forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Vrh bogova
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 23

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 26/11/2012 : 10:33:40  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Također još malo zanimljivih članaka:

http://www.telegraph.co.uk/culture/4722810/The-mist-rolled-in-Mallory-was-lost.html

http://www.himalayanclub.org/journal/expeditions-and-notes-34/#

....pokušavam skužiti dali je možda isti ovaj Ang-tsering ovaj iz Stripa. Također zanimljiva činjenica je da je već bio korišten kao lik u stripu u stripu "TinTin u Tibetu".

Čini mi se da je teško vjerojatno da je on isti lik jer je rođen 1904, što bi značilo da u vrijeme u kojem se odvija radnja stripa on ima 90 goinda, a ne mogu se sjtiti sad odavdje bez stripa da li je u stripu naznačeno da je on bio tamo kad su nestali Irvin I Mallory, čini mi se da ne.

....a evo i nas na Everestu....

http://www.everesthistory.com/climbers/stipe.htm

....ima na toj stranici popisa svih ljudi koji su se popeli itd..


Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 26/11/2012 : 10:36:59  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Hvala na ovom dokumentarcu, super je!

Za crteže, ne znam što bi ti točno rekao, nisam siguran.



Nema na čemu.....kao šta sam rekao, zaista sam se zainteresirao za cijelu tu priču oko Fotoaparata nako stripa
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 26/11/2012 : 21:26:59  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by www2


Čini mi se da je teško vjerojatno da je on isti lik jer je rođen 1904, što bi značilo da u vrijeme u kojem se odvija radnja stripa on ima 90 goinda, a ne mogu se sjtiti sad odavdje bez stripa da li je u stripu naznačeno da je on bio tamo kad su nestali Irvin I Mallory, čini mi se da ne.



Nije.
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 06/12/2012 : 09:55:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
WWW2 je u Magazinu napisao odličan tekst o našoj omiljenoj mangi.
Vidi se da se čovjek potrudio istraživati pa je zato članak vrlo informativan i daje dodatnu dimenziju priče svakome tko je čitao Vrh.
Posebno mi se svidio 3D video o Irvinovu i Malloryjevu usponu.
10/10.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/12/2012 : 10:33:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Vrh Bogova
!osvrt by www2!


Detaljnija analiza Taniguchijevog remek-djela ili kako te strip može natjerati da ga čitaš i nakon što si ga pročitao...
"Ne znam zašto ali osjetio sam dužnost da po prvi put napišem nekakav tekst o stripu (bolje bih ovo nazvao opisivanjem osjećaja i intrige koje je izvukao iz mene). Naime bez imalo sumnje ovo je strip koji meni spada u top 5 (vjerojatno na prvo mjesto) stripova ikada pročitanih. U biti kad malo bolje razmislim..."





“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 06/12/2012 : 11:00:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Takav tekst volim pročitati! Informativan, brz i jezgrovit ali bez spoilanja i filozofiranja tam di ne treba. Stoji rame uz rame onom Mihinom prije nekoliko mjeseci.
Bravo!

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 06/12/2012 : 11:11:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Pa nije da nema spoilanja, ipak tumači dva moguća objašnjenja kraja. Sve u svemu dobar tekst. Ovaj Vrh bogova se baš pokazao inspirativan. Ja sam ipak za onu prvu ponuđenu teoriju. Logičnija je. Čovjek je cijeli život bio motiviran osvajanjem tog vrha kojeg, zbog raznih razloga, do tada nije uspio, kad je osvojio vrh više nije imao lajt-motiv za dalje. Druga teorija mi se ne sviđa jer bi značilo da ga je planina porazila, a i pronađen je na sjevernoj strani a ne na onoj kojom je stigao. Što se tiče obitelji, kako što je Ang-Tshering objasnio, to je nešto što je došlo samo po sebi. Bio joj je prvržen, ali daleko od toga da je ona mogla popunit rupu koju je ispunjavala planina.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 06/12/2012 : 13:09:14  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Da, kao što sam i rekao u stripu je i dano više detalja o tome da je ipak 1. teorija ono što se stvarno desilo, no meni se osobno više sviđa ova druga gdje je istina kako kažeš planina porazila Habua, ali isto tako ja on ostao dosljedan sebi i svemu onom šta govori tokom cijelog stripa.

U svakom slučaju drago mi je da vam se sviđa, a i poanta je bila da vas zaokupi bar koju minutu nakon čitanja.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 16/01/2013 : 22:08:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Tek sam sad skužio da ovo djelo ima čak 3 teksta na sajtu.
Svaka čast Taniguchiju, japanska škola lagano pronalazi svoju publiku..

