forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 GNK DINAMO
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 518

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 01/09/2014 : 17:48:50  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Ima Dinamo i dušu i navijače. Istina, Hajdukovi su bolji, ali Dinamo je zato kvalitetniji klub
A između boljih navijača ili boljih igrača biram ovo drugo

Naprijed Dinamo!


Nema sta, punite stadione.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/09/2014 : 17:55:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Živio Dinamo!




Touche

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

raic1922
Senior Member



Croatia
1388 Posts

Member since 05/07/2014

Posted - 01/09/2014 : 20:28:00  Show Profile Show Extended Profile  Send raic1922 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by mladjo

Ima Dinamo i dušu i navijače. Istina, Hajdukovi su bolji, ali Dinamo je zato kvalitetniji klub
A između boljih navijača ili boljih igrača biram ovo drugo

Naprijed Dinamo!


Nema sta, punite stadione.



Eh sada ne , navijaci su se razdijelili , jedni su za mamica jedni protiv njega , ali nemogu shvatit da oni nemogu skužit da nema veze ko je gazda kluba , treba im se živo je*at za to , trebali bi navijat a ne da ih danas 80 % bojkotira utakmice .

evo jedna snimka na GOSTOVANJU u Londonu !

Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 01/09/2014 : 21:03:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
Ne da mi se ni objašnjavati zašto je ovo tvoje rezoniranje glupo i krivo. Pisao sam dugi post u kojemu sam to objašnjavao, ali sam zaključio da nema smisla. Tko nakon svega u zadnjih par godina ne vidi da su Zdravko Mamić i njegova svita tumor u tkivu i Dinama i hrvatske reprezentacije, taj je u tolikom stanju ili samoobmane ili duboke naivnosti da ga nikakvi argumenti ne mogu "probuditi".
Go to Top of Page

raic1922
Senior Member



Croatia
1388 Posts

Member since 05/07/2014

Posted - 01/09/2014 : 21:06:08  Show Profile Show Extended Profile  Send raic1922 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dudley Smith

Ne da mi se ni objašnjavati zašto je ovo tvoje rezoniranje glupo i krivo. Pisao sam dugi post u kojemu sam to objašnjavao, ali sam zaključio da nema smisla. Tko nakon svega u zadnjih par godina ne vidi da su Zdravko Mamić i njegova svita tumor u tkivu i Dinama i hrvatske reprezentacije, taj je u tolikom stanju ili samoobmane ili duboke naivnosti da ga nikakvi argumenti ne mogu "probuditi".



Istina
Ja samo kažem da mi je glupo kaj 80 % boysa bojkotira zbog njih i situacije među boysima
Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 01/09/2014 : 21:13:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by raic1922

quote:
Originally posted by Dudley Smith

Ne da mi se ni objašnjavati zašto je ovo tvoje rezoniranje glupo i krivo. Pisao sam dugi post u kojemu sam to objašnjavao, ali sam zaključio da nema smisla. Tko nakon svega u zadnjih par godina ne vidi da su Zdravko Mamić i njegova svita tumor u tkivu i Dinama i hrvatske reprezentacije, taj je u tolikom stanju ili samoobmane ili duboke naivnosti da ga nikakvi argumenti ne mogu "probuditi".



Istina
Ja samo kažem da mi je glupo kaj 80 % boysa bojkotira zbog njih i situacije među boysima



A što bi trebali? Slaviti pobjede protiv Lokomotive?
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/09/2014 : 21:45:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
http://www.zdravko-mamic.com/

Evo kliknul sam već deset puta na DJUBRE! Kakav akademik

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 01/09/2014 : 22:17:19  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Maminjo legenda, il ga voliš il mrziš

AJMOOOO
AJDE JEDAN PO JEDAN

Have mercy
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 01/09/2014 : 22:25:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Maminjo legenda, il ga voliš il mrziš

AJMOOOO
AJDE JEDAN PO JEDAN

volpi i miskovic su bolji:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

raic1922
Senior Member



Croatia
1388 Posts

Member since 05/07/2014

Posted - 01/09/2014 : 22:30:40  Show Profile Show Extended Profile  Send raic1922 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dudley Smith

quote:
Originally posted by raic1922

quote:
Originally posted by Dudley Smith

Ne da mi se ni objašnjavati zašto je ovo tvoje rezoniranje glupo i krivo. Pisao sam dugi post u kojemu sam to objašnjavao, ali sam zaključio da nema smisla. Tko nakon svega u zadnjih par godina ne vidi da su Zdravko Mamić i njegova svita tumor u tkivu i Dinama i hrvatske reprezentacije, taj je u tolikom stanju ili samoobmane ili duboke naivnosti da ga nikakvi argumenti ne mogu "probuditi".



