forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Vrste papira i boje u stripovima
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 19/07/2011 : 22:16:28  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Jedno duze vrijeme sam planirao staviti topik o ovoj temi,pa krenimo..

Svi smo primjetili da stripovi sa vremenom mijenjaju boju papira u neke zute nijanse i/ili postaju krhki ,lomljivi i odljepljuju se od hrbata..

Razumljivo da su prirodno podlozni kemijskim procesima kao sto su oksidacija,kondenzacija itd. Naravno to se ne moze sprijeciti niti cuvanjem u plasticnim vrecicama,osim u nekim vakuumskim komorama koje sigurno ne moze nitko od nas priustiti.

Kako sam prosle godine radio neku vrstu "inventure" medju stripovima primjetio sam normalno da je velika razlika izmedju stripova starih od preko 20-tak godina i vise npr. Zlatne serije i stripova od Slobodne Dalmacije i Ludensa.
Primjetna je velika razlika da neki stripovi koji su stariji od 20-tak godina mogu biti bolji sacuvani ( vjerojatno bolji uvjeti drzanja i cuvanja!) od onih koji su stampani u sredini devedesetih od izdavaca u HR ( nemam izdanja VC pa ne mogu usporediti i njih) .
Imam primjera da su neki stripovi od Ludensa u pocecima bili izrazito sivkasti i naginjalo je na neke boje sive nijanse sto je kvarilo c/b kontrast stripa.
Svi redovni stripovi od Ludensa (Zagor i Dylan Dog) su emitirali jak intezivan miris,osim onih koloraca koji su izasli nekoliko puta.

Strip Agent i Bookglobe imaju zavidnu kvalitetu i imam neka izdanja od njih.
Kada sam poceo uzimati prve stripove od Libellusa primjetio sam da je papir jako kvalitetan ,cvrsci ,bolje uvezan i cist bijeli papir sa kojeg bi se moglo i jesti.

Druga stvar u svemu tome osim kvaliteti papira mi je privukla jedna stvar,a to je miris papira i/ili boje,tinte koja se koristi u stampi!!!

Nakon sto sam drzao jedno kratko vrijeme u stanu u ormaru poceo se siriti neugodni miris olova ( mislim da je ono sastojak tinte u stamparijama/tiskarama) sto mi je nakon jednog vremena pocelo zadavati i glavobolje.
Nakon sto sam ih popakirao i spremio na vikendicu,ostavio sam samo Libellusova izdanja u ormaru jer od njih nije dopirao nikakav neugodni miris.
Bez neke reklame Libellusu,ali mislim da je u pitanju papir i tinta koja je ekoloska (valjda) i kvaliteta o kojoj bi se moglo prodiskutirati,naravno ako ima onih koji poznaju vrste i sastav tih komponenti koji se koriste u stvaranju ovih medija.

Pitanja su:

Da li drzite stripove u stanu/kuci u prostoriji gdje boravite ili jos gore gdje spavate ?

Ako ih drzite u dnevnoj sobi ili spavacoj da li su u plasticnoj vrecici(znam,ruzno izgleda na polici!) ili onakve kakve jesu ?(problem smrada olova ili ljepila je prisutan)

Da li ste vec primjetili da neki koriste u stampi jaka ljepila i boje da se to osjeti kada se udje u stambene/kucne prostorije?
Ako "DA" koji su to izdavaci ?


Da li tko poznaje te vrste papira koje se koriste u ovim stripovima danas i u odnosu na one od prije dvadeset i vise godina kod nas i u USA npr.?


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 20/07/2011 10:13:06

bvagner3
Senior Member



Croatia
2281 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 19/07/2011 : 23:40:51  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Kada otvorim stari strip iz 70-ih,ili 80-ih osjetim fini miris patine vremena,a ovi novi mi smrde na kemiju,sorry možda je to samo autosugestija,neka nostalgija,ali tako je.
Go to Top of Page

Solid Snake
Senior Member



Djibouti
2358 Posts

Member since 30/12/2003

Posted - 20/07/2011 : 00:52:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Solid Snake a Private Message  Reply with Quote
Stripovi Veselog Cetvrtka smrde uzasno.Zato sam preastao da ih kupujem.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 20/07/2011 : 00:56:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Smrad je najčešće do ljepila.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5820 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 20/07/2011 : 07:25:41  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Ej, vas dvojica. Nemojte izbijati glavni argument protivnicima skenova!
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13369 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 20/07/2011 : 13:18:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
meni stripovi VČ ne smrde uopšte
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 20/07/2011 : 14:20:52  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

Smrad je najčešće do ljepila.

mcn


Zaboravio u pocetku topika ljepilo spomenuti pa sam na tvoj post/podsjetnik ubacio i taj materijal u topik..

