forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrarijum - samo dobri stripovi (tm)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 114

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/10/2014 : 13:06:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ma sve ok, samo vidim da svi imamo svoje stripove, kojih odbojnost kod drugih nam je "cudna", pa da se i ja zacudim.

Eternaut mi je ono bas, stripcina! Sigurno u top 5 svih vremena, svih stripovskih skola. Mozda mi cudno i posto nisi bas sa Bonellijem na ti, pa da ti ne lezi Eternaut ... mozda kad bi se mogao malo dulje probiti, pa da i promjenis misljenje ... ali ne treba se terati.







Meni npr. superjunacine nikako ne sjednu, ali ih ne bi okarakterizirao kao nesto najgore (npr. ni Watchmene ne mogu, film sam izdrzao jedva 3 minute), jer ih ni ne mogu ni ne zelim citati. Nisu za mene ali to nema toliko veze sa kvalitetom, koliko prihvacenosti ovih junaka.




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 03/10/2014 : 13:47:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto
Eternaut mi je nečitljiv, tri puta probano i nikad nisam dogurao dalje od pete strane. Nije za mene i gotovo.



Imao sam slican problem ali jednom kad sam se natjerao progurati 20-30 strana nisam mogao stati. Sigurno u top 5 procitanih stripova uopce. Nevjerojatan strip. Jos kad pogledas koliko je star a nista nije izgubio...

quote:
Originally posted by Tonto
Toppi mi je genijalan u bajka-art pripovjedanju kao što je Sharaz-de, u klasičnijem stripovskom pripovjedanju i pokušaju stvaranja suvisle priče mi je iritantan do bola.



Slazem se. Koliko mi je Sharaz-de dobar, toliko mi je kolekcionar glupav i tupav.

quote:
Originally posted by Tonto
El nino... dobro nije baš katasrofa, ali gnjav, gnjav... napeto ko Dr. Žistis.



Najgora Fibra ikad i mozda jedina koju nisam smogao snage procitati do kraja.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/10/2014 : 16:21:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ajde da stavim i ja vrh i dno Fibre po mom ukusu:

Vrh:
Eternaut
Čuvari/Nadzirači
Maus
Pakao
OHF
Ken Parker
Aldebaran/Betelgez
Trgovina
Zekani
Tvrđe
Udaljeno susedstvo
Spomenar moga oca
Svagdanja borba
Špageti brothers
Bilo jednom u Francuskoj
Ljubav i rakete - Gilbert Hernandez
Rip Kirbi
Inkal
Dardevil 1,3,5
El Nino
Crna rupa
Odgoda/Potkazivač
otprilike, ovim stripovima bih dao desetke, a prvim četiri sa liste titulu remek dela.

nisam zadovoljan sa:
Light&Bold
par albuma iz opusa Metalne godine (Mebijus)
Zvezde/Metro/Stranac


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 03/10/2014 18:49:39
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 03/10/2014 : 16:39:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
Nekako sam uvek u "bljak" fazon kada vidim neki strip koji je prastar. Ali Eternaut, razbija. Kad kreneš sa njim, nema stajanja. Odmoriš jedno rame i lakat, pa ajd na drugo...dok ne pretrneš!
Nisam se nešto načitao svega i svačega od drugih škola. Ali što se tiče EX-Yu izdavaštva do sada, sigurno "top 3" strip. A za mene i dalje 1 mesto.
Supruga je pročitala B.J.U Francuskoj, kao i njena gazdarica i još par njih. Niko ne krije ogromno oduševljenje stripom. Kao i ja naravno. Što je najžešće, ljudi koji nisu u tim vodama, i dalje kada im pomeneš strip, pomisle, Zagor, Mister No....Pa ne mogu da veruju kakav je napredak u scenariju, "boja", crtežu....Nažalost i pomen cene igra zeznutu ulogu. Ali svakako nisu interesna grupa!

