forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrarijum - samo dobri stripovi (tm)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 114

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 27/12/2015 : 18:24:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
ajooooooooj znala sam da budem morala sve sama kad je sve dobro
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 28/12/2015 : 13:24:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nika331

quote:
Originally posted by Cromwell

quote:
Originally posted by nika331

sta da nabavim Nasa majka rat ili Sedam zivota kopca? u dilemi sam ako ne i u trilemi ......


Kvalitetom su tu negdje, samo je pitanje želiš li se opustiti i pročitati u jednom danu (SŽK) ili izdeprimirati i čitati tri dana, a još nam fali snijega i blata za ugođaj (NMR)
Koja je treća lema?



eee vidis mene bas privlaci taj snijeg i bljuzga, skoro bi zbog toga nabavljala, hehe .....
daljnje trileme ukljucuju Kililana song, Frank Cappa, Atentat, Petra Cherie ili Solitudinis morbus. sve mi izgleda zanimljivo, ali ne mogu do svega. jesi citao stogod? netko drugi?
naravno hocu nesto sto cu citati milijon puta a da se ne istrosi.


Ja ti preporučujem Topijev Solitudinis morbus, ovo je paša za oči kao i svi Topijevi stripovi,
a po drugoj strani ima za razliku od Šeherezade ili Kolekcionara i sasvim dobre priče.
A medju gore spomenutim jako drag mi je i Atentat, iako je teška i tužna tematika i svakako
nije strip kojeg bi čovek čitao uvek iznova.

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 29/12/2015 : 11:00:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
hvala odluka je pala
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 29/12/2015 : 11:11:27  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
koja ?

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 29/12/2015 : 11:24:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Reci da. Ne budi ko Libellusovi apostoli.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 29/12/2015 : 11:33:36  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Reci da. Ne budi ko Libellusovi apostoli.




10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 30/12/2015 : 10:04:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

koja ?



Eternaut
Pakao
Petra cherie
Sedam života kopca

Edited by - nika331 on 30/12/2015 14:44:27
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7796 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 30/12/2015 : 14:53:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Procitao franka cappu... Nemam volje ni vremena za suvisliju analizu, ali cu samo reci da sam odusevljen. Kvaliteta prica prema kraju, istina, malo pada, ali sve u svemu izvrsno...a crtez bogovski. 9.5/10

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 30/12/2015 : 15:00:35  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nika331

quote:
Originally posted by risbozg

koja ?



Eternaut
Pakao
Petra cherie
Sedam života kopca




jedan bolji od drugoga a opet svaki drugačiji po svemu... super

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 30/12/2015 : 22:57:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
Hvala, bilo je teško
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 31/12/2015 : 01:30:25  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nika331

quote:
Originally posted by risbozg

koja ?



Eternaut
Pakao
Petra cherie
Sedam života kopca



3 odlična stripa i jedan solidan.
Neću ti reć koji je ovaj solidni, ali da je umisto Petre Naša majka rat, bila bi 4 odlična stripa.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 31/12/2015 : 01:36:35  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by nika331

quote:
Originally posted by risbozg

koja ?



Eternaut
Pakao
Petra cherie
Sedam života kopca



3 odlična stripa i jedan solidan.
Neću ti reć koji je ovaj solidni, ali da je umisto Petre Naša majka rat, bila bi 4 odlična stripa.


Naša majka rat meni osobno i nije odličan nego za -4 strip,a odličan 5+ bi zapravo bio (u toj seriji doniranih francuskih izdanja) Bilo jednom u francuskoj

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 31/12/2015 : 01:53:14  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by nika331

quote:
Originally posted by risbozg

koja ?



Eternaut
Pakao
Petra cherie
Sedam života kopca



3 odlična stripa i jedan solidan.
Neću ti reć koji je ovaj solidni, ali da je umisto Petre Naša majka rat, bila bi 4 odlična stripa.


