 3 tjedna

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 19/03/2014 : 23:21:32  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
http://blogs.indiewire.com/theplaylist/george-rr-martin-says-game-of-thrones-movie-in-discussion-could-be-based-on-tales-of-dunk-and-egg-20140319

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7312 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 20/03/2014 : 19:29:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote


ove godine, na židovski praznik purim (kada, između ostaloga, tradicija zahtjeva kostimiranje) madonna je inspiraciju pronašla u Daenerys Targaryen, khaleesi. velka vijest u svijetu šoubiznisa.
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 21/03/2014 : 16:06:16  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
http://www.vecernji.hr/film/igra-prijestolja-odlazi-iz-hrvatske-ako-hbo-ne-dobije-poticaje-928106

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25861 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/03/2014 : 16:50:53  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
koje katastrofične prognoze
nije navedeno koliko hbo potroši u hr ali je navedeno da je su za drugu sezonu trebali dobiti 4 milijuna kuna povrata iz državnog proračuna.
ako je ondos točan (1:5) onda je hbo potrošio u hrvatskoj 20 milijuna kuna pa spominjane onih famoznih 60 milijuna eura što hbo potroši za cjelu sezonu uopće nema veze s potrošnjom u hrvatskoj.
e sad da li se državi isplati dati 4 milijuna kuna(naših novaca) da bi razne privatne tvrtke u hrvatskoj zaradile 20 milijuna kuna?koliko se kroz poreze vrati opet u državni proračun?siguran sam da manje negoli je dato.ipak je ovo hrvatska i mutljavine svih vrsta na štetu proračuna a u korist privatnu je nacionalni sport.
izgubiti međunarodni ugled?koje pizdarije.valjda vlada republike hrvatske mora misliti da našim novcem ne daruje razne privatne domače i strane lovce u mutnome.
pod hitno treba smanjiz povrat na 1:10 a ko neće snimati u nas neka odu negdje drugdje.
i sve druge poticaje a pogotovo poljoprivredne treba srezati.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 21/03/2014 : 17:35:09  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Ma da, to se odnosi na ukupnu cifru za sve lokacije (Sj. Irska, Island i sl.), ne samo Hrvatsku, ali svejedno, da imamo koristi-imamo. Nadam se da ce idioti imati trenutak bistrine u glavi da to srede, prije nego se vrate u "retard mode".
Najsmjesnije od svega je iznenadna zabrinutost HDZ-a za kulturu i film Bili su na vlasti 3000 godina i nisu im pale na pamet nikakve olaksice za strane filmase, ali eto sad im doslo iz dupeta u glavu.
Uglavnom, kod nas nista novo, ocito.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 21/03/2014 : 21:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7873 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 21/03/2014 : 22:08:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

koje katastrofične prognoze
nije navedeno koliko hbo potroši u hr ali je navedeno da je su za drugu sezonu trebali dobiti 4 milijuna kuna povrata iz državnog proračuna.
ako je ondos točan (1:5) onda je hbo potrošio u hrvatskoj 20 milijuna kuna pa spominjane onih famoznih 60 milijuna eura što hbo potroši za cjelu sezonu uopće nema veze s potrošnjom u hrvatskoj.
e sad da li se državi isplati dati 4 milijuna kuna(naših novaca) da bi razne privatne tvrtke u hrvatskoj zaradile 20 milijuna kuna?koliko se kroz poreze vrati opet u državni proračun?siguran sam da manje negoli je dato.ipak je ovo hrvatska i mutljavine svih vrsta na štetu proračuna a u korist privatnu je nacionalni sport.
izgubiti međunarodni ugled?koje pizdarije.valjda vlada republike hrvatske mora misliti da našim novcem ne daruje razne privatne domače i strane lovce u mutnome.
pod hitno treba smanjiz povrat na 1:10 a ko neće snimati u nas neka odu negdje drugdje.
i sve druge poticaje a pogotovo poljoprivredne treba srezati.



jaki, od 20 milijuna prometa, u proračun, što državni, što lokalne, se vrati puno više od pola
hbo sasvim sigurno ne plaća na crno, a onda privatne firme namaju puno prostora za manipulaciju
ali, čak i da, recimo, plate statiste na crno, oni će te pare potrošit na nešto, i 25% ide na pdv
one pare koje idu legalno, idu na plaće, na doprinose, porez na dohodak, u troškovima se plaća pdv, pa imaš porez na dobit, ako je ima, a sigurno ima, itd, itd
radnici u tim firmama od neto plaće kupuju kruh i mlijeko i ludensove stripove, pa onda opet pdv i bernardovi porezi...
na kraju skoro sve pare završe u proračunu, i tih 4 milijuna je dobro ulaganje
kad još uzmeš u obzir da ljudi dolaze obići lokacije snimanja, eto još koristi za dubrovnik i linića
sve u svemu, glupo, ali ne iznenađuje od koga je
na kraju će im ipak isplatit, ali ne može bez blamaže

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/04/2014 : 10:57:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Osvrt na prvu epizode, lik je pogledao screener...

http://www.newsarama.com/20765-game-of-thrones-season-4-preview-six-thoughts-after-watching-episode-1.html

Nemam nikakva očekivanja od nove sezone, radnju ionako već znam, no rado bih vidio neke vizualne bombončeke koje serija pruža.


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25861 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/04/2014 : 12:56:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Piramide na Klisu
Kad može Visoko može i Klis

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 06/04/2014 : 17:04:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
Još samo jedan dan ! Ne mogu dočekati !!

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/04/2014 : 19:38:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Malo cosplaya nikome ne škodi... DOšlo tako Željezno prijestolje u Zagreb pa se morao malo uslikati!

Nego, ima i nagradna igra (htio bih barem majicu), pa bih vas molio da glasate za mene na facebook aplikaciji https://apps.facebook.com/hbo-got/
Nakon što se instalira i otvori početni ekran, skrolajte niže do "Pogledajte galeriju i glasajte za svoje favorite" pa probajte naći svog favorita (tj. mene) s gornje slike. Ima ih dosta, pa kliknite PRIKAŽI SVE a to su slike od 06.04.2014. S Punisherovom lubanjom sam ja! Tadaa!




“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 06/04/2014 : 21:33:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
Glasao ^^

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 07/04/2014 : 13:27:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ti bokca koja navala!


https://tv.yahoo.com/primetime/thrones-premiere-crashes-hbo-052453422.html


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 07/04/2014 : 14:36:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Pa kad su dali džabe prvu epizodu! malo su se preračunali...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17661 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 07/04/2014 : 15:16:24  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
jel ko gledao
ja mislim da se opet niš ne događa
večeras ću gledati

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 07/04/2014 : 15:24:09  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Dobra uvodna epizoda, ima svega, fajta i krvi, golotinje i intriga, ukratko, sve po staorm
Oberyn Martell je po meni ono najbolje u ovoj epizodi, odlican izbor glumca...i scena izmedju njega i Tyriona mi je najdrazi dio ove epizode.
The lannisters aren't the only ones who pay their debts!

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page
Page: of 94 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000