forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor gigant 4 - Dvorac na nebu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 16/06/2011 : 11:28:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Budući da je već jedno vrijeme u striparni, možemo ga komentirati polagano...

Scenarij: Moreno Burattini
Crtež: Marco Torricelli
Naslovnica: Gallieno Ferri

Original gigant #1 - Recenzija

Gigant #1 Il castello nel cielo / Dvorac na nebu

Ukratko...
Pisac Wilbur opsjednut vizijama koje su bile inspiracija za njegove priče, dolazi u darkwood, uvjeren da su činjenice i likovi njegovih djela - za koje misli da su došle iz njegovih fantazija i noćnih mora - nekako utjelotvorene u stvarnosti. Na njegovo iznenađenje, vražje kreature počinju pustošiti Darkwood - a Zagor (i njegov kompa Jawah) će se morati sukobiti goloruki s magijom čarobnjaka Koontza iz druge dimenzije!

Iznenađenje za 50. jubilej jest upravo ovaj gigant, gdje i sam Sergio Bonelli priznaje u uvod izdanju kako je stvarno predugo čekao na ovaj potez...

Budući da je priča ionako svojevrsni fantasy (malkice inspiriran Tolkienovim Međuzemljem - a i Burattini se u zadnje vrijeme posvećuje fantasyju), Toricelli je ispao odlično na velikom formatu, čak mi se čini i da je posebno dobar za ovu priliku... Još i sad se sjećam njegovog "Princa Elfova". Priča i nije nešto naročito inspirativna ni nova (svaki fantasy ima kompleksniju priču od ovoga), no sviđa mi se Burattinijev ozbiljan pristup temi u kombinaciji s Toricellijevim crtežom. Nemojmo se zavaravati, iako je gigant, ovo je ipak Burattini i Zagor! Sve u svemu, nije loše i zabavno za kratko vrijeme (iznimno brzo se čita)...

Povratak naših starih prijatelja iz Kuće na nebu, a i cijelo vrijeme imao sam osjećaj da je tu Martinov sidekick Java uz Zagora (Indijanca koji prati Zagora nazvao je Jawah - Javino izvorno ime)
Negativca je nazvao Koontz (Dean Koontz, anybody?), ko da dolazi iz Amerike, a ne iz neke srednjovjekovne paralelene dimenzije...

Prvenstveno vizualno guštanje uz laganu pričicu...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - solar on 26/04/2016 01:23:19

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 16/06/2011 : 11:36:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Jedva cekam ovo da procitam, ali ne vjerujem da ce mi primjerak stici do sredine Jula, mozda i pocetkom Augusta.
Dee, ovo je gigant #4, a ne 1, zar ne?
;)

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3053 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 16/06/2011 : 11:40:34  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
Dean Koontz - odličan pisac, pročitao "Čuvare", "Ponoć" i "Ledenu vatru"..... odlični hororci sa jezivom atmosferom....

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 16/06/2011 : 11:40:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

Jedva cekam ovo da procitam, ali ne vjerujem da ce mi primjerak stici do sredine Jula, mozda i pocetkom Augusta.


Do onda će to biti lanjski snijeg... Što nisi ostao u RH pa ga kupio još dok se pušio... Svježeg iz štampe...

quote:

Dee, ovo je gigant #4, a ne 1, zar ne?
;)


Ali prvi pravi gigant! Ono su reprinti u boji...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/06/2011 : 11:44:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Koliko ovo ima stranica? Dali je u boji možda? Gledao sam trailer super je priča...nenno kakve su te knjige možeš ukratko opisati radnju u tri kratke crte?

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 16/06/2011 : 11:46:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
@Tonka:
240 stranica, u boji
:)

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Bat Baterton
Average Member



Serbia
782 Posts

Member since 10/08/2010

Posted - 16/06/2011 : 11:46:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Bat Baterton a Private Message  Reply with Quote
Lepo, ovo kupujem čim budem u mogućnosti!
Ne sumnjam da ću uživati u Toričelijevom crtežu!
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3053 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 16/06/2011 : 11:51:49  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Koliko ovo ima stranica? Dali je u boji možda? Gledao sam trailer super je priča...nenno kakve su te knjige možeš ukratko opisati radnju u tri kratke crte?



da nas ne prebace u svaštaru, ukratko - nešto kao S. King, ali puno puno bolje za mene..... vukodlaci, čudovišta nastala eksperimentom u laboratiriju..... ne može se opisati ovako kratko, bolje otvorit topic u svaštari.....

