forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Vrh bogova
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 23

Lex No1
New Member



Japan
166 Posts

Member since 30/12/2009

Posted - 23/05/2011 : 14:34:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Lex No1 a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo predobro. Super. :)

Choc des cultures...
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 23/05/2011 : 15:29:32  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Kupio...Nakon prvih dvadesetak stranica di ne znaš kako listaš,kako čitaš,kojim redoslijedu idu sličice,kojim redoslijedom idu dijalozi(štampano,pisano je vjerno Manga logici...što bi u našim krajevima rekli naopačke :P )se ušaltaš i onda je ostatak pravi užitak...Fenomenalna ideja,scenarij,crteži planinskih vrhova zadivljujući,neki kadrovi penjanja ostavljaju bez daha u tolikoj mjeri da usred čitanja kao da osjetiš hladnoću i sav taj napor....jednom rječju,FENOMENALNO!!!
Go to Top of Page

Lex No1
New Member



Japan
166 Posts

Member since 30/12/2009

Posted - 25/05/2011 : 13:06:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Lex No1 a Private Message  Reply with Quote
Da li je prevod radjen sa japanskog na hrvatski ili sa nekog drugog jezika?

Choc des cultures...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28961 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/05/2011 : 15:30:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Sa španjolskog. Nisam uspio naći u Hrvatskoj nikog voljnog da to prevede s japanskog:( Algoritam je vezao svog prevoditelja ekskluzivnim ugovorom a drugi nisu bili zainteresirani prevoditi strip:(

Trouble will find me
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 25/05/2011 : 17:06:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
šta nisi strangelovea pitao....
Go to Top of Page

Lex No1
New Member



Japan
166 Posts

Member since 30/12/2009

Posted - 26/05/2011 : 03:20:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Lex No1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Sa španjolskog. Nisam uspio naći u Hrvatskoj nikog voljnog da to prevede s japanskog:( Algoritam je vezao svog prevoditelja ekskluzivnim ugovorom a drugi nisu bili zainteresirani prevoditi strip:(



Pa dobro. Kako god bilo, ovo je moje, sigurno.

Choc des cultures...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28961 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/05/2011 : 08:57:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Hvala na podršci. Vrh bogova sam izabrao za početak jer mislim da je idealan prijelaz klasičnoj domaćoj strip publici koja mangu nije čitala i ima hrpu predrasuda prema njoj. Prve reakcije su više nego pozitivne, i to me jako veseli, jer moji planovi s mangama koje bi htio objavljivati u budućnosti su prilično ambiciozni:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7886 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 26/05/2011 : 09:57:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
stvarno impozantno izdanje, na frstluk izgleda odlično, crtež sjajan, jedva čekam nekakav slobodan tjedan za čitanje

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28961 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/05/2011 : 10:04:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

stvarno impozantno izdanje, na frstluk izgleda odlično, crtež sjajan, jedva čekam nekakav slobodan tjedan za čitanje


Dakle, za jedno godinu i po, kad Franka malo naraste?:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7886 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 26/05/2011 : 13:14:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by ken2

stvarno impozantno izdanje, na frstluk izgleda odlično, crtež sjajan, jedva čekam nekakav slobodan tjedan za čitanje


Dakle, za jedno godinu i po, kad Franka malo naraste?:)


cca

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 26/05/2011 : 13:51:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Hvala na podršci. Vrh bogova sam izabrao za početak jer mislim da je idealan prijelaz klasičnoj domaćoj strip publici koja mangu nije čitala i ima hrpu predrasuda prema njoj. Prve reakcije su više nego pozitivne, i to me jako veseli, jer moji planovi s mangama koje bi htio objavljivati u budućnosti su prilično ambiciozni:)


Mene najviše veseli što se još nitko nije žalio na originalni format.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28961 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/05/2011 : 13:53:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Pa prije su se neki žalili već. A i sad ima gunđanja. Vidjet ćemo.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 26/05/2011 : 13:59:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Pa prije su se neki žalili već. A i sad ima gunđanja. Vidjet ćemo.