Sto se tice ljepila,vjerujem da ide u svaki strip i da ce kad-tad taj miris izaci i zagaditi zivotno okruzje pojedinca..

Zato sam ja izbacio stripove iz sobe opcenito,osim onih Marvel,Bookglobe,Dark horse,Fibra,Humanoids/DC,Boom comics i samo dva giganta od Ludensa Zagor su ostali...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 20/07/2011 : 14:22:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Secam se kad sam se na kraju skolske 2006. castio hrpom stripova, kako su svi mirisali drugacije, te sam dosao do genijalnog zakljucka da je Ludens napokon nabavio lepak koji ce da drzi stranice unutar korica

ali ti mirisi....tacno nagovestavaju kada stigne uvoz u Darkwood, ceo hodnik mirise na stripove :D :)))))

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 20/07/2011 : 15:38:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Pitanja su:

1. Da li drzite stripove u stanu/kuci u prostoriji gdje boravite ili jos gore gdje spavate ?

2. Ako ih drzite u dnevnoj sobi ili spavacoj da li su u plasticnoj vrecici(znam,ruzno izgleda na polici!) ili onakve kakve jesu ?(problem smrada olova ili ljepila je prisutan)

3. Da li ste vec primjetili da neki koriste u stampi jaka ljepila i boje da se to osjeti kada se udje u stambene/kucne prostorije?
Ako "DA" koji su to izdavaci ?

4. Da li tko poznaje te vrste papira koje se koriste u ovim stripovima danas i u odnosu na one od prije dvadeset i vise godina kod nas i u USA npr.?


1. na više mjesta, pa i u prostoriji gdje spavam
2. nisu u plastičnoj vrećici
3. nisam to primjetio ulaskom u prostoriju, jedino iz neposredne blizine
4. nemam pojma :)

p.s. obozavam miris novih stripova
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1765 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 20/07/2011 : 16:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote

Da li drzite stripove u stanu/kuci u prostoriji gdje boravite ili jos gore gdje spavate ?


u sobi u kojoj i boravim i spavam. I to već desetak godina.

Ako ih drzite u dnevnoj sobi ili spavacoj da li su u plasticnoj vrecici(znam,ruzno izgleda na polici!) ili onakve kakve jesu ?(problem smrada olova ili ljepila je prisutan)

Nikada mi nije bilo jasno čemu držati stripove u vrečicama. Ostavim ih kakve jesu, no ne osjetim baš taj smrad olova niti ljepila po cijeloj sobi. Jedino kod VČ stripova osjetim i to samo dok ih čitam, no bar meni nije neš posebno strašno.


Da li ste vec primjetili da neki koriste u stampi jaka ljepila i boje da se to osjeti kada se udje u stambene/kucne prostorije?
Ako "DA" koji su to izdavaci ?


samo kod VČ stripova iz neposredne blizine.

Edited by - Sarghan on 20/07/2011 16:54:16
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 20/07/2011 : 17:46:21  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Nemam niti jedan VC ali sam kod Ludensa jako primjetio miomiris i to izrazito metalan(olovo) a kao drugo to je stetan element za organizam; Merkurizam je bolest koja se javi kod duzeg izlaganja.
Ne znam za radnike u stamparijama kakva su iskustva,ali sigurno nazalost ima onih koji su imali neke respiratorne probleme zbog toga.
A znate i one koji su udisali duze vrijeme ljepilo da su imali manjak sivih stanica,mislim bez zafrkancije,ali razrjedjivac ili terpentin u ljepilu sigurno kojeg ima u vezivnom materijalu za stripove i albume ostavlja traga.
Mozda ovi stripovi koji imaju ediciju po nekoliko hiljada komada upotrebljava se slabiji papir ,manje kvalitetan i naravno ljepilo sire namjene u masovnoj proizvodnji.
Naravno edicije od nekoliko stotina,HC albumi imaju vecu kvalitetu svih sastavnih elemenata u stampanju i manji efekt na organizam.
Znaci jesmo li mi stripasi nasnifani kolekcionari ???
Stripovi su neka vrsta droge?

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 20/07/2011 17:47:01
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 20/07/2011 : 18:03:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 20/07/2011 : 18:15:05  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
1000-ti post !!!
Usao sam u Milenij stripovi.com...
Jel' mi se to prividja od ljepila ?


