forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrarijum - samo dobri stripovi (tm)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 114

Tonto
Advanced Member



7764 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 22/11/2015 : 13:48:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Opskurni gradovi

Završio s opskurnim gradovima... Utisci za one prijašnje su pomalo isparili (znam da mi je toranj bio super), a od ova dva zadnja teorija mi je baš odlična. Nevidljiva granica je fora, malko nedorečena, a i schuiten mi je neusporedivo draži crno bijeli. Sve u svemu izvrstan serijal koji vas uvuče svoj svijet i gradi fenomenalnu distopijsku atmosferu. Crtežu se može samo diviti dok priče variraju između jako dobrih i malo manje dobrih... 8/10

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2404 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 23/11/2015 : 01:30:49  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
U novom DeeCay-evim 'Tjednim crticama' ima link -Najstrašniji stripovi svih vremena, gdje se na 18-om (od 31)nalazi 'Tri sjene'.
Nisam ovaj strip doživljavao kao neki horor, mada (pogotovo s gledišta nekog roditelja)ima elemenata strave, ali 18. najstrašniji strip svih vremena?
Kakav je vaš doživljaj tog stripa?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/11/2015 : 02:11:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by IGMAN2

U novom DeeCay-evim 'Tjednim crticama' ima link -Najstrašniji stripovi svih vremena, gdje se na 18-om (od 31)nalazi 'Tri sjene'.
Nisam ovaj strip doživljavao kao neki horor, mada (pogotovo s gledišta nekog roditelja)ima elemenata strave, ali 18. najstrašniji strip svih vremena?
Kakav je vaš doživljaj tog stripa?



Nije riječ o rang-listi, nego o redoslijedu kojim su stripovi objavljivani tijekom 10. mjeseca. Na popisu je 31 strip zato što listopad ima 31 dan.

Tri sjene su objavljene 18.10. Zato su 18. na popisu.

Također, autor bloga je predstavljao stripove koje su mu predložili čitatelji.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 23/11/2015 : 09:57:00  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Poslije Inkala

Sto reci..odmah me uhvatilo u klopku tog bizarnog,surealnog i perverzno fiktivnog univerzuma da gotovo bijah primoran procitati ga u jednom dahu.
Realno gledajuci, ne sjecam se da je itko na ovako bizaran nacin u stripu preneo poruku da ljubav na kraju ipak pobjeduje...podsjeca me malo(ni sam neznam zasto) na film 5 element, no to je sada i ovdje nevazno.
Ovaj strip svakako vrijedi imati u kolekciji.
Javim se sa jos utisaka poslje drugog citanja, jer bi ovo prvo zbog brzine procitanog mogao cak nazvati i povrsnim
Konacna ocjena dakle poslje drugog javljanja ..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2404 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 23/11/2015 : 12:30:47  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by IGMAN2

U novom DeeCay-evim 'Tjednim crticama' ima link -Najstrašniji stripovi svih vremena, gdje se na 18-om (od 31)nalazi 'Tri sjene'.
Nisam ovaj strip doživljavao kao neki horor, mada (pogotovo s gledišta nekog roditelja)ima elemenata strave, ali 18. najstrašniji strip svih vremena?
Kakav je vaš doživljaj tog stripa?



Nije riječ o rang-listi, nego o redoslijedu kojim su stripovi objavljivani tijekom 10. mjeseca. Na popisu je 31 strip zato što listopad ima 31 dan.

Tri sjene su objavljene 18.10. Zato su 18. na popisu.

Također, autor bloga je predstavljao stripove koje su mu predložili čitatelji.


Yup! U prevu si kad kažeš da ovo nije rang lista u smislu da je Tri sjene na 18-om mjestu (već je 18-og dana oktobra postavljena na to mjesto, a nema veze s datumom izlaska stripa), ali i dalje se radi o izboru čitatelja za tridesetjedan najstrašniji strip svih vremena.
Tri sjene među 31 najstrašnijih stripova?
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 28/11/2015 : 17:39:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Ljepotica 8/10