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 23/01/2013 : 23:36:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Čitam dvojku i sad mi nešt palo na pamet...kako su ti penjači pioniri na vrhove dokazivali da su zapravo i bili na vrhu? kao i to da su je svladali po dosad neprođenoj ruti? Hase se recimo penje sam, bez pratnje i td...i onda se spusti dole i kaže hura! uspio sam! eto , vjerojatno je ovo nekom upućenom smješno što pišem al kako su dovraga dokazivali da su napravili neki uspon, pogotovo prije 50tak i više godina.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/01/2013 : 00:57:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Pa valjda su slikali štagod
http://www.time.com/time/photogallery/0,29307,1702756,00.html

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 24/01/2013 : 01:05:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Pa valjda su slikali štagod
http://www.time.com/time/photogallery/0,29307,1702756,00.html




fotošopirano

zajebavam se, al ovakvi vukovi samotnjaci poput Habua i Hasea sigurno nisu vodali fotografa na sam vrh...kužim da su ih pratili do neke granice al onda bi se sakrili u neku pripizdinu a ovi ludaci bi nastavili sami penjati se do vrha...a koliko vidim toj top ekipi nije bilo najvažnije popeti se na sam vrh nego učiniti to zimi , bez boce kisika i to sami....

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
977 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 24/01/2013 : 09:48:22  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Imaš izvještaje s uspona, karte. Kad nađeš rutu detaljno opišeš kud se ide i što gore ima.
Ovakva stijena, onakvi ponor, prevjes dug toliko i toliko. Kad pripremaš uspon obično razgovaraš
s nekim tko je gore bio o svim detaljima. I ljudi ne taje detalje jer bi time ugrozili život drugog
alpinista, a osim toga to su dokazi da si bio gore. Kad je planina lakša za uspon tj. ima gomila
ruta obično nije ni važno tko se gore prvi popeo. Kad je planina teška onda nema mnogo puteva kojima
se relativno sigurno može doći do vrha. Ako ima malo pristupa onda je iznimno važno za buduće penjače
detaljno opisati kud se ide. Usponi se detaljno planiraju i kad se dođe na nepoznat teren potrebno
je isplanirati sljedeću etapu na osnovu raspoloživih činjenica na terenu. Samo apsolutni kreten ide na
planinu sam i na "ho-ruk" i obično ne poživi dovoljno dugo da ostavi traga. Pogledajte samo koliko
intervencija godišnje ima Gorska služba spašavanja, a Hrvatska nema ni Alpe, a kamo li Himalaju. Najviši
vrh je 1831 metar.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 24/01/2013 : 11:39:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ignus

Čitam dvojku i sad mi nešt palo na pamet...kako su ti penjači pioniri na vrhove dokazivali da su zapravo i bili na vrhu? kao i to da su je svladali po dosad neprođenoj ruti? Hase se recimo penje sam, bez pratnje i td...i onda se spusti dole i kaže hura! uspio sam! eto , vjerojatno je ovo nekom upućenom smješno što pišem al kako su dovraga dokazivali da su napravili neki uspon, pogotovo prije 50tak i više godina.




Kao što Paka kaže slikali su, opisivali rute kojima su išli a u slučajevima gdje teren to dopušta bi ih ljudi pratili teleskopom. Uostalom, na vrh se stavlja zastava koju se može vidjet barem iz aviona ako već ne nikako drugačije.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 24/01/2013 : 15:58:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Hvala na informacijama. Alpinizam me uopće nije zanimao ( iz Slavonije sam :D ) dok nisam uhvatio ovaj strip u ruke. Fascinantna je ta opsesija planinama.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 27/03/2013 : 13:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Vrh Bogova je kompletiran!
Sve je već rečeno, pa ne bih glumio papagaja, ali bih rekao još i ovo:
meni je strip više nego odličan, ali ne bih rekao da mi je baš remek delo jer tema kojom se bavi me i ne dotiče previše - da ne bude zabune, lepo je obrađena tema i nije to samo puko pentranje po brdima, da se ne zbuni neko ko nije čitao strip, ali opet se sve vrti oko nečega što meni i nije toliko interesantno, pa otuda nisam fasciniran stripom.
A opet sa druge strane, moram reći da je ovaj strip izmamio kod mene neke neočekivane emocije i potakao na izvesna razmišljanja.
Odmah sam se setio svojih plivačkih treninga ili jednog perioda života kada sam svaki dan trčao po 7-8 kilometara, i iscrpljivao se fizički do maksimuma, često se pitavši šta će mi to u životu, ali trenuci koje su dolazili posle su bili i više nego vredni truda.
Sinoć sam otišao na trčanje i posle nekih 7-8 krugova sam upao u krizu , ali sam samo pomislio na Habua i na njegovu čvrstinu volje i bezkompromisnu borbu sa samim sobom, i verujte mi, kao da sam dobio dodatnu snagu, istrčao još nekoliko krugova jakim tempom i prezadovoljan samim sobom otišao pod tuš - ne sećam se da me je ikada ijedan strip ovako motivisao!

