forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrarijum - samo dobri stripovi (tm)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 114

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 11/07/2020 : 22:26:09  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ima tu i neki burton & cyb, obojeni ortiz. citao neko nekad, utisci?
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 11/07/2020 : 22:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Čitao, naravno. Imam 3 albuma. To mi je najbolje od Ortiza što sam čitao.

Have mercy
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 11/07/2020 : 22:55:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by kasper

aldebaran na drugom mestu


Stvarno. Jeste super BJUF, al nije bolji od Aldebarana



sad bas citam tozla i krv, meni je sad taj ispade bolji od bjuf-a


Tek sad? Odličan. Bio mi je na granici za top 10, i čini mi se jedna od onih nedovoljno cenjenih Kolorki.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 11/07/2020 : 23:34:27  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Hombre u koloru je takva vizualna poslastica, da je to nešto nevjerojatno. Ortizov već uobičajeno sjajan crtež obogaćen tim ručnim, bogatim kolorom meni osobno izgleda fantastično, iako ja nekako više naginjem crno-bijelom crtežu. Ali majstor je majstor.

A moja top lista Kolorki? Ha. Samo deset naslova. Kako da odaberem samo deset, majko mila?

Dobro. Mogu pokušati bar. U biti, da se ogradim, ovi naslovi nisu nužno najbolji, ali na mene su ostavili najjači emocionalni utisak, najviše su me dirnuli.

Zašto sam ubio Pierrea
Putovanje u Italiju
Papak
Bilo jednom u Francuskoj
Svagdanja borba
Sedam života kopca
Diplomatske kronike
Abelard
Indijansko ljeto
Come prima
Moj otac boksač
Stare prdonje
Dani što nestaju
Malaterre



Pravin fanovima ovo nije kolorka.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 11/07/2020 : 23:47:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
goinže,čitamo li se redovno???



Zaveo ga Darth Casper !
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 11/07/2020 : 23:48:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

ima tu i neki burton & cyb, obojeni ortiz. citao neko nekad, utisci?



quote:
Originally posted by izivko

Čitao, naravno. Imam 3 albuma. To mi je najbolje od Ortiza što sam čitao.



Priželjkujem taj integral.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/07/2020 : 09:16:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Pravin fanovima ovo nije kolorka.


Ja sam se malo kasnije priključio:(

Trouble will find me
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/07/2020 : 09:26:00  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Pravin fanovima ovo nije kolorka.


Ja sam se malo kasnije priključio:(




Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 12/07/2020 : 09:50:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Sinkopa sindrom !
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 12/07/2020 : 11:26:12  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Pravin fanovima ovo nije kolorka.


Ja sam se malo kasnije priključio:(



Dan danas se sićan kako si me na Mafestu 2007 nagovara da uzmen ovaj strip.
Fala šta si me nagovorija.
Meni bi SB sigurno išla u TOP10 kolorki, ali je ne doživljavan ka kolorku.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 12/07/2020 11:28:45
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/07/2020 : 11:43:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nema problema, nagovorit ću te ja opet:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6048 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 12/07/2020 : 13:31:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Esteban
Potraga za Pticom vremena
NJujorški triptih
Indijansko ljeto
Zlato i krv
Stare prdonje
Tyler Cross
Ar-men,živi pakao
Katanga
Treći zavjet - Julije

Teško napravit listu jer za neke stripove mislim da ne bi ni trebali bit u Kolorci već zasebni serijali - tipa 7 života kopca i svi prequelli i nastavci...zatim stripovi koji još nisu završeni i imaju više nastavaka tipa Sami, Ubojica itd


Bond.James Bond.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/07/2020 : 20:28:36  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto



goinže,čitamo li se redovno???



Citamo se, citamo! Samo sam ovo za Hombrea prevideo! Ubedio si me i ubedili ste me. Nabavlja se Hombre Kolor u skorije vreme! Drago mi je da su duze price i da vidim to cudo od Ortiza u boji.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 12/07/2020 : 22:47:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Kloni se ti kaspera.

Koliko je samo djece on iskvario, ne zna im se broj !
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/07/2020 : 11:04:50  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis
Tek sad? Odličan. Bio mi je na granici za top 10, i čini mi se jedna od onih nedovoljno cenjenih Kolorki.



jok, drugo citanje je ovo. svima peporucujem ovu kolorku
Go to Top of Page

CortoMaltese
Average Member



Croatia
789 Posts

Member since 16/03/2003

Posted - 14/07/2020 : 12:18:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit CortoMaltese's Homepage  Send CortoMaltese a Private Message  Reply with Quote
Bez određenog redoslijeda:


Atentat
Odgoda
Aldebaran
Gospodari ječma
Orao bez kandži
Bilo jednom u Francuskoj
Kililana song
Diplomatske kronike
Jedna noć u Rimu
Zlato i Krv