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/06/2011 : 11:52:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Boja?Ma kakva boja c/b je kako i treba biti.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 16/06/2011 : 11:52:50  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

@Tonka:
240 stranica, u boji
:)



nije u boji
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 16/06/2011 : 11:55:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Nije???? Hmm.
Na SNK sajtu pise da jeste. Onda su me pogresno obavijestili.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 16/06/2011 : 11:59:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Kakva boja crni ace?!

Crno-bijeli, ko od Bonellija rođen... Ne razlikuje se izdanje od Dylanovog giganta. U boji su bili reprinti giganti kod nas, a i ovaj mali jubilarac. Ostalo ko i uvijek u CB!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/06/2011 : 12:06:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
U boji ili bez boje koliko sam informiran slično je kao specijalac princ vilenjaka ili kao horde zla( koje sam samo prolistao još uvijek nisam pročitao)Nenno ajde pošalji mi na pm 2-3 dobre knjige i ime pisca da dignem...

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 16/06/2011 : 12:13:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Ima razlika jer se horde zla i Princ vilenjaka skoro u cijelosti dešavaju u fantasy svijetu... Ovdje su fantasy elementi premješteni u već poznato darkwoodsko okruženje. Ali ovo je već treća fantasy priča koju radi Toricelli, zadnji dio o najnovijem povratku Kandraxa, Princ vilenjaka i ovaj.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/06/2011 : 12:20:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Neznam zasto ali taj zadnji kandrax mi nije nikako sjeo možda zbog pretjerivanja sa mitskim čarolijama velikih razmjera....npr ona žena koja se pretvarala u gavrane ili šišmiše zaboravio sam.... nikako mi nije sjelo....Dali netko ima slična iskustva?

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 16/06/2011 : 12:23:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24
npr ona žena koja se pretvarala u gavrane ili šišmiše zaboravio sam.... nikako mi nije sjelo....Dali netko ima slična iskustva?



Ja sam jednom sanjao kako se pretvaram u divovskog svisca... I onda sam zamotao čokoladu. A to da se žene pretvaraju u gavrane i šišmiše kad im nešto ne paše i prigovaraju, pa to je svakodnevna pojava...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/06/2011 : 12:34:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Tonka24
npr ona žena koja se pretvarala u gavrane ili šišmiše zaboravio sam.... nikako mi nije sjelo....Dali netko ima slična iskustva?



Ja sam jednom sanjao kako se pretvaram u divovskog svisca... I onda sam zamotao čokoladu. A to da se žene pretvaraju u gavrane i šišmiše kad im nešto ne paše i prigovaraju, pa to je svakodnevna pojava...


Dobra ja sam imao nočnu moru...sanjao sam neku ženu koju sam volio i da se pretvara u nekakvog demona bla bla.. i onda kad je nju uhvatila ta kriza kao veza sam je za stolicu i jednom nisam je dobro zavezao i kao ona je skočila da mi zada smrtni udarac i tad se odjednom rasplinula pod nekim svjetlom i tad (to sve san) kao neki glas iz tog svijetla dobro sam upamtio riječi "vrati se meni i vjeruj u mene" tada sam se probudio u 3 sata ujutro cili znojan...sad malo sma odlutao od teme ovo je više za neki horoskop...ali interesantno prie tog sna sam imao jako gadne probleme inakon sna samotišao kod jednog poznatog svečenika na razgovor ispovijed i sve to...i začudo sve je krenulo na bolje odjedanput...to ima veze i s pojavom Darka 18 o kojem sam pisao vec na forumu čovjek je došao niotkud i riješio jedan ogromni dio mojih problema...eto isprika malo sam odlutao...ali eto želio sam podijeliti ovo

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



532 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 16/06/2011 : 12:40:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote
Iako Burattini već cijelu vječnost piše Zagora (iduće godine prestići će Nolittu po broju stranica), nema puno "fantastičnih priča", kako su to nekad označavali u zs, hihi; dok je Boselli bio glavni, uglavnom je to sve bilo rezervirano za njega, Bure je popunjavao sa realnim temama. No glavni scenarist Zagora po defaultu mora pisati poprilično fantastike i horrora, štoviše, to su udarne epizode. Zato Burattini sve češće zadnjih godina to i piše. Ovo mu je prvi izlet u fantasy, i nema se puno toga za zamjeriti. Teksta prilično malo, makljaže u toninelijevskim količinama (uvijek plus, bar kod mene, hihi), ne pokušava se biti prepametan već zabavan, što mu solidno i uspijeva, a uspio je i sam sebe ubaciti u priču (Wilbur, jelte).
Zamjerke se tiču sad već poslovičnog Zagorovog otkrivanja krivca iz vedra neba "ti si taj!...u stvari, nisam siguran, ali jedino tako može biti", hihihi; a zli čarobnjak se zove Koontz??
Da ne znam kako može crtati (Princ vilenjaka - zašto je to iznimka a ne pravilo??) rekao bih Torricelli odličan, ovako samo vrlo dobar, i idealan izbor za ovaj gigant.
Nego, na Bonellijevom sajtu stoji annuale? Bilo bi lijepo. Da se izredaju najbolji crtači, jasno.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/06/2011 : 12:53:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Gigant je nova edicija...znali se koliko će redovito/neredovito izlaziti?

