forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Igra prijestolja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 94

Tonto
Advanced Member



7764 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 18/05/2019 : 00:14:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Pa postoji li koja serija da nije pomalo razočarala? Da je završila baš na odličan način? Ne solidan, nego ono baš odličan?

Boston Legal

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 18/05/2019 : 00:18:34  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Pa postoji li koja serija da nije pomalo razočarala? Da je završila baš na odličan način? Ne solidan, nego ono baš odličan?



Za mene je to Breaking Bad. Očekiva san puno, i dobija još više. Taj osjećaj dok san gleda finale je nenadjebiv.

Banshee također ima jebačku završnicu, a pritom mislin na posljednjih 15 minuta.

Slažen se i za Six Feet Under.

EDIT: e da, kako mogu ne spomenit i Vice Principals?

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 18/05/2019 00:19:39
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 18/05/2019 : 03:08:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Pa postoji li koja serija da nije pomalo razočarala? Da je završila baš na odličan način? Ne solidan, nego ono baš odličan?


Iako se mnogi ne slažu, Sopranos za mene ima najbolji kraj ikad.
Mad Men ima odličan kraj. Community i Black Adder isto, al ajde to su ipak komične serije pa su i merila nešto drugačija. Six Feet Under ima super kraj, ali je bila daleko od vrhunske u posldnjih par sezona.

A oko zmajeva, reći ću samo da je svinjarija da se tako olako pređe preko bilo kakvog odnosa Aegona aka Jona i Rhaegala, a znamo koliko su svi zmajevi i njihovi jahači bili neraskidivo vezani. Ovde Jon nakon diznijevske vožnje s njim i nešto malo u bici sa ledenim zmajem ga posle zaboravi ko da je jahao nekog levog konja kog je maznuo ispred saluna minut nakon pljačke banke.

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17661 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 18/05/2019 : 09:52:28  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
tudorsi
ja klaudije

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 18/05/2019 : 09:59:35  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Ah, moj Community. Da, dobar kraj, ali Community je u zadnjim sezonama bio okrnjen. Nije to više to nakon što ti seriju napuste neki glavni likovi.

Kad smo kod humorističnih serija, Scrubs je u osmoj sezoni imao preodličan završetak odnosno finale. I onda razvodne taj odličan kraj s nekakvom čudnom devetom sezonom koju su izmislili preko ljeta.

Kad smo kod zadnjih epizoda serija, jedino to finale osme sezone Scrubsa bih podpisao kao odličan kraj. Finala ovih drugih serija što ste nabrojali ostali (barem to što sam gledao) imaju svojih manjkavosti.

Edited by - nagor on 18/05/2019 10:00:23
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3719 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 18/05/2019 : 10:00:13  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Sopranosi su izveli mozda najgenijalniji kraj u povijesti televizije, bez daljnjega nesto sto ni jedna serija nece uspjeti

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 18/05/2019 : 11:32:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Od ovih prvih sa odličnim krajem, Sopranosi, Rome, Breaking Bad, pa meni i Battlestar Galactica npr. a od drugih sa užasnim krajem u odnosu na ono što su davali tokom emitovanja: Lost i Dexter mi prednjače jer su me najviše razočarali. GOT ide u istom smjeru, nažalost.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 18/05/2019 : 13:42:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Da se vratimo na Game of Thrones. Ako ikog interesuje, ovo je tekst gde je (u moru brojnih pisanija o tome kako su pisci GoT-a zabrljali) po meni možda i najsuvislije i najtačnije objašnjeno gde je koren lošeg scenarija u GoT. Autorka objašnjava da je sem onih na prvu loptu zaključaka (koji su naravno svi validni) i koje je većina već primetila, ključ u tome da se ne pričaju/ne umeju izvesti priče iz normativno šireg, sociološkog ugla. Da se Hollywood konstantno spušta na individualni i psihološki nivo, bez razumevanja institucija, konteksta društva gde su i okoline, za razliku od Martina koji je upravo tu imao fokus, jer ih prosto ne razumeju ili zato što je lakše sve spustiti na taj prostiji nivo i u svemu napraviti striktnu heroj/antiheroj podelu.
https://blogs.scientificamerican.com/observations/the-real-reason-fans-hate-the-last-season-of-game-of-thrones/#
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1822 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 18/05/2019 : 19:20:05  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor



Arya je opasni ubojica, ali i dalje joj je autoritet Clegane i kad joj je rekao "mala, umrijet ćeš ako ideš gore", ona je bila dovoljno inteligentna da shvati da je to istina. Kao, na spisku joj je bila Cersei. Pa na spisku joj je bio i Pseto Clegane, pa se nitko ne pizdi zbog toga što ga nije ubila.




Ma zapravo me taj dio sa aryom najviše smeta, u epizodi prije dolazi na konju do clegane koji ide za kings landing jer ima nedovršenog posla, ok ima i ona pa će ići s njim, kaže pseto ne mislim se vraćati, ni ja kaže ona, oboje znaju da je to samoubilačka misija i kao što rekoh sav taj put preći za osobu koju krivi za smrt oca i dođe na dvije sobe od cersei i okrene se i ode kao da ništa nije bilo, samo zbog toga što je clegane rekao, mogla bi umrijeti, ma daj,
arya fucking night knight slayer
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 18/05/2019 : 20:38:33  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tihomirduras

quote:
Originally posted by nagor



Arya je opasni ubojica, ali i dalje joj je autoritet Clegane i kad joj je rekao "mala, umrijet ćeš ako ideš gore", ona je bila dovoljno inteligentna da shvati da je to istina. Kao, na spisku joj je bila Cersei. Pa na spisku joj je bio i Pseto Clegane, pa se nitko ne pizdi zbog toga što ga nije ubila.




Ma zapravo me taj dio sa aryom najviše smeta, u epizodi prije dolazi na konju do clegane koji ide za kings landing jer ima nedovršenog posla, ok ima i ona pa će ići s njim, kaže pseto ne mislim se vraćati, ni ja kaže ona, oboje znaju da je to samoubilačka misija i kao što rekoh sav taj put preći za osobu koju krivi za smrt oca i dođe na dvije sobe od cersei i okrene se i ode kao da ništa nije bilo, samo zbog toga što je clegane rekao, mogla bi umrijeti, ma daj,
arya fucking night knight slayer


U moru gluposti ove sezone, ovo mi čak i nije toliko blesavo.
Nije se ona okrenila i otišla jer bi mogla umrit. Okrenila se i otišla nakon šta je Sandor pita "Želiš li stvarno bit kao ja?".

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 18/05/2019 20:47:02
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1195 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 18/05/2019 : 22:23:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Pa postoji li koja serija da nije pomalo razočarala? Da je završila baš na odličan način? Ne solidan, nego ono baš odličan?



San Guo je odlično završio ali tamo je bila odlična knjiga.

Breaking Bad je završio dosta u redu ali ne odlično.

Inače će GOT gluposti ubrzo biti kraj i u glavnom ću je brzo zaboraviti jer drugo i ne zaslužuje.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 18/05/2019 : 23:53:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:

U moru gluposti ove sezone, ovo mi čak i nije toliko blesavo.
Nije se ona okrenila i otišla jer bi mogla umrit. Okrenila se i otišla nakon šta je Sandor pita "Želiš li stvarno bit kao ja?".


Što je naravno apsolutno jebeno dovoljno nekom ko je proveo u Bravosu godine pripremanja da bude ubica, koja je čitav svestan život usmerena na osvetu...i kojoj je jedna rečenica promenila svet. Kako mali Perica, to jest D&D zamišlja katarzu. Da nije žalosno, bilo bi smešno.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 19/05/2019 : 00:43:06  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
I ja san mišljenja kako je Arya tribala ostat dehumanizirana. Mala je postala bezlični ubojica, čiji je konac obuke bija "a girl is Arya Stark, and I'm going home", usmjeren u potpunosti na misiju osobne osvete. Time je, na zadovoljstvo svog mentora, uspješno spojila svoju hladnokrvnu bezličnost i vatrenu osvetu. Takva osoba ne staje dok to ne ispuni, pod cijenu vlastite smrti. Ona je već gora od Sandora. Barem je tribala takva ostat.