Dalo bi se tu ugurati još bar 5-6 među prvih deset :)
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2485 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 15/07/2020 : 00:02:28  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Isto bez redosljeda

Aldebaran/Betelgeuse/Antares
Odgoda/Potkazivač
Ubojica
Diplomatske kronike
Dieter Lumpen
Putovanje na samotne otoke
Potraga za pticom vremena
Sami
Čovjek Koji nije volio...
Moja mama je u Americi...
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1681 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 15/07/2020 : 09:21:34  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Još jedno pitanje za Marka u vezi pripreme: kad dobiješ pripremu od izdavača, da li dobiješ slike sa unetim tekstom (tekst je pikselovan, pa moraš da "čistiš" same slike) ili dobiješ InDesign fajl sa pripremom i fontovima ili nešto treće?

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 15/07/2020 : 09:26:16  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by CortoMaltese

Bez određenog redoslijeda:


Atentat
Odgoda
Aldebaran
Gospodari ječma
Orao bez kandži
Bilo jednom u Francuskoj
Kililana song
Diplomatske kronike
Jedna noć u Rimu
Zlato i Krv

Dalo bi se tu ugurati još bar 5-6 među prvih deset :)



Ovaj tvoj izbor top 10 kad bolje razmislim više odgovara mojem top 10 izboru od onog kojeg sam ja napisao 😂😂😂😂😂😂😂
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/07/2020 : 09:33:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Još jedno pitanje za Marka u vezi pripreme: kad dobiješ pripremu od izdavača, da li dobiješ slike sa unetim tekstom (tekst je pikselovan, pa moraš da "čistiš" same slike) ili dobiješ InDesign fajl sa pripremom i fontovima


30/70

Trouble will find me
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 15/07/2020 : 11:33:15  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil
Ja imam problem sa Coseyem, koji je isto hvaljen, ali meni ništa njegovo do sada nije sjelo. Užasno mi je površan i sve priče su mu prekratke, jednostavno im nedostaje dubine i dužine. Očekivao sam puno od Jonathana i ostao hladan na priču, do sada mi je od njega najbolje sjelo Putovanje u Italiju.



Meni Cosey neviđeno leži. Crtež, boje, usporenost radnje, njegovi radovi su mi prava meditacija u stripu.

Edited by - stripadzija on 15/07/2020 11:33:58
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 16/07/2020 : 20:49:04  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripadzija

quote:
Originally posted by stripofil
Ja imam problem sa Coseyem, koji je isto hvaljen, ali meni ništa njegovo do sada nije sjelo. Užasno mi je površan i sve priče su mu prekratke, jednostavno im nedostaje dubine i dužine. Očekivao sam puno od Jonathana i ostao hladan na priču, do sada mi je od njega najbolje sjelo Putovanje u Italiju.



Meni Cosey neviđeno leži. Crtež, boje, usporenost radnje, njegovi radovi su mi prava meditacija u stripu.



Crtež i kolor mi je jako dobar, nemam s tim problem, ali imam sa scenarijem. Nisam stekao dojam usporenosti radnje, to mi ne bi smetalo. Po meni su mu priče kraće nego što bi trebale biti i onda se brza, uz to ima ogromnu dozu naivnosti i nerealnosti što mi nije sjelo. Razrada likova mu je jako loša, površna.

Recimo kod Petra Pana ima sve uvjete za odličan strip, atmosfera, lokacija, mistika, sve je tu i onda toliko zbrza priču da je sve zeznuo. Taj strip je trebao imati barem duplo više stranica. Ovako su likovi neuvjerljivi.

Eto to mi kod njega smeta, a šteta jer su mi teme zanimljive, recimo Jonathan, tematski mi savršeno odgovara, a nakon što sam ga pročitao sam ostao totalno ravnodušan.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/07/2020 : 17:34:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Super mi je prvi post u ovoj temi pa sam se i ja odlučija napisat nešto slično. Proša sam kroz cijeli Fibrin websajt da vidim šta su sve izbacili i evo redom otprilike sve stvari koje sam čitao. Većinu amerikanaca sam čitao na engleskom prije nego ih je Fibra objavila, al nema veze.

100 Metaka – Odličan krimić/triler i iako se pri kraju radnja dosta zakomplicira, meni osobno ne smeta. Napeto do zadnje stranice.
Arapin Budućnosti – Za sada sam pročitao samo prvu knjigu i super je. Jedan od boljih biografskih stripova koje sam čitao i jedva čekam vidjeti što donose nastavci
Bajke – Prva polovina serijala fenomenalna, skoro pa bez greške. Nakon onog užasnog crossovera kvaliteta malo opadne, ali idalje je to štivo vrijedno čitanja ispočetka i ispočetka.