U srednjem vijeku u malome selu živi mlada neprivlačna djevojka koja ima svoje snove i svoje želje, ali svi je maltretiraju i gotovo nitko je ne voli. Sve se promijeni nakon što je njena suza kapnula na žabu krastaču koja je u stvari bila Vila na koju je bila bačena kletva. Ona joj ne može ispuniti želju da promijeni stvarnost i pretvori je u ljepoticu, ali može nešto drugo.
Tri su albuma u ovom izdanju, zabavno, lijep crtež, bez dosadnih dijelova, čak mi se i završetak sviđa! Preporučam.
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 28/11/2015 : 22:28:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Ljepotica 8/10

U srednjem vijeku u malome selu živi mlada neprivlačna djevojka koja ima svoje snove i svoje želje, ali svi je maltretiraju i gotovo nitko je ne voli. Sve se promijeni nakon što je njena suza kapnula na žabu krastaču koja je u stvari bila Vila na koju je bila bačena kletva. Ona joj ne može ispuniti želju da promijeni stvarnost i pretvori je u ljepoticu, ali može nešto drugo.
Tri su albuma u ovom izdanju, zabavno, lijep crtež, bez dosadnih dijelova, čak mi se i završetak sviđa! Preporučam.


I ja isto. Odličan strip.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

Ðango nema milosti
Starting Member



57 Posts

Member since 15/02/2015

Posted - 30/11/2015 : 00:24:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Ðango nema milosti a Private Message  Reply with Quote
ETERNAUT 10/10


Pročitah ovo remek djelo.Strašan strip.I držim taj strip u rukama kao nešto jako, jako dragocjeno.Neki djelovi ovog stripa ti se otkriju i nekoliko dana poslije čitanja.Tako da ću ga svakako još jednom čitati.

Atmosfera u ovom stripu mi je slična onoj kao knjizi Koontz-"Ponoč" .

-Gdje jedan invalid ,navečer kad su ljudi u svojim kućama, kroz teleskop promatra svoj grad.I već godinama u jednoj kući gleda kao četiri prijatelja kartaju "Remi".I to večer otkriva nešto jako jako čudno.....(Pa eto,da ne otkrivam dalje...možda je ova knjiga i bolja od stripa.Ali o ukusima se ne raspravlja.Ali da je dobra je..no je dobra)

Još bih htio napisati par rečenica koje je u svojoj knjizi "Moj pogled na svijet" iznio Albert Einstein a slaže se i sa samim duhom ovog stripa,jer je i sam autor ukazao na vojnu huntu u Argentini tih godina..

-Pa evo što u svojoj knjizi kaže Einstein. Mislim da bi se i sam Hector German Oesterheld složio s tim.....

......Ja državu ne smatram ničim stalno vrijednim u ljudskom životu;vrijednost je stvaralački i osječajan pojedinac,ličnost.Samo ona stvara plemenitost i uzvišenost dok je krdo kao takvo tupih misli i tupih osječaja.

Kad sam već kod tog predmeta da kažem nešto i koju riječ o najgorem izrodu života krda,o meni omrznutoj vojsci.

Kad je netko sa zadovoljstvom u stanju marširati strojevim korakom,ja ga već prezirem;VELIKI JE MOZAK DOBIO ZABUNOM I S OBZIROM KAKO GA KORISTI ZA TO BI MU DOVOLJNA BILA I LEĐNA MOŽDINA.Ta civilizacijska sramota zvana vojska morala bi nestati što je moguće prije.Junaštvo po naredbi,besmisleno nasilje i slijepo rodoljubništvo,kako ja sve to silno mrzim.Kako mi je rat niska i mrska rabota;prije bih se dao sasjeći na komade nego sudjelovati u tom bijednom činu...

Za sada mi je najjače što sam pročitao 1.Pinokio-Winšlus 2.Maus 3.Eternaut

Eternaut mi je i blizak stripu "Daleko susjedstvo"......

Go to Top of Page

Gru
Average Member



818 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 30/11/2015 : 01:08:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ðango nema milosti

ETERNAUT 10/10


Pročitah ovo remek djelo.Strašan strip.I držim taj strip u rukama kao nešto jako, jako dragocjeno.Neki djelovi ovog stripa ti se otkriju i nekoliko dana poslije čitanja.Tako da ću ga svakako još jednom čitati.

Atmosfera u ovom stripu mi je slična onoj kao knjizi Koontz-"Ponoč" .