Iako jesu u tom smjeru išli, čak i sa egzekucijom Littlefingera, sada je pak doticaj s nemrtvima, kao i svjedočenje masakru u Grudobranu užasava (a servirala je pite od ljudskog mesa)? Jbg, meni to nije leglo.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 19/05/2019 00:44:21
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 19/05/2019 : 00:54:23  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:

U moru gluposti ove sezone, ovo mi čak i nije toliko blesavo.
Nije se ona okrenila i otišla jer bi mogla umrit. Okrenila se i otišla nakon šta je Sandor pita "Želiš li stvarno bit kao ja?".


Što je naravno apsolutno jebeno dovoljno nekom ko je proveo u Bravosu godine pripremanja da bude ubica, koja je čitav svestan život usmerena na osvetu...i kojoj je jedna rečenica promenila svet. Kako mali Perica, to jest D&D zamišlja katarzu. Da nije žalosno, bilo bi smešno.


Ma ne kažen ja da je to dobro izvedeno. Loše je, ali je ostalo katastrofa.
Nakon sranja serviranih u trećoj i četvrtoj epizodi sve mi izgleda dobro.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 19/05/2019 : 01:07:45  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

I ja san mišljenja kako je Arya tribala ostat dehumanizirana. Mala je postala bezlični ubojica, čiji je konac obuke bija "a girl is Arya Stark, and I'm going home", usmjeren u potpunosti na misiju osobne osvete. Time je, na zadovoljstvo svog mentora, uspješno spojila svoju hladnokrvnu bezličnost i vatrenu osvetu. Takva osoba ne staje dok to ne ispuni, pod cijenu vlastite smrti. Ona je već gora od Sandora. Barem je tribala takva ostat.

Iako jesu u tom smjeru išli, čak i sa egzekucijom Littlefingera, sada je pak doticaj s nemrtvima, kao i svjedočenje masakru u Grudobranu užasava (a servirala je pite od ljudskog mesa)? Jbg, meni to nije leglo.


Ja se apsolutno slažen da je moment njenog odustajanja očajno izveden. Ali za razliku od momenta kad dođu kod Cersei na pljucomet koji ne mogu nikako izracionalizirat, moment njenog odustajanja mogu. Bez obzira na njene motive u onome trenutku ona opasno balansira po skoro nevidljivoj granici između hrabrosti i gluposti. Izabrala je pametno.
To šta su scenaristi ovo izveli na način da Sandor reče "Aj mala boga ti nemoj", a ona odgovori "Aj dobro legendo, neću" je drugi par postola.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7764 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 19/05/2019 : 01:23:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Komplicirate. Ono sto je bitno je i sasvim jasno: Degenerys nije dobila *urca i spalila je sve zivo. Sve ostalo su nijanse.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 19/05/2019 : 01:32:57  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by vice

I ja san mišljenja kako je Arya tribala ostat dehumanizirana. Mala je postala bezlični ubojica, čiji je konac obuke bija "a girl is Arya Stark, and I'm going home", usmjeren u potpunosti na misiju osobne osvete. Time je, na zadovoljstvo svog mentora, uspješno spojila svoju hladnokrvnu bezličnost i vatrenu osvetu. Takva osoba ne staje dok to ne ispuni, pod cijenu vlastite smrti. Ona je već gora od Sandora. Barem je tribala takva ostat.

Iako jesu u tom smjeru išli, čak i sa egzekucijom Littlefingera, sada je pak doticaj s nemrtvima, kao i svjedočenje masakru u Grudobranu užasava (a servirala je pite od ljudskog mesa)? Jbg, meni to nije leglo.


Ja se apsolutno slažen da je moment njenog odustajanja očajno izveden. Ali za razliku od momenta kad dođu kod Cersei na pljucomet koji ne mogu nikako izracionalizirat, moment njenog odustajanja mogu. Bez obzira na njene motive u onome trenutku ona opasno balansira po skoro nevidljivoj granici između hrabrosti i gluposti. Izabrala je pametno.
To šta su scenaristi ovo izveli na način da Sandor reče "Aj mala boga ti nemoj", a ona odgovori "Aj dobro legendo, neću" je drugi par postola.