Istina
Ja samo kažem da mi je glupo kaj 80 % boysa bojkotira zbog njih i situacije među boysima



A što bi trebali? Slaviti pobjede protiv Lokomotive?



DA , svaka pobjeda je bitna , a prije su se slavile i pobjede protiv kamen ingrada
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 01/09/2014 : 22:33:41  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by
raic1922


quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by mladjo

Ima Dinamo i dušu i navijače. Istina, Hajdukovi su bolji, ali Dinamo
je zato kvalitetniji klub
A između boljih navijača ili boljih igrača biram ovo drugo

Naprijed Dinamo!


Nema sta, punite stadione.



Eh sada ne , navijaci su se razdijelili , jedni su za mamica jedni
protiv njega , ali nemogu shvatit da oni nemogu skužit da nema veze ko
je gazda kluba , treba im se živo je*at za to , trebali bi navijat a ne
da ih danas 80 % bojkotira utakmice .

evo jedna snimka na GOSTOVANJU u Londonu !




Da, trebali bi hraniti unistavanje hr nogometa i slaviti ukradene pobjede.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 01/09/2014 : 22:37:06  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by
raic1922


quote:
Originally posted by Dudley Smith

quote:
Originally posted by raic1922

quote:
Originally posted by Dudley Smith

Ne da mi se ni objašnjavati zašto je ovo tvoje rezoniranje glupo i
krivo. Pisao sam dugi post u kojemu sam to objašnjavao, ali sam
zaključio da nema smisla. Tko nakon svega u zadnjih par godina ne vidi
da su Zdravko Mamić i njegova svita tumor u tkivu i Dinama i hrvatske
reprezentacije, taj je u tolikom stanju ili samoobmane ili duboke
naivnosti da ga nikakvi argumenti ne mogu "probuditi".



Istina
Ja samo kažem da mi je glupo kaj 80 % boysa bojkotira zbog njih i
situacije među boysima



A što bi trebali? Slaviti pobjede protiv Lokomotive?



DA , svaka pobjeda je bitna , a prije su se slavile i pobjede protiv
kamen ingrada


Ti stvarno ne razumijes ili se pravis?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

raic1922
Senior Member



Croatia
1388 Posts

Member since 05/07/2014

Posted - 01/09/2014 : 22:48:35  Show Profile Show Extended Profile  Send raic1922 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by
raic1922


quote:
Originally posted by Dudley Smith

quote:
Originally posted by raic1922

quote:
Originally posted by Dudley Smith

Ne da mi se ni objašnjavati zašto je ovo tvoje rezoniranje glupo i
krivo. Pisao sam dugi post u kojemu sam to objašnjavao, ali sam
zaključio da nema smisla. Tko nakon svega u zadnjih par godina ne vidi
da su Zdravko Mamić i njegova svita tumor u tkivu i Dinama i hrvatske
reprezentacije, taj je u tolikom stanju ili samoobmane ili duboke
naivnosti da ga nikakvi argumenti ne mogu "probuditi".



Istina
Ja samo kažem da mi je glupo kaj 80 % boysa bojkotira zbog njih i
situacije među boysima



A što bi trebali? Slaviti pobjede protiv Lokomotive?



DA , svaka pobjeda je bitna , a prije su se slavile i pobjede protiv
kamen ingrada


Ti stvarno ne razumijes ili se pravis?



Razumijem , al recimo mogu bojkotirat ze utakmice protiv lokomotive
Go to Top of Page

Dermentor
Average Member



Croatia
686 Posts

Member since 14/06/2010

Posted - 01/09/2014 : 23:44:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Dermentor a Private Message  Reply with Quote
Jedino tko je unisten je Hajduk I to ne od strane Mamica vec od unutrasnjih snaga a hr nogomet napreduje iz godine u godinu, klubovi napreduju, repka je dobra, nikad nije vise nasih igraca igralo u vrhunskim klubovima. Hajduk I ljudi oko njega su rak naseg nogometa. Mene iskreno boli ku... za Mamica samo nek je Dinamo I repka sto jaci I uostalom to je samo nogomet gdje ljudi koji trce za loptom zaradjuju vise nego sto cu ja ikada.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 02/09/2014 : 00:22:25  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
A to sto je sve popraceno kriminalom, to nema veze, a?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 02/09/2014 : 02:44:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dermentor

