forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Igra prijestolja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 94

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 17/06/2014 : 16:16:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

A mislim, devijacije su sveprisutne u cijeloj sezoni, i to naveliko... MIslim da više ne bi morali obraćati pažnju na to i početi promatrati seriju kao zasebni univerzum, u većoj mjeri sličan (ali ni u kom slučaju identičnim) knjiškom.


Kao i kod svake adaptacije.

quote:
Originally posted by DeeCay

Za mene su knjige Biblija i tu nema premca, serija volim gledati zbog vizualnog najviše. A mislim jeb** seriju za čije razumijevanje ti treba tucet dodataka koji dodatno elaboriraju radnju i pojašnjavaju neku predradnju ili postupak koji nije bio vidljiv gledatelju.


Na primjer?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/06/2014 : 16:41:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Na primjer sve... Počevši od imena likova, lokacija, itd. Svijet GoT-a puno je širi od onog u seriji.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 17/06/2014 : 17:01:57  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Svijet knjiga je mala riznica cjelokupne povijesti svijeta, s minornim detaljima koji su poput skrivenih dragulja čitateljima. Serija to nema, a kao specifičan medij ni ne može imati.

Što misliš, Bushido, koliki broj gledatelja bi se sjetio Tyshe, u slučaju da se ona spomenula u finalu (kao što je trebala)? Isto tako, što misliš koliki broj gledatelja može jasno poznavati povijest Westerosa ili barem Robertove Pobune oslanjajući se samo na seriju?

Ogroman, ogromaaan je broj detalja za koje je nužno zavirit u knjige svakom gledatelju koji želi zać u ovaj svijet. Serija to ne nudi (a mogla je biti malo detaljnija).

Iako devijacije postoje kroz cijelu seriju, u ovom finalu su napravljene najveće. Ti, DeeCay sigurno znaš na što mislim. Sada je i službeno jasno da će velik broj likova imati drukčije sudbine od onih u knjigama. Meni je to čak i drago, jer ću moći uživati u dvije verzije jedne od omiljenih mi fantazijskih priča.

Radujem se izlasku companion piecea The Untold History of Westeros and the Game of Thrones. Obožavam fiktivne povijesti i očekujem detaljnu razradu svih velikih događaja unazad 12 000 godina u Westerosu.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 17/06/2014 17:05:51
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 17/06/2014 : 19:45:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Post za Tuttu, ali on na ovaj topic vjerojatno ne zalazi.


http://www.jutarnji.hr/video--nije-za-mlade-od-18-pogledajte-sve-scene-seksa-i-golotinje-iz-cetvrte-sezone-igre-prijestolja/1199898/


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 17/06/2014 : 19:54:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

I Branova ekipica protiv kostura, ko da gledam Evil Dead 3, samo je Hodoru falila motorka! ;)



da, nakon svih pomodnih undeadova iz serije, ovo mi je baš došlo milo.... old skul kosturi

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 17/06/2014 : 20:39:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Na primjer sve... Počevši od imena likova, lokacija, itd. Svijet GoT-a puno je širi od onog u seriji.


Pusti imena likova i lokacija, ti tvrdiš da radnja i postupci likova u seriji nisu sami po sebi razumljivi. Koji bi bio konkretan primjer?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 17/06/2014 : 23:03:14  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by DeeCay

Na primjer sve... Počevši od imena likova, lokacija, itd. Svijet GoT-a puno je širi od onog u seriji.


Pusti imena likova i lokacija, ti tvrdiš da radnja i postupci likova u seriji nisu sami po sebi razumljivi. Koji bi bio konkretan primjer?



Nisam njegov odvjetnik, al DC to nije tvrdija. Radnja je simplistička unatoč velikom broju likova, ali nijedan, baš nijedan lik nema historičnu dubinu koju ima u knjigama. Serija ti daje čisti minimalac informacija da ti radnje likova i njihove priče budu logične. No, minimalac je i dalje samo minimalac.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 18/06/2014 : 01:35:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Nikad čitao te knjige i ne osjećam nikakvu potrebu za njima.
Serija mi nudi sve što trebam.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 18/06/2014 : 02:00:40  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Nikad čitao te knjige i ne osjećam nikakvu potrebu za njima.
Serija mi nudi sve što trebam.



