forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrarijum - samo dobri stripovi (tm)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 114

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4108 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 26/01/2015 : 14:25:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner
Adolf ili Vrh bogova?
Tvrđa ili Zekan?


Meni je Vrh bogova genijalan no Adolf je za početak možda ipak bolja opcija. Osim ako nisi zaljubljenik u prirodu i slično.
Vjerojatno sam u manjini ali meni je Zekan za nekoliko stepenica ispod Tvrđe. Ali pretpostavljam da je to zato što se čitač lako poistovjeti s njim, i/li njegove kompiće sa vlastitim. :D

Bok, kako si.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 26/01/2015 : 14:33:16  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
U poslednje vreme sam postao veliki poštovalac autora koji iskaču iz žabokrečine ustaljenih predvidljivih tema koje dominiraju trenutnom svetskom strip produkcijom. Daleko od toga da očekujem da budem obrazovaniji ili informisaniji, ali volim da bacim pogled iz drugog ugla.

Polina je odličan (ako zanemarimo crtež, koji je, opet, više nego slikovit i funkcionalan) i potpuno ignorisan strip koji se bavi temom baleta. Mene balet uopšte ne zanima, ali je priča ispričana besprekorno: jaka, teška i emotivna, sa savršenim krajem. Neke scene su prosto božanstvene, ali o tome bih ako iko pokaže makar i trunčicu interesovanja i želje za diskusijom.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 26/01/2015 : 14:44:02  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

... ali o tome bih ako iko pokaže makar i trunčicu interesovanja i želje za diskusijom.



Ajde, pa vidiš da ovdje svi zdravo diskutiramo, slobodno nam diskutiraj zašto u slučaju Poline Kunta Kinte je preplivao Kambi Bolongo pa to više nije bio isti Kunta Kinte kao ni ista Kambi Bolongo ... zezam se malo, ali početak rečenice je ozbiljan ;o)))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28934 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/01/2015 : 16:15:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

U poslednje vreme sam postao veliki poštovalac autora koji iskaču iz žabokrečine ustaljenih predvidljivih tema koje dominiraju trenutnom svetskom strip produkcijom. Daleko od toga da očekujem da budem obrazovaniji ili informisaniji, ali volim da bacim pogled iz drugog ugla.

Polina je odličan (ako zanemarimo crtež, koji je, opet, više nego slikovit i funkcionalan) i potpuno ignorisan strip koji se bavi temom baleta. Mene balet uopšte ne zanima, ali je priča ispričana besprekorno: jaka, teška i emotivna, sa savršenim krajem. Neke scene su prosto božanstvene, ali o tome bih ako iko pokaže makar i trunčicu interesovanja i želje za diskusijom.


Mene interesira, ako ništa drugo, da mi bude lakše jer budem depresivan kad vidim kako stripovi kao Polina, koji su meni neizmjerno dragi (a pogotovo Polina), ostanu nepravedno ignorirani.

Trouble will find me
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10106 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 26/01/2015 : 16:24:12  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by KuntaKinte

U poslednje vreme sam postao veliki poštovalac autora koji iskaču iz žabokrečine ustaljenih predvidljivih tema koje dominiraju trenutnom svetskom strip produkcijom. Daleko od toga da očekujem da budem obrazovaniji ili informisaniji, ali volim da bacim pogled iz drugog ugla.

Polina je odličan (ako zanemarimo crtež, koji je, opet, više nego slikovit i funkcionalan) i potpuno ignorisan strip koji se bavi temom baleta. Mene balet uopšte ne zanima, ali je priča ispričana besprekorno: jaka, teška i emotivna, sa savršenim krajem. Neke scene su prosto božanstvene, ali o tome bih ako iko pokaže makar i trunčicu interesovanja i želje za diskusijom.


Mene interesira, ako ništa drugo, da mi bude lakše jer budem depresivan kad vidim kako stripovi kao Polina, koji su meni neizmjerno dragi (a pogotovo Polina), ostanu nepravedno ignorirani.



Šta je osim Poline po tvome mišljenju nepravedno ignorirano?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1954 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 26/01/2015 : 16:54:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by KuntaKinte

U poslednje vreme sam postao veliki poštovalac autora koji iskaču iz žabokrečine ustaljenih predvidljivih tema koje dominiraju trenutnom svetskom strip produkcijom. Daleko od toga da očekujem da budem obrazovaniji ili informisaniji, ali volim da bacim pogled iz drugog ugla.

