forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Album u boji
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 08/02/2020 : 13:10:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Toliko su bili popularni da nisu osim Zagora uspili izbacit nijednog


A i njega su objavili u puno skromnijoj varijanti od planiranog, bez fine bezdrvne hartije i tvrdih korica.
Ali, razumljivo je da tada nešto skuplje nije moglo proći kod šire publike, ipak su onda stripove skupljali isključivo klinci koji si nisu mogli priuštiti luksuz kao današnji 40-ogodišnjaci koji kupuju HC ''perverzije''.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 08/02/2020 : 13:14:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

veliki Gamba na naslovnicama...neka neka doćekat čemo i njega kod Van Gogha valjda...


Evo, skoro 7 godina kasnije i još ga nismo dočekali, taj Van Gogh valjda misli da ljudi žive 300 godina poput nekih gmazova.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 08/02/2020 : 13:26:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Odlično!

To bi trebala biti ova epizoda ili ona prethodna.

https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/kt-kt-vg-22-rendzeri-u-napadu/24615/0/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

murdo
Average Member



Christmas Island
935 Posts

Member since 24/07/2002

Posted - 08/02/2020 : 18:33:59  Show Profile Show Extended Profile  Send murdo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Attila77

Najava "PRVOG ALBUMA"



ALBUM U BOJI ZAGOR (1983) i najava ostalih albuma





A mi smo odlučili da nastavimo baš gde je Dnevnik stao. Naša prva obrada će biti Kit Telerov album u boji. Naš cilj je da dizajn izgleda baš onako kao nešto što je bilo napravljeno 1993. godine.



Preview prvih 10 stranica:



I to sa fontom Juliš Arvanitidis (baš kao u originalnim Dnevnikovim stripovima).







Zašto su šeširi plavi? Zašto nisu iste boje kao na naslovnici? Podsjeća me na Zagora u boji, sjekira je gotovo na svim naslovnicama bijela, a ovi je odlučili obojat drukčije u stripu. Meni izgleda lošije, kao i šeširi. Inače mi se sviđa boja uz još jednu malu zamjerku, raznobojne strijele, izgledaju kao igračka.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 08/02/2020 : 18:51:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Odlično!

To bi trebala biti ova epizoda ili ona prethodna.

https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/kt-kt-vg-22-rendzeri-u-napadu/24615/0/


Tako je, to je to :) Zapovjednik Stricker došao kao zamjena kako se stari zapovjednik razbolio, a odmah u startu se pokazao kao nepodnošljivim i groznim zapovjednikom. Ovo što narednik O'Hara govori da se nada da mu žena i kćer nisu takve kao on, kad njih dvije još gore, živi užas! Ali, ipak se Stricker na kraju smekšao zbog okolnosti koje su se u međuvremenu dogodile.

Vidim da je ovdje isto pogreška kod Attile gdje se nalaze Kit i mladi Indijanac - njegovo ime je "Sivi Sokol", a ne "Vuk". Sivi Sokol se puno puta pojavljuje i čest je lik u serijalu, tako da se jasno zna kako se on zove.

Ludens je isto napravio tu pogrešku. Mislim, ne može se u prva dva pojavljivanja zvati "Sivi Sokol", onda u ovom trećem pojavljivanju "Sivi Vuk", pa u četvrtom i petom pojavljivanju "Sivi Sokol". Ne znam jedino kako je u Van Goghu.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 08/02/2020 : 18:55:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Istina kako je malo vjerojatno da su ih indijanci izrađivali u više boja, ali raznobojne strijele već dugi niz godina postoje u stvarnosti i uopće nisu igračke. Ovo su profesionalne karbonske strijele jednog od najpoznatijih proizvođača na svijetu.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Attila77
Average Member



USA
886 Posts

Member since 08/05/2005

Posted - 08/02/2020 : 19:34:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Attila77 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

To bi trebala biti ova epizoda ili ona prethodna. https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/kt-kt-vg-22-rendzeri-u-napadu/24615/0/



Ne, ovo je VG broj 21 "Noćna akcija", ili LMS 67 "Sivi Vuk", ili LMS 939 "Tajna jezera Ogka"

quote:
Originally posted by murdo


Zašto su šeširi plavi? Zašto nisu iste boje kao na naslovnici? ...