-Gdje jedan invalid ,navečer kad su ljudi u svojim kućama, kroz teleskop promatra svoj grad.I već godinama u jednoj kući gleda kao četiri prijatelja kartaju "Remi".I to večer otkriva nešto jako jako čudno.....(Pa eto,da ne otkrivam dalje...možda je ova knjiga i bolja od stripa.Ali o ukusima se ne raspravlja.Ali da je dobra je..no je dobra)

Još bih htio napisati par rečenica koje je u svojoj knjizi "Moj pogled na svijet" iznio Albert Einstein a slaže se i sa samim duhom ovog stripa,jer je i sam autor ukazao na vojnu huntu u Argentini tih godina..

-Pa evo što u svojoj knjizi kaže Einstein. Mislim da bi se i sam Hector German Oesterheld složio s tim.....

......Ja državu ne smatram ničim stalno vrijednim u ljudskom životu;vrijednost je stvaralački i osječajan pojedinac,ličnost.Samo ona stvara plemenitost i uzvišenost dok je krdo kao takvo tupih misli i tupih osječaja.

Kad sam već kod tog predmeta da kažem nešto i koju riječ o najgorem izrodu života krda,o meni omrznutoj vojsci.

Kad je netko sa zadovoljstvom u stanju marširati strojevim korakom,ja ga već prezirem;VELIKI JE MOZAK DOBIO ZABUNOM I S OBZIROM KAKO GA KORISTI ZA TO BI MU DOVOLJNA BILA I LEĐNA MOŽDINA.Ta civilizacijska sramota zvana vojska morala bi nestati što je moguće prije.Junaštvo po naredbi,besmisleno nasilje i slijepo rodoljubništvo,kako ja sve to silno mrzim.Kako mi je rat niska i mrska rabota;prije bih se dao sasjeći na komade nego sudjelovati u tom bijednom činu...

Za sada mi je najjače što sam pročitao 1.Pinokio-Winšlus 2.Maus 3.Eternaut

Eternaut mi je i blizak stripu "Daleko susjedstvo"......





Eternaut meni osobno je najbolji strip koji sam čitao! Dakle, jedno veliko HVALA Fibri na ovom izdanju!!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/11/2015 : 10:09:48  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gru

quote:
Originally posted by Ðango nema milosti

ETERNAUT 10/10


Pročitah ovo remek djelo.Strašan strip.I držim taj strip u rukama kao nešto jako, jako dragocjeno.Neki djelovi ovog stripa ti se otkriju i nekoliko dana poslije čitanja.Tako da ću ga svakako još jednom čitati.

Atmosfera u ovom stripu mi je slična onoj kao knjizi Koontz-"Ponoč" .

-Gdje jedan invalid ,navečer kad su ljudi u svojim kućama, kroz teleskop promatra svoj grad.I već godinama u jednoj kući gleda kao četiri prijatelja kartaju "Remi".I to večer otkriva nešto jako jako čudno.....(Pa eto,da ne otkrivam dalje...možda je ova knjiga i bolja od stripa.Ali o ukusima se ne raspravlja.Ali da je dobra je..no je dobra)

Još bih htio napisati par rečenica koje je u svojoj knjizi "Moj pogled na svijet" iznio Albert Einstein a slaže se i sa samim duhom ovog stripa,jer je i sam autor ukazao na vojnu huntu u Argentini tih godina..

-Pa evo što u svojoj knjizi kaže Einstein. Mislim da bi se i sam Hector German Oesterheld složio s tim.....

......Ja državu ne smatram ničim stalno vrijednim u ljudskom životu;vrijednost je stvaralački i osječajan pojedinac,ličnost.Samo ona stvara plemenitost i uzvišenost dok je krdo kao takvo tupih misli i tupih osječaja.

Kad sam već kod tog predmeta da kažem nešto i koju riječ o najgorem izrodu života krda,o meni omrznutoj vojsci.

Kad je netko sa zadovoljstvom u stanju marširati strojevim korakom,ja ga već prezirem;VELIKI JE MOZAK DOBIO ZABUNOM I S OBZIROM KAKO GA KORISTI ZA TO BI MU DOVOLJNA BILA I LEĐNA MOŽDINA.Ta civilizacijska sramota zvana vojska morala bi nestati što je moguće prije.Junaštvo po naredbi,besmisleno nasilje i slijepo rodoljubništvo,kako ja sve to silno mrzim.Kako mi je rat niska i mrska rabota;prije bih se dao sasjeći na komade nego sudjelovati u tom bijednom činu...