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/10/2014 : 17:01:20  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
vrh
Potocici, Fotograf, Asteros Polyp, Ponovo rodjen, Bilo jednom (malo sam ovde nategao, al dobro), Rebeteko, 5 je savrsen broj, Svagdanja borba (1-3, bez 4), Eternaut, Kriminal, Transmetropoloten, Inkal (iako im o Fibru, u srcu mi je vistino izdanje)

dno
Habibi, Crna rupa , Tri sjene, Lido Astronauti buducnosti, Zasto sam ubio Piera. doduse Habibi i Astronaute nisam citao u F., al to je to (sto opet znaci da bih Sendmena trebao staviti u top i sve tako u beskonacno)



sjajna stvar kod Fibre je zavata dosta toga, pa covek moze na miru da bira
i jos veci +, stalno neki noviteti. malo je tu zajebano jer se ne ide na siru publiku, al ako Marko gura ovoliko izdanja, meni je dobro.

Edited by - kasper on 03/10/2014 18:17:02
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 03/10/2014 : 17:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI


Alvar Mayor 8/10-Poznato od ranije, i nije bilo neko iznenađenje.Odličan spoj avanture i fantazije.
Crveni gospodar 6/10-Solidan krimić sa lijepim Milazzovim crtežom.Do pojave nekih kasnijih izdanja bio uvjerljivo najgora Fibra neko vrijeme, što nikako ne znači da je strip loš.
El Nino 7/10-Iskreno, meni ništa posebno.Na momente prerazvučeno i dosadno. Crtež perfektan.
Gospodin Jean 8/10-Zabavne životne priče, a na momente jako jako duhovito.
Inkal 9/10-ovo ili voliš ili mrziš. Ja volim :).
Ken Parker 10/10-za mene totalno otkriće tek u kasnim dvadesetima. Komentari suvišni.
Potočići 10/10-Pregenijalna priča o životu koji ne prestaje ni kada imaš 60-70-80. Jedno od najugodnijih iznenađenja.
Čovjek s Filipina-8/10-Vrlodobar album uigranoga dvojca.
Zašto sam ubio Pierrea-7/10-Zanimljiva i teška priča, od koje sam ipak ošekivao više. Koliko god se grozio ovakvih stvari o koji se u stripu priča, nije u meni uspio probuditi tjeskobu i strah koje je autor očito proživio.
Putovanje u italiju 7.5/10-Na prvo čitanje dojam bio bljutav, ali sreća da imam običaj stripove čitati više puta.Na drugo čitanje dojam puno bolji. Neznam zašto, ali je tako.
Odgoda 8/10-Lijepo nacrtana pitka priča.
Potkazivač 7/10-Lijepo nacrtana malo manje pitka priča.
Muchacho-3/10-Da se odmah ogradim. Ne smeta mi što je glavni lik gay, smeta me što je plačipizda :). Jebeš strip u kojem me apsolutno ne zanima što će sa glavnim likom biti na kraju. Mislim da je ovo jedini fibrin strip koji sam prodao na aukcijama.
Bijeli lama 7/10-Interesantna priča, ali me smetaju nepotrebno dugi tripoidni momenti koji me strahovito smaraju.
Pet bagdadskih pripovjedača-6/10-jedno od većih razočarenja. Preview mi se jako svidio, ali nažalost nakon interesantnog uvoda slijedi pilanje do kraja.