Jedino tko je unisten je Hajduk I to ne od strane Mamica vec od unutrasnjih snaga a hr nogomet napreduje iz godine u godinu, klubovi napreduju, repka je dobra, nikad nije vise nasih igraca igralo u vrhunskim klubovima. Hajduk I ljudi oko njega su rak naseg nogometa. Mene iskreno boli ku... za Mamica samo nek je Dinamo I repka sto jaci I uostalom to je samo nogomet gdje ljudi koji trce za loptom zaradjuju vise nego sto cu ja ikada.


dobro je rekao nesvrstani...tu i tamo napišeš post,i dođe ti da izrigaš kad pročitaš...repka i dinamo...jedna duša,a dva tijela

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Dermentor
Average Member



Croatia
686 Posts

Member since 14/06/2010

Posted - 02/09/2014 : 09:03:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Dermentor a Private Message  Reply with Quote
Super da imamo borce protiv kriminala poput vas, mozda naprave strip po vama.
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 02/09/2014 : 10:05:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dermentor

Jedino tko je unisten je Hajduk I to ne od strane Mamica vec od unutrasnjih snaga a hr nogomet napreduje iz godine u godinu, klubovi napreduju, repka je dobra, nikad nije vise nasih igraca igralo u vrhunskim klubovima. Hajduk I ljudi oko njega su rak naseg nogometa. Mene iskreno boli ku... za Mamica samo nek je Dinamo I repka sto jaci I uostalom to je samo nogomet gdje ljudi koji trce za loptom zaradjuju vise nego sto cu ja ikada.

Dodao bi i Hnk Rijeku.Bezdaljnjeg,zasluzili su.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 02/09/2014 : 10:19:00  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Red, rad i disciplina - to je formula uspjeha
A to sve fali Hajduku


Have mercy
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 02/09/2014 : 11:18:12  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dermentor

Jedino tko je unisten je Hajduk I to ne od strane Mamica vec od unutrasnjih snaga a hr nogomet napreduje iz godine u godinu, klubovi napreduju, repka je dobra, nikad nije vise nasih igraca igralo u vrhunskim klubovima. Hajduk I ljudi oko njega su rak naseg nogometa. Mene iskreno boli ku... za Mamica samo nek je Dinamo I repka sto jaci I uostalom to je samo nogomet gdje ljudi koji trce za loptom zaradjuju vise nego sto cu ja ikada.


Ti bi se spasio kad bi ti netko reka da si glup,ali ne samo da si glup,vec si i bezobrazan.Nisi ti kriv sto ne znas razmisljati,jer bi mozda i razmisljao da imas s cime.Rak hrvatskog nogometa,pa i cjelokupnog drustva si upravo ti i takvi "istomisljenici" koji podrzavate ono sto podrzavate.Dinamo i "repka",pametnome dosta...da hrvatski nogomet napreduje...jadna majko...

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 02/09/2014 : 11:19:42  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
i zato če hr zauvik ostat balkanska prčija ma koliko to neki negirali

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/09/2014 : 13:42:45  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by roby05

quote:
Originally posted by Dermentor

Jedino tko je unisten je Hajduk I to ne od strane Mamica vec od unutrasnjih snaga a hr nogomet napreduje iz godine u godinu, klubovi napreduju, repka je dobra, nikad nije vise nasih igraca igralo u vrhunskim klubovima. Hajduk I ljudi oko njega su rak naseg nogometa. Mene iskreno boli ku... za Mamica samo nek je Dinamo I repka sto jaci I uostalom to je samo nogomet gdje ljudi koji trce za loptom zaradjuju vise nego sto cu ja ikada.


Ti bi se spasio kad bi ti netko reka da si glup,ali ne samo da si glup,vec si i bezobrazan.Nisi ti kriv sto ne znas razmisljati,jer bi mozda i razmisljao da imas s cime.Rak hrvatskog nogometa,pa i cjelokupnog drustva si upravo ti i takvi "istomisljenici" koji podrzavate ono sto podrzavate.Dinamo i "repka",pametnome dosta...da hrvatski nogomet napreduje...jadna majko...



Roby05 udaljen si s foruma.
Ako ne možeš komunicirati bez da nekoga uvrijediš onda nemoj uopće.
Čovjek ima mišljenje, ali bilo ono pravo ili krivo, ne možeš pisati na takav način.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

HŠK ZRINJSKI 1905
New Member



200 Posts

Member since 25/04/2014

Posted - 02/09/2014 : 14:20:09  Show Profile Show Extended Profile  Send HŠK ZRINJSKI 1905 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by roby05

quote:
Originally posted by Dermentor

Jedino tko je unisten je Hajduk I to ne od strane Mamica vec od unutrasnjih snaga a hr nogomet napreduje iz godine u godinu, klubovi napreduju, repka je dobra, nikad nije vise nasih igraca igralo u vrhunskim klubovima. Hajduk I ljudi oko njega su rak naseg nogometa. Mene iskreno boli ku... za Mamica samo nek je Dinamo I repka sto jaci I uostalom to je samo nogomet gdje ljudi koji trce za loptom zaradjuju vise nego sto cu ja ikada.