Šeširi su plavi pošto su u italiji taku radili u prvom kolor izdanu "Lost Valley". A ovi albumi u boji trebaju da imaju baš te retro boje.





quote:
Originally posted by ReemCP


Vidim da je ovdje isto pogreška kod Attile gdje se nalaze Kit i mladi Indijanac - njegovo ime je "Sivi Sokol", a ne "Vuk". Sivi Sokol se puno puta pojavljuje i čest je lik u serijalu, tako da se jasno zna kako se on zove.

Ludens je isto napravio tu pogrešku. Mislim, ne može se u prva dva pojavljivanja zvati "Sivi Sokol", onda u ovom trećem pojavljivanju "Sivi Vuk", pa u četvrtom i petom pojavljivanju "Sivi Sokol". Ne znam jedino kako je u Van Goghu.



Nije greška. U originalu se zove "Sivi Vuk" (Lupo Grigio).



quote:
Originally posted by emirem

... Ponovo sam procitao gornje postove, sta sad znaci "obrada gdje je Dnevnik stao", Kit Teller je bio stampan?



Da, bio je štampan u A4 HC Mercury izdanju. Ovo i "Izgubljena Dolina" su dva zvanično objavljena Kt Teler stripa u boji. Ja imam Izgubljenu Dolinu (DJ je to nabavio pre puno godina), a baš mi je prošle nedelje stigao i ovaj veliki kartonac :-)













Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 08/02/2020 : 19:44:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Attila77

Nije greška. U originalu se zove "Sivi Vuk" (Lupo Grigio).




Hvala Attila na odgovoru Ali, onda su u orginalu pogriješili, definitivno. Kako Kitovog "krvnog brata" koji se zove "Sivi Sokol" mogu odjednom preimenovati u "Vuka"? Kao da imaš Tonku u Zagoru, i u nekim epizodama mu stave neko drugo ime.

Taj mladi Indijanac ne može nikako biti neki drugi lik jer se jasno u toj priči spominje i vidi jedna vinjeta koja prikazuje njihov dvoboj što je scena iz njihovog prvog susreta kad su se tek upoznali i nakon toga postali "krvna braća". Tako da je greška kod Talijana, eto, i oni znaju pogriješiti. Svakako bi valjalo to ispraviti.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Attila77
Average Member



USA
886 Posts

Member since 08/05/2005

Posted - 08/02/2020 : 20:35:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Attila77 a Private Message  Reply with Quote
Pa imaš pravo, u ostalim brojevima ga zovu "Sivi Soko" (Falco Grigio). A slažem se sa tobom, treba ovo promeniti u ovom broju gde su pogrešili Tako ćemo i uraditi. Hvala ti na ovome.


Edited by - Attila77 on 08/02/2020 20:50:12
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 08/02/2020 : 21:19:18  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Pa postoji slična greška s imenom Kitovog oca, nekad je bio Mozes, a kasnije su ga zvali Ted.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 08/02/2020 : 21:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Attila77

quote:
Originally posted by Spock

To bi trebala biti ova epizoda ili ona prethodna. https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/kt-kt-vg-22-rendzeri-u-napadu/24615/0/



Ne, ovo je VG broj 21 "Noćna akcija", ili LMS 67 "Sivi Vuk", ili LMS 939 "Tajna jezera Ogka"



Onda se ova priča zove "Otok tajni" i ima 104 strane.

https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/kt-kt-vg-21-nocna-akcija/24144/0/




@Reem: Sad sam primijetio da su i u Van Goghu stavili Sivi Vuk. Nisam to ranije niti primijetio!

Inače, u Van Goghu se uobičajeno zove Sivi Sokol - normalno!

https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/kt-kt-vg-10-sivi-sokol/23528/0/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 08/02/2020 21:40:56
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 08/02/2020 : 21:59:52  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
A da li je u vezi s ovim bila i ona dilema Vjerni Nož i Časni Nož? Razlikuje li se Kitovo indijansko ime i u originalu?
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 08/02/2020 : 22:06:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Attila77

Pa imaš pravo, u ostalim brojevima ga zovu "Sivi Soko" (Falco Grigio). A slažem se sa tobom, treba ovo promeniti u ovom broju gde su pogrešili Tako ćemo i uraditi. Hvala ti na ovome.

