forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Life and times of $crooge McDuck i Don Rosa uopste
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/05/2011 : 01:37:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Lorde Vadere, jesi li ikada čitao Rosine pret-patkovske stripove?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 05/05/2011 : 01:38:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Pertwillaby papers i Captain Kentucky?
jesam, eve mi ih kolekcije odje na polici, metar od mene :)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/05/2011 : 01:39:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

Pertwillaby papers i Captain Kentucky?
jesam, eve mi ih kolekcije odje na polici, metar od mene :)



I što veliš?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 05/05/2011 : 01:42:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Danci su pre par nedelja izbacili novo izdanje Pertwillaby papers, al da me ubijes ne mogu da nadjem link sad o.O
a bas sam hteo da ga narucim, jer sam cuod a je kompletnije u odnosu na ovo norvesko.

a razlog zasto vama ovo sve pricam je jer su stripovi neprevodjeni, na engleskom su, tako da ako nekoga interesuje, moze da poruci

inace je u pitanju newspaper format, kaisevi, i moram da kazem da nije toliko za siroku publiku, jer je humor poprilicno lokalnog karaktera, pogotovu The adventures of Captain Kentucky.

ipak, vredi, jer se vidi prepoznatljivi Rosin stil pripovedanja i crtanja :)

edit:
evo, velim ovo gore
ima dobrih fazona, opicenog humora, ovde je Rosa ipak imao odresene ruke :)
vidi se njegov fazon, stripovi imaju uvek neku poruku (uglavnom drustvena satira :D ); u Pertwillaby papers se moze videti Barksov uticaj, avanturisticke price....


ponesto iz PP i CK je reciklirano, pa korisceno u pojedinim Duck-pricama ;) (The son of the Sun; Once and future duck; Incident at the McDuck tower, itd....)


svakako vredi procitati ukoliko te interesuje Rosin rad; nije za bacanje nikako :))


Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 05/05/2011 01:45:19
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/05/2011 : 01:59:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Svakako bi ih rado pročitao da imam priliku. Pogotovo sada kad znamo da Rosa više neće raditi stripove.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 05/05/2011 : 02:02:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ih, pa to znamo vec 4-5 godina :D

nego, vidi ovo:

http://tronsmo.no/index.php?action=vis&vis_id=8291149070&x=7&y=14 (evt. kad nadjem onaj Danski, koji se, BTW, prodaje uz DVD Life and times of Don Rosa)
http://tronsmo.no/index.php?action=vis&vis_id=8291149072&x=1&y=5

kompletnu kolekciju imas svakog serijala, cena je 12,5 evra po albumu, dzaba
(ne znam da li bi slali u HR, ali mozda bih mogao da uskocim ja negde ako zatreba)

jer, skenove ovih stripova neces naci nigde

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 05/05/2011 02:03:10
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/05/2011 : 02:07:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Zbilja primamljivo, ali morat ću malo razmisliti o tome, s obzirom da sam se odlučio na apstinenciju po pitanju kupnje stranih izdanja.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 05/05/2011 : 10:30:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
oke, ja sam ubacio crva, ostalo je na tebi :D :)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 05/05/2011 : 10:33:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Pa, moram da kazem da mi se Kalevala nije previse svidela. Previse je vezana za neki materijal koji mi nije blizak...par dobrih fora ali malo smorise sa tim finskim mitom, tako da, koga zanima kalevala zanimace ga i ovo.

Al Space Varmints nije bio los :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 05/05/2011 : 11:34:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Pa, moram da kazem da mi se Kalevala nije previse svidela. Previse je vezana za neki materijal koji mi nije blizak...par dobrih fora ali malo smorise sa tim finskim mitom, tako da, koga zanima kalevala zanimace ga i ovo.

