forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Ekipa za izdavanje stripova (breinstorming)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/07/2011 : 18:55:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
E sad, prije nego što se prezrivo nasmijete, porazmislite o ovome kao o ideji. Ne kažem da će to ikada postati stvarnost, ali...
Koliko od vas je sanjalo da jednog dana postane izdavač stripova. Da odjebe šefove s bičem i počne raditi nešto što istinski voli. Neki od nas su otišli i sitan korak dalje te se raspitali kako to otprilike ide i saznali da treba novac, hrabrost, radinost, komunikativnost, snalažljivost, debeli živci, sreća i još neke sitnice. Što je najgore ni to ne garantira uspjeh.
Kako bi bilo da se skupe ljudi, pronađe cilj, podjele uloge (poslovi), skupi novac i izda nešto skromno za početak.
Na forumu ima ljudi koji imaju nešto novca, firmicu, prodajno mjesto, znaju razne jezike, razumiju se u stripove, dizajn, štampu i koričenje (ona dva člana iz USA čuda stvaraju). Možda netko čak ima ideju gdje i kako pristupiti autoru ili izdavaču (nositelju prava). A možda netko ima dobar strip koji bi volio vidjeti u prodaji.
Hajd pa zamislite, maštajte malo...





Obi-wan (precjednik svemira, Batman created by Bobi-wan)
Paka01 (dizajn)
Zlotvor (fizikalac, skladištar)
Supermark (financijski direktor)
zkne (prijevod, lektura, djelomični sponzor)

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 31/07/2011 08:33:19

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 30/07/2011 : 19:16:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
eto ja i jedan moj prijatelj kolekcionar, razgovarali smo o osnivanju udruge u Cakovcu ili Varazdinu.
trenutno imamo u kolekciji oko 20 000 svojih stripova a jos ce se toga skupiti poprilican broj.
trebalo bi porazgovarati i sa drzavom malo detaljnije oko toga, posto je i ona sponzor a za uzvrat nasa bi obaveza bila da redovito izdamo nesto svoje. Imam i ljude koji su odlicni crtaci i trenutno zive od crtanja a takodjer su i dobri autori autori. dakle ekipe nam ne manjka.
ideja postoji, moramo jos malo porazgovarati detaljnije o svemu i tko zna, ako bog da biti ce i toga.
vidjet cemo kroz par godina i kolika ce biti zainteresiranost za stripove jer nazalost danasnja omladina raste uz mobitele i kompjutore i svu ostalu tehnoloju koja je sve naprednija i opsirnija a sve ih je manje koji su zaljubljeni u stripove.
trenutno jos to sve dobro izgleda dok je nas starijih kolekcionara koji smo kupovali i skupljali stripove jos za vrijeme bivse juge i sada samo i dalje odrzavamo ritam, ali ne znam kako ce to nastaviti nasi nasljednici koji su rodjeni tek prije koju godinu.
eto moj prijatelj se iz petnih zila trudi da svu ljubav i skupljanje stripova prenese na svojeg sina koji je sada poceo ici u skolu, da li ce to uspjeti ili nece ja ne znam a iskreno se nadam da hoce.
ja imam 2 kceri i ne vjerujem da ce one biti zaintereseirane za takvo nesto a vidim mnoge druge roditelje kad dodju sa klincem na kiosk i mali se primi stripa nekog pa mu tata ili mama kazu "ma pusti to, to ti je sranje, bolje se primi neceg pametnog".
eto dok je takvih primitivaca, koji se ne kuze u stripove i umjetonst buducnost stripova nije sjajna, al naucit ce klinca da pozdere 2-3 hamburgera jer je americka hrana jako popularna.

Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava

Edited by - Barney on 30/07/2011 19:21:15
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 30/07/2011 : 19:18:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Meni se ideja apsolutno sviđa Al nažalost, student sam i ne mogu baš previše novčano sudjelovat... Mogu se (ako bude tribalo) prijavit za ovaj dio o dizajnu, zašto ne? I inače se bavim time za novce, samo što nisu u pitanju stripovi, ali nema veze. Vrlo rado bi se okuša i na tome području i stoga, ako bude išta od toga na mene se može računati.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/07/2011 : 19:24:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barney