Ti si zapravo prva osoba od koje čujem takav stav. Svi koje poznam a gledaju seriju, ili su je krenuli čitati ili su zbog lijenosti tjerali mene i ostale čitatelje da im prepričavamo povijest Westerosa, Essosa i njegovih stanovnika. Mora se priznat da je serija tu dosta štura i suhoparna. Nekome je to dovoljno, nekome ne.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/06/2014 : 09:49:22  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ne mora se knjiga citati da bi se saznalo sve sto je u njoj.
ims na netu gomila stranica sa kracim ili duzim sadrzajem.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 18/06/2014 : 12:38:41  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Ne mora se knjiga citati da bi se saznalo sve sto je u njoj.
ims na netu gomila stranica sa kracim ili duzim sadrzajem.



To je istina, A Wiki of Ice and Fire je iznimno detaljna i iscrpna, a tu je i gomila foruma i blogova ispunjenih teorijama.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 18/06/2014 : 17:03:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
Onaj tko gleda seriju normalno i nije previše uživljen neće trebati knjigu.Ja znam par takvih.
Ima onih koji su jako uživljeni i smišljaju teorije....pa onda najčešće završe na knjigama ili ASOIAF wiki gdje imaju sve odgovore.

Pozadina Robertove pobune i općenito Targeryana nije previše objašnjena.Teško mi je reći kako bih se ja ponašao da gledam samo seriju i koliko bih popratnog znanja tražio.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 25/06/2014 : 12:35:43  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Evo, pogledao sve sezone u par tjedana.
Analiza mog speedruna:
Odlična serija ali svejedno sam očekivao više. Prva sezona je malo savršenstvo televizijskog programa. Sve funkcionira. Od likova, settinga, povijesti likova i događaja... vrlo brzo se pohvataju ključne stvari i uvuče te unutra. Prva sezona ima najbolji omjer spletkarenja i tempa odnosno napredovanja događaja. I onda stiže druga sezona. Tu sezonu sam također na brzinu pogledao i zbog oduševljenja prvom sezonom, tek sam sredinom treće sezone skužio da se sve skupa vuče za popizdit. Oke, Tyrion i spletkarenja u King's Landingu ne mogu biti ne zanimljiva ali sve ostalo nije bilo na razini prve sezone... Robb mi je bio u redu, ali sve se to vuklo... o Jonu Snowu da i ne pričam... druga i treća sezona su mi zagadile njegov lik i cijeli subplot sa Night Watch. Khaleesi? Lijepo ju je gledat ali ta samo šeće i čeka nešto. U knjigama njen subplot sigurno bolje funkcionira nego ovdje. Od druge i treće sezone pogledaš obje devete epizode (bitka kod Blackwatera i Red Wedding) i ovo ostalo možeš slobodno preskočit bez da kasnije osjetiš da si nešto bitno propustio. Četvrta sezona puno bolja od prijašnje dvije. Vjerojatno zbog toga što je ponovno naglasak na događajima u King's Landingu. Čak je i Night Watch bio bitan ovdje. Također, najbolji season finale.

Sezona 1 - 10/10
Sezona 2 - 6/10
Sezona 3 - 7/10
Sezona 4 - 8,5/10

To je valda ovo što Vice priča. Fali pozadine oko likova. Osjeti se to u drugoj i trećoj sezoni. Ne da mi se gledat Hounda i Aryu kako pričaju uz camp fire, ako te likove uopće ne kužim i svejedno mi je za njih.

Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/07/2014 : 01:57:47  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
http://www.youtube.com/watch?v=QgqUI6e1T5E#t=181

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 06/07/2014 : 09:37:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Nikad čitao te knjige i ne osjećam nikakvu potrebu za njima.
Serija mi nudi sve što trebam.