Nema na čemu Attila Ako slučajno budeš imao situacije u vinjetama, da Sivi Sokol oslovljava Kita indijanskim imenom, onda je jedino pravilno indijansko ime Kita - "Časni Nož".

Ludens i Van Gogh su tu malo brljali, jedni ga zovu "Odani Nož", a drugi "Vjerni Nož". Časni Nož je jedino ime koje je točno.

Evo kako je Spock to već komentirao: „Razlika između tih pojmova je velika! Razlog zbog kojeg je Kit dobio to ime je što se u dvoboju s Sivim Sokolom („SR 009/010: Sivi sokol“) ponio časno, a ne odano!“

quote:
Originally posted by delboj

Pa postoji slična greška s imenom Kitovog oca, nekad je bio Mozes, a kasnije su ga zvali Ted.

Je, ali ja na njegovo ime uvijek gledam na način da je to jedno od onih imena kao što u mnogim kulturama je uobičajno da imaju tzv. "middle name", kao srednje ime. Moguće je da se zove Ted Moses Teller. A sad, koristili mi nekad Ted ili Moses, mislim da nije velika pogreška.

quote:
Originally posted by Spock

@Reem: Sad sam primijetio da su i u Van Goghu stavili Sivi Vuk. Nisam to ranije niti primijetio!

Inače, u Van Goghu se uobičajeno zove Sivi Sokol - normalno!

https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/kt-kt-vg-10-sivi-sokol/23528/0/

U Ludensu je jedina pogreška njegovog imena u trećem pojavljivanju (ove scene što je Attila stavio), znači u Ludens 11: Noćna akcija na stranici 11 Kit govori Sivom Sokolu: "Sivi Vuče!"

U ostalim pojavljivanjima u Ludensu je isto posvuda Sivi Sokol

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 08/02/2020 : 22:15:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

A da li je u vezi s ovim bila i ona dilema Vjerni Nož i Časni Nož? Razlikuje li se Kitovo indijansko ime i u originalu?



To sam već objašnjavao. Teško je nama razglabati kako je točno u originalu. To mogu samo ekstremno dobri poznavatelji oba jezika.

Bitnije je što je u duhu jezika točnije.
Kit je u trenutku (na slici koju je stavio Atilla) postupio časno, ne vjerno ili odano. Sve tri varijante imena postoje, a samo je Van Gogh na početku (pretpostavljam dok je lektor bio naš Curunir) prevodio po meni jedino ispravno kao Časni Nož.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 08/02/2020 : 22:20:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Usput, kasnije se brljalo i s imenom Kitove majke, čak i njegovog porijekla, tako da te greške ne čude.

Pogledajte drugu zanimljivost u ovoj recenziji:

https://www.stripovi.com/recenzije/kit-teller-kt-vg-72-73-dunhavonovi-nasljednici/2348/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 08/02/2020 : 22:29:52  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Da, tu je prevodilac u Van Goghovom izdanju napisao da su se vjenčali u Galesu, sjećam se da sam pisao u vezi s tim uredniku i da je priznao propust.

Što se tiče Mozesa, ovdje je jednom neko iznio teoriju da je Dnevnik cenzurisao ime zbog biblijskog imena Mojsije, ali ispostavilo se da to nije tačno, da se ime Ted pojavljuje i u originalu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 08/02/2020 : 22:37:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Da, tu je prevodilac u Van Goghovom izdanju napisao da su se vjenčali u Galesu, sjećam se da sam pisao u vezi s tim uredniku i da je priznao propust.

Što se tiče Mozesa, ovdje je jednom neko iznio teoriju da je Dnevnik cenzurisao ime zbog biblijskog imena Mojsije, ali ispostavilo se da to nije tačno, da se ime Ted pojavljuje i u originalu.



Ne znam za Teda u originalu, ali i Van Gogh je isto imao tu grešku s imenom, a talijansko ime za Walles je Gales.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 08/02/2020 22:39:36
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 08/02/2020 : 22:44:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Usput, kasnije se brljalo i s imenom Kitove majke, čak i njegovog porijekla, tako da te greške ne čude.