Za sada mi je najjače što sam pročitao 1.Pinokio-Winšlus 2.Maus 3.Eternaut

Eternaut mi je i blizak stripu "Daleko susjedstvo"......





Eternaut meni osobno je najbolji strip koji sam čitao! Dakle, jedno veliko HVALA Fibri na ovom izdanju!!



+1

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 30/11/2015 : 10:21:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Meni je u TOP 5 Fibre. Dva puta sam ga pročitao, a čitati će se i još...
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 30/11/2015 : 10:43:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Kabaret Folies Bergere 6/10

Nije mi se svidjelo. Pomalo me podsjeća na: Naša majka rat, čija je radnja također smještena u blatne rovove iz prvog svjetskog rata. Samo ovdje je radnja manje kompleksna, nešto lošiji crtež i dosadniji dijalozi. Pratimo vojnike direktno na prvoj liniji koji usprkos teškoj situaciji imaju energije i vremena za šalu kako bi barem malo skrenuli misli od surove stvarnosti. Nisam sve dobro shvatio u zadnjih dvadesetak stranica, morat ću još jednom pažljivije pročitati.
Nakon čitanja ovoga stripa shvatio sam da sam Našoj majci rat dao prenisku ocjenu. Od Zidroa sam do sada pročitao mnogo bolje Lydie i Lijepo putovanje.

Edited by - dcopic on 30/11/2015 10:43:17
Go to Top of Page

Friki
Junior Member



Croatia
477 Posts

Member since 23/12/2010

Posted - 30/11/2015 : 16:53:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Friki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ðango nema milosti

ETERNAUT 10/10


Pročitah ovo remek djelo.Strašan strip.I držim taj strip u rukama kao nešto jako, jako dragocjeno.Neki djelovi ovog stripa ti se otkriju i nekoliko dana poslije čitanja.Tako da ću ga svakako još jednom čitati.

Atmosfera u ovom stripu mi je slična onoj kao knjizi Koontz-"Ponoč" .

-Gdje jedan invalid ,navečer kad su ljudi u svojim kućama, kroz teleskop promatra svoj grad.I već godinama u jednoj kući gleda kao četiri prijatelja kartaju "Remi".I to večer otkriva nešto jako jako čudno.....(Pa eto,da ne otkrivam dalje...možda je ova knjiga i bolja od stripa.Ali o ukusima se ne raspravlja.Ali da je dobra je..no je dobra)

Još bih htio napisati par rečenica koje je u svojoj knjizi "Moj pogled na svijet" iznio Albert Einstein a slaže se i sa samim duhom ovog stripa,jer je i sam autor ukazao na vojnu huntu u Argentini tih godina..

-Pa evo što u svojoj knjizi kaže Einstein. Mislim da bi se i sam Hector German Oesterheld složio s tim.....






Dobar post, Đango. Što reći o Oesterheldu. Jedan od najhrabrijih autora u povijesti stripa , no zbog svoje hrabrosti autor sa najtragičnijom sudbinom . Ubijen od strane vojne hunte, zajedno sa svoje 4 kćeri. Diana je imala 24 , Beatrix 19 , Wake 25, a Marina 18 godina. Uz kćeri, ubijeni su i njihovi muževi, Hectorovi zetovi.
Diana i Marina su bile trudne kada su otete. Još uvijek se ne zna jesu li rodile u zatočeništvu ili su ubijene u trudnom stanju.


Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8199 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 30/11/2015 : 19:35:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Kabaret Folies Bergere 6/10

Nije mi se svidjelo. Pomalo me podsjeća na: Naša majka rat, čija je radnja također smještena u blatne rovove iz prvog svjetskog rata. Samo ovdje je radnja manje kompleksna, nešto lošiji crtež i dosadniji dijalozi. Pratimo vojnike direktno na prvoj liniji koji usprkos teškoj situaciji imaju energije i vremena za šalu kako bi barem malo skrenuli misli od surove stvarnosti. Nisam sve dobro shvatio u zadnjih dvadesetak stranica, morat ću još jednom pažljivije pročitati.
Nakon čitanja ovoga stripa shvatio sam da sam Našoj majci rat dao prenisku ocjenu. Od Zidroa sam do sada pročitao mnogo bolje Lydie i Lijepo putovanje.