Aldebaran 9/10-Jednostavno oduševljen. Svjestan sam da ovaj strip nema neku veliku "umjetničku vrijednost", i da je ovdje udrobljeno svašta(Ljubav,totalitarizam,SF,avantura,itd...).Ali udrobljeno je taman koliko treba i jako mi se sviđa.
U potrazi za Petrom Panom 8/10-Cosey očito stripove radi na sličan kalup(Pretpostavljam, pročitao sam samo dva), ali kalup je dobar. Meni za nijansu bolje od Putovanja u Italiju.
Ljubav i Rakete Palomar 10/10- Nakon što sam se sa mukom provukao kroz prvih 30-40 stranica ostatak nisam mogao prestati čitati.
Ljubav i Rakete Maggie and Hopey 2/10-Prenebulozna priča kombinirana sa crtežom u kojem najčešće nisam imao pojma tko je tko. Jedino što mi se svidjelo u stripu je grafit Minor Threat u njihovoj sobi:).
Metabaruni 9/10-Zabavno, epski, otkačeno, maštovito.Ukratko odlično.Prva knjiga ipak malo bolja.
Negro Blanco 8/10-Odlično lagano štivo. Preporuka onima koji žele svoje bolje polovice uključiti u strip.
Neznanac 9/10-Nisam neki zagriženi Magnusov fan, ali ovo je stvarno genijalno.Vrhunski nacrtan old skul krimić/akcija.
Orke 8/10-Ovdje je previše izdanja, a ionako mi je post već sad kobasica pa ide generalna ocjena za ediciju.
Nisam pročitao samo Halo Jones i Che. Kod Che-a me preview odbio i nemam ga namjeru čitat, eventualno ako mi ga netko posudi, dok Halo Jones imam namjeru kupiti i pročitati.
Favoriti su mi:
Tom's bar 10/10; Bosanske basne 9/10; Evropa 9/10.
Po mom ukusu najlošiji:
Detektiv Marvin 5/10; Altai & Jonson 5/10
Eternaut 9/10-Primjer kako stari strip može i danas biti aktualan i zanimljiv.Jedno od dražih izdanja.
Maus 10/10-Jednostavno genijalno. Teška tema, obrađena izuzetno objektivno,a uz to fenomenalno nacrtana.
Ofucani holivudski film 8/10-Odličan slice of life strip.Mene dosta podsjeća na Hi-Fi dućan snova.
Crna rupa 3/10-žali bože vremena potrošenog na čitanje. Priča na momente konfuzna, a kao i Kod Maggie & Hopey ni ovdje na momente ne mogu iz crteža razaznati tko je tko.
Ponos vragova 9/10-Tko bi rekao da kod kuće može nastati ovako dobar strip.
Spaghetti brothers 12/10-Neznam kada me neki strip ovoliko oduševio.Pročitao već sigurno 4-5 puta, i opet ću.Pročitalo ga sigurno i 6-7 ljudi koji inače ne čitaju strip, i svako je nakon prve knjige tražio još.
Svagdanja borba 12/10- Isto kao i Spaghetti. Oduševljenje, čitanje već nekoliko puta, a od ovih 6-7 ljudi kojima sam ih posudio, troje je kupilo svoje primjerke.
Svebor i plamena 7.5/10-Lagano tinejđersko štivo vrijedno čitanja
Tvrđa 9/10-Tvrđa je ZAKON!!!Maštovita avantura puna genijalnoga humora. Jedva čekam nastavke.
Zekan 8/10-Malo lošije od Tvrđe ali još uvijek vrlo dobro.
Tehnoočevi 8/10-Meni najlošiji dio Inkal svijeta. Kao i kod Lame smeta me previše tripoidnih momenata kada glavni lik kao plovi kroz računala i programe.Crtež fenomenalan.

