forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrarijum - samo dobri stripovi (tm)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 114

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8385 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 17/09/2011 : 21:46:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
I ja sam isto svjež što se tiče Fibre, al evo:
Neznanac1&2- ovo sam ranije pročitao, a nedavno i kupio. Kad sam počeo čitat prvi dio nakon par stranica sam rekao sam sebi: O ne! Ipak ga je uspio zasrat. Uvijek sam bio sumnjičav prema Magnusu kao scenaristu, jer sam ga do tada poznavao isključivo kao crtača. A kad ono...BUM!! Naprosto sam oduševljen. Magnus rastura i na scenarističkom planu. Jedva čekam ostatak priče i više se toliko ne bojim da će Roberto da zasere. Drugi me dio bacio u djetinjstvo, kad sam bio negdje 5.-6. razred. Tada su na kanalu SkyOne puštali stare američke akcijske krimiće. Barnaby Jones, City of Angels, Barreta, Foxy Brown, Scorpio, pa čak i stari Perry Mason. U Neznancu se može osjetiti taj duh nekog drugog vremena. I nemam pojma zašto svi uspoređuju sve njegove radove s Alan Fordom. Ljudi, pa nije samo Alan Ford Magnus, Magnus je puno više i zahvaljujem dragom bogeku kaj je Marko to osjetio. Sveukupna ocjena (zasada) 8/10
Ponos vragova- Odlično, šta drugo reći. Eto da i Macan napiše nešto vrijedno spomena . Prvo mi je bila neobično čitat radnju koja se odvija u Zg, sa stadionom i sve to, tako da mi je prvi dojam bio jedan mali WTF? Ali na kraju ugodno, ugodno iznenađenje. I kao što Paka kaže, nažalost puno prekratko, kao da fali nešto i samo, ali samo zato 9/10.
Presveto srce- Uffff, ne znam šta bi reko uopće. Nekako mi nije sjeo. Možda zato jer sam nakon što sam dvaput zaredom pročitao Neznanca i Ponos vragova krenuo na ovo. Šta ja znam, nisam uopće bio raspoložen za nekakva ontološko- teološka naklapanja. Jeste da sam se par puta nasmijao i par puta zastao jer su me pojedine scena bacile na razmišljanje, ali štajaznam. Možda mi bolje sjedne od druge. Vidjet ćemo, zasad 6/10. Šta je najgore poslije ovog idem na Bijelog lamu i sve se bojim da ne bude slična priča.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.

Edited by - paro on 17/09/2011 21:49:55
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12782 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 17/09/2011 : 21:52:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Inače, za Vrh bogova je zanimljivo da su mi u striparnici rekli da su ljudi dolazili kupiti ga jer im je preview bio super i onda, kad su vidjeli da je uživo "naopako" odštampan, onda su odustali. Ne razumijem kako te nešto što naučiš za 3 minute (redoslijed čitanja) može odvratiti od nečega što te tako jako zanima...


Nije mi jasno što su ti ljudi očekivali kad su pročitali preview? Mislim, ako im se svidio preview, to valjda znači da nisu imali teškoća sa čitanjem. Nema smisla.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 17/09/2011 : 21:58:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro
Presveto srce- Uffff, ne znam šta bi reko uopće. Nekako mi nije sjeo. Možda zato jer sam nakon što sam dvaput zaredom pročitao Neznanca i Ponos vragova krenuo na ovo. Šta ja znam, nisam uopće bio raspoložen za nekakva ontološko- teološka naklapanja. Jeste da sam se par puta nasmijao i par puta zastao jer su me pojedine scena bacile na razmišljanje, ali štajaznam. Možda mi bolje sjedne od druge. Vidjet ćemo, zasad 6/10. Šta je najgore poslije ovog idem na Bijelog lamu i sve se bojim da ne bude slična priča.



Nimalo slicna.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 17/09/2011 : 21:58:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Markos

Inače, za Vrh bogova je zanimljivo da su mi u striparnici rekli da su ljudi dolazili kupiti ga jer im je preview bio super i onda, kad su vidjeli da je uživo "naopako" odštampan, onda su odustali. Ne razumijem kako te nešto što naučiš za 3 minute (redoslijed čitanja) može odvratiti od nečega što te tako jako zanima...


Nije mi jasno što su ti ljudi očekivali kad su pročitali preview? Mislim, ako im se svidio preview, to valjda znači da nisu imali teškoća sa čitanjem. Nema smisla.



Cek, jel privju udesno ili ulivo?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12782 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 17/09/2011 : 22:06:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Cek, jel privju udesno ili ulivo?



Onako kako je u originalu, smjer čitanja je s desna na lijevo.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/09/2011 : 22:07:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Čita se naopako, ali se lista "normalno".

