forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrarijum - samo dobri stripovi (tm)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 114

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 22/09/2016 : 23:49:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Jako rijetko dajem 10 nakon prvog čitanja. To mi je nekako ocjena rezervirana za djela koja su mi svaki put fantastična, bez obzira koliko ih čitao. Onih nekoliko stripova kojima sam dao 10 nakon jednog čitanja su mi bili nešto potpuno drugačije od svega ostalog i kompletno me oborili s nogu. Spomenar mi je bio odličan i izuzetno emotivan, ali ipak ne u toj kategoriji. Ako i u budućim čitanjima budem jednako uživao onda ocjena sigurno skače na 10. Nadam se da sam se uspio bar malo pojasniti.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/09/2016 : 09:11:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ok,izvukao si se!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/09/2016 : 10:04:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ok,izvukao si se!






http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 23/09/2016 : 12:56:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Mislim da se neki tu previše razbacuju ocjenom 10/10. Samo su dva Fibrina stripa kojima bih dao 10 (Šetač i Čovjek koji je ubio Ernesta Che Guevaru). Nije da imam visoke standarde, jednostavno me jako rijetko neki strip toliko dojmi.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/09/2016 : 16:51:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

Mislim da se neki tu previše razbacuju ocjenom 10/10. Samo su dva Fibrina stripa kojima bih dao 10 (Šetač i Čovjek koji je ubio Ernesta Che Guevaru). Nije da imam visoke standarde, jednostavno me jako rijetko neki strip toliko dojmi.



Kod mene ih je ipak malo vise, a Setac bi dobio 10 da nije onog nesretnog zadnjeg poglavlja.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1195 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 24/09/2016 : 18:18:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos

Dekice
Još jedan strip kojega sam, s obzirom na prateći hype, s nestrpljenjem očekivao pa se razočarao.
Thompson tu drlja sve i svašta.

Inače volim te priče o odrastanju i prvim ljubavima, jer me pogodi neka melankolija za starim ljubavima i mjestima.
Dekice imaju nešto od tog ugođaja koji mi se sviđa, posebno dio opisa odrastanja i odnosa s bratom i ocem uz sve probleme i traume djetinjstva, koji je po meni super pogođen.
Odnos s curom u koju je zaljubljen je prikazan tako-tako, a religijske "brijačine" su, u najmanju ruku, čudne.
Točno je da su tinejdžeri komplicirani i da svašta vrte po glavi, ali ovaj Thompson je osjetljiviji od mimoze. Od svega živoga radi veliku teoriju i mrcvari do besvjesti.

Crtež osrednji.

Od svega u stripu najviše me se dojmila autorova iskrenost i spremnost na sagledavanje svoga života (makar prečesto pretjeruje s doživljajima).
Vrijedi jednom pročitati i spremiti na policu zbog lijepog dizajna knjige. Teško da ću joj se više vraćati.

Ocjena: 4/10




Slažem se sa vama dvojicom. Dao bi mu otprilike 5 ili 6 od 10, jer su mi crtež i montaža u redu. Imam ostale stripove od Thompsona (Habibi mi je super) ali Dekica ne trebam na policama (postoji čak i slovensko izdanje).

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1195 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 24/09/2016 : 18:22:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner




Ipak i ovdje

Ipak i ovdje vodi nas na jedinstvenu, ludu i nezaboravnu avanturu s toliko metafora i skrivenih značenja da ih je gotovo nemoguće sve prepoznati pri prvom čitanju. No čar ovoga djela je upravo u tome što ni ne moramo ništa prepoznavati i razotkrivati, dovoljno je samo da se prepustimo njegovoj neodoljivoj zaigranosti i zabava je zagarantirana. Naravno, hvatanje u koštac s aluzijama, metaforama i skrivenim značenjima otvara nove slojeve i dodatno obogaćuje doživljaj. Ne znam jesam li ikada naišao na strip koji je toliko lud i otkačen a istodobno funkcionira kao savršena preslika stvarnog svijeta. Forest i Tardi zakoračili su s one strane Carrollovog zrcala i pokazali nam svoju zemlju čudesa, ništa manje ludu od one izvorne i vjerujem još jednu koju će opetovano posjećivati mnoge generacije.

8/10





Ovo je intrigantan rad baš zbog konotacija koje si spomenuo. Crtež je Tardijevsko dobar i crno-bijeli kontrast naglašen.