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 16/06/2011 : 12:56:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Trebalo bi jednom godišnje, po dobroj staroj Bonelli tradiciji!

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 16/06/2011 : 12:57:25  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
ni meni se nije svidio, kandraks se izgubio među onim svim bitkama i demonima. više nije strah i trepet lokalnog stanovništva, nego samo jedan od hrpe negativaca.
quote:
Originally posted by Tonka24

Neznam zasto ali taj zadnji kandrax mi nije nikako sjeo možda zbog pretjerivanja sa mitskim čarolijama velikih razmjera....npr ona žena koja se pretvarala u gavrane ili šišmiše zaboravio sam.... nikako mi nije sjelo....Dali netko ima slična iskustva?

Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/06/2011 : 13:03:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

ni meni se nije svidio, kandraks se izgubio među onim svim bitkama i demonima. više nije strah i trepet lokalnog stanovništva, nego samo jedan od hrpe negativaca.
quote:
Originally posted by Tonka24

Neznam zasto ali taj zadnji kandrax mi nije nikako sjeo možda zbog pretjerivanja sa mitskim čarolijama velikih razmjera....npr ona žena koja se pretvarala u gavrane ili šišmiše zaboravio sam.... nikako mi nije sjelo....Dali netko ima slična iskustva?




Upravo to! On tamo negdi u tko zna kojoj dimenziji šalje horde i horde čudovišta,demona pokretnih ormara,konzervi na zagora i to je to....totalno sporedna uloga....

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 16/06/2011 : 13:32:27  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Još i sad se sjećam njegovog "Princa Elfova".


Pozitivno ili negativno? Na toj recki si mu (tada) zdrmao sedmicu za crtez.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 16/06/2011 : 13:34:40  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Džedson

Iako Burattini već cijelu vječnost piše Zagora (iduće godine prestići će Nolittu po broju stranica)



1- Burattini 17463 tavole
2- Nolitta 15158
3- Toninelli 7789

4- Boselli 6668
5- Capone 2338,5
6- Sclavi 2119
7- Mignacco 2086
8- Castelli 1991
9- Rauch 1476
10- Canzio 1125

11- Bonelli G.L.712
12- Colombo 707
13- Nicolai 620
14- Cajelli 611
15- Perniola 572
16- Pezzin 554
17- Ferri 541,67
18- Russo A. 430
19- Melloncelli 410
20- Pellizzari 396
21- Casanova 376
22- Pelò 348
22- Moretti 348
22- Paolucci 348
25- Faraci 256
26- Marzorati 188
26- De Angelis 188
28- Siciliano 170
29- Vigna 113
30- Queirolo 44,5
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 16/06/2011 : 14:07:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by DeeCay

Još i sad se sjećam njegovog "Princa Elfova".


Pozitivno ili negativno? Na toj recki si mu (tada) zdrmao sedmicu za crtez.


Pozitivno. U svakoj epizodi malo je drugačiji... Na A4 formatu meni odlično izgleda. Dizajn mu je besprijekoran. Ona fantasy stvorenja su praktički kopija Jacsonovih orkova iz LOTR-a, divovske mesojedne gusjenice su također opake, jedino je pterodaktil previše pterodakltilski... Zagor ferijevski!

Wilbur mi je isti smušeni Harold Ramis (samo drugačije frizure)

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 16/06/2011 14:17:05
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 16/06/2011 : 14:32:42  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Ček sta je ovo??

Jel to ima veze sam onim da se u najmanju ruku izrazim glupim gigantima koji su do sada izašli.....ili je to sad neki novi special Bonellija koji će izlaziti godišnje......jer tu ga nema:

http://www-en.sergiobonellieditore.it/zagor/archivio_arretrati/index.html

Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000