Čitaš li fantasy knjige inače?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 06/07/2014 : 13:08:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Ne.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 09/07/2014 : 11:23:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Evo razloga za veselje!


http://www.tportal.hr/showtime/tv/341830/Zelim-da-Igra-prijestolja-postane-igrani-film.html


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/07/2014 : 12:09:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
je,ko da se njega nešto pita.a film bi tija jer bi moga za film opet prodat prava jer je sa hbom dogovorija serijsku ekranizaciju.bolje bi mu bilo da manje putuje i piše nove knjige.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/07/2014 : 13:46:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

je,ko da se njega nešto pita.a film bi tija jer bi moga za film opet prodat prava jer je sa hbom dogovorija serijsku ekranizaciju.bolje bi mu bilo da manje putuje i piše nove knjige.


Ne, ovaj film o kojem Martin govori ne bi bio nova adaptacija, već epilog HBO-ovog TV-serijala.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/07/2014 : 14:10:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by DeeCay

Na primjer sve... Počevši od imena likova, lokacija, itd. Svijet GoT-a puno je širi od onog u seriji.


Pusti imena likova i lokacija, ti tvrdiš da radnja i postupci likova u seriji nisu sami po sebi razumljivi. Koji bi bio konkretan primjer?



Nisam njegov odvjetnik, al DC to nije tvrdija. Radnja je simplistička unatoč velikom broju likova, ali nijedan, baš nijedan lik nema historičnu dubinu koju ima u knjigama. Serija ti daje čisti minimalac informacija da ti radnje likova i njihove priče budu logične. No, minimalac je i dalje samo minimalac.


Mnogi knjigočitači imaju potrebu omalovažavati adaptaciju s tvrdnjama kako su likovi i zapleti TV-serijala siromašni. To jednostavno nije istina. Postoji malo TV-serijala koji se mogu pohvaliti ovako velikom količinom likova i s toliko velikim brojem paralelnih radnji.

Mahanje knjigama nije dovoljan argument kako bi se osporila kvaliteta serije. Tvrdnje poput "u knjigama je to bolje ili opsežnije" nisu argument koji govori o samoj kvaliteti serije, već eventualno kvaliteti adaptacije. Međutim, i po tom su pitanju knjigočitači u zabludi, jer uglavnom imaju nerealna očekivanja oko toga kako može funkcionirati TV-adaptacija ovako pisanog djela.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/07/2014 : 15:46:05  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by jaki

je,ko da se njega nešto pita.a film bi tija jer bi moga za film opet prodat prava jer je sa hbom dogovorija serijsku ekranizaciju.bolje bi mu bilo da manje putuje i piše nove knjige.


Ne, ovaj film o kojem Martin govori ne bi bio nova adaptacija, već epilog HBO-ovog TV-serijala.


Ne budi naivan.On je prodao prava za adaptaciju hbo za tv seriju.svako skretanje sa te rute se dodatno dogovara pa makar i bio samo epilog u obliku filma.Sve je u lovi.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/07/2014 : 15:59:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by jaki

je,ko da se njega nešto pita.a film bi tija jer bi moga za film opet prodat prava jer je sa hbom dogovorija serijsku ekranizaciju.bolje bi mu bilo da manje putuje i piše nove knjige.


Ne, ovaj film o kojem Martin govori ne bi bio nova adaptacija, već epilog HBO-ovog TV-serijala.


Ne budi naivan.On je prodao prava za adaptaciju hbo za tv seriju.svako skretanje sa te rute se dodatno dogovara pa makar i bio samo epilog u obliku filma.Sve je u lovi.


Kako god, samo ističem da bi film bio nastavak TV-serijala.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 09/07/2014 : 18:39:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by jaki

je,ko da se njega nešto pita.a film bi tija jer bi moga za film opet prodat prava jer je sa hbom dogovorija serijsku ekranizaciju.bolje bi mu bilo da manje putuje i piše nove knjige.