Za mene je Zidrou gotova priča.
Od tri izdanja samo mi Lydie nešto valja dok ova ostala dva nisu vrijedna spomena.
Medvjeđu kožu nisan kupija i vrlo vjerojatno neću ni buduča izdanja s njegovim potpisom.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/11/2015 : 20:06:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by split85

quote:
Originally posted by dcopic

Kabaret Folies Bergere 6/10

Nije mi se svidjelo. Pomalo me podsjeća na: Naša majka rat, čija je radnja također smještena u blatne rovove iz prvog svjetskog rata. Samo ovdje je radnja manje kompleksna, nešto lošiji crtež i dosadniji dijalozi. Pratimo vojnike direktno na prvoj liniji koji usprkos teškoj situaciji imaju energije i vremena za šalu kako bi barem malo skrenuli misli od surove stvarnosti. Nisam sve dobro shvatio u zadnjih dvadesetak stranica, morat ću još jednom pažljivije pročitati.
Nakon čitanja ovoga stripa shvatio sam da sam Našoj majci rat dao prenisku ocjenu. Od Zidroa sam do sada pročitao mnogo bolje Lydie i Lijepo putovanje.


Za mene je Zidrou gotova priča.
Od tri izdanja samo mi Lydie nešto valja dok ova ostala dva nisu vrijedna spomena.
Medvjeđu kožu nisan kupija i vrlo vjerojatno neću ni buduča izdanja s njegovim potpisom.


kaspere,vrati Srećku nick!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 30/11/2015 : 20:11:37  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Kabaret Folies Bergere 6/10

Nije mi se svidjelo. Pomalo me podsjeća na: Naša majka rat, čija je radnja također smještena u blatne rovove iz prvog svjetskog rata. Samo ovdje je radnja manje kompleksna, nešto lošiji crtež i dosadniji dijalozi. Pratimo vojnike direktno na prvoj liniji koji usprkos teškoj situaciji imaju energije i vremena za šalu kako bi barem malo skrenuli misli od surove stvarnosti. Nisam sve dobro shvatio u zadnjih dvadesetak stranica, morat ću još jednom pažljivije pročitati.
Nakon čitanja ovoga stripa shvatio sam da sam Našoj majci rat dao prenisku ocjenu.


Kad sam ova dva pročitao, bio sam na teškoj detoxikaciji 3 dana.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5248 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 04/12/2015 : 11:22:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gru

quote:
Originally posted by Ðango nema milosti

ETERNAUT 10/10


Pročitah ovo remek djelo.Strašan strip.I držim taj strip u rukama kao nešto jako, jako dragocjeno.Neki djelovi ovog stripa ti se otkriju i nekoliko dana poslije čitanja.Tako da ću ga svakako još jednom čitati.

Atmosfera u ovom stripu mi je slična onoj kao knjizi Koontz-"Ponoč" .

-Gdje jedan invalid ,navečer kad su ljudi u svojim kućama, kroz teleskop promatra svoj grad.I već godinama u jednoj kući gleda kao četiri prijatelja kartaju "Remi".I to večer otkriva nešto jako jako čudno.....(Pa eto,da ne otkrivam dalje...možda je ova knjiga i bolja od stripa.Ali o ukusima se ne raspravlja.Ali da je dobra je..no je dobra)

Još bih htio napisati par rečenica koje je u svojoj knjizi "Moj pogled na svijet" iznio Albert Einstein a slaže se i sa samim duhom ovog stripa,jer je i sam autor ukazao na vojnu huntu u Argentini tih godina..

-Pa evo što u svojoj knjizi kaže Einstein. Mislim da bi se i sam Hector German Oesterheld složio s tim.....

......Ja državu ne smatram ničim stalno vrijednim u ljudskom životu;vrijednost je stvaralački i osječajan pojedinac,ličnost.Samo ona stvara plemenitost i uzvišenost dok je krdo kao takvo tupih misli i tupih osječaja.