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 20/07/2011 18:25:18
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 20/07/2011 : 22:05:18  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by emirem

Pitanja su:

1. Da li drzite stripove u stanu/kuci u prostoriji gdje boravite ili jos gore gdje spavate ?

2. Ako ih drzite u dnevnoj sobi ili spavacoj da li su u plasticnoj vrecici(znam,ruzno izgleda na polici!) ili onakve kakve jesu ?(problem smrada olova ili ljepila je prisutan)

3. Da li ste vec primjetili da neki koriste u stampi jaka ljepila i boje da se to osjeti kada se udje u stambene/kucne prostorije?
Ako "DA" koji su to izdavaci ?

4. Da li tko poznaje te vrste papira koje se koriste u ovim stripovima danas i u odnosu na one od prije dvadeset i vise godina kod nas i u USA npr.?


1. na više mjesta, pa i u prostoriji gdje spavam
2. nisu u plastičnoj vrećici
3. nisam to primjetio ulaskom u prostoriju, jedino iz neposredne blizine
4. nemam pojma :)

p.s. obozavam miris novih stripova



1. Ne držim stripoveu prostoriji gdje spavam, ne zato što mi smetaju - nemam mjesta.
2. Eksperimentirao sam s vrećicama ali sam odustao. Ustakljena polica je zakon, tada vrećice nisu potrebne, a bez njih "stvar" puno bolje izgleda.
3. Nisam primjetio poseban "smrad" kod nekog izdavača, inače, i ja volim miris novih stripova
4. Zzzzzz... Nemam blage veze
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 21/07/2011 : 17:32:44  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031
i ja volim miris novih stripova
4. Zzzzzz... Nemam blage veze



Novi strip sa manje ljepila,fino mirisi !
Sto se tice te vrste papira,sa tim pitanjem sam mislio mozda ima netko tko zna sistematiku stampanja i vrste papira,neki tehnicar ili inzenjer strojarstva ili kemije koji razumije materijale u stampi..
Al' ok nema veze trebao sam modificirati pitanje...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 21/07/2011 : 18:37:03  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
Pazi ne verujem da isparavanje tog smrada ili mirisa,sta god moze da steti organizmu.I ne verujem da to isparava smrad stampe nego lepka.
Inace stripove drzim u kesicama jer se ponekad u toj sobi pusi pa verujem da ce pozuteti listovi a i pada prasina na gornji deo od cega bi verovatno isto pozuteli.Citao sam da ih ne valja drzati ni u kesicama jer moze da se desi neka hemijska reakcija i da se sjebe naslovna strana,tj da se kesa zalepi za naslovnu.Iskreno ovo nisam nikada video i mislim da je samo u domenu teorije.Imam stripove koji su vec godinama u kesicama i nista im se slicno nije desilo.
Mozda nije pravo mesto ni topik ali ajde da pitam.Da li se nekom desilo sa stripom Julija od darkvuda da naslovnica dobije kao neke vazdusne mehurice.Kao da se ta mat plastifikacija odvaja od kartona.Meni se desilo na broju 1 da je korica dobila kao neke vazdusne linije.Kao recimo kad lepimo nesto samolepljivo pa ne isteramo vazduh.Na jos dva broja su se stvorili tackasti mehurici.Nadam se da me razumete.Inace tu mat plastifikaciju nisam video ni na jednom drugom izdanju i bas mi se svidja ali izgleda da nije najbolje resenje.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 21/07/2011 : 19:21:07  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Izgleda poseban slucaj!
Bolje da su radili jaci karton nego plastiku,to je samo radi nekog "shiney" efekta!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Snake Plissken
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/07/2011

Posted - 25/07/2011 : 14:01:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Snake Plissken a Private Message  Reply with Quote
Drzim stripove u sobi u kojoj spavam, u jednom ormanu u zip-kesicama. Naravno ne sve, prvo sto treba da ih uzmem u ralzlicitim velicinama, za sad imam samo za domaci i strani Boneli format (VC, Vanini, Ludens, Julija, Lilit, ZS), ali planiram malo vece za Betmene DCove, Helboja Sistemovog itd. Jednom mozda uzmem i za A4, ali to mi je cim trenutno, i ovo me mrzi da ubacujem u kese, ispritiskam koliko mou i zatvorim...

A drzim ih u kesama zato sto se ZS raspadaju (mada ih malo imam) i zato sto mrzim kad mi napada prasina po knjigama i slicnom, kad se brise mora se i protresti bla, bla, ovako samo predjem preko kesica...

