forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Kit Teller--Kit Teller fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 111

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 08/04/2018 : 00:45:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote



Pećina sa zlatom, br. 42 - 75 str.

Sivi Sokol dolazi u utvrđenje tražiti pomoć Kita, jer je u njegovom plemenu došlo do pobune prouzročene od strane trgovaca alkoholom. Ovi su namirisali zlato i uspjeli nagovoriti nemirne ratnike na pobunu. Kit, pod zaštitom Frankiea, krene u pomoć svom krvnom bratu i njegovom plemenu Pawnee Indijanaca.

Loša epizoda bez naslovnice koja služi popunjavanju stranica, jer od slijedećeg broja Mali rendžer prelazi na Bonelli format (96 str.), pa ovaj broj prvi put ima kraj na zadnjoj stranici.

Naša draga prevoditeljica u Ludens izdanju je prevela Kitovo indijansko ime "Časni nož" kao "Odani nož" iako je između tih pojmova velika razlika, a razlog zbog kojeg je Kit dobio to ime je što se u dvoboju s Sivim Sokolom (br. 9/10) ponio časno, a ne odano! Izgleda da su joj dosadili i račići, pa je Frankievu uzrečicu "Svih mi kockarnica..." skoro točno prevela, a to bi bilo: "Svih mi kockica Arizone".

Crtež bolji nego u prošlom broju, s tim da je bio lošiji na početku epizode. Razlog lošijem crtežu u ovoj i prethodnoj epizodi moglo bi biti uskakanje njegova rođaka Pietra Gambe. Pietro Gamba je sigurno pripomagao rođaku Francescu, ali za točan podatak u kojem broju ne mogu naći sigurnu potvrdu, ali meni se čini da je tako za ova dva slučaja.

(priča: 4, scenarij: 4, crtež: 6, naslovnica: nema) - 47%

P.S.: Iako nema originalnu naslovnicu, izgleda da ima Dnevnikovu koju sam ovdje i stavio.

@ReemCP: Podatak da ova naslovnica pripada ovoj epizodi sam pronašao u tvom popisu. Iako svugdje piše da je unutra slijedeća epizoda, po naslovu mislim da je tvoj popis točan, a i po imenima crtača. Nisam u mogućnosti sada provjeriti, pa ako ti nije problem prolistati LMS 130 da budemo sigurni! Hvala!!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 08/04/2018 : 05:57:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Što se tiče ovog dijela da mi ta jedna priča ne pripada tu kronološki, evo kako sam ja to vidio. Radi se znači o kraju 21, kad imamo onaj već peti susret sa Sivim Sokolom. Tu se znači Kit već vratio u utvrdu i on je službeno kapetan. Ali on u toj epizodi sa Sivim Sokolom još uvijek nosi onu crvenu košulju na "resice".

Na početku 22, nosi onu novu jaknu kakvu sličnu ima i zapovjednik, ali i iz njegovog odmah na početku razgovora sa Claretom, da se naslutiti da ova priča sa Sivim Sokolom ne paše tu. Jer oni pričaju o onoj Kineskinji, pa Clareta kaže da otac od Kita zaslužuje isto medalju bla bla..znači, sve nam to sugerira da je taj početak priče 22 morao ići nakon što se Kit rastao od oca (obavio misiju Kineze i onaj ranč - nije ni svjestan bio u tom trenutku da je kapetan, tek kad je stigao u utvrdu). Znači, nakon tog povratka, kad su ga svi dizali u zrak da je kapetan i to sve, idealno bi bilo da ide ova 22 epizoda, pogotovo što tad tek ima tu pravu jaknu, a i sa Claretom priča kao da je taj događaj sa Kinezima bio prošli put. Znači, avanturu sa Sivim Sokolom nisu uopće spominjali u razgovoru, sve mi to upućuje da je taj dio priče morao ići ranije, prije Kineza.

Možda to i nije toliko važno, ali možda ćeš primjetit kad budeš čitao



Ma, kronološki epizoda pripada tu, ali kao da su je ubacili da popuni broj stranica. Možda je napisana ranije, pa ubačena, ali i u strisca formatu je tako izdana.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 08/04/2018 : 09:29:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

Veliko hvala.
To je to.
Zbunjivalo me što ova priča ima oko 380 strana, a od ovih navedenih brojeva Gamba (crtač priče) se pojavljuje u "samo" 3 ipo (što je delovalo kao nedovoljno), a nisam imao naslovne strane da uporedim.