Ne znam za ljude kojima se je ovaj strip svidio.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 24/09/2016 : 20:55:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Eto sad znaš za jednog.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/09/2016 : 21:33:46  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ja sam za sada ostavio Ipak i ovde u kolekciji za još jedno čitanje - nešto zbog poštovanja prema Tardiju,nešto zbog činjenice da se ovaj strip ubraja u klasike.Prvo čitanje i ne nosi neke pozitivne utiske,a ako tako bude i na sledeće,strip ide na doboš - a mogu nabrojati na prste jedne ruke Fibrine stripove koji su otišli na razmenu.

Što više upoznajem Tardija,sve ga manje cenim kao scenaristu - kao crtač mi je do jaja.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/09/2016 : 23:42:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Pogrebnik 1 - Čovjek koji je jeo zlato

Zabavan western klasičnog tipa. Škrti bogataš umire i svi koji su radili za njega žele dio kolača, obični rudari se pretvaraju u ubojice, a najpošteniji ispada onaj tko je izvan zakona. Ima tu i dosta (crno)humornih momenata te sve u svemu priča lijepo teče. Malo mi je pretjeran (iako očekivan) odnos između naslovnog junaka i mlade engleskinje, kao i kraj ove dvodijelne priče, no što je tu je. Crtežu se pak stvarno nema šta prigovoriti. Ne odskače to stilski od komercijalnog standarda, ali je u pitanju stvarno dobro nacrtan strip. Čak bih rekao da je crtež taj koji čini ovaj strip zabavnim i tako lako čitljivim. Sve u svemu solidno štivo za razbibrigu za ljubitelje tematike pa i šire.

6/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11347 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/09/2016 : 01:39:19  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ja sam procitao samo prvi album Pogrebnika u izdanju Makonda i u tom datom momentu kada sam ga citao mi je legao kao budali samar. Vrlo svez, zabavan i dinamican vestern! Odavno nisam citao tako fin i prijatan vestern tako da se unapred radujem drugom broju i narednim brojevima.

Naravno da nije remek delo koje ce nam prosiriti horizonte, ali ce nas svakako dobro zabaviti!


Edit: Ipak i ovdje mi deluje vrlo interesantno, dodajem to na spisak pored Ofucanog holivudskog filma koji tu stoji vec dosta dugo. Fibra ima toliko bogat katalog da je prosto nemoguce finansijski uzeti sve sto zelis. Evo danas sam bas nabavio Spaghetti brotherse i procitao prve tri price. Za sada itekako obecava! Svidja mi se tema, a i pristup je vrlo interesantan - na 8 strana se isprica fina prica. Izdanje je za svaku pohvalu, prelepo!

Edited by - going going on 27/09/2016 01:41:00
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 27/09/2016 : 10:36:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Ja sam procitao samo prvi album Pogrebnika u izdanju Makonda i u tom datom momentu kada sam ga citao mi je legao kao budali samar. Vrlo svez, zabavan i dinamican vestern! Odavno nisam citao tako fin i prijatan vestern tako da se unapred radujem drugom broju i narednim brojevima.

Naravno da nije remek delo koje ce nam prosiriti horizonte, ali ce nas svakako dobro zabaviti!


Edit: Ipak i ovdje mi deluje vrlo interesantno, dodajem to na spisak pored Ofucanog holivudskog filma koji tu stoji vec dosta dugo. Fibra ima toliko bogat katalog da je prosto nemoguce finansijski uzeti sve sto zelis. Evo danas sam bas nabavio Spaghetti brotherse i procitao prve tri price. Za sada itekako obecava! Svidja mi se tema, a i pristup je vrlo interesantan - na 8 strana se isprica fina prica. Izdanje je za svaku pohvalu, prelepo!



Imaj na umu da su Ipak i ovdje i OHF potpuno drugačiji stripovi. Da se razumijemo, oba su jako dobra, samo što je OHF strip za širu publiku dok je Ipak i ovdje acquired taste. Predlažem da baciš oko na preview prije nego se odlučiš za kupovinu.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 27/09/2016 : 13:46:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Aldebaran
10/10


Betelguse
10/10


Antares
10/10


Ova priča koja se kroz 16 albuma proteže na tri planete koje se vrte oko zvijezda Aldebaran, Betelguse i Antares, nezaobilazno je štivo za sve ljubitelje SF-a.