Batman:
- Mračni Vitez – Klasik s razlogom. Priča odlična, crtež još bolji.
- Duga Noć Vještica – Strip iz najboljeg razdoblja radova Jepha Loeba. Odličan krimić s vrhunskom atmosferom koji ništa ne gubi ni nakon par čitanja. Crtež prva liga
- Mračna Pobjeda – Identično mišljenje kao i za Dugu Noć Vještica
- Godina Prva – Meni najdraži Millerov Batman. Kratko, sadržajno i efektno.
- Strašan Vic – Meni osobno pomalo precijenjen. Dobar je strip, no jednostavno mi nije perfektan koliko inače ljudima bude. Ima i puno boljih Batmana.
- Muk – Strip koji svakim čitanjem postaje sve gori. Užasan i naivan zaplet i još gori kraj. Crtež je zato super.
- Joker – Eh... Okej je, al ono, za maksimum jedno čitanje.
- Crno Zrcalo – Čeka drugo čitanje, baš sam ga davno čitao i skoro sam sve zaboravio.
- Što Se Dogodilo s Maskiranim Zaštitnikom? – Odlična retrospektivna priča, posebno jer volim sve te verzije Batmana kroz povijest. Doduše, ostavlja puno veći efekt ako se čita odmah nakon Morrisonovog "Batman R.I.P.".

Buddha – Jedan od najboljih stripova koje sam ikad pročitao. Toliko detaljno, maštovito, informativno, duboko... Ma sve! Jedino mi humor baš nije legao, al mal je to minus, vrlo mal.
Čudovište iz Močvare – Prelijep strip, scenaristički i vizualno. Veoma bogat radnjom, detaljima, dijalozima, mitologijom i iako ima par minusa, cijelo vrijeme drži zavidno visok nivo kvalitete.
Daredevil – Početne priče koje Miller ne piše su za zaborav. Ovo kasnije je puno bolje, al nešto me i nije držala želja za držati to na polici.
Gospodin Jean: Najneprospavanije Noći – Jedna od prvih Fibrinih knjiga koje sam pročitao. Super mi je leglo, humor je odličan i šteta što neće biti više.
Hellboy – Strip s vjerojatno najboljom atmosferom od svih. Odličan spoj horora, akcije i priča iz narodnih predaja raznih naroda. Vrijedi svake kune.
Hitman – Očekivao puno, dobio malo. Prije čitanja sam mislio da će biti odličan, al negdi na polovici druge knjige sam skonta da ne uživam baš u čitanju i jedva čekam kad će završit. Nije me se baš dojmilo.
Inkal – Strip koji svakim novim čitanjem otkriva nove detalje koje nisam primjetio na prvu. Strašno slojevito djelo koje volim čitati ispočetka i ispočetka.

Kolorka:
- Zašto Sam Ubio Pierrea – Težak strip koji se dugo pamti nakon čitanja. Fotografije su me baš iznenadile, al odlično se uklapaju
- Aldebaran – Skroz okej i pitak SF koji po meni ne zaslužuje toliku pompu koju uživa. No svejedno je strašno zanimljiv za čitanje iako je crtež teški prosjek.
- Papak – Oduševio me na prvu, al na drugo čitanje je to oduševljenje poprilično opalo. Ipak, vrijedi pročitati.
- Betelgeuse – Slično kao i Aldebaran, nema neke velike razlike.
- Svagdanja Borba – Za mene strip skoro pa bez greške. Strašno emocionalan i tjera na razmišljanje.
- Naša Majka Rat – Jedno sasvim ugodno iznenađenje. Što je išao dalje, to mi je bio sve bolji, a posljednja rečenica mi se urezala u pamćenje i često je se sjetim. Crtež prva liga.
- Antares – Prosjek. Priča nezanimljivija od prva dva nastavka, crtež gori.
- Potez Kredom – Zbunjujuć strip, al volim takve i jedva čekam pročitati ga još koji put.
- Potraga za Pticom Vremena – Crtež odličan, al je zato priča poprilično naivna.
- Abelard – Ne znam je li obožavam ili mrzim ovakve stripove. Emocionalno me satralo, baš tuče u dušu.
- Petar Pan – Teško razočaranje. Užasno dosadan strip iako je crtež prva liga.
- Universal War One – U početku malo štekaje, al vrlo brzo postane strašno zanimljiv i nisam se mogao odlijepiti od njega dok ga nisam pročitao cijeloga.
- Typer Cross – Hladno i napeto, genijalan strip.
- Dani Što Nestaju – "Večeras ću pročitati samo 10-15 stranica". Sljedeće šta se sjećam jest da je 2 ujutro, pročitao sam cijeli strip i strah me otići na spavanje.