Nema na čemu, eto dok nisi spomenuo da je ta priča u pet nastavaka, nisam ni znao za to vidim da je to pred kraj serijala, tako da ćemo se u Ludensu načekat dok dođemo do toga :( a taj "Jastreb" je baš upečatljiv lik.
quote:
Originally posted by Spock

@ReemCP: Podatak da ova naslovnica pripada ovoj epizodi sam pronašao u tvom popisu. Iako svugdje piše da je unutra slijedeća epizoda, po naslovu mislim da je tvoj popis točan, a i po imenima crtača. Nisam u mogućnosti sada provjeriti, pa ako ti nije problem prolistati LMS 130 da budemo sigurni! Hvala!!


Bez brige, od "LMS 125: Unapređenje za hrabrost" u onoj temi pa sve do kraja, sve sam ih prelistao i štimaju kako su stavljeni tamo iskreno, ove na početku nisam listao jer je tu stvarno bilo svega, ali možda budem i te prelistao kad nađem vremena.

Dobro je to Dnevnik odradio sa "Pećinom smrti", listajući sam vidio da točno počinje kad Sivi Sokol dolazi u utvrdu, a završava kad Kit i Frankie idu odmoriti (spavati), i Kit mu govori da ga pusti da spava, sve štima

quote:
Originally posted by Spock

Ma, kronološki epizoda pripada tu, ali kao da su je ubacili da popuni broj stranica. Možda je napisana ranije, pa ubačena, ali i u strisca formatu je tako izdana.



Volio bi čuti tvoje mišljenje u vezi toga, ali tek kad pročitaš LU 22 na stranici 6, kratki razgovor Kita i Clarete. Ispada da odjednom tek sad pričaju o Kinezima i njegovom ocu (uniforma kapetana je isto tu), kao da o tome nisu mogli pričati prije avanture sa Sivim Sokolom.

Ali, nije to toliko i važno
Možda je uniforma bila tek u izradi (pa je nije nosio kao kapetan u zadatku sa Sivim Sokolom), a tek je sada našao vremena sa Claretom da malo popriča o toj pustolovini sa Kinezima..

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 08/04/2018 09:32:10
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 08/04/2018 : 09:39:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Moji komentari u vezi tih zadnjih priča..

LU 21: Duh (12-186)



Nakon pustolovine sa Kinezima, Kit i njegov otac nastavljaju put. Ono što je interesantno, da u tom trenutku Kit nije niti svjestan da je postao kapetanom. Ako nas je prošla priča pomalo zbunila o kojem se točno činu radi (iako su sinonimi), u ovoj epizodi je definitivno nekoliko puta potvrđeno da je kapetan. Najvažnija titula do sada, a da fizički nije ni prisustvao dodjeli u utvrdi. Ali eto, to nije bilo moguće pošto je Kit još na putu sa svojim ocem.

Susreću jednu Mary, koja nakon smrti oca vodi ranč zajedno sa svojim bratom. Ali, događaju im se neke nevolje te im Kit i njegov stari odluče pomoći..

Ova priča mi se više dopala od prethodne sa Kinezima. Vjerojatno zato jer je to Kit na kojeg smo navikli, atmosfera i sami ambijent. Iako opet imamo onu tipičnu priču oko ranča, vlasnici ga ne žele prodati, jedan moćnik ga želi pod svaku cijenu pa im priređuje razne nevolje, hoće taj ranč pošto zna da će preko njega ići pruga i kao takav će znatno dobiti na vrijednosti.. to mi uopće ne smeta, za to vrijeme i više nego dobro.

Ok epizoda i spomenuo bi onog simpatičnog starca koji je ostao uz Mary da im pomogne na ranču. Drago mi je da je preživio, ali također mi drago i za Dereka, čovjeka za kojeg se potvrdilo da mu je brat bio nevin, ali i da on neće imati više problema sa zakonom, te ostati na ranču i pomoći Mary.

