forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Igra prijestolja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 94

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/07/2016 : 16:14:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Tu raspravu možemo nastaviti i ovdje.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=43533

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 16/07/2016 : 17:21:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
Sam ćem još reć da je Buffy najbolji komad televizije devedesetih i, osim u produkciji, šije GoT na svim mogućim poljima

Downton je tu jer je to ista stvar kao i GoT samo bez zmajeva, ice zombija i ostale magije. Samo, puno pametnije pisana, puno bolje odglumljena i, za razliku od GoT-a, koncept dramaturgije joj nije stran.

A to kažem ja kao fan GoT-a (knjiga) i s GoT-om povezanog merchandisinga (boardgejmovi, uglavnom)

[:zagor:]


http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 16/07/2016 : 17:51:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivan_micic

vidim da svi kakaju a nitko ne spominje Twin Peaks kao nešto najbolje što je zadesilo TV. :)




Ispravak pogrešnog navoda: ja sam Twin Peaks naveo kao jednu od najboljih serija ikad, možda i najbolju, ali konkurencija je žestoka - Sopranos, Oz, Žica, Homicide: Life on the Streets...

Downton Abbey je genijalna sapunica, dosegnuto savršenstvo u "sapunjanju", s toliko promišljenosti, stila, pameti i elegancije da joj je nemoguće odoljeti.

Ali baš zato što je sapunica, nakon nekog vremena dođe do zasićenja, barem kod mene, jer sam ničim posebno izazvan odustao nakon četvrte sezone.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/07/2016 : 18:07:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

Sam ćem još reć da je Buffy najbolji komad televizije devedesetih i, osim u produkciji, šije GoT na svim mogućim poljima

Downton je tu jer je to ista stvar kao i GoT samo bez zmajeva, ice zombija i ostale magije. Samo, puno pametnije pisana, puno bolje odglumljena i, za razliku od GoT-a, koncept dramaturgije joj nije stran.


Moj je najveći problem u ovoj raspravi što se uglavnom uspoređuju kruške i jabuke.

Game of Thrones je izrazito specifična serija. Ne samo u žanrovskom pogledu ili po pitanju produkcijskih vrijednosti, već i po pitanju dramaturgije, naracije i karakterizacije likova. Većinu ovdje pobrojanih serija možemo usporediti s Game of Thrones tek u pojedinim segmentima, ali teško da ćemo joj naći formalni i sadržajni ekvivalent, a samim time i poštenu kvalitativnu usporedbu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 16/07/2016 : 21:07:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Moja je usporedba čisto generalna, na osnovi toga koliko mi se neka serija općenito svidjela, koliko me se dojmila, ostala u pamćenju, te koliko sam ju želio čitavu ili u dijelovima/epizodama opet (po)gledati, i koliko brzo nakon prvog gledanja.
U tom smislu mi je Twin Peaks daleko najbolji, jer sam ga čitavog pogledao barem četiri puta i još ću jednom prije nastavka sljedeće godine, a i taj nastavak željno iščekujem.
S njim se ništa drugo ne može usporediti, osobito ne Downton Abbey, ali recimo da bi Sopranosi, Oz i Odjel za umorstva: Život na ulici bili najbliži, jer sam ih gledao najviše u dijelovima, i opet ću.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 16/07/2016 21:08:48
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 16/07/2016 : 21:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Mali_Mate

Sam ćem još reć da je Buffy najbolji komad televizije devedesetih i, osim u produkciji, šije GoT na svim mogućim poljima

Downton je tu jer je to ista stvar kao i GoT samo bez zmajeva, ice zombija i ostale magije. Samo, puno pametnije pisana, puno bolje odglumljena i, za razliku od GoT-a, koncept dramaturgije joj nije stran.


Moj je najveći problem u ovoj raspravi što se uglavnom uspoređuju kruške i jabuke.

Game of Thrones je izrazito specifična serija. Ne samo u žanrovskom pogledu ili po pitanju produkcijskih vrijednosti, već i po pitanju dramaturgije, naracije i karakterizacije likova. Većinu ovdje pobrojanih serija možemo usporediti s Game of Thrones tek u pojedinim segmentima, ali teško da ćemo joj naći formalni i sadržajni ekvivalent, a samim time i poštenu kvalitativnu usporedbu.



ma normalno, al ne debatiramo sad posve ozbiljno. Nabacujemo se primjerima, više 'nako, retorički - jedino kako se i može na 'najbolja serija svih vremena'

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24541 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 17/07/2016 : 10:03:14  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ajmo na drugi topic sa ovom temom, da ne trujemo ovaj.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 31/07/2016 : 08:46:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Još samo dvije sezone, a sedma će kasniti nekoliko mjeseci:


http://hr.n1info.com/a140731/Showbiz/Showbiz/Iz-HBO-a-otkrili-Evo-kad-zavrsava-Igra-prijestolja.html


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 02/08/2016 : 09:51:37  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
WTF


These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 01/10/2016 : 11:04:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Vidi Obi, i firefly je tu...

http://www.index.hr/black/clanak/anketa-izaberite-najbolju-seriju-svih-vremena/922735.aspx


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 24/10/2016 : 10:35:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Biografski detalji o Leni Headey oliti Cersei Lannister.
Izgleda da joj nisu baš svi kod kuće, jer je uvjerena da posjeduje paranormalne sposobnosti, da od djetinjstva komunicira s duhovima i tako nekako.


http://www.jutarnji.hr/spektakli/strane-zvijezde/bolovala-je-od-depresije-umalo-je-bankrotirala-i-stalno-joj-prijete-velika-uloga-u-igri-prijestolja-donijela-joj-je-slavu-ali-i-golemi-strah/5173136/





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 29/10/2016 : 14:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Nakon pete, Menart je izbacio i prve cetiri sezone na blu rayu s hrvatskim podnaslovima:

https://www.stripovi.hr/Proizvodi.aspx?keyword=igra%20prijestolja&page=1

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 17/12/2016 : 12:36:40  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Stigla zima u King's Landing:

http://watchersonthewall.com/day-2-dubrovnik-brings-change-weather-game-thrones/

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25756 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/01/2017 : 23:11:19  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 13/01/2017 23:27:00
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 14/01/2017 : 13:30:10  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Trebali su Trumpu na inauguraciji svirati Rains of Castamere

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 24/05/2017 : 19:01:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote




Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 24/05/2017 : 19:31:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Epic!
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 29/05/2017 : 11:58:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu se odlučiti koji je od ova dva breakdowna bolji.
Inače, oba kanala su prva liga i ulaze mi u omiljene tubere.





Do 16.7. grickam nokte..

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 21/06/2017 : 18:22:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 11/07/2017 : 22:46:57  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
Nestrpljivo čekam 17. 7. 2017
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 17/07/2017 : 06:38:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Dobar početak sezone, krcat detaljima. Toliko zasad, dok ostali ne pogledaju.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 17/07/2017 : 11:01:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
"Tell them the North remembers.
Tell them winter came for House Frey!"


Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 17/07/2017 : 23:42:53  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote



Da, jebenih prvih par minuta, ali osim toga ništa novog se nije dogodilo. Jedva čekam zadnje dvije epizode sezone kad se konačno priča pomakne naprijed.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 18/07/2017 : 00:42:37  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 18/07/2017 : 10:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Prva epizoda poprilicno dosadna, nadam se da nece nastaviti ovim tempom.
Go to Top of Page
Page: of 94 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000