Trouble will find me
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 17/09/2011 : 22:13:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Pa, ako mozes citati desno-lijevo, onda je valjda manji problem listati ulijevo. Mada dogodilo mi se par puta da okrenem stranicu na drugu stranu ili da citam na suprotnu, obicno kad bi se nesto zamislio.
Go to Top of Page

Dermentor
Average Member



Croatia
686 Posts

Member since 14/06/2010

Posted - 05/10/2011 : 23:32:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Dermentor a Private Message  Reply with Quote
Upravo sam zavrsio sa Spaghetti Brothers-ima (svih 6 knjiga) i mogu reci da mi je samo zao sto nema jos. Definitivno spada u top 3 strip albuma koja sam ikad procitao. Ma nesto savrseno i sad vidim zasto su prva dva albuma rasprodana mada mi je cudno da netko ima prva dva i ne vuce ga dalje, gotovo nemoguce. Moja ocjena 12/10!

Edited by - Dermentor on 05/10/2011 23:33:41
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 06/10/2011 : 10:53:52  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
fulu 6, ocena bi bila i veća da nije onog poslednjeg albuma, usiljenog da bi se glupo i bespotrebno zatvorio krug fabule
svagdanja borba 7, simpatično
opskurni gradovi 2 8
vrh bogova 1,2 10, za sada, videćemo da li će ostale knjige redukovati i anticipirati ocenu

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

ziki
New Member



279 Posts

Member since 22/08/2010

Posted - 07/10/2011 : 11:43:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ziki a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sinoć Paulov ljetni posao i baš mi je sjeo. Iskren, jako lijep strip koji bi svakome preporučio.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 21/10/2011 : 20:19:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
VRH BOGOVA ... mada umem da kenjam o mangama, u sustini, bas nedavno listam 1001 comics i provalim da sam citao odredjen broj preporucenih mangi...jeste, skepticno sam gledao u slova "Markos" na ekranu kada je Vrh Bogova najavljen, medjutim, covek ima kredit kod mene i reko aj'da kupim, sta fali, sto da ne...neko je ovo u drugom podforumu opisao kao "avanturu vecu od zivota" i to je cinjenica. Taniguchi objasnjava svojim majstorskim pripovedanjem, uvlaci citaoca u svet alpinizma (za koji me je, pre ovog stripa, bolo qrac iskreno), i docarava vizuelni dozivljaj minucioznim prikazima Nepala, Himalaja i urbanog inner-city zivota u japanskom megalopolisu. Najveci plus, ipak, sto je izdavac imao zivaca za Taniguchijev pristup - sve je objasnjeno u sitna crevca, svi plot threadovi su maksimalno ispostovani, svi likovi su tako dobro izgradjeni i opisani da vi polako, kako saga odmice, razvijate osecanja prema njima...brinete se za njih...da li ce uspon proci dobro...doku-drama pristup samim usponima cudesno funkcionise, Taniguchi je prosto reziser ovog dela, ne samo puki autor...maksimalna ocena i srdacna preporuka svakome -samo paznja, posle procitanog stripa ne gine vam jos jedno x sati po googleu i wikiju (preporucujem wikitravel clanke o Everest climbu i tome sl.) ***** / *****

OPSKURNI GRADOVI ... cudan zver ovaj serijal...radi se o stripovima koji su me vizuelno i atmosferski opcinili, a ipak, ne mogu da kazem da sam pohvatao sve konce, jer su radnje prilicno apstraktne i gotovo Lynchovske na momente. U prvom tomu, Bedemi Samarisa, rec je o epizodi koja je bukvalno produzeni Twilight Zone script, ali sa arhitekturom u glavnoj ulozi (ovo je vodeci motiv celog serijala). Drugi album, Urbikandska Groznica, je jos oporiji i mracniji, sa nekim interesantnim idejama i vrhunskim grafickim resenjima...treci album - Toranj - je nekako najkonvencionalniji za sada, no opet sa dosta metafora i prilicno cudnim krajem...Schuiten & Peeters ne mogu biti nista drugo do zitelji Brussela, jer svi gradovi iz serijala neodoljivo nose tu notu otudjene arhitekture i osecaja da su vam zidovi, a ne ljudi, stranci...kafkijanska atmosfera je ipak nevidjeni thrill, pogotovo u Tornju u kojem preslikani Orson Welles sve vreme pokusava ispuniti svoje zadatke uprkos spletovima nesrecnih okolnosti... ****/**** za prva dva, ****1/2 / ***** za Toranj, pola zvezdice manje zbog kraja koji mi je, i na ponovljeno citanje, tupav.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 21/10/2011 : 20:31:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu
... mada umem da kenjam o mangama, u sustini, bas nedavno listam 1001 comics i provalim da sam citao odredjen broj preporucenih mangi...


Šta si čitao, okvirno?

Inače, kada već pišem na ovoj temi, od Fibrinih albuma meni se najviše dopala "Šaraz-De".