Kad sam već kod tog predmeta da kažem nešto i koju riječ o najgorem izrodu života krda,o meni omrznutoj vojsci.

Kad je netko sa zadovoljstvom u stanju marširati strojevim korakom,ja ga već prezirem;VELIKI JE MOZAK DOBIO ZABUNOM I S OBZIROM KAKO GA KORISTI ZA TO BI MU DOVOLJNA BILA I LEĐNA MOŽDINA.Ta civilizacijska sramota zvana vojska morala bi nestati što je moguće prije.Junaštvo po naredbi,besmisleno nasilje i slijepo rodoljubništvo,kako ja sve to silno mrzim.Kako mi je rat niska i mrska rabota;prije bih se dao sasjeći na komade nego sudjelovati u tom bijednom činu...

Za sada mi je najjače što sam pročitao 1.Pinokio-Winšlus 2.Maus 3.Eternaut

Eternaut mi je i blizak stripu "Daleko susjedstvo"......





Eternaut meni osobno je najbolji strip koji sam čitao! Dakle, jedno veliko HVALA Fibri na ovom izdanju!!



Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6925 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 04/12/2015 : 19:53:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote


Sam samcat

Chabouteovo meditativno remek-djelo promišlja o samoći, samodostatnosti, ignoriranju drugih i drugačijih, ali i o pružanju ruke drugome, otkrivanju novih horizonata, preuzimanju rizika i odvažnosti upuštanja u nepoznato. Njegov crtež hipnotizira oči, a priča okupira um još dugo nakon sklapanja korica. Jer, svi postanemo Sam samcat u nekom trenutku života, no imamo li hrabrosti promijeniti to?

10/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 06/12/2015 : 13:37:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Jednog proljeća u Černobilu 8/10

Emmanuel Lepage sa aktivistima jedne udruge odlazi u Černobil, kako bi svojim crtežom prikazao stanje dvadesetak godina nakon velike nesreće. Nakon lijepo nacrtanih i jednako lijepo obojanih stripova Muchacho i Oh, cure nisam niti sumnjao da će i ovo ispasti odlično. Ipak, malo me je iznenadio tmuran i sumoran crtež. Brzo mi je postalo jasno da čovjek ipak nije pisao i crtao ovaj strip iz udobne fotelje u Francuskoj, već je bio tamo, na terenu, na mjestu tragedije, gdje je mogao vidjeti sve posljedice velike nesreće, što na prirodi, što na ljudima koji žive u blizini. Vidi se koliko je stanovništvo propatilo. Nisu imali rat, a ova tragedija zapravo nije ništa bolja od vojnog sukoba. Ubija polako, desetljećima.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 06/12/2015 : 17:00:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Epileptičar

Epileptičar bi se mogao svrstati pod najtuznije ispricano svjedocanstvo na polju modernog stripa.
Kao ljepljiva crna tinta polako zagrijavana plamenom zivotnog pritiska ovaj se strip rastace po platformi duse citatelja i zalazi i u one najsitnije pore i prostorije svjijesti koje smo jednom davno negdje zakljucali sa sada vec zahrdalim i krhkim kljucem.
Konstantna jalova potraga bez izgleda za uspjeh i bijeg u jedino sto autoru preostaje..snove je popud gorke zelatinaste mase tanka nit koja se provlaci od korica do korica.
Bas i upravo ta nit je beskompromisno pesimisticno i temeljito crni filigran od kojeg je ovaj strip sazdan.
Epileptičar je ona vrsta poslastice koja kasnije samo pojacava svoju tezinu i svoju dubinu.
Tezak i dubok osvrt na sve one koji pate od ove uzasne i opake bolesti.
Nije bas stivo za blagdanske dane, ali ga se nikako ne smije preskociti.
8/10

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 09/12/2015 : 10:34:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote


Sandman 3 i 4

Sandmana mozemo usporediti sa pjescanim satom u kojem se prica polagano i ujednaceno prosipa po nasoj masti, a kada iscuri, ponovo mozemo okrenuti stalak i poceti ispocetka te tako u beskraj.
Sandmana mozemo usporediti i sa spiralom ili crvotocinom jer je jednostavno bezvremen i jednostavno savrsen.
Cjelina koja se zaokruzuje sa 4-tom knjigom prsti mitologijom, povjescu i jakim prisustvom autorove sklonosti ka lucidnoj karakterizaciji svojih likova koje smo kroz ovo cudno putovanje vec toliko u sebe integrirali.
Kako i sa cime bi najbolje bilo usporediti ove stripove mi je zadalo dosta muke, a onda se sjetih jednog poklona kojeg jednom davno dobih iz rusije..Babuška.
Prica u prici, sloj ispod sloja,magija koja uspijeva funkcionirati u oba pravca...to je ta Babuška, to je taj gospodar snova koji me je tolike noci budnim drzao .