Netko će se primiti za glavu kada vidi ovako visoke ocjene. Crtež je lijep, ali ništa posebno, a priča je vrlo zanimljiva, ali ne i genijalna. Ali ja jednostavno obožavam ovaj strip i istraživačke avanture Zemljana na drugim planetama ispričane na ovakav način. Leo, koji je napisao scenarij i nacrtao sve epizode stvarno si je dao truda izmislivši različite i vrlo zanimljive oblike života, toliko drugačije od naših, biljke, životinje, izgled planeta... U odličnu priču je ubacio zanimljive likove, prikazao stoljetnu izoliranost ljudi na Aldebaranu, sekte i vjerske fanatike, društvene odnose, Mantrisu i sve vezano uz nju, vanzemaljce... Jako sam zadovoljan i završetkom Aldebarana i Betelgusea, a naravno i ukupnim završetkom u Antaresu, što mi je vrlo bitno za konačnu ocjenu + činjenica da ću se ovim knjigama s guštom vraćati i u budućnosti.

Stvar koja mi jedino smeta u ovom stripu je to što se svi muškarci redom do ušiju zaljubljuju u Kim, od prve do zadnje epizode, što na kraju postaje pomalo dosadno i zamorno.

Leo je radio i na drugim stripovima slične tematike u suradnji sa drugim autorima, Kenija, Namibija, Daleke zemlje... Ima i jedan samo svoj projekat "Preživjeli", koji prati preživjele iz broda Tycho Brahe, koji je putujući na Aldebaran zbog nekakve kvantne anomalije završio na nepoznatoj planeti. Ne znam koliko albuma ove avanture je do sada izašlo. U svakom slučaju nadam se da će Leo napraviti još poneku priču vezanu za ovih 16 albuma, a možda i nastavak. Što nije nemoguće s obzirom kako je priča završila...




Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 27/09/2016 : 21:34:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Mi, mrtvi

Mi, mrtvi je većim dijelom vrlo pitak i zabavan miks svega i svačega. Ima tu religije, umjetnosti, introspekcije, putovanja diljem (gotovo) cijelog svijeta, ljubavi, (ne)prijateljstva, filozofije i raznih drugih umnih i manje umnih stvari o kojima Macan govori s dobrom dozom ironije i čak bih rekao podsmjeha. Iako se ne može poreći da iz toga proizlaze mnogi humoristični trenutci, ovdje mi takav pristup ne odgovara u potpunosti. Također me smeta što su, usprkos svemu navedenom, glavni sastojci tog miksa nasilje i seks, pa su tako isti prisutni i kad treba i kad ne treba. O Kordejevom crtežu se nema šta puno reći. Malo humorističan, malo krvoločan, kako već priča od njega traži, ali cijelo vrijeme standardno dobar. Moj ukupan dojam je da je riječ o djelu koje ima puno zanimljivih trenutaka no u cjelini ostaje tek zabavna razbibriga. Da se razumijemo, ne pogađa takav pristup daleko od istine. Ljudska povijest se lako može svesti na ratovanje i seks i nema nekog posebno uvjerljivog razloga zašto bi budućnost bila drugačija. No iako mi ljudi jesmo prvenstveno životinje, obilježava nas i težnja ka nečem višem. U skladu s tim i od ovog sam stripa očekivao nešto više, a dobio sam tek mrvice. Mrvice kojima me privukao bliže da bi me potom poprskao krvlju i naguzio. Mislim, seks je bio dobar, ali nije baš da će se pamtiti.

6/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 30/09/2016 : 12:27:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Družina od sumraka

Družina od sumraka serijal je sačinjen od tri relativno slabo povezane epizode koje govore o pustolovinama tročlane družine na putu "na kraj svijeta". Smješten u Francusku u doba stogodišnjeg rata, strip otkriva mnoge detalje iz srednjovjekovnog života, no Bourgeon se ne zadržava samo na povijesnoj preciznosti već zalazi i u onostrano. Legende, snovi i izmišljena bića čine ključne elemente ove priče. Iako se sve navedeno provlači cijelim serijalom, prve dvije epizode su mi osjetno slabije. Kao da autor još nije znao kamo želi odvesti priču i pomalo se gubio na usputnim stanicama. Tek u trećoj i najdužoj epizodi stvari do kraja sjedaju na svoje mjesto, likovi poprimaju složenije karakteristike i postaju nam bliži, i priča se zaokružuje. Isto vrijedi i za crtež koji mi je u početku bio pomalo odbojan, ali sam se postupno navikao na njega, da bi me detaljnim prikazom grada i urbanog srednjovjekovnog života u trećem albumu u potpunosti osvojio. Iako me Bourgeon na kraju kupio crtežom, kao i nekim likovima i sporednim događajima, glavna priča mi se nije pretjerano svidjela. Pomalo naivno sve to završava i ne donosi baš neko ushićenje na kraju. Ipak, zbog zanimljivih i upečatljivih detalja koji se javljaju putem isplati se pratiti Družinu od sumraka i vjerojatno ću im se priključiti opet, barem za posljednju pustolovinu.