Al Space Varmints nije bio los :D



kad pre sve ovo?!?!

gle....
velicina Rosinih prica lezi bas u tome sto ne moras da budes poznavalac svega sto on koristi u prici, da bi ti se ista svidela :)
sa druge strane, to se moze svideti nekom akademiku koji se bavi Kalevalom
ali ovakva jedna epska atmosfera je mogla da se sprovede kroz bilo sta drugo, kroz neku skandinavsku mitolosku tematiku, starogrcku, mozda i staroegipatsku, itd....meni je licno sama atmosfera bitnija od tematike (mislis li da je meni Kalevala nesto poznatija nego tebi?) :)

plus, veliki i mega bitan momenat, kada Baja ne moze da pusti masinu za stvaranje zlata ;) obrati paznju na motiv polarne svetlosti :))

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 05/05/2011 : 11:41:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

kad pre sve ovo?!?!

iPad je tjudo! :D

Legao sam u 2 i zaspao oko 4, taman da se procitaju Varmints, WHADALOTAJARGON (dobra!), Triple Distelfink, Last Lord of Eldorado (malo pocinju da me zamaraju ove "ajmo u donji pickovac po skriveno blago!" kalup epizode), The Black Knight (ovo si spomenuo i skroz je dobra :D :D ) i Quest for Kalevala.

I ustao u 10:20 otprilike 5 minuta pre nego sto sam morao da se nacrtam za PCjem za posao. Ah, life's good, bar jos ovaj mesec i po. Onda nema Don Rose dok dete ne poraste, pa cu njoj da citam. :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 05/05/2011 : 11:57:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

iPad je tjudo! :D

Legao sam u 2 i zaspao oko 4, taman da se procitaju Varmints, WHADALOTAJARGON (dobra!), Triple Distelfink, Last Lord of Eldorado (malo pocinju da me zamaraju ove "ajmo u donji pickovac po skriveno blago!" kalup epizode), The Black Knight (ovo si spomenuo i skroz je dobra :D :D ) i Quest for Kalevala.


jaoj, bravo, WHADALOTTAJARGON je sjajna!!!!
sve te koje se bave pozadinom likova, kontinuiteta....su meni neprevazidjene :)

"skriveno blago kalup epizode" su u velikoj meri razlog zbog koga je Rosa hvaljen kao Barksov naslednik :)
gledaj to sa druge strane, velika kolicina istrazivackog rada, citanja, svega toga, stoji iza svakog od tih dela, velika vecina podataka koji su navedeni su tacni i u "nasem svetu", itd....te, kao sto rekoh, Rosa je prijemciv i za najobicnije laike, a i za one poznavaoce najtrivijalnijih detaljcica u vezi sa istorijom, mitologijom, etnologijom, sta ti ja znam vec.... :)

(od "takvih" prica mi je dobra Treasure of ten avatars, recimo; Treasury of Croesus isto, itditd....ko ce se setiti svega ovako na bum :) takodje, pomenuta The cronw of the crusader kings, zato sto je pored "treasure hunt" tematike obradjena i istorija MekPatkova ;) plus, radjena je par godina pre DaVincijevog koda )

jbg, ti iscitavas celog Rosu u vrlo kratkom periodu, te ti mozda zato ne odgovara taj sablon koji se ponavlja ;) (a da si citao po redu, onda bi bilo mesanja, kratke price, duge price, lov na blago, Life of Scrooge, itd....pa se sve izbalansira :))


nego, ako si voleo (ili makar gledao i uzivao :D) onaj crtani The three caballeros kad si bio mali, preporucujem onda dve price sa njima:

The three caballeros ride again
i
The magnieficent seven (minus four) caballeros

:))

quote:
I ustao u 10:20 otprilike 5 minuta pre nego sto sam morao da se nacrtam za PCjem za posao. Ah, life's good, bar jos ovaj mesec i po. Onda nema Don Rose dok dete ne poraste, pa cu njoj da citam. :D


pa dobro, sta hoces, iovako si glavninu procitao
posle ide obnavljanje, pa detalji, finese, udubljavanje...

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 05/05/2011 : 12:02:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Treasury of Croesus je bio dobar, pogotovo running gag sa Pajom koji peva "lydia oh lydia". Treasure of Ten Avatars ima dobre gegove sa slonom :D Samo neke epizode ispadnu malo previse suvoparne na kraju, to zameram.