Jedino šta mi je u toj sceni valjalo je njeno "Sandor, thank you", ka i u 3. epizodi Branovo "you're a good man, thank you" Theonu. Barem ti mali oproštajni momenti pogode di triba.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 19/05/2019 : 01:40:13  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Komplicirate. Ono sto je bitno je i sasvim jasno: Degenerys nije dobila *urca i spalila je sve zivo. Sve ostalo su nijanse.


Istina. Na kraju se svede na to.
Šta opet govori o tome koliko su scenaristi maštoviti.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 19/05/2019 : 01:40:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Komplicirate. Ono sto je bitno je i sasvim jasno: Degenerys nije dobila *urca i spalila je sve zivo. Sve ostalo su nijanse.


Što je najtragičnije, ovaj retardirani pristup je na kraju i ispao. Ja baš i nisam neki feminista, ali ovo je izgledalo ko sukob dve žene u PMS-u.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 19/05/2019 : 01:45:55  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by vice

I ja san mišljenja kako je Arya tribala ostat dehumanizirana. Mala je postala bezlični ubojica, čiji je konac obuke bija "a girl is Arya Stark, and I'm going home", usmjeren u potpunosti na misiju osobne osvete. Time je, na zadovoljstvo svog mentora, uspješno spojila svoju hladnokrvnu bezličnost i vatrenu osvetu. Takva osoba ne staje dok to ne ispuni, pod cijenu vlastite smrti. Ona je već gora od Sandora. Barem je tribala takva ostat.

Iako jesu u tom smjeru išli, čak i sa egzekucijom Littlefingera, sada je pak doticaj s nemrtvima, kao i svjedočenje masakru u Grudobranu užasava (a servirala je pite od ljudskog mesa)? Jbg, meni to nije leglo.


Ja se apsolutno slažen da je moment njenog odustajanja očajno izveden. Ali za razliku od momenta kad dođu kod Cersei na pljucomet koji ne mogu nikako izracionalizirat, moment njenog odustajanja mogu. Bez obzira na njene motive u onome trenutku ona opasno balansira po skoro nevidljivoj granici između hrabrosti i gluposti. Izabrala je pametno.
To šta su scenaristi ovo izveli na način da Sandor reče "Aj mala boga ti nemoj", a ona odgovori "Aj dobro legendo, neću" je drugi par postola.



Jedino šta mi je u toj sceni valjalo je njeno "Sandor, thank you", ka i u 3. epizodi Branovo "you're a good man, thank you" Theonu. Barem ti mali oproštajni momenti pogode di triba.


Meni je bila odlična scena kad Cersei izgubi kontrolu nad Gregoron i kad se braća Clegan počnu mirit na onin skalama, a ona se lagano provuče između njih i ode ka da nije njezin posal. "Momci iden ja dok se vi dogovorite"

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 19/05/2019 01:46:33
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 19/05/2019 : 02:10:05  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
To je to, "screw this shit, I'm out of here". :D A Qyburn skonča ka pizda, kako je i zaslužija.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 19/05/2019 : 03:30:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Od tih 700 tisuća, barem 650 tisuća je onih koji su ljuti jer je njihova omiljena wannabe kraljica postala zločesta (što znači da nisu dobro pratili prijašnje sezone). Ostalih 50 tisuća su knjižni snobovi koji misle da je i kod Martina sve bilo logično.

Ne velim da je osma sezona scenaristički vrh (i dalje mislim da je to samo zbog toga što stvari konačno moraju završiti i zbog toga nam dosta toga nekako ne paše). Postoje stvari koje bih postavio na drugačiji način, ali glavni potezi i reakcije likova nisu uopće toliko neskladni s njihovim karakterizacijama koliko ljudi misle.


Tyrion je pijanac i kurbir, a ne Napoleon.