eto ja i jedan moj prijatelj kolekcionar, razgovarali smo o osnivanju udruge u Cakovcu ili Varazdinu.
trenutno imamo u kolekciji oko 20 000 svojih stripova a jos ce se toga skupiti poprilican broj.
trebalo bi porazgovarati i sa drzavom malo detaljnije oko toga, posto je i ona sponzor a za uzvrat nasa bi obaveza bila da redovito izdamo nesto svoje. Imam i ljude koji su odlicni crtaci i trenutno zive od crtanja a takodjer su i dobri autori autori. dakle ekipe nam ne manjka.
ideja postoji, moramo jos malo porazgovarati detaljnije o svemu i tko zna, ako bog da biti ce i toga.
vidjet cemo kroz par godina i kolika ce biti zainteresiranost za stripove jer nazalost danasnja omladina raste uz mobitele i kompjutore i svu ostalu tehnoloju koja je sve naprednija i opsirnija a sve ih je manje koji su zaljubljeni u stripove.
trenutno jos to sve dobro izgleda dok je nas starijih kolekcionara koji smo kupovali i skupljali stripove jos za vrijeme bivse juge i sada samo i dalje odrzavamo ritam, ali ne znam kako ce to nastaviti nasi nasljednici koji su rodjeni tek prije koju godinu.
eto moj prijatelj se iz petnih zila trudi da svu ljubav i skupljanje stripova prenese na svojeg sina koji je sada poceo ici u skolu, da li ce to uspjeti ili nece ja ne znam a iskreno se nadam da hoce.
ja imam 2 kceri i ne vjerujem da ce one biti zaintereseirane za takvo nesto a vidim mnoge druge roditelje kad dodju sa klincem na kiosk i mali se primi stripa nekog pa mu tata ili mama kazu "ma pusti to, to ti je sranje, bolje se primi neceg pametnog".
eto dok je takvih primitivaca, koji se ne kuze u stripove i umjetonst buducnost stripova nije sjajna, al naucit ce klinca da pozdere 2-3 hamburgera jer je americka hrana jako popularna.


Na žalost, strip kao masovna moda je mrtav. U kiosku tisuće može zabilježiti još samo Zagor. Uz sve te raznorazne sadržaje, sumnjam da će se ikada vratiti groznica sedamdesetih i osamdesetih kada se strip mogao prodati u 100 000 primjeraka.
Današnja realnost je 500 i striparnice. Ako uspiješ prodati tih 500 u par godina, car si. Stvari ipak nisu tako crne. Čini mi se da broj zaljubljenika u strip polako raste. Neće to nikad biti ono zlatno vrijeme, ali nadam se da će nas uvijek biti kao sada i nešto više...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/07/2011 : 19:28:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Meni se ideja apsolutno sviđa Al nažalost, student sam i ne mogu baš previše novčano sudjelovat... Mogu se (ako bude tribalo) prijavit za ovaj dio o dizajnu, zašto ne? I inače se bavim time za novce, samo što nisu u pitanju stripovi, ali nema veze. Vrlo rado bi se okuša i na tome području i stoga, ako bude išta od toga na mene se može računati.


Vjerujem da nam je većini ovdje taj novčani dio najveći problem.
No, da svatko povuče svoj dio na znanje i mišiće. Malo veze i vezice, možda izdavanje jednog stripa (za početak) kada se podjeli novac na 10 djelova i ne bi bilo nešto nedostižno...
Pade mi na pamet da bi mogli izdati strip koji su uradili (napisali i nacrtali) članovi ovog foruma koji inače imaju problema naći izdavača tako da bi početni problem s pravima bio rješen...
Ustvari, čini mi se da bi baš tim putem trebalo ići.
Ako netko ima strip (naravno lijep crtež & moćan scenario obavezan), neka ga predoči pa možemo objektivno razmotriti (putem poll-a npr.) da li bi se to prodavalo...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 30/07/2011 19:38:25
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 30/07/2011 : 19:44:40  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Narodnjaci i ludilo za nabrijanim autima učinili su svoje. To je sad in i među klincima, dakle dob kada se gradi ljubav prema stripu i svakom drugom hobiju. Lijepa ideja, ali komercijalno vrlo upitna.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/07/2011 : 19:51:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Narodnjaci i ludilo za nabrijanim autima učinili su svoje. To je sad in i među klincima, dakle dob kada se gradi ljubav prema stripu i svakom drugom hobiju. Lijepa ideja, ali komercijalno vrlo upitna.


Ko šiša klince. Napravit ćemo svoj strip i prodavati ga hm... sebi.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 30/07/2011 : 20:02:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
I'm in!
Ako ne mogu dati doprinos pameću i novcima, ja ću fizikalijom!
Uvik će se tražit skladištar i tako...
Šalu na stranu, i ja san student (čitaj: neman para), al' želia bi sudjelovat bilo kako.