Jako je bitno isto naglasiti da su se u ovoj epizodi svi preselili u novu utvrdu, upravo onu koja je imala "vatreno krštenje" prilikom gradnje, utvrdu koja već ima svoju malu povijest. Ali i sa starim zapovjednikom na čelu, mirovina još nije na vidiku

-
-

LU 21: Duh (186-260)



Odmah na samom početku, susrećemo Sivog Sokola (po peti put), koji je došao u utvrdu k svom "krvnom bratu", Kitu da ga zamoli za pomoć. Naime, njegov otac i još neki koji su mu odani, morali su napustiti selo pošto jedan dio indijanaca iz plemena pobunio i pomaže zločinicima da izvuku zlato, dok će oni dobiti zauzvrat puno "vatrene vode"..

Nešto kraća, solidna priča. Prvi put da završava na samom kraju stripa. Kit i Frankie partneri u ovom zadatku.


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 08/04/2018 : 11:20:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP


quote:
Originally posted by Spock

Ma, kronološki epizoda pripada tu, ali kao da su je ubacili da popuni broj stranica. Možda je napisana ranije, pa ubačena, ali i u strisca formatu je tako izdana.



Volio bi čuti tvoje mišljenje u vezi toga, ali tek kad pročitaš LU 22 na stranici 6, kratki razgovor Kita i Clarete. Ispada da odjednom tek sad pričaju o Kinezima i njegovom ocu (uniforma kapetana je isto tu), kao da o tome nisu mogli pričati prije avanture sa Sivim Sokolom.

Ali, nije to toliko i važno
Možda je uniforma bila tek u izradi (pa je nije nosio kao kapetan u zadatku sa Sivim Sokolom), a tek je sada našao vremena sa Claretom da malo popriča o toj pustolovini sa Kinezima..


Već sam počeo čitati br. 43 i možemo to predočiti sebi kako hoćemo. Sve si sam napisao!
Činjenica da je u Italiji, u sva tri izdanja, ova epizoda kronološki objavljena na ovom mjestu. Sad, dali je razlog puko popunjavanje stranica ili je priča bila napisana ranije, pa sad iskorištena uz reduciranje broja stranica, mi ne možemo znati.
Također, mogao si ubaciti imena epizoda na svoj popis koji će postati sinonim za točnost i mjerodavnost.
Nego, za ove dvije epizode (br. 41 i 42) bi možda trebalo ubaciti kao crtača i Pietra Gambu, za kojeg je velika vjerojatnost da je pomagao baš u ovim brojevima. Možda možeš staviti upitnik pored imena dok ne dobijemo pravu potvrdu.
Idemo dalje, ReemCP!
Nećemo se puno opterećivati nekim malim kronološkim nelogičnostima. Drugi junaci imaju toga neusporedivo više!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 08/04/2018 11:24:15
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 08/04/2018 : 11:37:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Spock, sve si rekao, ali drago mi je da smo ipak malo raspravili o tome Ovo sve ubacim kasnije sto si napisao, sad sam preko moba

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 08/04/2018 : 16:25:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote


Sumnja, br. 43/44 - 96+27=123 str. (Lu 22, LMS 131)

Priča počinje dolaskom poštara u utvrdu, koji donosi Frankieu pismo u kojem ga njemu nepoznata žena optužuje za napuštanje i nevjeru, a i da dolazi u utvrdu. Vijest se brzo pročuje i svi počnu izbjegavati Frankiea. Nakon toga zapovjednik uputi Kita s nekoliko rendžera u ophodnju i naloži mu da povede Frankiea dok se situacija malo ne smiri. Kit povede još i Brandy Jima i Ibrahima, a na ophodnji im s pričini da vide lik fakira Sumabatre, koji kao da ih upućuje u određenom smjeru. Budući da je poznata moć koju fakir posjeduje, naši junaci krenu tim smjerom i stignu taman na vrijeme da spase ženu s četvero djece od napada bande Indijanaca. Gle čuda, čak ispada da je ta žena napisala pismo i krenula prema utvrdi za odbjeglim mužem Frankiem Bellevanom, a jadni Frankie...

Uz Sumabatru, u utvrdu se vraća i Annie, pa je komedija zagarantirana.

Također, naš Kit je prvi put u novoj kapetanskoj uniformi!

Ako se ne shvati ozbiljno, ovo je jedna zabavna, humoristična, neobavezna i opuštajuća epizoda, začinjena mnoštvom zanimljivih, poznatih i nepoznatih likova.