Kolorka Specijal:
- Watchmen – Šta reći o ovom stripu, a da nije već rečeno? Remek-djelo.
- Kraljevstvo Tvoje – Vrlo dobar, ali ne i odličan. Vrijedi ga pročitati i više puta, al imam dojam da je sve to trebalo biti puno bolje.
- V kao Vendetta – Odličan, klasik s razlogom. Zapravo i nemam nikakvih zamjerki.
- Starlight – Okej za jedno čitanje i ništa više. Parlov odličan.
- Oko Sokolovo – Zabavno, veselo, napeto i tužno u isto vrijeme. Odličan.
- 300 – Crtež je ovdje glavna zvijezda, priča čisto okej
- Superman Među Zvijezdama – Najbolji Superman strip ikad napisan po mom mišljenju.
- Bagdadski Čopor – Prelijep strip, kako radnjom tako i crtežom.
- Zatamnjenje – Vrlo dobar krimić smješten u meni veoma drago vremensko razdoblje.

Kriminal – Valjda najbolji krimi strip uopće. Obožavam te labavo povezane priče, napete i zanimljive situacije
Locke & Key – Maštovito i zanimljivo, plus je crtež baš super. Nije savršeno, ali odlično mi odgovara i na drugo čitanje nije izgubilo niti mrvicu na kvaliteti.
Oda Kirihitu – Dobar strip, al previše je toga nabacano u njega da bi mi djelovao uvjerljivo.

Orka:
- Bosanske Basne – Okej i ništa više od toga.
- IvanPiire – Kratka priča, al ostavlja baš jak dojam, plus je crtež skroz dobar.
- Pakao – Slojevit strip za koji se vidi da je uloženo puno istraživanja i planiranja tijekom njegovog nastanka. Itekako vrijedan čitanja i detaljne analize.
- Fulu – Krene vrlo dobro, al negdi na polovici mi je interes opao. Crtež zato perfektan.
- Crveni Alarm – Vrlo dobro, posebno druga polovica stripa. S nekim se situacijama baš mogu poistovjetiti

Orka Specijal:
- Eternaut – Ima onaj neodoljivo privlačni old school osjećaj i priča je odlična, pogotovo kad znam na šta se zapravo odnosi.
- Maus – Strip bez greške, samo riječi hvale.
- Sam Samcat – Iako se brzo čita, ostavlja stvarno upečatljiv dojam. Chaboute odlično dočarava osjećaj osamljenosti i izoliranosti.
- Ponos Vragova – Svjetsko, a naše. Doslovno ne znam je li mi bolja priča ili crtež, odlično se drži i nakon više čitanja.
- Kapetan Amerika: Ples Smrti – Žeželj je razlog broj jedan zbog kojeg sam kupio Ples Smrti, ali i Macanova priča je sasvim dobra.
- Daleko Susjedstvo – Baš mi se svidio. Priča je topla i svi se možemo poistovjetiti s njom.
- Pyongyang – Prosječan putopis koji ne donosi ništa što nisam otprije znao. Crtež ništa posebno.
- Dekice – Na momente patetično, al sve u svemu vrlo dobro, plus je lijepo nacrtano.
- Spaghetti Brothers – Obožavam ove obiteljske sage, još pogotovo u ovom vremenskom periodu. Format kratkih priča koje funkcioniraju zasebno, ali i kao cjelina mi odlično paše.
- Brodeckov Izvještaj – Vrlo dobar strip oplemenjen fenomenalnim crtežom.
- Ja Ubijam Divove – Neočekivano dobar strip za koji je u početku teško pogoditi u kojem će smjeru ići. Dugo ostaje u pamćenju nakon čitanja.

Pogrebnik: Čovjek Koji Je Jeo Zlato – Za strip koji se naziva "novim Blueberryjem" moglo je i trebalo biti puno bolje. Čisto okej, ali ne i više od toga.
Propovjednik – Nakon malo klimavog početka kreće ludilo koje traje do zadnje stranice. Odlično balansiran strip koji je bio užitak za čitanje.
Sandman – Jedno od kapitalnih djela devete umjetnosti, čista poezija od početka do kraja.
Skalpirani – Odličan krimić koji ima neke mane, pogotovo u sredini serijala.
Top 10 – Skroz zabavno i kvalitetno napisano, plus je crtež za stati i diviti se.
Živi Mrtvaci – Koliko god se radnja vrtila u krug, meni je ovo ko droga. Jednom kad kreneš, teško se skinuti.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/07/2020 : 17:44:07  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Super pregled stripova u Fibrinom izdanju Pako! Gde je Saga, nju nisi citao?
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/07/2020 : 17:51:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Jesam nešto sitno na engleskom, nije mi se svidilo. Dat ću joj opet šansu prije ili kasnije.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 114 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000