Čudan je tip taj Joji Habu - ne slažem se sa njegovim životnim stavom i motivima, ali je definitivno ljudina; i to kakva ljudina!!



ako poslije zagora ne istrcis , nista onda od tebe

feka
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 27/03/2013 : 13:54:43  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
inace i ja sam poslije ovoliko dojmova na forumu morao nabaviti ove knjige i sad zasad mogureci da uvez i izgled knjiga kao i nacin citanja me je fascinirao , stvarno je nesto posebno , a tek citanje ovog stripa nakon ovoliko utisaka na ovom forumu , hhmmmmmmm jedva cekam :) ali ima brate stranica ko niko sati i dani citanja su ispred mene

feka
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
273 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 18/09/2013 : 22:12:33  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
Fantastican strip… Ocekivao sam pricu o “osvajanju” vrhova, planinarenju, alpinizmu… a dobio sam uz to i odlicnu pricu koja se bavi temama kao sto su: snaga volje, ispitivanje krajnjih granica mentalne i fizicke izdrzljivosti, istrajnosti, zelji da se uspe, porivima koji nas pokrecu… motivacija naprosto “izbija” iz stripa kako prica odmice i “prodire/oseca se” tokom citanja... uistinu, jedinstven dozivljaj…
Sjajna zavrsnica u poslednjih stotinjak stranica… genijalno uradjeno…
preporuka...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 21/09/2013 : 19:38:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Ovo bi mi više leglo kao mekokoričeno Algoritam izdanje. Ne pitajte zašto - neki osobni unutarnju osjećaj je u pitanju. Inače, strip je jako interesantan i poučan. Saznat ćete puno toga o planinarenju i svjetskim vrhovima. Usput guglam i pretražujem wikipediju u vezi likova i događaja pa se dodatno obrazujem - sve je ili istina ili bar zasnovano na stvarnim događajima i likovima. Manga malo drugačija od ostalih koje sam čitao (po temi) i svakako vrijedna pažnje.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 24/09/2013 : 04:12:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Sorry, nisam cit'o sve stranice ovog topica, i ne znam je'l se o ovom vec rasrpavljalo, ali ja ovo skoro kupio na engleskom izdanju, i stvarno sam bio razocaran da su ovo stampali od desna na lijevo, to jest, kao azijati, stampali su prvu stranicu kao zadnju, tako da se ovo mora citati unazad. Uopste ne mogu da se naviknem na ovo.

Je'l i domace izdanje stampano na isti nacin, ili su vasi izdavaci pametniji od amerikanaca/engleza?

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 24/09/2013 : 07:34:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Pa i Fibrino izdanje se čita izvitopereno, ali i nije neki problem. Brzo se navikneš.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 24/09/2013 : 07:44:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

Pa i Fibrino izdanje se čita izvitopereno, ali i nije neki problem. Brzo se navikneš.



Cudno. Pitam se zasto ih van azije nisu stampali normalno, onako kako mi citamo, zar je toliko tesko promjenit redoslijed naslovnica prije stampe?

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 24/09/2013 : 08:28:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

quote:
Originally posted by Opti

Pa i Fibrino izdanje se čita izvitopereno, ali i nije neki problem. Brzo se navikneš.



Cudno. Pitam se zasto ih van azije nisu stampali normalno, onako kako mi citamo, zar je toliko tesko promjenit redoslijed naslovnica prije stampe?



Nisam siguran da si svjestan što si napisao a ni problematike:

S desna na lijevo je normalno a ne promjena za , kako si ti rekao, aziju. Tako je zamišljeno, tako je nacrtano i tako je ispripovijedano. Prilagodba na zapadnjački način čitanje ne uključuje samo promjenu redoslijeda naslovnica prije štampe već i zrcaljenje svake stranice (zbog redoslijeda čitanja kadrova na stranici) čime se ipak narušava autorsko djelo. A i nepotrebno je.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/09/2013 : 09:33:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

Pa i Fibrino izdanje se čita izvitopereno, ali i nije neki problem. Brzo se navikneš.


Kod mene nije ni bilo perioda navikavanja. Uzeo i čitao odnazad bez ikakvih problema. Svejedno mi je.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 24/09/2013 : 10:16:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
@Deers:

U pravu si, znaci za zapadnjacke citace bi se svi kadrovi trebali mijenjat, tj njihov redoslijed, da bi sve bilo kako treba, ali eto, onako je kako je.

Ra razliku od Obi-wana, ja nikako da se naviknem, procitam jednu ili dvije stranice sa desne na lijevo, i onda mi mozak samo polako pocne da cita sve ravnopravno kao na zapadu, i onda se zbunim, sjetim se da se tako ne cita ovaj strip, i probam da nastavim po njihovom, zbunim se opet, i tako sve u krug.

http://www.acestroke.blogspot.com

Edited by - acestroke on 24/09/2013 10:17:35
Go to Top of Page
Page: of 23 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000