6/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/09/2016 : 14:49:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Aldebaran
10/10


Betelguse
10/10


Antares
10/10


Ova priča koja se kroz 16 albuma proteže na tri planete koje se vrte oko zvijezda Aldebaran, Betelguse i Antares, nezaobilazno je štivo za sve ljubitelje SF-a.

Netko će se primiti za glavu kada vidi ovako visoke ocjene. Crtež je lijep, ali ništa posebno, a priča je vrlo zanimljiva, ali ne i genijalna. Ali ja jednostavno obožavam ovaj strip i istraživačke avanture Zemljana na drugim planetama ispričane na ovakav način. Leo, koji je napisao scenarij i nacrtao sve epizode stvarno si je dao truda izmislivši različite i vrlo zanimljive oblike života, toliko drugačije od naših, biljke, životinje, izgled planeta... U odličnu priču je ubacio zanimljive likove, prikazao stoljetnu izoliranost ljudi na Aldebaranu, sekte i vjerske fanatike, društvene odnose, Mantrisu i sve vezano uz nju, vanzemaljce... Jako sam zadovoljan i završetkom Aldebarana i Betelgusea, a naravno i ukupnim završetkom u Antaresu, što mi je vrlo bitno za konačnu ocjenu + činjenica da ću se ovim knjigama s guštom vraćati i u budućnosti.

Stvar koja mi jedino smeta u ovom stripu je to što se svi muškarci redom do ušiju zaljubljuju u Kim, od prve do zadnje epizode, što na kraju postaje pomalo dosadno i zamorno.

Leo je radio i na drugim stripovima slične tematike u suradnji sa drugim autorima, Kenija, Namibija, Daleke zemlje... Ima i jedan samo svoj projekat "Preživjeli", koji prati preživjele iz broda Tycho Brahe, koji je putujući na Aldebaran zbog nekakve kvantne anomalije završio na nepoznatoj planeti. Ne znam koliko albuma ove avanture je do sada izašlo. U svakom slučaju nadam se da će Leo napraviti još poneku priču vezanu za ovih 16 albuma, a možda i nastavak. Što nije nemoguće s obzirom kako je priča završila...


tako je majstore i nikako drugačije!!

a što bi se neko hvatao za glavu ako si fenomenalno zabavnom stripu dao desetke - jesi li kome uzeo novac iz džepa ili mu spavao sa ženom?

i složio bih se za ovo sa Kim - to sam isto i ja našao kao glavnu zamerku u serijalu.

Preživeli će se završiti u toku sledeće godine sa petim albumom (ako Leo ne prolongira priču kako kod Antaresa na šesti tom),a ja se iskreno nadam da ćemo Fibrin integral videti što pre.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 30/09/2016 14:50:15
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5276 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 30/09/2016 : 18:53:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by dcopic

Aldebaran
10/10


Betelguse
10/10


Antares
10/10


Ova priča koja se kroz 16 albuma proteže na tri planete koje se vrte oko zvijezda Aldebaran, Betelguse i Antares, nezaobilazno je štivo za sve ljubitelje SF-a.

Netko će se primiti za glavu kada vidi ovako visoke ocjene. Crtež je lijep, ali ništa posebno, a priča je vrlo zanimljiva, ali ne i genijalna. Ali ja jednostavno obožavam ovaj strip i istraživačke avanture Zemljana na drugim planetama ispričane na ovakav način. Leo, koji je napisao scenarij i nacrtao sve epizode stvarno si je dao truda izmislivši različite i vrlo zanimljive oblike života, toliko drugačije od naših, biljke, životinje, izgled planeta... U odličnu priču je ubacio zanimljive likove, prikazao stoljetnu izoliranost ljudi na Aldebaranu, sekte i vjerske fanatike, društvene odnose, Mantrisu i sve vezano uz nju, vanzemaljce... Jako sam zadovoljan i završetkom Aldebarana i Betelgusea, a naravno i ukupnim završetkom u Antaresu, što mi je vrlo bitno za konačnu ocjenu + činjenica da ću se ovim knjigama s guštom vraćati i u budućnosti.