Polina je odličan (ako zanemarimo crtež, koji je, opet, više nego slikovit i funkcionalan) i potpuno ignorisan strip koji se bavi temom baleta. Mene balet uopšte ne zanima, ali je priča ispričana besprekorno: jaka, teška i emotivna, sa savršenim krajem. Neke scene su prosto božanstvene, ali o tome bih ako iko pokaže makar i trunčicu interesovanja i želje za diskusijom.


Mene interesira, ako ništa drugo, da mi bude lakše jer budem depresivan kad vidim kako stripovi kao Polina, koji su meni neizmjerno dragi (a pogotovo Polina), ostanu nepravedno ignorirani.



Šta je osim Poline po tvome mišljenju nepravedno ignorirano?


Misim(mozda nisam u pravu) da Marko misli na Lijepo putovanje,O cure,Portugal,Ljepotica,Blast...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37314 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/01/2015 : 18:12:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ja sam nekako stekao dojam da se Blast povampirio ovdje, da je totalno in, cjeli neki hype se digao oko njega... ali ne vjerujem da to isto pokazuje i prodaja. Mozda je samo do mnostva komentara ...?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28934 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/01/2015 : 18:24:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Torghal

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by KuntaKinte

U poslednje vreme sam postao veliki poštovalac autora koji iskaču iz žabokrečine ustaljenih predvidljivih tema koje dominiraju trenutnom svetskom strip produkcijom. Daleko od toga da očekujem da budem obrazovaniji ili informisaniji, ali volim da bacim pogled iz drugog ugla.

Polina je odličan (ako zanemarimo crtež, koji je, opet, više nego slikovit i funkcionalan) i potpuno ignorisan strip koji se bavi temom baleta. Mene balet uopšte ne zanima, ali je priča ispričana besprekorno: jaka, teška i emotivna, sa savršenim krajem. Neke scene su prosto božanstvene, ali o tome bih ako iko pokaže makar i trunčicu interesovanja i želje za diskusijom.


Mene interesira, ako ništa drugo, da mi bude lakše jer budem depresivan kad vidim kako stripovi kao Polina, koji su meni neizmjerno dragi (a pogotovo Polina), ostanu nepravedno ignorirani.



Šta je osim Poline po tvome mišljenju nepravedno ignorirano?


Misim(mozda nisam u pravu) da Marko misli na Lijepo putovanje,O cure,Portugal,Ljepotica,Blast...


plus Lydie, Mali dućan smijeha, Lj i R, Hicksville, Gipi itd itd

Trouble will find me
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6910 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/01/2015 : 18:33:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Hvala svima na savjetima!

Što se tiče "zanemarenih" naslova sigurno da ih ima (nažalost), ali zato i imamo ovaj topic. Evo Murdoch je nedavno komentirao Portugal i Blasta, boddhisatva Lydie, meni je sljedeća na redu Ljepotica... Možda idemo Kornijevim korakom, ali idemo u pravom smjeru.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 26/01/2015 : 18:44:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by KuntaKinte

U poslednje vreme sam postao veliki poštovalac autora koji iskaču iz žabokrečine ustaljenih predvidljivih tema koje dominiraju trenutnom svetskom strip produkcijom. Daleko od toga da očekujem da budem obrazovaniji ili informisaniji, ali volim da bacim pogled iz drugog ugla.

Polina je odličan (ako zanemarimo crtež, koji je, opet, više nego slikovit i funkcionalan) i potpuno ignorisan strip koji se bavi temom baleta. Mene balet uopšte ne zanima, ali je priča ispričana besprekorno: jaka, teška i emotivna, sa savršenim krajem. Neke scene su prosto božanstvene, ali o tome bih ako iko pokaže makar i trunčicu interesovanja i želje za diskusijom.


Mene interesira, ako ništa drugo, da mi bude lakše jer budem depresivan kad vidim kako stripovi kao Polina, koji su meni neizmjerno dragi (a pogotovo Polina), ostanu nepravedno ignorirani.

...A glorious triumph of a book...

http://www.comicsandcola.com/2014/04/bastien-vives-polina-and-dance-of-life.html

Reklama,reklama i opet reklama...

http://www.tagesspiegel.de/kultur/comics/primaballerina-polina-seminova-wer-es-sich-zu-leicht-macht-waechst-nicht/6105690.html

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 26/01/2015 : 18:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos

quote:
Originally posted by Villain

Ljudi, što ne biste sve ovo ostavljali i na delu "izdavački izlog". Tamo je ipak preglednije i čas dođeš do one teme koja te tačno zanima?