Novije ture nažalost nisam kupovao jer mi je financijski malo stiska, ali čim se oporavim prvo što mi je u planu su Ubojica, Koma i Vrh bogova.




Ovo san pisa 17.8.2011

U međuvremenu pročitano:
Bosonogi Gen 9/10. Jako malo mangi san pročita, al ovo je prva koju nisan moga prestat čitat.
Džin 6.5/10. Od ovoga san očekiva puno više.Čitano prije dvi godine i već mi je izvitrija iz glave. Moran pročitat opet.
Jerome Bloche 8/10.Zabavno.
Jonathan 7.5/10. Cosey mi je uvik vrlodobar.
Bilo jednom u Francuskoj 9/10. Nedavno drugi put pročitan. sigurno ću opet.
Legionar 8/10. Kad mi je nešto dobro baš ne volin kad je kratko.
No passaran 8/10. I ovo ću čitat ponovo.
Ubojica 8.5/10. Odličan je ubojica.
Petruša oba albuma 8/10.
Matteo 7/10. Meni je Gibrat uvik isti. Malo mi je dosadan.
Opskurni gradovi 5/10. Strip za arhitekte, na papiru za arhitekte :).
Kolekcionar 8/10. Neobičan. Meni se sviđa.
Petra Cherie 8/10.
Paul 8.5/10.
Crveni alarm 7/10. Puno su mi bolje Bosanske basne i Evropa. Ljubljancima/Slovencima je ovo sigurno puno bolje.
Chabute omnibus 8/10.
Pyongyang 7.5/10.
Perzepolis 7.5/10.
Trgovina 9/10. ovo mi je baš dobro.
Vrh bogova 6/10. Stao na pola treće knjige.Nakon 1000 uspona me malo umorilo. Crtež odličan, dogurat ću nekako do kraja.

U odnosu na stari upis veću promjenu mišljenja iman samo kod Neznanca. Nakon prve dvi knjige, sve skupa mi je ipak lošije 7/10.



Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/10/2014 : 17:53:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Crveni alarm 7/10. Puno su mi bolje Bosanske basne i Evropa. Ljubljancima/Slovencima je ovo sigurno puno bolje.



Ljubljancanima.
Da, bas na to sam pomislio kakav ce biti prijevod, jer je u originalu u pitanju ljubljanski sleng. Koliko se sjecam jos iz Q-ja neke rijeci su ostale, za neke su pronađene zamjenke, ali tu nisam vise mjerodavan za ispravn ... eee, za feeling, kako je ispalo.


Drukcije su mi Basne i Alarm nekako zajedno u vrhu, Evropa malo ispod.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 03/10/2014 : 18:22:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Bez ocjena, otprilike:

1) Ovo mogu citati bilo kad:

Ken Parker
Spaghetti Brothers
Bosanske basne
Svagdanja borba
Ivan Piire
Svebor i Plamena
Glista u bijegu
Eternaut
Pakao
Alvar Mayor
Autocesta sunca
Bilješke za ratnu priču
Potočići
Čovjek s Filipina
Tiki
Evropa
Mali blues sa Zapadne obale
Sharaz-De
Maus
Ofucani holivudski film
Plave pilule
U potrazi za Petrom Panom
Ponos vragova
Papak
Gluhe laste
Hodočasnik zvijezda
Negro Blanco
Fotograf
Blast
Vrh bogova
Marcel Labrume
Ples smrti
Lajka
Daredevil 1
Gospodari ječma
Ipak i ovdje
Perzepolis
Čudovište iz močvare
Kriminal
Alack Sinner
Jonathan
Bilo jednom u Francuskoj
Čuvari
Urbikandska groznica


2) Ovi mi nisu baš sjeli:

Altai & Johnson
Lucin pogreb
Crna rupa
Tri sjene
Pet bagdadskih pripovjedača
Tvrđa
Vam
Potkazivač
Koma
Paulov ljetni posao
Putovanje u Armiliju
Trgovina
Ratman
Daredevil 2-5
Lulu
Astronauti iz budućnosti
Vecina Jodorowskog i Moebiusa

3) Za ove mi nije jasno zasto ih je Fibra uopce izdala:

Crveni gospodar
El Nino
Kolekcionar
Džin
Matteo


Svi ostali su izmedju kategorija 1 i 2.


Edited by - Mord on 03/10/2014 18:23:23
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/10/2014 : 18:59:40  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord



3) Za ove mi nije jasno zasto ih je Fibra uopce izdala:

Crveni gospodar
El Nino
Kolekcionar
Džin
Matteo


Napisah gore da mi je El Nino sjajan strip;a znam još ljudi kojima se isto jako dopao - eto ti razloga zašto ih je Fibra izdala.
Siguran sam da je isti slučaj i sa ostalim naslovima sa spiska - meni je odatle Kolekcionar vrlo dobar strip, a i Mateo i Crveni gospodar su mi dobri, posebno Mateo.Džina nisam čitao, ali iz privjua ne deluje toliko loše.