Ti bi se spasio kad bi ti netko reka da si glup,ali ne samo da si glup,vec si i bezobrazan.Nisi ti kriv sto ne znas razmisljati,jer bi mozda i razmisljao da imas s cime.Rak hrvatskog nogometa,pa i cjelokupnog drustva si upravo ti i takvi "istomisljenici" koji podrzavate ono sto podrzavate.Dinamo i "repka",pametnome dosta...da hrvatski nogomet napreduje...jadna majko...



Roby05 udaljen si s foruma.
Ako ne možeš komunicirati bez da nekoga uvrijediš onda nemoj uopće.
Čovjek ima mišljenje, ali bilo ono pravo ili krivo, ne možeš pisati na takav način.



Majstore izgleda samo su neki ovdje privilegirani da imaju svoje mišljenje, ostali kao npr. ja budu odmah izbačeni jer argumentirano iznose svoje mišljenje... imaš li spisak privilegiranih čisto da znam, te da ne polemiziram sa tvojim uvaženim kolegama ??
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/09/2014 : 15:10:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Svatko ima pravo na iznošenje svoga mišljenja ali u skladu sa pravilima foruma. Ti ne iznosiš argumentirano svoje mišljenje nego vrijeđaš. Jer izjave tipa "Druže, državljani Bosne ne postoje kao što Bosna kao država ne postoji od 1463. godine....Pozdrav !" sigurno ne spadaju u duh kvalitetne komunikacije. Stoga ili više nećeš pisati takve stvari ili ćeš biti udaljen sa foruma svaki put kada napišeš nešto što se kosi sa pravilima.

I kraj priče.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

HŠK ZRINJSKI 1905
New Member



200 Posts

Member since 25/04/2014

Posted - 02/09/2014 : 16:39:57  Show Profile Show Extended Profile  Send HŠK ZRINJSKI 1905 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Svatko ima pravo na iznošenje svoga mišljenja ali u skladu sa pravilima foruma. Ti ne iznosiš argumentirano svoje mišljenje nego vrijeđaš. Jer izjave tipa "Druže, državljani Bosne ne postoje kao što Bosna kao država ne postoji od 1463. godine....Pozdrav !" sigurno ne spadaju u duh kvalitetne komunikacije. Stoga ili više nećeš pisati takve stvari ili ćeš biti udaljen sa foruma svaki put kada napišeš nešto što se kosi sa pravilima.

I kraj priče.


Odlično majstore, pošto vidim da si sa srednjoškolskim obrazovanjem prilično na "vi" da te malo rasvijetlim i popunim rupe u znanju barem oko malog dijela povijesti, pazi sad ovo: državljani Bosne ne postoje iz razloga što država Bosna prestaje postojati 1463. godine tj. pada pod turskim okupatorima sve do 1878. kada prvi put BOSNA i HERCEGOVINA postaje Austro-Ugarski protektorat, kasnije BOSNA i HERCEGOVINA ulazi u sastav prve Jugoslavije kao savezna Republika... itd...imaš dole mali isječak pa ako imaš vremena pročitaj prije nego što počneš lupetati gluposti....dakle da rezimiramo: državljani "BOSNE" zaista ne postoje jer ne postoji država BOSNA, postoji država Bosna i Hercegovina i sukladno tomu postoje državljani Bosne i Hercegovine !!

Iz svega gore navedenog razvidno je:

a) da pojma nemaš o tematici
b) da površno pristupaš svome poslu na ovom site-u
c) da, iako si falio 100%, imaš pravo da nekome zabraniš komunikaciju
d) da imaš priliku da se ispričaš i zahvališ na edukaciji
e) da sve dole navedeno imaš na wikipediji (znam da imaš pristup internetu pa proguglaj malo jebem mu) i osnovnoškolskim udžbenicima

U prvim stoljećima nove ere, Bosna je bila dio Rimskog Carstva. Nakon pada carstva, Bosnu su svojatali Bizant i zapadni nasljednici Rima.