Ja sam od prvog dana ovaj topic doživio kao svojevrsni dnevnik čitanja Fibre pa onda tu pišem dojmove i dajem ocjene.
Nije loša ideja da se rasprava o pojedinim naslovima premjesti u njihov topic.
Ovdje ću nastaviti pisati kratke dojmove i ocjene, a ako budem htio razlagati nešto više ili diskutirati to će biti u zasebnim temama.


Razumem vas. Ali misao o stripu bačena samo ovde je kao kockica šećera bačena u lonac sa vodom. Ostane neprimetna i neosetna. Ako tu kockicu bacimo na pravo mesto, u šolju čaja ili kafe, može itekako da poboljša ukus konzumatora. Ako me kapiraš šta hoću da kažem.
Ali naravno, ne želim nikoga da ubeđujem u suprotno, samo mi je žao da neka iskrena misao ostane na pogrešnom mestu, pa makar bio i pogrešan zaključak. Evo kuntakinte je bacio lep filer podrške stripu Polina. Takve stvari treba da se kreću ovde.

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 26/01/2015 : 19:04:59  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Hvala svima na savjetima!

Što se tiče "zanemarenih" naslova sigurno da ih ima (nažalost), ali zato i imamo ovaj topic. Evo Murdoch je nedavno komentirao Portugal i Blasta, boddhisatva Lydie, meni je sljedeća na redu Ljepotica... Možda idemo Kornijevim korakom, ali idemo u pravom smjeru.



Definitivno, ovo je tek pocetak jednog divnog putovanja

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 26/01/2015 : 19:07:54  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Torghal

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by KuntaKinte

U poslednje vreme sam postao veliki poštovalac autora koji iskaču iz žabokrečine ustaljenih predvidljivih tema koje dominiraju trenutnom svetskom strip produkcijom. Daleko od toga da očekujem da budem obrazovaniji ili informisaniji, ali volim da bacim pogled iz drugog ugla.

Polina je odličan (ako zanemarimo crtež, koji je, opet, više nego slikovit i funkcionalan) i potpuno ignorisan strip koji se bavi temom baleta. Mene balet uopšte ne zanima, ali je priča ispričana besprekorno: jaka, teška i emotivna, sa savršenim krajem. Neke scene su prosto božanstvene, ali o tome bih ako iko pokaže makar i trunčicu interesovanja i želje za diskusijom.


Mene interesira, ako ništa drugo, da mi bude lakše jer budem depresivan kad vidim kako stripovi kao Polina, koji su meni neizmjerno dragi (a pogotovo Polina), ostanu nepravedno ignorirani.



Šta je osim Poline po tvome mišljenju nepravedno ignorirano?


Misim(mozda nisam u pravu) da Marko misli na Lijepo putovanje,O cure,Portugal,Ljepotica,Blast...


plus Lydie, Mali dućan smijeha, Lj i R, Hicksville, Gipi itd itd

Ma ima nas koji to citamo i kupujemo

Mali dućan smijeha
Oduvijek sam volio price koje svoja dogadanja smjestaju u filigranski uzorak male sredine, a posebno ih volim kada pripovjedaju o nevidljivom savu djetinje nevinosti.
Patrick vec samim izborom svoje profesije otvoreno daje do znanja da je djecak zarobljen u tijelu muskarca i da je posebna sorta na koju ne nalijecemo svaki dan.
Izlozen ugrizima svakodnevnice i obiljezen naletima sudbine ovaj saljivdija zivi u modusu melanholicnog skeptika sa istancanim osjecajem za odlican humor sve do trenutka kada u njegov zivot ne prodre Clarisse.
Htjedoh napisati da Patrick Clarissinim nastupom dozivljava preobrazbu, no to bi bila neistina, jer ono sto se izmedu njih dogada je cista manifestacija slobode, srece , pa u jednu ruku i ljubavi.
Strip je nesputan tezinom i vrlo lagan za citanje, pa cak i kada se dotice tema kao sto su politika, globalizacija i usamljenost.
Humor je izvrstan i nenametljiv a likovi nepretenciozni i sa dovoljno dubine da zazive i ponesu nas kroz ovu naoko obicnu, pa ipak posebnu pricu.
Rabate je jos jednom odradio vrlo dobar posao dotakavsi se gotovo svih segmenata koji zivot cine dovoljno zanimljivim, a nas dovoljno znatizeljnim.
Epilog ovog stripa kojeg osobno nazivam "Smrt Djetinjstva" ostavlja ipak jedan gorkast ukus neminovnosti i na tren me ostavlja zamisljenim…