Ne, ovaj film o kojem Martin govori ne bi bio nova adaptacija, već epilog HBO-ovog TV-serijala.


Ne budi naivan.On je prodao prava za adaptaciju hbo za tv seriju.svako skretanje sa te rute se dodatno dogovara pa makar i bio samo epilog u obliku filma.Sve je u lovi.




Nije sve u lovi, ima nešto i u nekretninama!


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 09/07/2014 : 21:44:30  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by DeeCay

Na primjer sve... Počevši od imena likova, lokacija, itd. Svijet GoT-a puno je širi od onog u seriji.


Pusti imena likova i lokacija, ti tvrdiš da radnja i postupci likova u seriji nisu sami po sebi razumljivi. Koji bi bio konkretan primjer?



Nisam njegov odvjetnik, al DC to nije tvrdija. Radnja je simplistička unatoč velikom broju likova, ali nijedan, baš nijedan lik nema historičnu dubinu koju ima u knjigama. Serija ti daje čisti minimalac informacija da ti radnje likova i njihove priče budu logične. No, minimalac je i dalje samo minimalac.


Mnogi knjigočitači imaju potrebu omalovažavati adaptaciju s tvrdnjama kako su likovi i zapleti TV-serijala siromašni. To jednostavno nije istina. Postoji malo TV-serijala koji se mogu pohvaliti ovako velikom količinom likova i s toliko velikim brojem paralelnih radnji.

Mahanje knjigama nije dovoljan argument kako bi se osporila kvaliteta serije. Tvrdnje poput "u knjigama je to bolje ili opsežnije" nisu argument koji govori o samoj kvaliteti serije, već eventualno kvaliteti adaptacije. Međutim, i po tom su pitanju knjigočitači u zabludi, jer uglavnom imaju nerealna očekivanja oko toga kako može funkcionirati TV-adaptacija ovako pisanog djela.



I raspravljamo o kvaliteti adaptacije, ne serije. Ne govorim s visoka kao čitatelj već u prvom redu ka serijofil, i unatoč tvojoj tvrdnji da se malo koja serija može pohvalit ovolikim brojem uspješno ispričanih paralelnih radnji, citiram te: "To jednostavno nije istina", i bez ulaska u ostale svjetske tv produkcije, pogotovo korejske. GoT je navlakuša, tako je koncipirana, i tako je snimljena, bez jakih glumačkih imena visila bi o tankoj niti (ne)uspjele sapunice. Ista situacija je i s TWD-om. Dvije najpopularnije žanrovske serije, temeljene na "geekovskim" predlošcima. Dok su fantasy ljubitelji i underground stripofili uživali u njima, široke mase nisu ni znale za postojanje istih. Serije su stoga urađene s naglašenim komercijalističkim štihom upravo zbog dodvoravanja širokim masama. To znači - nema prevelike brutalnosti u TWD-u, a HBO je zadrža seks i sadističko nasilje u svojoj adaptaciji, ali je izbacija puno i previše povijesne podloge likova i fiktivnog svijeta kojeg obrađuje. To je činjenica, a ne osuđivanje adaptacije. U svakom slučaju, serija je hit, i u svojim okvirima je perfektna, ali moje i DeeCayeve pritužbe nisu na klimavoj nozi kako ih ti predstavljaš. Svejedno, poštujem tvoje mišljenje.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 10/07/2014 : 00:00:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by DeeCay

Na primjer sve... Počevši od imena likova, lokacija, itd. Svijet GoT-a puno je širi od onog u seriji.


Pusti imena likova i lokacija, ti tvrdiš da radnja i postupci likova u seriji nisu sami po sebi razumljivi. Koji bi bio konkretan primjer?



Nisam njegov odvjetnik, al DC to nije tvrdija. Radnja je simplistička unatoč velikom broju likova, ali nijedan, baš nijedan lik nema historičnu dubinu koju ima u knjigama. Serija ti daje čisti minimalac informacija da ti radnje likova i njihove priče budu logične. No, minimalac je i dalje samo minimalac.