Gamba je opet onaj stari, a originalna naslovnica, iako dobra, (izuzev naslova) nema baš nikakve veze s radnjom. Ludensova također, s tim da je na njoj Kit u staroj uniformi s činovima narednika. Vjerojatno je scena iz neke druge epizode ovog izdanja, pa je neću ovdje ni računati.

(priča: 6, scenarij: 9, crtež: 7, naslovnica: 6) - 72%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 08/04/2018 16:33:03
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 08/04/2018 : 20:22:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Spock - ja sam s tom pričom stao točno na 125 stranici Ludensa 22, a vidio kasnije da je i Dnevnik u "Kopači zlata" na istom tom mjestu stavio kraj također i početak sljedeće epizode "Ukleta zemlja" su isto tu označili početak te nove priče

Evo i moj osvrt na tu priču..

LU 22. Sumnja (3-125)



Dobar naslov ove epizode „Sumnja“, pošto svi sumnjaju na Frankiea. A zašto sumnjaju? Jer je dobio pismo od neke žene, iz kojeg proizlazi da ju je napustio, iako se on kune da nije i da ju na kraju - uopće ni ne pozna. Tek nešto kasnije saznajemo da se zapravo radi o osobi koja se isto zove i preziva (izuzev srednjeg imena), pa je tu došlo do malog nesporazuma..

Tu se pojavljuje i simpatični Indijac Sumabatra po drugi put, koji u ovoj epizodi pokazuje svu raskoš svojih moći. Te postaje ključan u potrazi ženinog muža.

Treba spomenuti da prilikom Frankie-ovog obraćanja konju, vidimo da mu i konj uzvraća (misli - postoji oblačić kao i da konj priča?), ali ono što je najvažnije, vidimo na početku da Kit nosi novu jaknu sa dvorednim kopčanjem, jako sličnu kao i njegov zapovjednik. Znači, u ovoj epizodi ju je prvi put obukao

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 08/04/2018 20:23:21
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 09/04/2018 : 13:14:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote


Pustolovi, br. 44/45 - 69+5=74 str.

Ajoj, još jedan hibrid stegosaura i nekog mesoždera, isti kao u epizodi "Totem od bjelokosti" (br. 13/14). Frankie i Kit su ih, izgleda, odlučili sve istrijebiti! Znači, uz Zagora, koji je pobio skoro sve što hoda, i Kit je odgovoran za uništenje sjeverno-američke faune, kao i endemskih vrsta :-)

Dakle, nakon što im je Annie, u prethodnoj epizodi, spomenula legendu o plavokosom divu i besmrtnom kralju!!, Kit i Frankie odluče ispitati dali je to istina. Annie i Brandy Jim će otpratiti spašenog Frankievog imenjaka i njegovu obitelj do obližnjeg grada, a naši junaci krenu u nove pustolovine. Putom nalete na indijansko selo i vide bijelca zavezana za totem. Odluče ga osloboditi, iako taj razbojnik bez morala i savjesti, zaslužuje sve što ga je spopalo. Oslobodivši razbojnika, zvanog Alabama Kid, u bijegu pred Indijancima, završiše u zemlji Moor-Doo...

Prilično glupa i naivna priča u rangu onih početnih. Originalna, odnosno Van Gogh naslovnica nema dodirnih točaka s pričom. Ludensova koristi scenu iz priče, ali na njoj fali Frenkie, a Kit ima staru uniformu i čin narednika.

(priča: 2, scenarij: 4, crtež: 7, naslovnica: 5) - 44%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 09/04/2018 13:48:14
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 09/04/2018 : 21:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Stegosaur is back!

LU 22 i 23 (125-194 i 5-10)



Nakon uspješnog pronalaska Frankiea (onog drugog), Kit i pravi Frankie se odvajaju od ekipe i uskoro primjete neko indijansko selo, gdje se na stupu za mučenje nalazi jedan bijelac.

Iako ne znaju da je taj bijelac teški zločinac i da zaslužuje da mu indijanci naprave što god ga ide, oni ga oslobađaju. Ali taj bijelac im na tom zahvaljuje tako da im ubrzo ukrade konje i pobjegne. Indijanci kreću u potragu za tim bijelcem, te jedna grupa za Kitom i Frankiem, koji na sreću nalaze jedan kanu.