10/10

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 10/12/2015 : 10:32:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Treći zavjet 7/10

Prava avanturistička priča u duhu srednjega vijeka, točnije početkom 14 stoljeća. Pratimo inkvizitora grofa Marbourga, koji zajedno sa mladom djevojkom Elizabeth istražuje pokolj u jednom samostanu u čijoj kripti je pronađen tajanstveni kovčeg. U potrazi za ključevima koji vode do Trećeg zavjeta priča nas i glavne junake vodi kroz mnoge države evrope, Španjolska, Francuska, Škotska, Izrael, Poljska, Češka, Baltik... gdje nas konačno, na dalekom sjeveru, negdje na kraju svijeta čeka nevjerojatno riješenje tajne.

Ako volite priče o Templarima, inkviziciji, križarima, tajnama starih dvora, sakrivene knjižnice, religije, tajne prolaze, davno izgubljene odaje i stare pergamentie koji sakrivaju tajne onda je ovo priča upravo za vas. crtež mi je u redu, ništa posebno, ali vrlo precizan. Ima jako lijepih i zanimljivih vinjeta koje ću svakako pamtiti. niti boja nije loša, ali mi nije po ukusu.



Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 10/12/2015 : 10:51:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

E vidiš, meni su izlazne rane dobar strip
Zahtjeva drugo čitanje da bolje sjedne

Slazem se u potpunosti, mada je meni sjeo vec na prvu

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10117 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 10/12/2015 : 10:55:23  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc



Sandman 3 i 4

Sandmana mozemo usporediti sa pjescanim satom u kojem se prica polagano i ujednaceno prosipa po nasoj masti, a kada iscuri, ponovo mozemo okrenuti stalak i poceti ispocetka te tako u beskraj.
Sandmana mozemo usporediti i sa spiralom ili crvotocinom jer je jednostavno bezvremen i jednostavno savrsen.
Cjelina koja se zaokruzuje sa 4-tom knjigom prsti mitologijom, povjescu i jakim prisustvom autorove sklonosti ka lucidnoj karakterizaciji svojih likova koje smo kroz ovo cudno putovanje vec toliko u sebe integrirali.
Kako i sa cime bi najbolje bilo usporediti ove stripove mi je zadalo dosta muke, a onda se sjetih jednog poklona kojeg jednom davno dobih iz rusije..Babuška.
Prica u prici, sloj ispod sloja,magija koja uspijeva funkcionirati u oba pravca...to je ta Babuška, to je taj gospodar snova koji me je tolike noci budnim drzao .

10/10




Interesantno kako jedan pozitivan komentar može čovika odvratit od kupnje nakog izdanja.
Meni je Sandman kad san ga pokuša čitat bija dosadan, i cilo vrime važen da li pokušat ponovno ili ne.
Nakon ovoga murdocovog upisa siguran san da ne.
Umorilo me ovih par rečenica o stripu, strip pročitan u cijelosti bi me vrlo vjerovatno ubija.

No hard feelings murdoc, inače volin čitat tvoje komentare

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 10/12/2015 : 11:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
No problemas, i meni je Sandman dugo bio na ledu mada sam posjedovao podosta soft americkih izdanja jos sa pocetka ovog stoljeca nikako mi nije "legao" i stalno sam ga gurao u modus"cekanje"
Tek kada je Fibra izdala prve dvije knjige pokusao sam ponovo i onda se dogodila supernova..heh.
Danas mi je na samom vrhu procitanog.
Valjda je trebao da odstoji, bas kao i dobro vino..tko ce ga znati, sve se mijenja, i to je dobro tako

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page
Page: of 114 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.58 seconds. Snitz Forums 2000