Meni je od svega izdatog, objektivno jedina Fibrina omaška (od stripova koje sam čitao), Light & Bold, iako ga potpisuju zvučna imena Triljo i Bernet.

A malo mi je bzvz kad vidim da neko naziva smećem nešto što je mnogima dobro;pa makar se radilo i o Zagoru.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 03/10/2014 : 19:05:07  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Matteo mi je vrhunski. Istina možda bi bio gori da sam ga čitao nakon Odgode, ali nisam. :)

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7790 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 03/10/2014 : 19:05:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
...a jel ima netko kome su Altai & Jonson iznad prosjeka?

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7790 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 03/10/2014 : 19:09:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
anto, možda mi je promaklo, ali nisam na ovom topicu nigdje pročitao riječ smeće.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 03/10/2014 : 19:15:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Mord



3) Za ove mi nije jasno zasto ih je Fibra uopce izdala:

Crveni gospodar
El Nino
Kolekcionar
Džin
Matteo


Napisah gore da mi je El Nino sjajan strip;a znam još ljudi kojima se isto jako dopao - eto ti razloga zašto ih je Fibra izdala.
Siguran sam da je isti slučaj i sa ostalim naslovima sa spiska - meni je odatle Kolekcionar vrlo dobar strip, a i Mateo i Crveni gospodar su mi dobri, posebno Mateo.Džina nisam čitao, ali iz privjua ne deluje toliko loše.

Meni je od svega izdatog, objektivno jedina Fibrina omaška (od stripova koje sam čitao), Light & Bold, iako ga potpisuju zvučna imena Triljo i Bernet.



zanimljivo, meni su svi koje je mord spomenuo gore dobri
vise mi je upitno za light/bold, kao sto anto kaze
to je baš nekvalitetan strip

ima jos stripova koji mi se nisu svidjeli, nabrojao sam ih nedavno na istom topicu, ali necu reci da su nekvalitetni, ra razliku od l&b
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 03/10/2014 : 19:24:04  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

...a jel ima netko kome su Altai & Jonson iznad prosjeka?


Ima:
http://www.stripovi.com/recenzije/altai-jonson-aljo-orka-18-altai-johnson/1703/

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/10/2014 : 19:24:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

...a jel ima netko kome su Altai & Jonson iznad prosjeka?


eh, to sam samo pročitao privju,i ni najmanje nisam našao ovaj strip smešnim - dovoljno da ga ne uzimam u razmtranje za nabavku;mada vidim da ima i pozitivnih komentara (iako su oni negativni daleko brojniji)

quote:
Originally posted by Tonto

anto, možda mi je promaklo, ali nisam na ovom topicu nigdje pročitao riječ smeće.


a jeste, u pravu si, moja greška.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 03/10/2014 19:25:42
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 03/10/2014 : 19:35:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Meni je Altai cak bio ok kad sam ga poceo citati. Mislim da sam dao i pozitivan komentar onomad. Ali kad uzmes tu knjigu i krenes citati redom vrlo brzo ti postane naporan. Mozda se samo radi o nepretencioznom stripu koji bio ok za citati 2 po 2 stranice svaki mjesec/tjedan. Tko cega znati, vjerojatno sam citao i gorih stripova od 1-2 stranice ali ih nisam nikad krenuo citati slozene u knjigu pa mi nisu zapeli za oko kao tako losi.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 03/10/2014 : 22:02:41  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto



Meni je od svega izdatog, objektivno jedina Fibrina omaška (od stripova koje sam čitao), Light & Bold, iako ga potpisuju zvučna imena Triljo i Bernet.





Ovo san čita prije desetak godina na engleskom i nije mi ostalo u sjećanju da je toliko loš.
Fibrino izdanje Light & bold nisan čita, al budući da rijetko pročitan nešto pozitivno o stripu, uvik se nađe nešto bolje za kupit.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 03/10/2014 : 22:07:12  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Crveni alarm 7/10. Puno su mi bolje Bosanske basne i Evropa. Ljubljancima/Slovencima je ovo sigurno puno bolje.



