forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Kit Teller--Kit Teller fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 111

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13196 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 25/06/2021 : 07:46:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
@Spock,i u Van Goghovu izdanju navedeni su oboje kao crtači. Gambin crtež itekako je uočljiv u drugoj svesci Dnevnikova izdanja.
Koristio sam popis @morskog za SBE epizode.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7093 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 25/06/2021 : 12:28:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

@Spock,i u Van Goghovu izdanju navedeni su oboje kao crtači. Gambin crtež itekako je uočljiv u drugoj svesci Dnevnikova izdanja.
Koristio sam popis @morskog za SBE epizode.



Aha, onda dobro.
Uskoro pročitam pa javim utiske.
Super što odrađuješ ove recenzije jer u protivnom tko zna koliko bi ta moja Van Gogh izdanja još stajala nečitana.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 25/06/2021 12:29:17
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7093 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 25/06/2021 : 23:39:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
@Hercule: Tek sad sam malo prolistao. Ovo ti je ipak čista Lina Buffolente. U Van Goghovu izdanju (koje nije toliko ni mjerodavno zbog čestih grešaka) nema ni spomena Gambe.
Morski ima popis po brojevima, a u broju 134 (gdje ova priča završava) počinje nova epizoda koju crta Gamba. Zato je Gamba tu (pretpostavljam).

Kao što sam već napisao, Lina je možda ponegdje precrtavala glavne likove (Kita i Frankieja) po Gambinom predlošku, pa te to (uz standardno kriminalan Dnevnikov otisak) zavaralo, a to su radili skoro svi crtači iz tog razdoblja u puno većem obimu od Line.

Mjerodavni popisi potvrđuju da je Lina jedini autor, a mislim da nema ni puno spora u tome da je ovo u cijelosti "fensi šmensi drveni" Linin crtež.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 25/06/2021 23:40:51
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13196 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 26/06/2021 : 08:06:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Aha, a ništa, kad je već tako zamolit ćemo Reema da to prepravi u recenziji. Također je potrebno izmijeniti podatke i na siteu, gdje je i u Dnevnikovom i u Van Gogh izdanju Gamba naveden kao crtač.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7093 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 26/06/2021 : 19:14:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Da, trebao bi se Reem aktivirati.

Nego, možda još netko od Kit Teller znalaca može dati svoje mišljenje o ovome.

Sad sam pokušao naći nekakav čvršći dokaz da je Lina sama crtala, ali ne mogu.
U talijanskim originalima nema imena crtača, pretpostavljam zbog toga što je tada puno nekreditiranih crtača radilo na stripu.
Od popisa, ovaj je najtočniji:
http://www.guidafumettoitaliano.com/guida/testate/testata/5322

Ponovno sam gledao crtež. Istina, izgleda mi da je netko pomagao (ponovno prikaz Indijanca na nekoliko mjesta), ali to nije Gamba.
Samo što je to normala na ovom serijalu početkom sedamdesetih, što se moglo vidjeti i u mojim recenzijama.

Po pitanju "naših" popisa, tamo ima puno grešaka koje su samo prepisivane i tako postale pogrešna referentna točka.
To sam shvatio kada sam radio svoj popis.
Najočigledniji je primjer "Rajanovog srca", koje je u našim popisima bio upisan kao originalni broj 120, a stvarni talijanski broj (SR 112/113: Il solitario del Pecos) je bio označen kao "neobjavljen".

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 26/06/2021 19:16:40
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12650 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/06/2021 : 00:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Može, maknut ću ja Gambu, ali samo da pitam Herculea za onaj manji dio teksta prije zadnje slike:

quote:
Crtež dvojca Buffolente/Gamba je na dovoljno visokoj razini. Sredina suradnje, bez nekog ekstrema. Ima i nekoliko lijepih vinjeta, evo jedne.


Hoću onda neki dio pobrisati, pa ovako ostaviti:

quote:
Crtež Buffolente je na dovoljno visokoj razini. Ima i nekoliko lijepih vinjeta, evo jedne.