Mnogi knjigočitači imaju potrebu omalovažavati adaptaciju s tvrdnjama kako su likovi i zapleti TV-serijala siromašni. To jednostavno nije istina. Postoji malo TV-serijala koji se mogu pohvaliti ovako velikom količinom likova i s toliko velikim brojem paralelnih radnji.

Mahanje knjigama nije dovoljan argument kako bi se osporila kvaliteta serije. Tvrdnje poput "u knjigama je to bolje ili opsežnije" nisu argument koji govori o samoj kvaliteti serije, već eventualno kvaliteti adaptacije. Međutim, i po tom su pitanju knjigočitači u zabludi, jer uglavnom imaju nerealna očekivanja oko toga kako može funkcionirati TV-adaptacija ovako pisanog djela.



I raspravljamo o kvaliteti adaptacije, ne serije. Ne govorim s visoka kao čitatelj već u prvom redu ka serijofil, i unatoč tvojoj tvrdnji da se malo koja serija može pohvalit ovolikim brojem uspješno ispričanih paralelnih radnji, citiram te: "To jednostavno nije istina", i bez ulaska u ostale svjetske tv produkcije, pogotovo korejske. GoT je navlakuša, tako je koncipirana, i tako je snimljena, bez jakih glumačkih imena visila bi o tankoj niti (ne)uspjele sapunice. Ista situacija je i s TWD-om. Dvije najpopularnije žanrovske serije, temeljene na "geekovskim" predlošcima. Dok su fantasy ljubitelji i underground stripofili uživali u njima, široke mase nisu ni znale za postojanje istih. Serije su stoga urađene s naglašenim komercijalističkim štihom upravo zbog dodvoravanja širokim masama. To znači - nema prevelike brutalnosti u TWD-u, a HBO je zadrža seks i sadističko nasilje u svojoj adaptaciji, ali je izbacija puno i previše povijesne podloge likova i fiktivnog svijeta kojeg obrađuje. To je činjenica, a ne osuđivanje adaptacije. U svakom slučaju, serija je hit, i u svojim okvirima je perfektna, ali moje i DeeCayeve pritužbe nisu na klimavoj nozi kako ih ti predstavljaš. Svejedno, poštujem tvoje mišljenje.


Čekaj malo, po tebi je serija navlakuša, a knjige nisu? Pa pogledaj kako pojedine knjige završavaju. Dapače, pogledaj kako završavaju pojedina poglavlja.

Tvrdiš da je serija rađena za široke mase, s jakim komercijalističkim štihom. Zbog čega to misliš? Što ju čini takvom? Zar po tebi ova produkcija ide u rang serija kao što je Xena: Warrior Princess? Imam dojam da se ljudi previše koncentriraju na seks i nasilje, a pritom posve zanemaruju ostale hvalevrijedne aspekte ovog serijala. Recite mi, jesu li glumci loši? Ili kostimi? Scenografija? Glazba? Specijalni efekti? Je li išta od toga jeftino, zbrzano ili napravljeno preko one stvari? Teče li radnja prebrzo ili presporo? Jesu li dijalozi loši? Je li naracija loša?

Po tebi je izbačeno previše povijesne podloge likova i svijeta, ali doista nemam dojam da smo u seriji ostali uskraćeni za nešto pretjerano značajno po tom pitanju. Imam dojam da bi opsežno objašnjavanje pozadine pojedinih elemenata samo nepotrebno razvodnilo radnju. Koliko nam detalja Theon mora otkriti o pobuni Greyjoya? Koliko nam primjera treba da shvatimo kako Tywin nikad nije volio Tyriona? Treba li nas Jorah stalno podsjećati kako je završio na Essosu? Postoji određena razina i način na koji nam se otkrivaju pojedini detalji vezani uz likove i svijet. Kad prijeđeš tu razinu onda se čini kao da netko prepričava ono što piše u knjizi. Detalji nam se otkrivaju korak po korak, iz epizode u epizodu, kako i treba biti.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
Page: of 94 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000