Pogledajte drugu zanimljivost u ovoj recenziji:

https://www.stripovi.com/recenzije/kit-teller-kt-vg-72-73-dunhavonovi-nasljednici/2348/


Ovo sam već vidio (iako nisam još čitao priču, čekam da je Ludens objavi sad na proljeće) iz tvoje recenzije, ali svakako se iz te epizode i nešto pozitivno izrodilo, a to je godina odvijanje radnje (1876.) A ne ona (1840.) kako se isprva mislilo.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 08/02/2020 : 22:50:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Spock

Usput, kasnije se brljalo i s imenom Kitove majke, čak i njegovog porijekla, tako da te greške ne čude.

Pogledajte drugu zanimljivost u ovoj recenziji:

https://www.stripovi.com/recenzije/kit-teller-kt-vg-72-73-dunhavonovi-nasljednici/2348/


Ovo sam već vidio (iako nisam još čitao priču, čekam da je Ludens objavi sad na proljeće) iz tvoje recenzije, ali svakako se iz te epizode i nešto pozitivno izrodilo, a to je godina odvijanje radnje (1876.) A ne ona (1840.) kako se isprva mislilo.



Iskreno, ja bih tu epizodu nazvao svojevrsnim rebootom serijala, pričom kojom naš Kit poprima ozbiljnije tonove i ide u smjeru kojem su drugi serijali krenuli tek godinama kasnije.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 08/02/2020 : 23:04:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Aha, vidiš, može se i na taj način gledati ta epizoda Ne znam za epizode koje slijede iza te, a možda je ta s "nasljednicima" kao neka prekretnica u serijalu. Poslije serijal možda dobiva neki novi zamah, u pogledu kvalitete.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 08/02/2020 23:04:58
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 09/02/2020 : 15:22:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Dečki, nego recite vi meni da ne kopam sada, što je s ovim katastrofalnim skenom kod Van Gogha?
Uzeo sam napokon "Trećeg osvetnika" (sve vrijeme pišu u stripu krvnik a naslov osvetnik, doduše giustiziere može biti i jedno i drugo, ali mogli su se odlučiti... no dobro, prijevod je i dalje vrlo loš, ali ne lošiji nego Ludensov), tvrde korice.
Da ne bude zabune, otisak je izvrstan kao i papir, crno je baš crno, sve je čisto - ali je sam crtež jadno nepopunjen, sve je puno isprekidanih linija, katkad jedva vidljivo, fali mi znanje o tome pa ne znam opisati kako treba, ali rekao bih da je do skena, rezolucije, čega li, ili su izvorni materijali toliko loši?
Zbilja je očajno, Dnevnik je ovo gore što sam nabrojao imao sve loše, ali je ovo potonje bilo daleko bolje i jasnije.
Ako me razumijete - slab otisak i papir, ali pun crtež.
Kako bilo, unatoč lijepim naslovnicama, ovo je jadno i čisto bacanje novaca za ovako slabu kvalitetu.
Ubuduće čekam Ludens.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/02/2020 : 00:10:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ne bih znao kako je kod VG-a, recimo kod Ludensa zna nekad biti problema u pogledu previše crnila na nekim vinjetama, kao da je previše te crne tinte (isto ne znam kako da objasnim). Evo primjer jedne vinjete na što mislim:


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Attila77
Average Member



USA
886 Posts

Member since 08/05/2005

Posted - 18/02/2020 : 17:57:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Attila77 a Private Message  Reply with Quote
Par stranica iz drugog dela naseg albuma sa onim klasicnim bojama sedamdesetih:





Go to Top of Page

Attila77
Average Member



USA
886 Posts

Member since 08/05/2005

Posted - 21/02/2020 : 00:58:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Attila77 a Private Message  Reply with Quote
Evo našeg sledećeg albuma u boji:



Uslikao sam i iste stranice koje je Dnevnik uslikao za prospeks albuma u boji:



Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/02/2020 : 00:54:23  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Dobar naziv edicije! Izuzetna biblioteka!
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000