Hercule, ti javi je li tako dobro, a mene nema sutra cijeli dan, pa ću tek navečer vidjeti i moći napraviti izmjene :)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13196 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 29/06/2021 : 08:45:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Može, dobro je tako.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18465 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 29/06/2021 : 16:45:31  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Silver Lake u striparnicama več..
Ostalo taj naslov iako bi ja radije Kraljicu tame...
Samo da je Kit redovan i sve ok.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Gru
Average Member



821 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 29/06/2021 : 18:29:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Silver Lake u striparnicama več..
Ostalo taj naslov iako bi ja radije Kraljicu tame...
Samo da je Kit redovan i sve ok.



Telleru, ti uzimaš i ova izdanja od Van Gogha? Koje je po tvojem mišljenju bolje izdanje što se tiče prijevoda i otiska?
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18465 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 29/06/2021 : 19:33:33  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gru

quote:
Originally posted by teller

Silver Lake u striparnicama več..
Ostalo taj naslov iako bi ja radije Kraljicu tame...
Samo da je Kit redovan i sve ok.



Telleru, ti uzimaš i ova izdanja od Van Gogha? Koje je po tvojem mišljenju bolje izdanje što se tiče prijevoda i otiska?


Što se prevoda tiče nemam neke zamere ni tu ni tamo, draže mi je Van Gogh jer je vjernije originalu ali tempo i otisak koji variira iz broja u broj me kod VG razočara a.. Ajmo reč tako, Ludens je redovan, minus je izostatak Donatellijevih naslovnica ali izdanje koje zadovolljava kitoljubce..
Molim boga da Van Gogh sve objavi kad-tad i da Ludens nastavi redovno jer VG je ipak izdanje za manji broj ljubitelja naseg Tellera..
Uzimam oboje sa nadom da če oboje stići do Zbogom Rendzeru..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 29/06/2021 19:34:22
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12650 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 30/06/2021 : 09:11:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Može, dobro je tako.


Izmjenjeno Kad sam maknuo Gambu, izgleda da ga je automatski maknulo i sa naslovnica, sad je sve OK ;)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11259 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 05/07/2021 : 12:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote



https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Gru
Average Member



821 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 05/07/2021 : 13:43:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
ovoga se sjećam...davno je ovo bilo.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18465 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 05/07/2021 : 15:57:28  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Jastreb... najbolja prica kasnijeg Tellera.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 05/07/2021 16:28:23
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 05/07/2021 : 18:14:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Nije baš najbolja (ne može se mjeriti sa Šumskim duhom i Crnobradim), ali dobra i najduža svakako.
Kad se sjetim s kojim se nestrpljenjem čekalo, pa još Dnevnik ubacio pauzu s drugim junakom.
Auh, kakva vremena!

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.

Edited by - Curunir on 05/07/2021 18:23:07
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13196 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 06/07/2021 : 19:41:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Da, dobra, dobra priča, morao bih ponoviti gradivo.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7093 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 06/07/2021 : 20:24:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Da, dobra, dobra priča, morao bih ponoviti gradivo.



I odraditi recenziju?

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7093 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 07/07/2021 : 06:56:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Nakon dužeg vremena imamo jednu Reemovu recenziju početnog Malog Rendžera:

https://www.stripovi.com/recenzije/kit-teller-kt-vg-9-ugriz-zmije/2663/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13196 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 07/07/2021 : 10:01:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Da, dobra, dobra priča, morao bih ponoviti gradivo.



I odraditi recenziju?



Zašto ne, sve je moguće, vidjet ćemo.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12650 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 07/07/2021 : 10:09:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Nakon dužeg vremena imamo jednu Reemovu recenziju početnog Malog Rendžera...


Ova recenzija mi je sigurno već neka 3 mjeseca na 98% i ja je nikako završit Pa uhvatio nešto vremena i rekoh, ajde više to riješi Ovaj cover, zapravo naslovnica od Rotunda mi je super, prigodna u ove vruće, ljetne dane.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7093 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 07/07/2021 : 12:03:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP
Ovaj cover, zapravo naslovnica od Rotunda mi je super, prigodna u ove vruće, ljetne dane.



Zaista!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7093 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 21/07/2021 : 06:59:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Nastavljamo s Kit Tellerom u Herculeovoj režiji :

https://www.stripovi.com/recenzije/kit-teller-kt-lms-342-343-izazov-u-gradu-duhova/2668/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13196 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 21/07/2021 : 12:32:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Treba kazati kako je na našim prostorima ova epizoda daleko poznatija pod nazivom "Sestre Babit'.

