forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Omiljeni crtani film(ovi)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 25/04/2011 : 14:48:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Izjasnite se po pitanju najdražeg crtića!

Po mogućnosti stavite 2 komada; Old school i ove nove u 3D izdanju...

Trljam ruke.

PRIMOŠTEN 123
Junior Member



410 Posts

Member since 29/12/2009

Posted - 25/04/2011 : 14:51:05  Show Profile Show Extended Profile  Send PRIMOŠTEN 123 a Private Message  Reply with Quote
TOM I JERRY
TOM I JERRY 3D
Go to Top of Page

TORQUE
Senior Member



Croatia
2781 Posts

Member since 27/04/2005

Posted - 25/04/2011 : 14:56:41  Show Profile Show Extended Profile  Send TORQUE a Private Message  Reply with Quote
kao klinac sam volio sve sto se na TVu i satelitskoj prikazivalo.danas niti ne znas sto se prikazuje osim glipih pokemona yugioha itd. a od dugometraznih su me iznenadili posebno The Incredibles, odlican crtic.vecinom se kod Pixara nadje nes kvalitetno..

Deep into that darkness peering, long I stood there wondering, fearing,
Doubting, dreaming dreams no mortal ever dared to dream before..
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 25/04/2011 : 14:57:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Meni je od stare škole najdraži The Lion King (1994), a od novih Ice Age (2002).

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 25/04/2011 : 15:01:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Da, The Incredibles je stvarno super crtić. Moram još dodat da mi je vrh Tarzan (1999) i Shrek (2001).

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 25/04/2011 : 15:40:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
teško pitanje kolega XD

ovak, mogu reć da su mi praktički svi crtići koje su napravili Hanna i Barbera odlični...
neki od njihovih poznatijih:
Tom i Jerry (samo njihova era), medo Yogi, Scooby Doo, Krezubica, Quick Draw McGraw...
od dugometražnih crtanih filmova najbolji su mi Disneyevi crtići, pogotovo oni iz tzv. "Disneyeve renesanse", te filmovi iz Pixarovog studija: Priča o igračkama (1,2,3), Život buba, Izbavitelji etc.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 25/04/2011 : 16:11:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

Da, The Incredibles je stvarno super crtić. Moram još dodat da mi je vrh Tarzan (1999) i Shrek (2001).



naše hrvatske verzije tih Pixarovih crtića su legendarne
Shrek je odličan - iako su svi nastavci osim prvoga nastavili silaznu spiralu. Tarzan je što se tiče animacije i priče odličan, ali je čisti promašaj što se tiče praćenja radnje knjige, kao i svi ostali Disneyevi crtići rađeni po istoimenoj knjizi.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 25/04/2011 : 16:13:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Fino, ti si se izjasnio i koji su ti serijali najdraži.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 25/04/2011 : 16:15:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Od onih starih, najdraziji mi je Pinnochio (1940), a od novijih, WALL-E, jedan od mojih omiljenih filmova svih vremena

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 25/04/2011 : 16:16:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

Od onih starih, najdraziji mi je Pinnochio (1940), a od novijih, WALL-E, jedan od mojih omiljenih filmova svih vremena

Totalno!

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 25/04/2011 : 16:23:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
The Lion King
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 25/04/2011 : 16:59:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Aladin, Toy story, Shrek, Ice age, Mu-lan, Finding Nemo, The polar express

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1887 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 25/04/2011 : 17:28:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
Tom & Jerry je po meni jedan najboljih crtica ikad, s tim da je period Hanna & Barbera absolutno najbolji, Gene Deitch je dao novi pristup,
ali jos uvijek humoristican, dok je Chuck Jones totalno fulao. Njegov t&j mi je nepodnosljiv. T&J kids nije ni vredan da se ga spomene.

Inache obozavam rad Tex Avery-a, njegovim idejama su Hanna i Barbera radile na tom i jerryu.

http://www.youtube.com/watch?v=cIIrwuM2K7o&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=s6LpSkc23uk

http://www.youtube.com/watch?v=Wcv_nkFgIEs

EDIT: tek sad vidio da pricate o dugometraznim crticima

Edited by - ordell on 25/04/2011 17:31:27
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16842 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 25/04/2011 : 17:36:46  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Najbolji ikada su mi Štrumpfovi.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 25/04/2011 : 18:13:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ordell

Tom & Jerry je po meni jedan najboljih crtica ikad, s tim da je period Hanna & Barbera absolutno najbolji, Gene Deitch je dao novi pristup,
ali jos uvijek humoristican, dok je Chuck Jones totalno fulao. Njegov t&j mi je nepodnosljiv. T&J kids nije ni vredan da se ga spomene.