Ljubljancanima.
Da, bas na to sam pomislio kakav ce biti prijevod, jer je u originalu u pitanju ljubljanski sleng. Koliko se sjecam jos iz Q-ja neke rijeci su ostale, za neke su pronađene zamjenke, ali tu nisam vise mjerodavan za ispravn ... eee, za feeling, kako je ispalo.


Drukcije su mi Basne i Alarm nekako zajedno u vrhu, Evropa malo ispod.





Ljubljanci
Mislin da smo onih 10 minuta šta smo se vidili upravo o ovome stripu pričali

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 04/10/2014 : 00:46:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by anto



Meni je od svega izdatog, objektivno jedina Fibrina omaška (od stripova koje sam čitao), Light & Bold, iako ga potpisuju zvučna imena Triljo i Bernet.





Ovo san čita prije desetak godina na engleskom i nije mi ostalo u sjećanju da je toliko loš.
Fibrino izdanje Light & bold nisan čita, al budući da rijetko pročitan nešto pozitivno o stripu, uvik se nađe nešto bolje za kupit.




Slažem se s antom, i meni je ovo najgore i zapravo jedino baš loše Fibrino izdanje od onih koje sam dosad pročitao.
Strip sam čitao prije valjda i 15-ak godina u srpskom piratskom izdanju, i bilo je praktički nečitljivo, pričom prilično debilni i sasvim neduhoviti kupus od mačizma, seksizma, hardboileda i mizoginije (ok, i muški likovi su antipatični kreteni, ali je odnos prema njima za nijansu manje problematičan), otprilike kao parodija Mikea Hammera s hipertrofiranim svim sastavnicama.
Možda sam tada dijelom i pogriješio u prosudbi, ali stvarno nemam volje davati mu drugu šansu.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8381 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 04/10/2014 : 01:35:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Krenut od od Vrha prema dole (bez ocjena):

Vrh bogova- mislim da me zadnji put neka priča toliko zaokupila kad sam bio klinac. Bez lude akcije, bez krvi, ali pripovjedački besprijekorno odrađeno. Meni dosta.
Maus- teška ljudska priča obrađena na jedan jedinstven način i popraćena prstohvatom humora.
Sam samcat- priča o usamljenosti ali ovaj strip toliko opušta da ga treba prepisat kao lijek za visoki tlak...a i dokaz da odličan koncept ne zahtjeva puno teksta.
Ofucani holivudski film- podsjetio me na indie filmove iz 90-etih (Clerks etc.).
Neznanac- iako sam obožavatelj Magnusova lika i djela, na kraju ipak nisam uspio sve pohvatat. Slijedi novo čitanje zadnjeg dijela. Crtež fenomenalan, radnja iz akcijskih krimi serija 70-ih. I naravno, veselim se budućim Magnusovim majstorijama od Fibre.
Mort Cinder- iako mi se čini kako je kraju dosta toga ostalo nedorečeno, meni i dalje odličan strip.
Pakao- na početku crtež teško probavljiv, da na kraju skužim kako je ne primjeren nego savršen za jednu tešku, dosta bolesnu priču.
Perzepolis- crtež jednostavan, priča fenomenalna, odrastanje između dviju različitih kultura.
Asterios Polyp- nešto potpuno drukčije.
Sharaz- De- meni ovdje Toppijev crtež izvlači cijelo djelo...i to u tolikoj mjeri da znam otvorit strip i par minuta listat, pa ga vratit na policu.
Kolekcionar- čudni ljudi, čudnog imena. Zanimljivo.
Ponos vragova- Biuković/Macan ko Magnus/Bunker, Ferri/Sclavi . Šteta što češće ne čitam ovakvog Macana. Di je nestao ovakav Macan? Stvarno šteta.
Ljepota tame- kraj djetinjstva, iluzija i dječijih maštarija i bajki. Život je surov. Ovo zaslužuje tekstove i analize.

Nastavlja se...