Jon Snow je priprosti i pošteni "I know where to put it" vojnik. Proročanstvo? Oživljen od mrtvih? Jebiga, god works in mysterious ways. A i zadnja epizoda možda još dosta toga doreći na tu temu.

Jaime je šupak koji je gurnuo klinca kroz prozor i iako je postao skromniji i bolji od gubitka šake i dalje je njegova glavna fascinacija i najveća ljubav njegova sestra Cersei. Normalno da joj se želi vratiti u trenucima njene najveće krize.

Cersei je freudovski primjer naizgled opasne jake osobnosti koja će se u trenutku najveće krize (sigurna smrt) u potpunosti slomiti. Slomila se je. I ima neke morbidne poetike u tome da (nekoć) najmoćnija osoba na kontinentu umira na tako banalan naćin.

Arya je opasni ubojica, ali i dalje joj je autoritet Clegane i kad joj je rekao "mala, umrijet ćeš ako ideš gore", ona je bila dovoljno inteligentna da shvati da je to istina. Kao, na spisku joj je bila Cersei. Pa na spisku joj je bio i Pseto Clegane, pa se nitko ne pizdi zbog toga što ga nije ubila.

Danny je puknula jer ima genetske predispozicije za to i jer je ostala sama. Tu jedino možda fali još kakva scena ili dvije, da se prosječnom fanu to do kraja nacrta, ali onda njena piromanija u Dubrovniku gubi na šoku.

Zmajevi? Bile su te neke variacije u njihovoj snazi i jedan je stvarno naivno ubijen, ali konačno je jedan proradio na kraju onako kako treba. Ako si pojasnite da je stvar u jahaču neke stvari tu onda dobro štimaju. Kad ga jaše ludo emocionalna Danny, zmaj ruši dubrovačke zidine. Isto kao što je bio i slučaj s zločestim zmajem, koji je budući, da ga je u tom trenutku jašio ledeni vrag, srušio tisućljetni zid. Kasnije kad je bio sam, zmaj nije mogao skuriti onu stijenu iza koje se skrivao Jon Snow.


Slažem se sa svime.

Osim sa dijelom gdje ti predmijevaš da je Bijela poludjela. Ja se s tim ne bih složio. O ludilu bi se dalo pričati kad bi netko izveo sličan firework u današnje doba po civilima (hey, wait...), ali stavljeno u GoT kontekst...

Da bih pošteno objasnio zašto to mislim možemo se vratiti u doba kad ju je brat prodavao za svoju krunu.
Od prvog dana ona se, pokušavajući doći do vrha jer je (s pravom!) smatrala da zaslužuje Željezo, okružila dobrim savjetnicima. Ljudima za koje je znala da su iskusni u svom poslu, a s druge strane karakterno ih je procijenila kao ljude koji su dobri.
Pitanje za Milijunaša; koliko je drugih vladara vodećih kuća isto napravilo:
- 1
- 2
- 3
- nijedan
?
Rekao bih da ostalima zapravo uopće nije važno tko će im biti savjetnici i kakvu će im savjetnici politiku pokušati proturiti sve dok im sposobnošću ili čime drugim osiguravaju pobjedu.
Već tu je Bijela moralno jedno 3 koplja iznad drugih.
Nadalje, nema baš primjera u kojem bi mogli reći da se služila terorom, čak dapače za onaj svijet se borila i prepošteno.
Uvijek je naišla na otpor, bilo to od strane "njenih" Dothrakija, bilo od strane Robovlasnika itd. itd.
Dok je poštenom politikom za ono doba pridobijala vojske i narode na svoju stranu, dotle su ostali spletkarili jedni protiv drugih, podizali ogromne kredite, obećavali krvna srodstva protiv svojih uvjerenja, unajmljivali plaćenike...