Slaveni su se naselili u 7. stoljeću, a Srbija i Hrvatska vladale su nad dijelovima Bosne u 9. stoljeću. Uz izuzetak današnjeg istoka Hercegovine i Huma većinom 10. i 11. stoljeća Bosna je sastavni dio hrvatskog kraljevstva. Nakon Pacte Convente i dolaska na vlast dinastije Arpadovića u istočnim dijelovima današnje BiH jačaju devolucijski procesi prema ostatku Hrvatskog kraljevstva. Tu banovinu koja kasnije postaje kraljevstvom (1377.) hrvatsko ugarski vladari su nazivali Ramom i u svoj kraljevski naslov su pridodali rex Ramae (kralj Rame). Mnogi hrvatski povjesničari (počevši od V. Klaića, pa nadalje) samo čežnju za neovisnošću bosanskog kraljevstva vide u otporu koji su hrvatski plemići pružali prema kralju "strane krvi".

U 14. i 15. stoljeću broj stanovnika je teško odrediti, ali se pretpostavlja da je bio između 500.000 i milijun. Specifičnost srednjovjekovne povijesti Bosne i Huma bijaše i Crkva bosanska, kojoj je pripadao nemali dio pučanstva (nemoguće je utvrditi koliki). Povjesničari smatraju da je većina stanovništva u tom razdoblju bila katolička, uz dio pravoslavnih na istočnijim područjima. Svi su bosanski vladari bili katolici (dinastija Kotromanić), dok su neki najutjecajniji feudalci, kao Hrvoje Vukčić Hrvatinić i Stjepan Vukčić Kosača bili krstjani. Bosna je ostala neovisna do 1463. godine, kada ju, bar njezin veći dio, osvajaju Turci. Dne 25. listopada 1478. pretposljednja bosanska kraljica Katarina Kosača-Kotromanić umrla je u Rimu.

Hrvoje Hrvatinić je bio Hrvat iz obitelji koja potječe iz roda Svačića, i sam kralj Tvrtko I spominje da mu je prišao Hrvoje "sa svojimi Hrvati" (vidjeti rukopise u izdanju Veselina Masleše prikupljene od Maka Dizdara). Turska osvajanja proširila su uvelike granice srednjovjekovne bosanske kraljevine, tako da su područjima današnje BiH, uz originalnu jezgru, banovine Usoru i Soli, Donje Kraje (unio H. Hrvatinić), Hum, te zemlje koje su bile pod vlašću kralja Tvrtka kao kralja Primorja, bosanski sandžak obuhvatio skoro cijelu srednjovjekovnu banovinu Hrvatsku s njegovim glavnim gradovima (primjerice Bihaćem), kao i velike dijelove banovine Slavonije (zapadna slavonija).

Tijekom turske vlasti, mnogi su stanovnici današnje Bosne i Hercegovine prešli na islam. Uzroci tom procesu su višestruki, no bitno se ne razlikuju od islamizacije susjednih zemalja, od Hrvatske do Bugarske. Prema tvrdnjama bosanskih franjevaca katoličko stanovništvu u trenutku pada Bosne je brojilo oko 750, krstjansko 80, a pravoslavno oko 30 tisuća odraslih duša. Pred Srpsku invaziju, u Bosni i Hercegovini, četiri stotine godina kasnije, živio je u BiH jednak broj Hrvata svih uzrasta. Prihvaćanjem Islama mnogim je pravoslavnim i katoličkim konvertitima pružena prilika da dospiju do visokih časti na osmanskom dvoru, poput Velikih Vezira Mehmed-paše Sokolovića ili utemeljitelja i admirala turske mornarice Mehmed-paše Pialija, Hrvata iz Dalmacije. Turci su vladali Bosnom do 1878. godine, kad ona postaje protektorat Austro-Ugarske.

Međutim, slavenski pokreti u susjednim državama radili su na ujedinjenju južnih Slavena.

Prvi svjetski rat je počeo kad je austrougarski prijestolonasljednik ubijen u Sarajevu.

Nakon raspada Austro-Ugarske, Bosna i Hercegovina je ušla u Jugoslaviju, da bi u 2. svjetskom ratu potpala pod NDH. Nakon rata je osnovana socijalistička Jugoslavija, unutar koje je Bosna i Hercegovina postala jedna od republika.

Nakon izbora 1990., BiH je proglasila suverenost u listopadu 1991. godine, a zatim je uslijedio referendum za razdruživanje od Jugoslavije (veljača 1992.). Na referendumu se većina stanovništva odlučila za neovisnu Bosnu i Hercegovinu.


Nadam se da ćeš izabrati opciju d) (gore navedenu) ili me opet izbaci zbog iznošenja činjenica i argumentirano dokazanih mišljenja, na koje, navodno, svi imaju pravo.

P.S. Moje isprike za ovakav post na topicu svetog kluba !!!
Go to Top of Page
Page: of 518 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.86 seconds. Snitz Forums 2000