Trljam ruke.

Edited by - Zlotvor on 30/07/2011 21:22:54
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 30/07/2011 : 20:14:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Obi-wan (ministar finansija/precjednik svemira)
Paka01 (dizajn)




supermark (financijski direktor)
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 30/07/2011 : 20:15:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message  Reply with Quote
Obi zovi Djoleta ili Dekaru i pitaj ih za Walking Dead :). Koliko je para potrebno i u kojim snovima bi se to moglo naći u obliku trejda na hrvatskim kioscima. Sveščice su greška, kod nas prolazi samo nešto preko sto stranica, što klinci vide na tv-u, krv, akcija, pomodni zombiji, druga sezona se snima a hype je velik. I što je najvažnije ta priča je prerasla strip, što je dobro jer klinci ne znaju što bi sa nečim što je SAMO strip. Eto, desetak ljudi, četrdeset kn na kioscima, neplaćena reklama u medijima.

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

zkne
Junior Member

482 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 30/07/2011 : 20:39:04  Show Profile Show Extended Profile  Send zkne a Yahoo! Message  Send zkne a Private Message  Reply with Quote
Walking dead bio bi odlican izbor! Mogao bi uloziti dio sredstava i kao profesor pomoci u prevodjenju ili lekturi!
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 30/07/2011 : 20:44:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Nije li Walking Dead vec krenuo pa propao jedared ?

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 30/07/2011 : 20:55:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
Jeste, ali kao svescice, Walking Dead sa jedne strane Invincible sa druge.
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 30/07/2011 : 21:14:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message  Reply with Quote
Kao sveščica nije imalo nikakve šanse. Dva onda potpuno nepoznata stripa kod nas bez obzira na trud u takvom obliku nisu mogli uspjeti.

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/07/2011 : 21:39:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Priča se da je za The walking dead već netko otkupio prava...
Invincible (Nepobjedivi) je sjajan strip. No, možda prevelik zalogaj za početak. Ja bih to volio vidjeti u izdanju sličnom (istom) HC ultimate collection (možda netko od renomiranih izdavača)...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 30/07/2011 21:45:33
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/07/2011 : 21:51:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nostromo

Obi zovi Djoleta ili Dekaru i pitaj ih za Walking Dead :). Koliko je para potrebno i u kojim snovima bi se to moglo naći u obliku trejda na hrvatskim kioscima. Sveščice su greška, kod nas prolazi samo nešto preko sto stranica, što klinci vide na tv-u, krv, akcija, pomodni zombiji, druga sezona se snima a hype je velik. I što je najvažnije ta priča je prerasla strip, što je dobro jer klinci ne znaju što bi sa nečim što je SAMO strip. Eto, desetak ljudi, četrdeset kn na kioscima, neplaćena reklama u medijima.


Ja baš i ne volim svjesčice (više sam za trejd ili integral).
Inače, kontaktirao sam prije par mjeseci Djoleta. Lijepo mi je objasnio osnovne stvari oko izdavaštva. Nisam išao u dubinu jer ja trenutno nemam novca za počinjanje nečeg takvog. No, shvatio sam da je to težak posao i traži dosta početnog ulaganja.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/07/2011 : 22:01:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark
supermark (financijski direktor)


Ok.
Počni polako tražiti sponzore.
Npr. ministarstvo kulture RH, tvojeg gradonačelnika, ljubitelje stripa koji bi posudili nešto novca (njihovi smo dužnici zauvijek). Uglavnom, posluži se mozgom i namakni nam nešto novca...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 30/07/2011 22:02:23
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 30/07/2011 : 22:11:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by supermark
supermark (financijski direktor)


Ok.
Počni polako tražiti sponzore.
Npr. ministarstvo kulture RH, tvojeg gradonačelnika, ljubitelje stripa koji bi posudili nešto novca (njihovi smo dužnici zauvijek). Uglavnom, posluži se mozgom i namakni nam nešto novca...

Da, nemoj bit ka Šuker!

Trljam ruke.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 30/07/2011 : 22:17:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
> namakni nam nešto novca...

http://www.kickstarter.com/

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 30/07/2011 : 22:36:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Priča se da je za The walking dead već netko otkupio prava...
Invincible (Nepobjedivi) je sjajan strip. No, možda prevelik zalogaj za početak. Ja bih to volio vidjeti u izdanju sličnom (istom) HC ultimate collection (možda netko od renomiranih izdavača)...