Inače, još jedan odličan Reemov urednički prikaz recenzije, super on to složi sve!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12650 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 21/07/2021 : 22:46:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Hvala Hercule, drago mi da ti se sviđa Obećajem da ću ovu jesen, čim malo zakiši i zahladi, počet čitati ove epizode koje sam propustio (a tvoje recenzije tih priča su već na sajtu) i komentirati.

Nego, moram ti se ispričati, jer sam u ovoj recenziji koja je trenutno na sajtu, posumnjao u jednom dijelu da si možda krivo napisao jednog lika, a radi se o samom početku recenzije - onaj dio da se narednik O'Hara udvara Rosi - ja sam bio uvjeren da je Brandy Jim u pitanju, što je uvijek tako i bilo, pa se začudio otkud sad O'Hara u takvoj ulozi - provjerio u stripu kojeg sam skinuo i zaista tako je Vidim i da je naš dragi tekumze ispod recenzije komentirao taj dio da je i njega to zbunilo. Isprike što sam posumnjao da si to krivo napisao

Inače, nisam još čitao ovu konkretnu priču, ali ovaj dio na početku sa balonom, podsjetio me na jednu raniju epizodu gdje je Kit, igrom slučaja, isto tako završio u balonu i putovao jedan određeni dio puta, radi se o ovoj recenziji Znak Manitua u kojoj sam pisao o tome, a i stavio sam u drugoj slici takav jedan prizor sa balonom te u jednoj od zanimljvosti dodao nešto o tome. Mogao bih to spomenuti kao nekakvu poveznicu kad pročitam ovu priču pa onda u svom komentaru dodati.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6677 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 22/07/2021 : 12:11:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote


Lovac na Indijance / Pustinja ne oprašta (LU 42; str. 27-145)
P: 6, S: 7, C: 8, N: 7


Šest mjeseci nakon što su zbog poraza u dvoboju s vojnicima pukovnika Kramera Indijanci bili primorani pristati na uvjete nagodbe kakve im je ponudila vojska i preseliti na novi, prirodnim blagodatima oskudniji, teritorij, do zapovjednika utvrde rendžera stiže vijest kako su na tom teritoriju primijećeni kopači zlata. Odmah se formira vod rendžera na čelu s Kitom Tellerom čiji je zadatak ispitati sudbinu kopača odnosno odstraniti ih s teritorija ako ih Indijanci prije toga nisu odstranili s lica Zemlje.
Istovremeno dok Kit putuje prema indijanskom teritoriju, u potrazi za novim područjem za život je i skupina mormona. No, nesvjesni kako u blizini područja kojim prolaze postoji indijanski teritorij, u stalnoj su opasnosti da budu mete njihova napada.

Rekao bih da je ovo epizoda s dosta puta viđenom tematikom, ali, srećom, prilično neočekivanim scenarijem. Lavezzolo me je pričom o sudbini pukovnika Kramera sjajno uspio zavarati kako ćemo čitati neku "tešku" epizodu u kojoj će Kit morati proliti puno znoja da bi, nakon smrti tragača za zlatom, zaustavio, od strane pukovnika Kramera vođenu, odmazdu vojske. Ipak, toga nema, Kramer je korišten tek u prologu epizode, a scenarij je realan i paralelno prati Kitovu misiju i potragu mormona za novom životnom sredinom, ali mi se sve to nekako razvuklo.
Zanimljiv mi je detalj da nam Lavezzolo na tri mjesta ubacuje spojlere u radnju. Spominje kako mladi mormon koji je uzeo zlato ne zna da nikad neće uživati u njemu, zatim da Gordon, preživjeli kopač zlata, nikad više neće doći do izvora Kinka-Hoo, a sa spojlerom kako će puma kad odraste spasiti Clarettin život ide i izvan granica ove epizode. Dok sam Gordonovu smrt i očekivao otkad se pojavio, jer je nezahvalan i s novcem u mislima cijelo vrijeme, prvi spojler je intrigantan i moram priznati da sam pomislio da će mormon poginuti. Međutim, Lavezzolo ga koristi u druge svrhe, kako je Spovk i objasnio u recenziji epizode.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 22/07/2021 12:15:39
Go to Top of Page
Page: of 111 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000