Inache obozavam rad Tex Avery-a, njegovim idejama su Hanna i Barbera radile na tom i jerryu.



ono što je bilo najbolje u Tomu i Jerryju općenito je taj slapstick humor. Hanna i Barbera su znali napravit najbolje priče u epizodama, a iznad svega, Barbera je znao proizvest odlične glasovne efekte (npr. Tomov klasični "vrisak" kad ga Jerry ili netko drugi ozlijedi).

E sad, za Genea Deitcha se apsolutno ne slažem jer njegove epizode mi uopće nisu bile smiješne, animacija je bila čista koma, najgore od svega je bila glazba (neki futuristični zvučni efekti), te Jerryjev iritantni high-pitched smijeh. jedina epizoda koja mi je donekle privukla pažnju je ona "Buddies thicker than water". Nadodaj da su cool likovi poput Spikea i Tykea zamijenjeni onim psihopatskim debilom koji Toma svaki put tuče bez ikakvog razloga, još je jedan razlog zašto je Deitchov serijal shit. Osim toga, sam Deitch je izjavio da nikad nije volio Toma i Jerryja općenito, navodeći ih kao primjer "besmislenog nasilja".

Jones je u usporedbi s Deitchom bio daleko bolji, iako se njegove epizode ne mogu mjerit s onima iz Hanna Barbera perioda.

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 25/04/2011 18:17:46
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 25/04/2011 : 18:44:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
Od starih, kad sam bio klinac gledao sam sve, ali najdrazi Dumbo (idol!) i Ninja Kornjace (kao danasnji ETFovac, naravno da mi je najdrazi bio Donatelo).

Od novijih, Fullmetal Alchemist Brotherhood(bogde, cak sam i plakao kad sam gledao :( )i Samurai Champloo. I jos gomila animea ali ova dva su mi najdraza. :)
Go to Top of Page

Davor2403
Average Member



Bosnia and Herzegovina
764 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 25/04/2011 : 18:56:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Davor2403 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

quote:
Originally posted by acestroke

Od onih starih, najdraziji mi je Pinnochio (1940), a od novijih, WALL-E, jedan od mojih omiljenih filmova svih vremena

Totalno!



Sve sto je izaslo iz Pixar tvornice je pregenijalno!! Ukupno cini mi se 10ak fimova, svaki naredno je sve bolji i bolji
Go to Top of Page

Rocknroll
Starting Member



Croatia
10 Posts

Member since 31/01/2009

Posted - 25/04/2011 : 18:58:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Rocknroll a Private Message  Reply with Quote
Johnny Bravo!!!
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9522 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 25/04/2011 : 18:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by ordell

Tom & Jerry je po meni jedan najboljih crtica ikad, s tim da je period Hanna & Barbera absolutno najbolji, Gene Deitch je dao novi pristup,
ali jos uvijek humoristican, dok je Chuck Jones totalno fulao. Njegov t&j mi je nepodnosljiv. T&J kids nije ni vredan da se ga spomene.

Inache obozavam rad Tex Avery-a, njegovim idejama su Hanna i Barbera radile na tom i jerryu.



ono što je bilo najbolje u Tomu i Jerryju općenito je taj slapstick humor. Hanna i Barbera su znali napravit najbolje priče u epizodama, a iznad svega, Barbera je znao proizvest odlične glasovne efekte (npr. Tomov klasični "vrisak" kad ga Jerry ili netko drugi ozlijedi).

E sad, za Genea Deitcha se apsolutno ne slažem jer njegove epizode mi uopće nisu bile smiješne, animacija je bila čista koma, najgore od svega je bila glazba (neki futuristični zvučni efekti), te Jerryjev iritantni high-pitched smijeh. jedina epizoda koja mi je donekle privukla pažnju je ona "Buddies thicker than water". Nadodaj da su cool likovi poput Spikea i Tykea zamijenjeni onim psihopatskim debilom koji Toma svaki put tuče bez ikakvog razloga, još je jedan razlog zašto je Deitchov serijal shit. Osim toga, sam Deitch je izjavio da nikad nije volio Toma i Jerryja općenito, navodeći ih kao primjer "besmislenog nasilja".