Kit i Frankie upadaju u nekakav vir na rijeci i završavaju u podzemlju, gdje se nalazi divovski gušter (ili taj stegosaur ). Uspijevaju ga ubiti te s njegove glave uzimaju nekakvu svijetlu amajliju („Manituove oči“), koja će im na kraju dobro doći kao propusnica kod indijanaca. Onaj bijelac nije daleko uspio umaći, stigla ga je sudbina kako to obično biva i završio je u živom blatu.

PS. priča koja je mogla komotno ići na sam početak serijala, ne shvaćam kao se ovdje našla, kad smo koliko toliko odmakli od "naive"..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 10/04/2018 : 06:57:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP
LU 23




ReemCP, ti si već čitao ovaj broj! Jeli ovo, slučajno, Curuniks(x) iz stripa kolege Brdara na naslovnici

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=48192&whichpage=33

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 10/04/2018 06:59:41
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/04/2018 : 07:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Hehe, nije to je jedan Cedric (otuda i to "C"), ali vidjet ces u nastavku uskoro o cemu je rijec

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/04/2018 : 16:38:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Spock & Dwayne_Looney - dovršio sam čitanje Ludensa 25, sad se čeka 5.mjesec i Ludens 26 na kioscima

Nego, nešto nam je promaklo. Bili smo pričali da nismo dosad saznali ime zapovjednika (i da malo znamo o njemu), ali možda mu znamo prezime? Sjetio sam se one epizode sa njegovim bratom novinarom pa sam tamo stavio u "zanimljivosti" da zapovjednik ima brata, te njegovo ime i prezime.

quote:
- saznajemo da zapovjednik ima brata, novinar Walter Adams (LU 14; 215-260)
- da li to znači da smo saznali da se zapovjednik preziva Adams?


Ova sličica bi trebala to potvrditi:


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 10/04/2018 : 20:24:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Dobro si se sjetio ReemCP. Skroz zaboravio. Znači, imamo prezime!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/04/2018 : 22:34:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Da, "zapovjednik Adams", dobro zvuči

Spock, još me nešto muči, ali kad dođeš do toga.. Radi se o onim dodacima na kraju što Ludens ima.

LU 23 - ima dodatak Rocky Star (2 epizode i tu je kraj tog serijala)
LU 24 - ima dodatak M.Rendžer ? (nastavlja se..)
LU 25 - ima dodatak M.Rendžer ? (..tu je kraj)

Kakav je to dodatak M.Rendžer u LU 24 i LU 25? Neki mladi lik kojeg zovu Ted, da nije to priča kad je Kitov otac bio mlad

Piše da je priča iz 1955. godine. Eto, pa kad stigneš vidjet, javi ako znaš o tome nešto više. Mislio sam ubaciti u zanimljivosti, ali ne znam točno o čemu se radi..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 10/04/2018 : 22:52:05  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Radije u zanimljivosti broja LU 25 ubacite činjenicu, da se epizoda o bandi petorice, događa prije preseljenja u novu utvrdu, te u vrijeme kada je Kit još bio narednik, sa starom odorom sa resicama. Sve je to objašnjeno na uvodnoj didaskaliji Kitovog pojavljivanja u epizodi, na stranici broj 71. Usput, kako je jednom, u diskusiji sa mnom, naveo vrijedni forumaš almon, Kita ćemo u staroj uniformi, s resicama, anakrono, poslije unaprjeđenja u kapetana, viđati još u originalnim epizodama broj: 51, 63, 65, 66, što odgovara starim LMS epizodama broj: 142, 143, 166 i 178. Nakon toga opet dugo razdoblje časničke kapetanske jakne dvorednog kopčanje, sve do epizode iz LMS broj 306, od kada stalno Kit ne izlazi iz košulje s resicama, ali uvučene u hlače ( ne preko hlača, kao ranije ), ali sa kapetanskim činovima na epoletama. Za ove podatke zahvalimo forumašu almonu!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/04/2018 : 23:06:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Definitivno ćemo navesti i to, baš sam htio i pitat Spocka kad dođe do tog dijela (LU 25), da se tu pojavljuje ponovno ta "kronološka nelogičnost".

Na ovo si mislio:



Da li je taj priča kao svojevrstan "prequel", radnja koja je prethodila događajima kasnije kad je Kit postao kapetan? Imao sam osjećaj da su ovo ranije napisali, ali ubacili naknadno ovdje, kao da je i crtež iz onih ranijih epizoda. I radnja te "Bande petorice" normalno ide svojim tokom, nije slučaj kao da netko "prepričava" radnju, da smo se "vratili u prošlost".