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.

Edited by - paro on 04/10/2014 01:38:34
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 06/10/2014 : 08:21:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by dcopic

Evo prihvaćam sve kritike za slabe ocjene koje sam dao nekim stripovima. Probat ću baš te stripove na koje ste me upozorili pročitati ponovno i vidjeti što će se dogoditi!


Mort Cinder je poprilično specifičan strip, i znam da se ni meni nije svideo u početku - to je jedan od onih stripova koji valja malo da "odstoji" pa da mu se opet da šansa;i siguran sam (ako ga se već nisi rešio) da će ti na ponovno čitanje biti dosta bolji - ipak je Mort Cinder klasika, i to ne bez razloga.U stvari, super sam siguran da te je crtež odbio i uticao da stripu ne priđeš na pravi način.

Žerom Bloš - čudi me da se ovaj serijal ne sviđa jedno bonelijevcu - jeste da su prvih nekoliko priča tanke, ali prema kraju, svaka epizoda je sve bolja, crtež predivan - odličan je Žerom;preporučujem da barem pročitaš treću i četvrtu knjigu.




Vjerojatno sam čitajući Mort Cindera očekivao još jednog Eternauta. U pravu si, prvom prilikom ću ga još jednom pročitati i to pažljivo. Autori kao što su Oesterheld i Breccia zaslužuju drugu šansu.

Žerom Bloša sam čitao nedavno, prvu knjigu. Ma dobar je to strip! Klasik Francusko-Belgijske škole. Dao sam mu koju ocjenu niže samo zato što mi je glavni lik nesimpatičan! Tu ništa ne mogu, stvar ukusa. Naravno da ću pročitati i ostale knjige prvom prilikom!


Nego, gledam tvoje favorite i one s kojima nisi zadovoljan. Nekima bih malo smanjio ocjenu, možda koji naslov izbacio sa liste, ali uglavnom se slažem 80-90% sa tvojim izborom.


Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/10/2014 : 09:01:47  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8381 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 06/10/2014 : 13:00:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

Krenut od od Vrha prema dole (bez ocjena):

Vrh bogova- mislim da me zadnji put neka priča toliko zaokupila kad sam bio klinac. Bez lude akcije, bez krvi, ali pripovjedački besprijekorno odrađeno. Meni dosta.
Maus- teška ljudska priča obrađena na jedan jedinstven način i popraćena prstohvatom humora.
Sam samcat- priča o usamljenosti ali ovaj strip toliko opušta da ga treba prepisat kao lijek za visoki tlak...a i dokaz da odličan koncept ne zahtjeva puno teksta.
Ofucani holivudski film- podsjetio me na indie filmove iz 90-etih (Clerks etc.).
Neznanac- iako sam obožavatelj Magnusova lika i djela, na kraju ipak nisam uspio sve pohvatat. Slijedi novo čitanje zadnjeg dijela. Crtež fenomenalan, radnja iz akcijskih krimi serija 70-ih. I naravno, veselim se budućim Magnusovim majstorijama od Fibre.
Mort Cinder- iako mi se čini kako je kraju dosta toga ostalo nedorečeno, meni i dalje odličan strip.
Pakao- na početku crtež teško probavljiv, da na kraju skužim kako je ne primjeren nego savršen za jednu tešku, dosta bolesnu priču.
Perzepolis- crtež jednostavan, priča fenomenalna, odrastanje između dviju različitih kultura.
Asterios Polyp- nešto potpuno drukčije.
Sharaz- De- meni ovdje Toppijev crtež izvlači cijelo djelo...i to u tolikoj mjeri da znam otvorit strip i par minuta listat, pa ga vratit na policu.
Kolekcionar- čudni ljudi, čudnog imena. Zanimljivo.
Ponos vragova- Biuković/Macan ko Magnus/Bunker, Ferri/Sclavi . Šteta što češće ne čitam ovakvog Macana. Di je nestao ovakav Macan? Stvarno šteta.
Ljepota tame- kraj djetinjstva, iluzija i dječijih maštarija i bajki. Život je surov. Ovo zaslužuje tekstove i analize.