Prije da, ali čini se da je sada situacija drugačija kada ljudi imaju izdanje u ruci.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9542 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 26/05/2011 : 14:11:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Markos

Hvala na podršci. Vrh bogova sam izabrao za početak jer mislim da je idealan prijelaz klasičnoj domaćoj strip publici koja mangu nije čitala i ima hrpu predrasuda prema njoj. Prve reakcije su više nego pozitivne, i to me jako veseli, jer moji planovi s mangama koje bi htio objavljivati u budućnosti su prilično ambiciozni:)


Mene najviše veseli što se još nitko nije žalio na originalni format.




jel mislis na citanje s desna na levo

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 26/05/2011 : 14:16:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

jel mislis na citanje s desna na levo


Da.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9542 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 26/05/2011 : 14:22:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
bilo bi u najmanju ruku kretenski kad bi sada krenule masovne "prituzbe" na tako nesto....

ono jeste drugacije, ali se navikne covek u roku od 10 procitanih stranica, posle ni ne obracas paznju....

(mislim, nema veze direktno sa tobom, samo se nadovezujem )

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7886 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 26/05/2011 : 15:45:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
to ti je kao čitanje novina
kreneš odzada: sise, tv program, osmrtnice, sport...
prirodnije nego od početka

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 26/05/2011 : 16:15:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Mene najviše veseli što se još nitko nije žalio na originalni format.



jebeš mangu koja se ne čita "naopako"
Go to Top of Page

Lex No1
New Member



Japan
166 Posts

Member since 30/12/2009

Posted - 26/05/2011 : 16:54:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Lex No1 a Private Message  Reply with Quote
Treba sve da bude kao u originalu. Algoritam je to dobro odradio.

Choc des cultures...
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1764 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 27/05/2011 : 02:30:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Nabavih prvu knjigu.
Ne sjećam se kada sam zadnji put uživao u nekom stripu/mangi kao što sam uživao u ovih dva i pol sata. Nakon previewa sam bio oduševljen, a kada sam sve to ponovno pročitao u tiskanom obliku, bio sam još oduševljeniji. Crtež tek na papiru dolazi do izražaja, stvarno prekrasno nacrtano, i planinski vrhovi, i likovi, ma sve. Scenarij također odličan, radnja se odvija niti prebrzo niti presporo i ono najvažnije, priča nije predvidljiva. Definitivno ću još nekoliko puta prolistati knjigu dok ne nabavim ostale djelove, ako zbog ničega drugog, onda radi samog crteža. O kvaliteti/opremi izdanja nema potrebe govoriti, tisak i papir odlični ( mada sam na dva mjesta vidio kako je presjećen jedan dio onog teksta na rubovima stranica koji objašnjava manje poznati pojam), izdanje vrijedi svake kune. Ako su i ostali djelovi na istoj razini kao i ovaj, ja prezadovoljan.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28961 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/05/2011 : 09:13:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Drago mi je da ti se Vrh bogova svidio (mada, nadam se da ipak neces preskočiti doručak zbog njega:)) ), hvala na pohvalama za izdanje. Ovo što je presječeno bi vjerojatno trebala biti iznimka, provjerit ću. Što se tiče razine, jednako je napeto do samog kraja. Razlog zbog kojeg sam objavio svih 5 djelova odjednom je baš zato da ljudi mogu pročitati cijelu priču u komadu ako ih povuče znatiželja, a kako je priča strašno zarazna, to je lako moguće. Prevoditelj je svih 5 knjiga preveo nevjerojatno brzo baš zato što je htio "znati što se događa poslije":)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 27/05/2011 : 11:32:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Sa španjolskog. Nisam uspio naći u Hrvatskoj nikog voljnog da to prevede s japanskog:( Algoritam je vezao svog prevoditelja ekskluzivnim ugovorom a drugi nisu bili zainteresirani prevoditi strip:(



KreŠa, jel ide taj japanski?
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1764 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 27/05/2011 : 13:39:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
da, priča je stvaro zarazna.
a to presječeno... jedan sam uspio pronaći na 27. strani, a u previewu je sve u redu
za drugi bih trebao malo listati(a možda sam si i umislio)
ali dobro, mislim da je ovo više do tiskare, a i nije neki propust.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28961 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/05/2011 : 13:46:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sarghan

da, priča je stvaro zarazna.
a to presječeno... jedan sam uspio pronaći na 27. strani, a u previewu je sve u redu
za drugi bih trebao malo listati(a možda sam si i umislio)
ali dobro, mislim da je ovo više do tiskare, a i nije neki propust.


Da, sigurno do tiskare, mozda im je pri rezanju malo pobjeglo.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9542 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 27/05/2011 : 13:55:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

to ti je kao čitanje novina
kreneš odzada: sise, tv program, osmrtnice, sport...
prirodnije nego od početka


care, mislio sam da samo ja to radim

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page
Page: of 23 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000