"Zgodna stvar s nasim drustvom, skuplje je plakati nego smijati se..
Vjenjcanje kosta manje od razvoda, a vise se novaca trosi na pogreb nego na proslavu rodendana"

9/10

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 26/01/2015 : 20:06:43  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
Polina i Hicksville su mi eto na popisu kupnje za sutra, preksutra kada se budem zaletavao do SNK
Istina je da ima puno neopravdano zapostavljenih naslova, ali nisu nam opet nekako ni interesi i ukus isti, cak to ono sto je meni 'vrsno nije to i mojim frendovima uz najbolje iznosenje argumentacije a ja osobno od cjele produkcije mogu nabrojati na prste jedne ruke Fibrine albume koji mi nekako nisu sjlel ali to niposto ne znaci da su oni losi, dapace

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1954 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 26/01/2015 : 20:26:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Torghal

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by KuntaKinte

U poslednje vreme sam postao veliki poštovalac autora koji iskaču iz žabokrečine ustaljenih predvidljivih tema koje dominiraju trenutnom svetskom strip produkcijom. Daleko od toga da očekujem da budem obrazovaniji ili informisaniji, ali volim da bacim pogled iz drugog ugla.

Polina je odličan (ako zanemarimo crtež, koji je, opet, više nego slikovit i funkcionalan) i potpuno ignorisan strip koji se bavi temom baleta. Mene balet uopšte ne zanima, ali je priča ispričana besprekorno: jaka, teška i emotivna, sa savršenim krajem. Neke scene su prosto božanstvene, ali o tome bih ako iko pokaže makar i trunčicu interesovanja i želje za diskusijom.


Mene interesira, ako ništa drugo, da mi bude lakše jer budem depresivan kad vidim kako stripovi kao Polina, koji su meni neizmjerno dragi (a pogotovo Polina), ostanu nepravedno ignorirani.



Šta je osim Poline po tvome mišljenju nepravedno ignorirano?


Misim(mozda nisam u pravu) da Marko misli na Lijepo putovanje,O cure,Portugal,Ljepotica,Blast...


plus Lydie, Mali dućan smijeha, Lj i R, Hicksville, Gipi itd itd


Sad mi je na pamet pao i Paulov ljetni posao.Lydie je jos i imala kakvu takvu raspravu,ostali su stvarno prosli nezapazeno.Steta, meni su se osobno puno vise svidili ti mali naslovi nego ovi "blockbusteri" poput Watchmena,Kingdom comea i slicnih.Ali vjerovatno si i zna sta te ocekuje kad si se upustia u izdavastvo ovakve vrste stripova,da si mislia zaradit i imat velike rasprave na forumu izdava bi Zagora.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7865 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 26/01/2015 : 20:30:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
dosta toga još moram pročitati od prošle godine
ali za sada su mi lydie, neznalice i pogotovo hicksville najbolje od fibre, a time i od cijele prošlogodišnje produkcije
adolfa upravo čitam, a onda blast 2-4

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 26/01/2015 : 21:01:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