I onda smo odjednom počeli pričati kako je Bijela luda je što je spalila ljude koji su se "predali"?
Hajmo malo vidjeti o kakvim se ljudima radi.
Dany je imala puno pravo napasti ih još i prije obračuna sa hladnim mutavcima. I po svemu sudeći, stvar bi tekla glatko u njenu korist. Odlučila im je dati šansu u vidu poštenog dogovora sa Cersei.
Cersei dala osobno kraljevsko obećanje da će sudjelovati u majci svih bitaka, onoj protiv zombija. Od cijele vojske pojavio se samo jedan vojnik sa jednom rukom. Podržana svojom vojskom i plaćenicima, Cersei je kroz saveznike uspjela ubiti zmaja i pobočnicu.
Smatram to dovoljnim razlogom za jaču zamjerku.

I da, naravno da se onda Lannisterska rulja u King's Landingu i nije mogla nadati ničemu dobrom bez kreme zaštitnog faktora 3 milijuna.
Za maleni dio njezine zamjerke mnogi bi drugi vladari uradili isto. Prvi puta se zapravo i ponijela kao ostali vladari toga svijeta.
Ludi su bili samo oni koji su se, izgubivši bitku nadali milosti u toj situaciji. Ovo nije pokušaj isprike, već činjenica.

Ostaje lagano razočaranje mogućnošću da je Jon mogao uraditi pravu stvar, odobrovoljiti kraljicu pa bi stvar završila bez toliko krvi. Srećom, kao i većinom do sada, Jon nije razočarao te nam je svojim potezom vjerovatno priuštio spektakl sezone.
---
Usput budi rečeno, i nepokolebljivo pošteni Ned Stark je osobno ubogom jadniku odsjekao glavu zweihanderom u sezoni jedan samo zato što je lik skoro poludio od straha vidjevši ledene mrtvace. Nije mu niti povjerovao iako je ovaj govorio istinu. Siromah je, jelte pobjegao sa zida. Big deal. Kasnije je i sam meštar Targaryen priznao da bi malo tko ostao čuvati zid da su dekapitirali sve koji su ga (privremeno) napustili - davši time solidno objašnjenje zašto Jona to ne treba zamjeriti.
Ali naravno no mercy for you nepopularna jednokratna sirotinjo i dobri Lord Ned je tu da stavi stvari na svoje mjesto.

I još za kraj... vidim nekakva očekivanja tipa Martin bi to i to savršeno objasnio pa bi mogli pratiti nit priče i sve bi bilo logično te sjelo na svoje mjesto... nisam siguran da bih ja to zaista želio. Ne, zapravo sam siguran da ne.

Generalno govoreći većina ljudi nisu uvijek logični, ne trude se uvijek osigurati savršene premise da bih onda te zicere pretvorili u lagani gol konkluzije i postupili u svakoj životnoj situaciji sukladno sa 100% svojeg potencijala.

Zašto bih onda očekivao da nam GoT likovi serviraju savršene premise pa da i dijete u trećem osnovne može na takvo smisleno i sugestivno vođenje priče dati točan odgovor na pitanje zašto se nešto dogodilo tako kako se dogodilo.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 19/05/2019 : 16:46:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
@DKoor
Ned Stark jeste pravdoljubiv, ali je i istovremeno sa okrutnog severa i nije ni prikazivan kao savršen, to što se ljudi poistovećuju se Starkovima, to je druga priča. Nema tu neke suptilnosti, seče se glava tamo olako i tako i treba, sever je to, a ne neka metiljava južnjačka Kraljeva Luka.

Ti možeš da ideš sa premisom da Deneris nije poludela, može ona i biti validna, ali s obzirom na kakvu petparačku psihologiju su se D&D spustili (dosad tome nismo pridavali pažnju, ali pre nego što se ovo desi evo vam "Bogovi bace novčić svaki put kad se Targarjeni rode" pa smo vam lepo jednom rečenicom saželi čitav genetički determinizam da i najgluplji gledalac razume ono što će se desiti) , za očekivati bi bilo da u poslednjoj epizodu Deneris prikažu da je prsla sve u 16. Umesto što su je prikazali kao psihološki nestabilnu osobu nakon par iskušenja koja su je zadesila, trebali su da je prikažu kao osobu kakva je postala - okrutna, pragmatična, spremna na sve zarad prestola i nespremna na bilo kakve ustupke i žrtvovanja. Ali za tako nešto bi morao imati inteligentne pisce koji shvataju da nekad vladari i ne razmišljaju i čine stvari samo na osnovu svojih polnih organa i iracionalnih emocija. Martin stalno spominje da je najveća bitka ona unutar same osobe, a ovi su taj dualitet razumeli tako da napišu nešto u stilu "A nije ona mogla tu ništa protiv same sebe, jbg ljudi, luda joj familija, garant od čestog incesta". Televisa presenta glopost.