Jones je u usporedbi s Deitchom bio daleko bolji, iako se njegove epizode ne mogu mjerit s onima iz Hanna Barbera perioda.




samo da vidim da li se razumemo
H&B period je onaj "klasicni"? (directed by Fred Quimby)a taj Deitch period, to je ono sa odvratnim crtezom, sa izmenjenim pozadinama, kadriranjem, svime....i gde u uvodnoj spici Tom zameni lava i vice "mijau mijau"?


funny, ja sam uvek taj krsh period obelezavao kao H&B....neznanje....


ma, oni su zakon! Kremenko, Dzetsonovi, Medved Jogi....

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 25/04/2011 : 19:09:41  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Obožavam crtiće, ali bih od 'dugometražnih' izdvojio Akira i The Nightmare Before Christmas, najviše su me oduševili, ali super su i WALL-E, Up, The Lion King, Corpse Bride...
Što se tiče 'standardnih' crtića iz djetinjstva, definitivan vrh su Duško Dugouško, Patak Dača i ostali Looney Toons-i i Pink Panter. Takvi se crtani više ne prave.
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1887 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 25/04/2011 : 19:19:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

samo da vidim da li se razumemo
H&B period je onaj "klasicni"? (directed by Fred Quimby)a taj Deitch period, to je ono sa odvratnim crtezom, sa izmenjenim pozadinama, kadriranjem, svime....i gde u uvodnoj spici Tom zameni lava i vice "mijau mijau"?


funny, ja sam uvek taj krsh period obelezavao kao H&B....neznanje....



H&B su onaj "klasicni Fred Quimby" Tom&Jerry, a

Deitch i Jones su 2 razlicita perioda
Gene Deitch > http://www.youtube.com/watch?v=WJEkWWkXzxY&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=bo0UatTbJqQ

Chuck Jones >

http://www.youtube.com/watch?v=vjSl7CRZ_pQ&feature=related

Meni je Jones pomalo dosadan, a Deitch ima neku zabavnu notu koju ne znam objasniti.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12757 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 25/04/2011 : 19:33:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

samo da vidim da li se razumemo
H&B period je onaj "klasicni"? (directed by Fred Quimby)a taj Deitch period, to je ono sa odvratnim crtezom, sa izmenjenim pozadinama, kadriranjem, svime....i gde u uvodnoj spici Tom zameni lava i vice "mijau mijau"?

Quimby je bio producent, a Hanna i Barbera su bili redatelji.

Deitchovi filmovi su djelovali jeftino, imali su manji budžet. Likovi su bili strašno ukočeni, animacija je bila jako siromašna. Na kraju krajeva, Deitchovi filmovi snimani su u Čehoslovačkoj.

Ovako su izgledali Deitchovi filmovi.



Ovi filmovi gdje Tom mijauče umjesto MGM-ovog lava nastali su u produkciji Chuck Jonesa. Vizualni stil je bio tipičan za Jonesa, s obzirom da je angažirao cijelu svoju standardnu skupinu animatora (Abe Levitow, Maurice Noble...) nakon zatvaranja divizije za animaciju u studiju Warner Brothers. Jonesovi filmovi bili su tipično stilizirani i smještali su Toma i Jerryja u neke netipične uloge (poput svemira i budućnosti).

Ovako su izgledali Jonesovi filmovi.


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12757 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 25/04/2011 : 19:38:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ordell

Meni je Jones pomalo dosadan, a Deitch ima neku zabavnu notu koju ne znam objasniti.


Meni je upravo suprotno. Samo što mi je Deitch bio jako naporan i dosadan.

Jonesovi Tom i Jerry su bili dobri, ali u tome je razdoblju napravio neke puno bolje filmove za MGM.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9522 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 25/04/2011 : 20:29:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
hvala bushidom i ordell, kao i uvek, od vas samo korisne informacije :))

sve u svemu, i Jones i Deitch Tom & Jerry su neopisivo tesko sranje, i tu se stavlja tacku na diskusiju.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 25/04/2011 : 20:33:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Meni su Jonesovi Tom & Jerry crtaci bili nevidjeno zabavni jer su nosili neku notu bizarnosti u sebi, pogotovo u muzickim aranzmanima i nekim vizuelnim resenjima.

A greh je ne spomenuti ovog gospodina, kad smo vec kod bizar sekcije.

http://www.youtube.com/watch?v=VV49duBKUb0

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12757 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 25/04/2011 : 20:42:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

sve u svemu, i Jones i Deitch Tom & Jerry su neopisivo tesko sranje, i tu se stavlja tacku na diskusiju.


Za Deitcha se slažem, ali za Jonesa nipošto. Jako volim Jonesove filmove, pogotovo Duck Amuck i The Bear That Wasn't. Smatram da je slabiji Jones još uvijek bolji od većine ostale produkcije.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.26 seconds. Snitz Forums 2000