Mali dućan smijeha je sjajan strip koji nas kao i Potočići opet vodi u idiličnu provinciju i upoznaje s nizom slikovitih likova.
Jedan od takvih ovog puta je sredovječni Patrick, vlasnik trgovine za prodaju maski, igračaka i naprava za zbijanje šala i psina.
On je nekad bio veseo i duhovit čovjek, no nakon odlaska supruge pretvorio se u sjetnog i pomalo namrgođenog tipa.
A kad se u mjestu pojavi cirkus Oblak u kojem nastupa i privlačna akrobatkinja Clarisse, Patrickov će život početi dobivati novi smisao.
Rabaté sjetu i egzistencijalnu tjeskobu sjajno križa sa slavljenjem života, ljubavi, mirne svakodnevice i malih životnih radosti.
Empatičan humor vrlo spretno eksploatira komediju karaktera i situacije, likovi su dojmljivo profilirani, dijalozi životni i sjajno napisani, velika je pozornost posvećena detaljima a kolorit je opet kao u Potočićima pastelan i zavodljiv.
Galski humor nadograđen je nešto tamnijim tonovima, vizualna naracija je prilično impresivna, a sve skupa obiluje lucidnim komentarima i zanimljivim zapažanjima.
Ukratko, bili vi ljubitelj Rabatéa ili ne, Mali dućan smijeha je neodoljiv.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2137 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 26/01/2015 : 21:20:03  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Polina je problematična jer ima naslovnicu s balerinom i zove se Polina. Ko bi normalan kupio takav strip? Srećom, riječka gradska knjižnica je išla u rizik i ispalo je da je Polina klasik i prilično šije većinu ovogodišnje produkcije.
KuntaKinte poziva na diskusiju ali o čemu tu diskutirati? Strip jednostavno valja i to je to. Neko rječitiji bi trebao napisati dobru recenziju, time povećati prodaju i da se onda izda i koji drugi strip istog autora da vidimo je li ovo slučajan pogodak ili čovjek stvarno zna.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28934 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/01/2015 : 21:32:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Torghal
Sad mi je na pamet pao i Paulov ljetni posao.Lydie je jos i imala kakvu takvu raspravu,ostali su stvarno prosli nezapazeno.Steta, meni su se osobno puno vise svidili ti mali naslovi nego ovi "blockbusteri" poput Watchmena,Kingdom comea i slicnih.Ali vjerovatno si i zna sta te ocekuje kad si se upustia u izdavastvo ovakve vrste stripova,da si mislia zaradit i imat velike rasprave na forumu izdava bi Zagora.


Ma naravno da sam znao, ali svejedno, očekuješ da će se svidjeti bar desetorici ljudi u toj mjeri da će ostaviti neki komentar. Ne treba ti neka velika pamet za objaviti Mausa ili Watchmene, ali Paula, Lydiju, Polinu, Hicksville itd itd... to je stvar senzibiliteta, očekuješ i nadaš se da će pogoditi druge onako kako su pogodili tebe.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28934 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/01/2015 : 21:36:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Polina je problematična jer ima naslovnicu s balerinom i zove se Polina. Ko bi normalan kupio takav strip? Srećom, riječka gradska knjižnica je išla u rizik i ispalo je da je Polina klasik i prilično šije većinu ovogodišnje produkcije.
KuntaKinte poziva na diskusiju ali o čemu tu diskutirati? Strip jednostavno valja i to je to. Neko rječitiji bi trebao napisati dobru recenziju, time povećati prodaju i da se onda izda i koji drugi strip istog autora da vidimo je li ovo slučajan pogodak ili čovjek stvarno zna.



Sve što sam pročitao od Vivesa (a pročitao sam većinu) je u najmanju ruku (jako) dobro i ja ću ga i dalje objavljivati, pa što košta da košta. Pa da vidimo tko će prije odustati, ja ili vi?:) Nevjerojatno koliko je suptilan i tankoćutan za svoje godine, čudo jedno.

Trouble will find me
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 26/01/2015 : 21:39:39  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
Paul, Lydia (pogotovo Lijepo putovanje, ali nije ovdje navedeno), Polina i Hicksville su redom remek djela.

ali pcorov komentar nekako također ima smisla: to su naprosto odlični stripovi koji nisu (kao Ljepota tame) napisani po Joyceovom principu (nema u fabulu namjerno ugrađenih zagonetaka oko kojih bi kritičari generacijama raspravljali i rješavali ih), pa time nisu osobito pogodni za raspravu.

kao kritičar (filmski) takva djela (filmove) najviše mrzim: toliko su otvoreni (nehermetični) i dobri da nemam niti nešto što bih mogao razotkriti manje pažljivom gledatelju, niti nešto po čemu bih se mogao poetski pokakati.

"Strip jednostavno valja i to je to.", reče pcoro :-)
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 26/01/2015 : 21:49:22  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

[quote] ... ja ću ga i dalje objavljivati, pa što košta da košta. Pa da vidimo tko će prije odustati, ja ili vi?:)



samo ti nastavi, Marko, pa da se vidi tko je bolji
ide tebe to ;o))

sad bez zeke, ipak treba i vremena da se stvori jedan novi sloj stripofila izgrađen na Fibrinu izdavaštvu koji eto pomalo i izlazi iz sjene jer prepoznaje vrijednosti, ne priča samo površno nego prepoznaje i dubine ... zato nam je ovaj dio foruma za trkeljanje dobro i došao ;o))))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 26/01/2015 : 21:58:30  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by pcoro

Polina je problematična jer ima naslovnicu s balerinom i zove se Polina. Ko bi normalan kupio takav strip? Srećom, riječka gradska knjižnica je išla u rizik i ispalo je da je Polina klasik i prilično šije većinu ovogodišnje produkcije.
KuntaKinte poziva na diskusiju ali o čemu tu diskutirati? Strip jednostavno valja i to je to. Neko rječitiji bi trebao napisati dobru recenziju, time povećati prodaju i da se onda izda i koji drugi strip istog autora da vidimo je li ovo slučajan pogodak ili čovjek stvarno zna.