Koliko sam skužio Bookglobe se raspitivao prije četiri godine o tome. Četiri godine i još ništa.
Invincible može izdati samo renomirani izdavač u HC-u u luksuznom izdanju i prodati eventualno tristo komada u dvije godine. Ja ću ga kupiti, ti ćeš ga kupiti (drugi puta), dvadeset ljudi sa foruma će ga kupiti prvi tjedan i onda će se prodavati po tri knjige mjesečno godinama.
Nema sreće u pametnim i zabavnim stripovima za geekove jer je ciljna skupina provjereno tristo ljudi na dvadeset milijuna.
I pametni klinci se boje i bježe kao vrag od tamjana od toga da ih se slučajno ne poveže u društvu sa tim stvarima, cure bi im se smijale i samo pojačale cajke na svojim ipodima kada bi ih vidjele što čitaju.
Dakle da bi se uspjelo treba naći nešto što je više od stripa i da je široko dostupno; čitaj kiosci (jer striparnice su četiri na četiri milijuna ljudi). Mange u prvom naletu nisu uspjele (ali i dalje imaju veliki potencijal u budućnosti). Superjunaci isto nisu uspjeli (očigledno ih se poistovjećuje s nečim djetinjastim pa je strah od geek sindroma jak bez obzira na filmsku podršku).Dakle traga se za nečim što je zamotano u privlačan celofan zabave za malo odraslije (ispod površine ipak za tinejdžere), popraćeno podrškom filma/tv-a i okruženog hypeom nečega što je cool :). Dakle da kad u društvu prijatelja sedamnaestogodišnjaka kažeš da si kupio novi trejd TWD-a ne ispadneš ti idiot nego da idiotom bude proglašen onaj koji ti se smije. Jednostavnim riječima.
Cijena čak ne igra presudnu ulogu (što se pokazalo u puno primjera do sada). Onaj koga nešto zanima, kupit će to ako je cijena u razumnim okvirima. Dakle gotovo je svejedno da li nešto na kiosku košta 35 ili 40 kn. Onaj koga to ne zanima neće kupiti ni za pet kuna, onaj tko je zainteresiran platit će neku poštenu cijenu. Jedna runda za tri-četiri čovjeka je 50 kn tako da...
Raspisao sam se, sori :).

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 30/07/2011 : 23:12:46  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message  Reply with Quote
evo možda moja ideja nema veze sa ničim,ali vrijedi pokusati...da je bilo probat izdati ponovno ove neke stripove iz zlatne serije(koji nisu napeti izdavačkim kućama), npr.tim i dasti. http://www.zlatnaserija.freeiz.com/
izgleda da imaju ovde skenirane i pripremljene stripove samo za print.
mozda je lakse to nego progurati neki svoj strip.
ako je ideja glupa,nemojte bit oštri. lol
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 30/07/2011 : 23:18:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
A nije ti palo napamet da je to ilegalno

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 31/07/2011 : 00:00:52  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

A nije ti palo napamet da je to ilegalno



mislim raspitat se za ponovno izdavanje toga...buduci da to nije zanimljivo velikim kućama,vjerovatno bi prodali i nama pravo na to. a stripovi su vec napravljeni. kužiš.
Go to Top of Page

alanford
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1169 Posts

Member since 31/03/2009

Posted - 31/07/2011 : 00:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Send alanford a Yahoo! Message  Send alanford a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dicmanjac

quote:
Originally posted by Paka01

A nije ti palo napamet da je to ilegalno



mislim raspitat se za ponovno izdavanje toga...buduci da to nije zanimljivo velikim kućama,vjerovatno bi prodali i nama pravo na to. a stripovi su vec napravljeni. kužiš.

Dosta je više reprinata ZS . Kol'ko Amera neobjavljenih kod nas ima...
Go to Top of Page

alanford
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1169 Posts

Member since 31/03/2009

Posted - 31/07/2011 : 01:01:40  Show Profile Show Extended Profile  Send alanford a Yahoo! Message  Send alanford a Private Message  Reply with Quote
BTW. Super ideja Obi!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22161 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 31/07/2011 : 06:37:53  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Zasto ne napravite prvi korak sa nekom strip revijom? Tekstovi + amaterski stripovi domacih autora. Revije su trenutno in, Kisa, Parabellum itd...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000