Impresionirao me je i privju "Metabaruna", te već planiram nabavku istih. ;)
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 21/10/2011 : 20:35:44  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
sori, mairosu, ali i nije ti neko umeće... to o mangama, bar čitajući komentar o vrhu...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 21/10/2011 : 20:37:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by noemis

sori, mairosu, ali i nije ti neko umeće... to o mangama, bar čitajući komentar o vrhu...


Sta mi nije umece ?

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 21/10/2011 : 20:42:25  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

... mada umem da kenjam o mangama


"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 21/10/2011 : 20:45:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Erm, ne, nisi me shvatio. Kenjam u smislu, hejtujem po njima. Fali mozda jedno p kod tog "o".

Sto se tice mog komentara, ovo je stripovi.com forum, ne Spin's Guide to Comic Books. Taj pasus je samo footnote koji ce me za odredjeno vreme podsetiti da sam citao to o cemu sam pisao...to mu je i cilj.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 21/10/2011 : 20:47:22  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
okej, gadit...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 21/10/2011 : 20:58:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by noemis

okej, gadit...


Jedino ako ne mislis da mi je komentar inferioran u odnosu na neki prethodni :D mislim da sam samo na osvrt na spaghetti brothers uposlio mozak duze od 480 sekundi.

@Mhejl, ono malo sto sam listao, citao sam Lone Wolf & Cub, Lady Snowblood, Ghost in the Shell, Akira, Golgo 13, Dragonball, Naruto, Nausicaa itd. Sigurno ima jos.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 21/10/2011 : 20:59:59  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
hejtuješ po naušiki, sram te bilo!

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 21/10/2011 : 21:02:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
A ne, Naushka je zakon.

U sustini, mene vise nervira tendencija manga fanova da glorifikuje sve zhuto sto stigne do nas. Gori su od Zagorologa, pa onda udaram bespotrebnu kontratezu, cisto kontre radi. Mange k'o mange su uglavnom OK, ove koje sam dohvacao.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 21/10/2011 : 21:08:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Ima i toga.

Ali ne gubi iz vida da su svi stripovi američke i japanske škole koji dospiju do nas obično "filtrirani" do liste najboljih, te je količina apoteoza uglavnom zasluženo velika. I ja se u dosadašnjoj nabavci uglavnom krećem po preporukama, nema se para za zalijetanje na slijepo...

Ipak, japanska škola pruža ogroman izbor, i ima u stvarnosti vrlo praktičnu podijelu na demografske grupacije, "targeted audience".

Mene lično nervira nezasluženo dobar status koji "Oštrica besmrtnika" ima. "Algoritam" je dosada izdavao teške krševe od mangi, i onda se čudimo što ljudi pate od predrasuda. Pa kako neće imati loše mišljenje ako je sve sa čime su se sreli onaj idiotski "Warcraft"?! :/

Edited by - Mhejl on 21/10/2011 21:09:08
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 21/10/2011 : 21:11:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Nisam se sa mangom previse druzio u zvanicnim domacim izdanjima. Uglavnom sam citao skenove. Na papiru na nasem jeziku sam citao samo Dominion Tank Police, Vrh Bogova i Warcraft/Starcraft mange od Algoritma. Starcraft je skroz OK bio meni.

Dominion inace sjajna manga.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12782 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 21/10/2011 : 21:15:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

Mene lično nervira nezasluženo dobar status koji "Oštrica besmrtnika" ima. "Algoritam" je dosada izdavao teške krševe od mangi, i onda se čudimo što ljudi pate od predrasuda. Pa kako neće imati loše mišljenje ako je sve sa čime su se sreli onaj idiotski "Warcraft"?! :/


S tim da taj Warcraft čak ni nije manga, makar ga neki tako etiketirali. Više se Baruova Autocesta sunca može smatrati mangom nego taj Warcraft.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 21/10/2011 : 21:22:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Ma da, da su je Japanci pravili barem bismo imali malo dobrog humora i autentične geekovštine.

E, inače, Bushido, pošto si nam ti "sveznajući" član (), šta kažeš na Tezukin "MW"? Je li dobar kao "Oda Kirihitu"? Meni je dijelovao sjajno (volim mračnije teme), već je naručen.

I onda da se kupimo sa ove teme, okupirasmo ljude agresivnom manga-propagandom.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12782 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 21/10/2011 : 21:43:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

E, inače, Bushido, pošto si nam ti "sveznajući" član (), šta kažeš na Tezukin "MW"? Je li dobar kao "Oda Kirihitu"? Meni je dijelovao sjajno (volim mračnije teme), već je naručen.


Iskreno, MW još nisam čitao, ali mi je u planu.

Trenutno sam u fazi da od Tezuke čitam neke jaaaaako stare radove, još iz 1940-ih godina. Tako da, prvo ćemo čuti tvoje mišljenje.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
Page: of 114 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000