Sve što sam pročitao od Vivesa (a pročitao sam većinu) je u najmanju ruku (jako) dobro i ja ću ga i dalje objavljivati, pa što košta da košta. Pa da vidimo tko će prije odustati, ja ili vi?:) Nevjerojatno koliko je suptilan i tankoćutan za svoje godine, čudo jedno.


Ja neću da odustanem, to sigurno
Nije problem u tome što više ljudi ne ostavlja komentare o stripovima kao što su Polina, Neznalice, Opskurni gradovi... već što nema više ljudi koji će takve stripove da kupe. Nas sedmorica ćemo takve stripove da kupimo u svakom slučaju, bilo komentara o njima ili ne.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1954 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 26/01/2015 : 22:10:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Torghal
Sad mi je na pamet pao i Paulov ljetni posao.Lydie je jos i imala kakvu takvu raspravu,ostali su stvarno prosli nezapazeno.Steta, meni su se osobno puno vise svidili ti mali naslovi nego ovi "blockbusteri" poput Watchmena,Kingdom comea i slicnih.Ali vjerovatno si i zna sta te ocekuje kad si se upustia u izdavastvo ovakve vrste stripova,da si mislia zaradit i imat velike rasprave na forumu izdava bi Zagora.


Ma naravno da sam znao, ali svejedno, očekuješ da će se svidjeti bar desetorici ljudi u toj mjeri da će ostaviti neki komentar. Ne treba ti neka velika pamet za objaviti Mausa ili Watchmene, ali Paula, Lydiju, Polinu, Hicksville itd itd... to je stvar senzibiliteta, očekuješ i nadaš se da će pogoditi druge onako kako su pogodili tebe.


Ako neko nije ostavia komentar to ne mora znacit da ga strip nije pogodia kao tebe,mene npr.mnogi stripovi oduseve pa ne ostavim nikakav komentar jer ne mogu to odusevljenje na pravi nacin stavit na papir a glupo mi je ostavit komentare poput "super strip" ili "strip me odusevia" i slicno.A siguran sam da ima mnogih poput mene.Nisu komentari problem,vec slaba prodaja.A pretpostavljam da ovi stripovi o kojima sad raspravljamo nisu imali neku ludilo prodaju.Steta,jer doc ce dan kad ces ti rec da ti je pun kurac svega ovog i dignit ruke od izdavastva i tek tada ce ljudima doc u glavu koliko je Fibra kao izdavacka kuca pridonjela strip sceni na ovim prostorima.Mi ljudi smo takvi,tek kad nesto izgubimo shvatimo koliko nam je to znacilo.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 26/01/2015 : 22:11:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by pcoro

Polina je problematična jer ima naslovnicu s balerinom i zove se Polina. Ko bi normalan kupio takav strip? Srećom, riječka gradska knjižnica je išla u rizik i ispalo je da je Polina klasik i prilično šije većinu ovogodišnje produkcije.
KuntaKinte poziva na diskusiju ali o čemu tu diskutirati? Strip jednostavno valja i to je to. Neko rječitiji bi trebao napisati dobru recenziju, time povećati prodaju i da se onda izda i koji drugi strip istog autora da vidimo je li ovo slučajan pogodak ili čovjek stvarno zna.



Sve što sam pročitao od Vivesa (a pročitao sam većinu) je u najmanju ruku (jako) dobro i ja ću ga i dalje objavljivati, pa što košta da košta. Pa da vidimo tko će prije odustati, ja ili vi?:) Nevjerojatno koliko je suptilan i tankoćutan za svoje godine, čudo jedno.


Ja neću da odustanem, to sigurno
Nije problem u tome što više ljudi ne ostavlja komentare o stripovima kao što su Polina, Neznalice, Opskurni gradovi... već što nema više ljudi koji će takve stripove da kupe. Nas sedmorica ćemo takve stripove da kupimo u svakom slučaju, bilo komentara o njima ili ne.




+ 1

(ovakve postove ne volim, ali ovdje odlično odgovara)


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page
Page: of 114 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000