Sad citam (dok radim :D) lost dutchman's mine epizode, svidja mi se running gag sa lepkom :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 05/05/2011 : 12:06:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
lepak je zakon :D :D :D :D

(jel si citao Vigilante of Pizen Bluff? (Lo$ #6B))


edit
zaboravih da si presao ceo Lo$, ne samo osnovno, sorry

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 05/05/2011 12:06:32
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 05/05/2011 : 12:09:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

lepak je zakon :D :D :D :D

(jel si citao Vigilante of Pizen Bluff? (Lo$ #6B))


edit
zaboravih da si presao ceo Lo$, ne samo osnovno, sorry


Vigilante of Pizen Bluff je bio umiranje od smeha...fantazija od stripa.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 05/05/2011 : 12:11:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Isao u Mikijevom zabavniku, u nekoj okrnjenoj verziji, ehh....


Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 05/05/2011 : 12:33:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
The Coin - fantasticna epizoda ! Kakav storytelling !

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

TORQUE
Senior Member



Croatia
2781 Posts

Member since 27/04/2005

Posted - 05/05/2011 : 12:36:14  Show Profile Show Extended Profile  Send TORQUE a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu





sad zbog tebe i ja poocinjem te stripove citat

Deep into that darkness peering, long I stood there wondering, fearing,
Doubting, dreaming dreams no mortal ever dared to dream before..
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 05/05/2011 : 12:45:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ako ako, jos publike, to se trazi

Mairosu
The Coin je mnooogo dobar :))))

em sto je izuzetan primer Donovog "zrelog doba" (BTW, storytelling, good point ;)) em sto ima tu neku emotivnu vrednost, kako za Baju, tako samim tim i za nas :))

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 05/05/2011 : 12:46:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Sto bi rekao parttime pevac Divljih Jagoda i fulltime clan Cote G4..."motaj, kume, motaj". :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 09/05/2011 : 15:09:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Ostala mi samo poslednja caballero prica i gotov Don Rosa. Ali, sad je vreme da istaknem onu epizodu u Bajinim snovima. Pa ono je pis zivi. Letter from Home je isto dobra prica. :)


Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 09/05/2011 : 15:38:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Letter from home je predivna :)))) (mada mi se ne dopada taj njegov kasni stil, a i boje su vec postale previse vestacke u tom periodu :/ (iako on nema veze sa tim))

Sto se tice "The dream of a lifetime" - "he's gott cold feet"


svaka cast na trudu i interesovanju :)) vidis kako je Rosa super :)))

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 09/05/2011 : 16:05:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Nikad ne odbijam dobru preporuku...kad ima vremena ima i volje, takoreci.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 09/05/2011 : 17:48:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Mr Bushido

link ka objasnjenju porodicnog stabla Patkova ne pije bas vodu :/
u smislu, mnogo obecava, a ne nudi nista :D

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 14/05/2011 : 14:46:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Posle iscitanog Rose, poceo sam malo da citam druge autore. I debelo se razocarao. Npr., krenuo sam sa Rotom, cija me je prva prica - The Money Ocean - podstakla na dalje. Ali sam brzo odustao. Njegov crtez je tako statican...a price uopste ne odisu sarmom kao Rosine, da ne spominjemo da su siromasnije za bogate dijalekte koje je Rosa uzidao u svoje price. Takodje, price o "Andoldu" su mi bzv..."Night of the Saracen" je bio razocaranje isto.

Uporediti : http://disneycomics.free.fr/Ducks/Rota/show.php?num=5&loc=I_TP_9-1&s=date ... drugi red, prvi kadar, kako prosto gotovo skicirane face Baje i sestrica...poslednji red i Paja koji zeva, uopste, Roti nalazim da su slabe tacke otvoreni kljunovi, to izgleda tako bezveze da ne mogu da opisem.

Malo kasnije sam uhvatio da citam Barksove kratke stripove, oni odisu sarmom i prostim humorom tih godina, ali je crtez inferioran, no svejedno manje smeta ovakva kombinacija.


Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000