Naša majka rat meni osobno i nije odličan nego za -4 strip,a odličan 5+ bi zapravo bio (u toj seriji doniranih francuskih izdanja) Bilo jednom u francuskoj


Odličan je i Bilo jednom u Francuskoj, ali mi je ipak Naša majka draži.
U svakon slučaju oba su mi bolja od Petre koja nije loša, ali mi je u drugoj polovici postala malo monotona. Inače, na momente mi se činilo ka da čitan žanskog Corta.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7796 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 31/12/2015 : 02:06:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Meni je bila monotona od samog pocetka, nisam je zgotovio.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 12/01/2016 : 18:35:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Mracni Vitez
Znam, znam, citao sam ovo prije x godina na engleskome, i ondje mi se vec ucinilo genijalnim, ali malcice nepovezanim.
Sada kada u rukama drzim ovog Krakena od stripa vidim koliko je Frank perverzno dzonom uletio u svijet mracnog viteza i koliko je jaja polupano u ovom gigantskom i opskurno manijakalno perfektnom odradenom opusu.
Superherojstina u dahu pretvorena u antiherojstinu i smrto udahnutom ubojitim izdahom duha vremena.
Svi nasi junaci u tajicima postase zarobljenicima svojih ega i taocima svojih benificija.
Giganti, jednom prijatelji u bljestavim oklopima i aurama ispadose cangrizavi klaustofobicni starci zeljni smrti.
Frank Miller je ovdje ucini zlu cirkusku predstavu ciji se aplauz jos i danas cuje...vise nego ikad.
Kapa dolje ...apsolutno lucidno, apsolutno luda i genijalna voznja kroz mikrosvemir tog viteza od mraka..heh

9/10..devet i po , ipak


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 14/01/2016 : 14:21:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote

Duga noc vjestica

OK , ajde zaplesimo.
Odmah na pocetku se vidi da ovo nije Miller niti Morrison, sve je stilizirano i izbalansirano popud dobrog kulinarskog recepta...ipak upletanje gotovo cijelog Bat mikrokosmosa rezultira najbitnije djelice te slagalice.
Detektivska prica gotovo matematicki odredena i prezentirana ,bez ikakvih mana i bez ikakvog prostora za replike.
Nazalost, samo jos jedan dobar dobar strip u nizu Batmanovih perverzija.
Od mene cvrsta osmica, nista vise

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 14/01/2016 : 14:33:59  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Sedam zivota kopca

U pravu ste gospodo, ovo se cita u jednom komadu, kako i nebi kada se radi tipa price Robin Hood i sitnim dekadentnim perverzijama francuskog plemstva i to sve u jednoj zdjeli..
Komponente su iako predvidljive savrseno izbalansirane i crtez tek upotpunjava intigrantnu pricu , upravo na jedan savrsen nacin.
Velika oda svim Grckim tragedijama u ruhu francuskome, velika oda mojoj neprospavanoj noci i veliki naklon ovom tako vjesto zamaskiranom stripu.
Wooow...devetka..duga naravno

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/01/2016 : 23:09:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Hombre

Set kratkih priča koje govore o post-apokaliptičnom svijetu i čovjeku. Kao što se može i očekivati, ima boljih i lošijih priča, ali uglavnom sve funkcioniraju, prikazujući nam krhkost civilizacije i morala. Problem je što je sve to više-manje viđeno u mnogim knjigama, filmovima, pa i drugim stripovima. Naravno, treba uzeti u obzir i vrijeme kada je strip nastao, dakle 80-e godine 20. stoljeća, ali čini mi se da ni tada mnogo toga nije bilo novo. Hombre je dobar strip, stvarno dobar, no nažalost, unatoč vrlo dobrom Ortizovom crtežu, ne i više od toga.