Snake Plissken wasn't born.
He escaped from the womb.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25906 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 25/07/2011 : 14:32:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Dosta o mirisima i nemirisima.Ajmo malo o papiru
Meni je drag nemasni i nereflktirajući papir kao npr.onaj koji koristi Cinebook za svoje albume ili kao šta je koristila SD za ona svoja dva albuma.A najdraži mi je papir onaj koji je koristio DC za Planetary HC i All Star Superman HC!Tanak i lagan i ne puno reflektirajući.Jel ko zna kako se zove ta vrsta papira?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 25/07/2011 : 17:49:24  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Dosta o mirisima i nemirisima.Ajmo malo o papiru
Meni je drag nemasni i nereflktirajući papir kao npr.onaj koji koristi Cinebook za svoje albume ili kao šta je koristila SD za ona svoja dva albuma.A najdraži mi je papir onaj koji je koristio DC za Planetary HC i All Star Superman HC!Tanak i lagan i ne puno reflektirajući.Jel ko zna kako se zove ta vrsta papira?


To sam i ja zato stavio topik da saznamo kakav je papir u stripovima!
To mi je palo na pamet kada sam citao prije nekoliko mjeseci Ultimate Galactus trilogy i Chronicles of Conan ,pa primjetio taj neki odsjaj,a na dodir je mastan papir,ostaju tragovi od prstiju a ponekad moze izazvati znojanje na prstima ( bar meni jer predvecer popijem vise ka(h)v(f)e sa mlijekom!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Snake Plissken
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/07/2011

Posted - 25/07/2011 : 19:16:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Snake Plissken a Private Message  Reply with Quote
Pa onda treba topik o ishrani citalaca pred spavanje. :D

Snake Plissken wasn't born.
He escaped from the womb.
Go to Top of Page

Snake Plissken
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/07/2011

Posted - 25/07/2011 : 19:16:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Snake Plissken a Private Message  Reply with Quote
Pa onda treba topik o ishrani citalaca pred spavanje. :D

Snake Plissken wasn't born.
He escaped from the womb.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 25/07/2011 : 19:33:00  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Snake Plissken

Pa onda treba topik o ishrani citalaca pred spavanje. :D


Jesi li ti moj zli brat blizanac?
Cuj,ponekad nesto ubacimo i o sebi neke privatne stvari, ali mislim da je to najbolje da uvijek bude vezano za strip..
Npr. Kakav sendvic jedete ili sta uopce volite jesti dok citate strip ili da li se uopce mozete koncetrirati na drzanje stripa u jednoj i prehrambenog artikla u drugoj (podpitanje : da li dobijete apetit kada citate strip o Zagoru(ako ga citate) i vidite Chicu kako jede slasno pite i batake ili dok Smuk i Salasso cugaju rum ,pa vam dodje da se oblocete ko' zemlja!)
Da li stripovi utjecu na tjelesnu masu citalaca....?!
Prema onom jednom topiku forumasi su stvarno teski ljudi..
Mislim kilogramski ,ne karakterno(valjda ima izuzetaka kao svugdje..)

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Snake Plissken
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/07/2011

Posted - 25/07/2011 : 20:53:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Snake Plissken a Private Message  Reply with Quote
Ja ne mogu jesti dok citam, bar ne hranu koja se jede rukama, sendvice, keks i to, tripujem se da cu usrati strip.
Ali zato rucak stalno kombinujem uz strip, ono viljuska i noz i ciste ruke. :D

E da, lepo pomenu neko papir, ne volim kad ostaju otisci, ali cesto je neizbezno. :/

Snake Plissken wasn't born.
He escaped from the womb.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 15/09/2021 : 23:22:10  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je vrijeme da se tema nastavi.
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1809 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 16/09/2021 : 03:36:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message  Reply with Quote


Pitanja su:

Da li drzite stripove u stanu/kuci u prostoriji gdje boravite ili jos gore gdje spavate ?

Ako ih drzite u dnevnoj sobi ili spavacoj da li su u plasticnoj vrecici(znam,ruzno izgleda na polici!) ili onakve kakve jesu ?(problem smrada olova ili ljepila je prisutan)

Da li ste vec primjetili da neki koriste u stampi jaka ljepila i boje da se to osjeti kada se udje u stambene/kucne prostorije?
Ako "DA" koji su to izdavaci ?


Da li tko poznaje te vrste papira koje se koriste u ovim stripovima danas i u odnosu na one od prije dvadeset i vise godina kod nas i u USA npr.?


[/quote]

Drzim ih i u dnevnoj i u spavacoj sobi.
I u kesicama i van njih , nikada vec 4 decenije nisam osetio nikakav smrad ili slicno. Jedino kad ih otvorim i veoma volim taj miris.
Najvise mirisu od VC.

Sto se tice izlozenosti tim hemijama odnosno lepku i boji u stripu ili knjizi u sobnim uslovima trebalo bi najmanje jedno 5.000 godina konstantnog stajanja u tom prostoru i konstantnog utrpavanja nosa medju listovima, pa posle toga najgore sto moze coveka snac jeste kratka glavobolja i povracanje.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000