Nastavlja se...




Daleko susjedstvo- hah, jedan od meni najdražih.
Šetač- ovaj strip ljudi ili vole ili im je bezveze. Ja spadam u prvu kategoriju.
Adolf- kad sam već nanizao mange, da ne zaboravim Tezuku. WW2, meni uvijek zanimljiva tematika.
Alvar Major- Ahh Trillo/Breccia..
Potočići- simpatična priča, koju ću sigurno opet uzet u ruke.
Zašto sam ubio Pierrea- Vrijedno ponovnog čitanja.
Svagdanja borba- dobra priča o svakodnevnim ljudskim strahovima i težnjama.
Špageti braća- legendarno, iako se neke fore konstantno ponavljaju.
Spomenar mog oca- do sad meni najlošiji Taniguchi...možda najlošiji nije dobar izbor riječi, jer daleko od toga da je loš.
Papak/Mostarske želje- a šta mogu kad sam Frunin fan.
Chaboute Omnibus- prva priča mi je fenomenalna, a ono s onim vješticama bezveze.

A sad ono što mi nije baš sjelo:
Eternaut- iskreno, ja nisam ostao toliko oduševljen.
Gospodari ječma- meni zijevanje.
Bilo jednom u Francuskoj- zanimljivije od prethodnog, ali opet zijev.
Više - manje sve od Jode: Inkal, Metabaruni, Tehnoočevi, Bijeli lama, Presveto srce- Kolko god se trudio nejde, pa nejde. Previše acida za moj ukus... A možda je problem u meni...nemam pojma.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

miro81
New Member



Croatia
201 Posts

Member since 21/12/2013

Posted - 09/10/2014 : 11:35:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit miro81's Homepage  Send miro81 a Private Message  Reply with Quote
Čuvari 10/10: remek djelo bez ikakve zamjerke, malo težak na prvo čitanje.

Hermetična garaža 8/10: Moebius je sjajno zamislio taj svoj svijet i likove, radnja vrlo zanimljiva i napeta. Mislim da je strip rađen bez pripremljenog scenarija, neobičan pristup ali svakako je stvorio jedno odlično djelo.

Jonathan int.1 7/10: priča ispočetka osrednja dok se na kraju pretvara u pravu avanturu. Crtež neobičan ali mi se jako sviđa, pogotovo eksterijeri.

Ponos vragova 8/10: crtež i scenarij odlični, interesantan smještaj priče u ove krajeve.

Perzepolis 9/10: odlična autobiografska priča s jednostavnim crtežom koji mora biti takav kakav je.

Transmetropolitan int.1 8/10: meni odlično zamišljena budućnost, otkačena koliko i glavni lik, crtež vrlo dobar.

u prstima mi treperi kofein, u glavi krckaju pojacivaci inteligencije.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 09/10/2014 : 12:05:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

...a jel ima netko kome su Altai & Jonson iznad prosjeka?



Iznad prosjeka čega? :) Sveukupne svjetske produkcije, ne (to jest, da, zapravo). Iznad Fibrinog prosjeka, svako ne. No, iznad prosjeka talijanskog dječjeg stripa 70ih, da. Prvo, Cavazzano je vanserijski crtač (kao i Aragones, samo kod obojice to ostaje nevidljivo jer rade humor) kojemu je ovo prvi iskorak van Paje Patka; drugo Sclavi ovdje koristi sve iste fore kao u Dylanu (citate, ponavljanja, odnose likova, bizarne premise, jake slike, zaokret u zid u zadnji čas) samo na neugodno zbijenom formatu. A&J nisu završili i nisu dobro ostarjeli, ali prekrasan su dokument svoga vremena i svojih autora.

A da su smor za čitat u cugu, smor su. Jer su koncentrat. Probaj pročitat 30 Dylana, pa i najboljih, u jedan dan i zadnjih dvajspet ti neće biti nešto.

(mcn)

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page
Page: of 114 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000