A i dobro je znati ovo sa jaknom, svakako ćemo obratiti pozornost i ubacivati u zanimljivosti

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 10/04/2018 : 23:40:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote




U vučjoj jazbini, br. 45/46 - 91+72=163

Nakon što im je Annie spomenula legendu o plavom divu i besmrtnom kralju, naš novopečeni kapetan je, ničim izazvan, odlučio spomenute potražiti. U međuvremenu se izgubio plavi div, pa ga se više nije spominjalo. Dali je to bio krivi prijevod ili krivo interpretirana legenda, nisam saznao, ali nije ni bitno. Dakle, nakon mukotrpne potrage, ušli su u trag besmrtnom kralju, čije se ime (Cedric), bez prethodnog spominjanja, odjednom pojavilo na početku ove epizode. Taj besmrtni Cedric ima srednjovjekovni dvorac na nepristupačnom otočiću omeđenog neprelaznim kanjonima sa svih strana. Otočić brani vojska naoružana srednjovjekovnim oružjem. Naši junaci jedva izvlače živu glavu, nakon što su vojnici srušili mostić od užadi dok su ovi pokušavali prijeći na otočić. Kitu ni to nije bilo dovoljno da odustane od otkrivanja misterija, unatoč glasu razuma dobrog Frankiea.

Ako maknemo svu logiku na stranu, ovo je jedna priča prilagođena dječjem uzrastu. Vjerujem da bi ovo moglo biti i zanimljivo djeci nižih razreda osnovne. Dosta me podsjeća na kasniju Canzievu infantilnu epizodu "1001. klopka". S obzirom da je ta epizoda čak i kultna onima koji su je čitali kao djeca, ova bi mogla i navući neko dijete na Malog rendžera.

Gamba na maksimumu, originalna naslovnice nemaju veze sa stvarnošću, a Ludensova je odlična.

(priča: 3, scenarij: 4, crtež: 7, naslovnice: 6) - 49%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 10/04/2018 : 23:48:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
@mogorovic: Hvala na ovim informacijama! I mene bi zbunilo kada bih došao do ove epizode!!
@ReemCP: Nisam još došao do tih brojeva, ali kada dođem, pokušat ću istražiti.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 11/04/2018 : 05:13:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

@ReemCP: Nisam još došao do tih brojeva, ali kada dođem, pokušat ću istražiti.


Kad stignes, nije hitno :)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 12/04/2018 : 06:48:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote


Tajni dokument, K.M. 99 (Lu 22) - 32 str.

U utvrdu dolazi general Foley na prenoćište. Sa sobom nosi važan popis, odnosno raspored njihovih snaga na meksičkoj granici. Naš Kit dobija zadatak tijekom noći čuvati popis i generala.

Kratka priča originalno izdana kao dodatak Komandantu Marku br. 99 u studenom 1974. Prema zadnjoj vinjeti u stripu, svojevrsna reklama ili navlakuša za izdanje Malog rendžera. Samo, po kvaliteti, teško da je koga mogla privući. Inače, vrijeme izlaska se poklapa s pričom Ku Kluks Klan, originalni brojevi 131/132.

Canzio se, po svom običaju, koristi fantastikom kao nečim sasvim normalnim. Dok se Lavezzolo trudi sve objasniti na racionalan način, Canzio pretjeruje, vrijeđajući logiku čitatelja, malih i velikih.

Pravo je osvježenje konačno vidjeti drugačiji crtež. Puno bolje od Gambe: ozbiljnije, modernije, privlačnije. Svi likovi su izgledom identični originalnom Gambinom predlošku, izuzev Kita i Clarette, koji su odrasli. Više nisu djeca! Likovi se razvijaju s vremenom, a to je ono čega nema u drugim serijalima i zbog čega mi je Mali rendžer toliko drag.

Naslovnice nema, izuzev one originalnog izdanja Komandanta Marka na predlistu, u kojem je priča izdana, dok se Ludensova, normalno, odnosi na glavnu priču.

(priča: 2, scenarij: 2, crtež: 9, naslovnice: nema) - 43%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 12/04/2018 06:50:52
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 14/04/2018 : 06:35:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Da, "zapovjednik Adams", dobro zvuči

Spock, još me nešto muči, ali kad dođeš do toga.. Radi se o onim dodacima na kraju što Ludens ima.