6/10

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 22/01/2016 : 13:18:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

Ljepota tame 10/10

Svaki strip koji u čitatelja izazove reakciju, bilo ona pozitivna ili negativna, može se nazvati umjetnošću. "Ljepota tame" je vješto i jednostavno izvedena prica .....



drago mi je da sam procitala ovu recenziju jer sam bila paf! i totalno nezadovoljna nakon citanja ovog albuma. ne slazem se s onima koji kazu da je odbojan i nasilan, ali bio mi je apsolutno besmislen i nezanimljiv, cak i dosadan i naporan. ovo objasnjenje je malo pomoglo, ali cu morat ponovno procitati kad nadjem vremena.
zasad ocjena 3/10.

takodjer razocaranje koje nisam ocekivala jer su mi Ribari nove zemlje savrsenstvo, a Sam samcat solidan album, je Omnibus Chabouteov koji je dobar, ok, nije los, ali ga necu imati potrebe vise citati (a po tome mjerim sve albume koje citam) i koliko je nahvaljen po forumu mnogo vise sam ocekivala. 5/10
Go to Top of Page

Ðango nema milosti
Starting Member



57 Posts

Member since 15/02/2015

Posted - 22/01/2016 : 21:50:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Ðango nema milosti a Private Message  Reply with Quote
HOMBRE 10/10

Šta reći o stripu gdje su štakorovo meso ,juha od štakora i dinsani štakori prava delikatesa.Pojeo bi sve te štakore zajedno
sa stripom koliko je dobar.I onda bih rekao:"Donesite mi za desert KRAKENA"
I na kraju bih se sa gliserom provozao po kanalizaciji...
Ovo nisu stripovi za mamine i tatine sinove...ovo ubija...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/01/2016 : 06:27:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nika331

quote:
Originally posted by drogsy

Ljepota tame 10/10

Svaki strip koji u čitatelja izazove reakciju, bilo ona pozitivna ili negativna, može se nazvati umjetnošću. "Ljepota tame" je vješto i jednostavno izvedena prica .....



drago mi je da sam procitala ovu recenziju jer sam bila paf! i totalno nezadovoljna nakon citanja ovog albuma. ne slazem se s onima koji kazu da je odbojan i nasilan, ali bio mi je apsolutno besmislen i nezanimljiv, cak i dosadan i naporan. ovo objasnjenje je malo pomoglo, ali cu morat ponovno procitati kad nadjem vremena.
zasad ocjena 3/10.




Za više o Ljepoti tame vrati se na 18. stranicu ovog topica, pred nekih godinu dana se razvezla prava rasprava. A tu je i odlična recenzija by paro. Možda ti sve skupa neće promijeniti mišljenje o stripu ali mislim da je zanimljivo za pročitati.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 23/01/2016 : 13:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
ok, tenks
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 23/01/2016 : 19:23:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Barbarska princeza i Čini i pričini

Kada citam ova dva stripa, smijem se iskreno i iskreno sam dirnut apsolutno drugacijim emocijama od smijeha, usudio bi se cak reci melanolicnom tugom.
Esencionalno gledajuci, gotovo savrsen strip, ali odraden sa takvom lakocom postojanja da ga jos vise uzdize, cak i savrsenim cini...gotovo.
Kao klinac sam bio opsjednut ljudima koji mogu jedan izmisljeni svijet uciniti stvarnim..pa makar u mojoj glavi.
George Lucas, John Ronald Reuel Tolkien,Charles Bukowski ..i naravno Lewis Trondheim .
Ova dva stripa su price koje nas prvo dobro izmjere, onda lagano odmjere i na koncu...usvoje .

10/10


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/01/2016 : 22:15:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Da,da.
Tvrđa je zakon!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 26/01/2016 : 10:25:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Živi mrtvaci - drugi omnibus

Odlican strip, pravi laboratorij akutne psihijatrije, zamaskirane eugenike i klasicnog Darwinizma.
Zombiji su postali samo paravan za istinske i mracne dubine opstanka duse.
Demokracija je mrtva, zivjela demokracija , zapalimo lomace prividnosti i uzmimo "stvar" u svoje ruke, ovdje ima i dobra doza Zeitgeista, i dok se polako ali sigurno podize izmaglica sa postapokalipticnog stripa i otvaraju vrata velikog vode sa psiholoskog kauca , ovaj strip postaje sve bolji i bolji.
Najbrutalnije od svega je metamorfoza djece u psihopate, smjena generacija i nova zora istinskih zivih mrtvaca.
Zombiji su popusili, zavjesa je podignuta..sto reci,covjek je covjeku vuk...
Jedva cekam tricu

9/10

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page
Page: of 114 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.61 seconds. Snitz Forums 2000