Više nemam nikakva očekivanja, serija je potpuno uništena, ali sad kad je već sve ovoliko idotski, počinjem da priželjkujem Dexter nivo retardiranosti, pa lepo Jon da ode na sever i postane drvoseča :)

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 19/05/2019 : 18:51:25  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
https://www.startalkradio.net/show/playing-the-game-of-thrones-with-george-rr-martin/
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 19/05/2019 : 21:01:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

@DKoor
Ned Stark jeste pravdoljubiv, ali je i istovremeno sa okrutnog severa i nije ni prikazivan kao savršen, to što se ljudi poistovećuju se Starkovima, to je druga priča. Nema tu neke suptilnosti, seče se glava tamo olako i tako i treba, sever je to, a ne neka metiljava južnjačka Kraljeva Luka.

Ti možeš da ideš sa premisom da Deneris nije poludela, može ona i biti validna, ali s obzirom na kakvu petparačku psihologiju su se D&D spustili (dosad tome nismo pridavali pažnju, ali pre nego što se ovo desi evo vam "Bogovi bace novčić svaki put kad se Targarjeni rode" pa smo vam lepo jednom rečenicom saželi čitav genetički determinizam da i najgluplji gledalac razume ono što će se desiti) , za očekivati bi bilo da u poslednjoj epizodu Deneris prikažu da je prsla sve u 16. Umesto što su je prikazali kao psihološki nestabilnu osobu nakon par iskušenja koja su je zadesila, trebali su da je prikažu kao osobu kakva je postala - okrutna, pragmatična, spremna na sve zarad prestola i nespremna na bilo kakve ustupke i žrtvovanja. Ali za tako nešto bi morao imati inteligentne pisce koji shvataju da nekad vladari i ne razmišljaju i čine stvari samo na osnovu svojih polnih organa i iracionalnih emocija. Martin stalno spominje da je najveća bitka ona unutar same osobe, a ovi su taj dualitet razumeli tako da napišu nešto u stilu "A nije ona mogla tu ništa protiv same sebe, jbg ljudi, luda joj familija, garant od čestog incesta". Televisa presenta glopost.

Više nemam nikakva očekivanja, serija je potpuno uništena, ali sad kad je već sve ovoliko idotski, počinjem da priželjkujem Dexter nivo retardiranosti, pa lepo Jon da ode na sever i postane drvoseča :)




Čuj, moguće je i to što si ti napisao. Ništa ja ne isključujem. Poveći sam post napisao samo da obrazložim "odakle dolazim" sa svojim razmišljanjima.

Ne volim gutati ono što mi se servira. Da se radi o nekakvoj seriji koju vrlo površno pratim, a takvih ima, onda bih vjerovatno više gledao na stvari koje su postavljene od strane redatelja da me "vodi" kroz seriju.
Odličan si primjer naveo sa bacanjem novčića. To je točno takvo navođenje.

Možda sam napravio grešku pa očekujem više od toga. Ne znam.

Inače, kad smo kod priglupih momenata a la televisa presenta, dobar primjer imamo u novoj seriji Chernobyl.

"Druže direktore, reaktor je eksplodirao!"
"Druže, objasni mi kako reaktor može eksplodirati?"
"...*tajac*...*slijeganje ramenima*..."
"Hajte vi to lijepo pogledati još jednom."

Satima su kao u ping-pongu prebacivali istinu lijevo-desno dok ih nije pogodila među oči.

Zamislimo samo taj shitstorm da netko napravi fiktivan zaplet takvog kalibra, iskreno mislim da se nitko i ne bi usudio. Osim možda Monty Pythona.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page
Page: of 94 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.53 seconds. Snitz Forums 2000