LU 23 - ima dodatak Rocky Star (2 epizode i tu je kraj tog serijala)
LU 24 - ima dodatak M.Rendžer ? (nastavlja se..)
LU 25 - ima dodatak M.Rendžer ? (..tu je kraj)

Kakav je to dodatak M.Rendžer u LU 24 i LU 25? Neki mladi lik kojeg zovu Ted, da nije to priča kad je Kitov otac bio mlad

Piše da je priča iz 1955. godine. Eto, pa kad stigneš vidjet, javi ako znaš o tome nešto više. Mislio sam ubaciti u zanimljivosti, ali ne znam točno o čemu se radi..



Malo sam pogledao i mislim da ova priča nema nikakve veze s našim rendžerom. Nisam još čitao, pa ne znam o čemu se radi, ali mislim da cijela sličnost završava na imenu stripa.

Ovo sam našao: Supplementi
SP1 - “Il piccolo ranger” - suppl. al n. 9 - 25 gennaio 1955 - 48 pgg. + cop. - cm 15,8 x 21,5 - Lire 100. Inaugura idealmente la COLLANA ZANETTO. Copertina di Antonio Canale; disegni di Franco Donatelli.

Evo link:
http://www.guidafumettoitaliano.com/guida/testate/testata/2314

Znači, bio je dodatak stripu Dick Fulmine, kako i piše u Ludensovom izdanju, i to broju 9 osme serije.


Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 14/04/2018 : 06:39:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Imamo i novu recenziju našega Kita. Znači, što prije ponovno pročitati, pa ubaciti komentar!

http://www.stripovi.com/recenzije/kit-teller-kt-lms-590-592-utvara/2132/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 15/04/2018 : 06:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote


Tragom diližansi (Frontier Town), br. 46/47 - 25+83=108 str.

Frankie je, u nekom obližnjem gradiću, prokockao sve što ima, uključujući i uniformu, pa je pozvao Kita u pomoć. Usput, događa se pljačka banke, pa naši junaci to moraju riješiti.
Pozitivno je što su negativci zanimljivi i originalni, a sve drugo je jako loše. Lavezzolo očito ima fetiš na konje. Za početak, Kitov konj (Crni Grom) je uganuo gležanj, pa je ostao u utvrdi. Zamjenskog konja je ugrizla zmija, pa je morao nabaviti drugog koji mu je spasio život na zadivljujući način, pa je i on zaslužio titulu "superkonj"! Uz to konji se svako malo spotaknu, po potrebi scenarija, a i ispada da ima više zmija nego kamenja.
Prije smanjenja broja stranica (od br. 42) bilo se zaredalo dosta solidnih epizoda, pa sam se nadao barem nastavku kvalitete, ali ništa od toga. Ta promjena je označila povratak teškoj "naivi" u rangu samih početaka. Uz loš scenarij, ovdje ponovno Francesco dobija pomoć rođaka Pietra Gambe, a tu pomoć obilježava statičan, siromašan i neproporcionalan crtež. Naslovnica ima efektan kolor, a Van Gogh opet ima naslov u duhu jezika, a ne sterilan i bezličan kao kod Ludensa. Iako naslov odgovara, Ludensova naslovnica ne odgovara ovoj priči.

(priča: 3, scenarij: 2, crtež: 4, naslovnica: 5) - 32%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 15/04/2018 : 19:52:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Imamo i novu recenziju našega Kita. Znači, što prije ponovno pročitati, pa ubaciti komentar!

http://www.stripovi.com/recenzije/kit-teller-kt-lms-590-592-utvara/2132/


Svakako lijepa vijest ja cu to citati tek 2033. godine kad to Ludens objavi, a mozda bude prije ako Ludens ubrza ritam. Vidim da je to pred kraj serijala.

Spock, mislio sam ti vec neko vrijeme predlozit da tvoje komentare u vezi dosadasnjih epizoda uzmemo za glavne recenzije naravno, ako se slazes. Zanimljivosti imamo iz one teme i naslovnice.. Jer u tvojim komentarima zaista ima dosta preciznih podataka, i dosta si objektivan u pogledu ocjenjivanja prica i naslovnica :) jedino ne znam koga pitat da se to ostvari.

PS. Hvala na infou za te dodatke sto su me zanimali :)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page
Page: of 111 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000