Stvar koja mi jedino smeta u ovom stripu je to što se svi muškarci redom do ušiju zaljubljuju u Kim, od prve do zadnje epizode, što na kraju postaje pomalo dosadno i zamorno.

Leo je radio i na drugim stripovima slične tematike u suradnji sa drugim autorima, Kenija, Namibija, Daleke zemlje... Ima i jedan samo svoj projekat "Preživjeli", koji prati preživjele iz broda Tycho Brahe, koji je putujući na Aldebaran zbog nekakve kvantne anomalije završio na nepoznatoj planeti. Ne znam koliko albuma ove avanture je do sada izašlo. U svakom slučaju nadam se da će Leo napraviti još poneku priču vezanu za ovih 16 albuma, a možda i nastavak. Što nije nemoguće s obzirom kako je priča završila...


tako je majstore i nikako drugačije!!

a što bi se neko hvatao za glavu ako si fenomenalno zabavnom stripu dao desetke - jesi li kome uzeo novac iz džepa ili mu spavao sa ženom?

i složio bih se za ovo sa Kim - to sam isto i ja našao kao glavnu zamerku u serijalu.

Preživeli će se završiti u toku sledeće godine sa petim albumom (ako Leo ne prolongira priču kako kod Antaresa na šesti tom),a ja se iskreno nadam da ćemo Fibrin integral videti što pre.



Svete reci Anto...i meni je ova trilogija nesto najbolje od SF-a sto smo do sada imali prilike procitati
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 30/09/2016 : 19:21:03  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
anto i zist su ista osoba
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/09/2016 : 20:04:37  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

(provališe me)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/09/2016 : 20:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner


Pogrebnik 1 - Čovjek koji je jeo zlato
6/10



quote:
Originally posted by Shaner


Mi, mrtvi
6/10



quote:
Originally posted by Shaner


Družina od sumraka
6/10



svaki put kad vidim koju je šaner dao ocenu,dođe mi da zaplačem od tuge.
Šta ti beše znači 6/10?

edit:
nađoh - "6 - ovo je već pravi dobar strip; zabavno i inteligentno; zapravo se tu nema šta loše za reći, ali jednostavno ne pruža ništa više od dobre zabave"
( joj kakvim si sve,meni tako sjajnim stripovima, dao šestice,srce će mi prepući.Rekoh ja jednom - možda je i najbolja ocena aritmetička sredina naše dve)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 30/09/2016 20:16:55
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 30/09/2016 : 22:02:22  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner




Družina od sumraka

Družina od sumraka serijal je sačinjen od tri relativno slabo povezane epizode koje govore o pustolovinama tročlane družine na putu "na kraj svijeta". Smješten u Francusku u doba stogodišnjeg rata, strip otkriva mnoge detalje iz srednjovjekovnog života, no Bourgeon se ne zadržava samo na povijesnoj preciznosti već zalazi i u onostrano. Legende, snovi i izmišljena bića čine ključne elemente ove priče. Iako se sve navedeno provlači cijelim serijalom, prve dvije epizode su mi osjetno slabije. Kao da autor još nije znao kamo želi odvesti priču i pomalo se gubio na usputnim stanicama. Tek u trećoj i najdužoj epizodi stvari do kraja sjedaju na svoje mjesto, likovi poprimaju složenije karakteristike i postaju nam bliži, i priča se zaokružuje. Isto vrijedi i za crtež koji mi je u početku bio pomalo odbojan, ali sam se postupno navikao na njega, da bi me detaljnim prikazom grada i urbanog srednjovjekovnog života u trećem albumu u potpunosti osvojio. Iako me Bourgeon na kraju kupio crtežom, kao i nekim likovima i sporednim događajima, glavna priča mi se nije pretjerano svidjela. Pomalo naivno sve to završava i ne donosi baš neko ushićenje na kraju. Ipak, zbog zanimljivih i upečatljivih detalja koji se javljaju putem isplati se pratiti Družinu od sumraka i vjerojatno ću im se priključiti opet, barem za posljednju pustolovinu.

6/10



Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 30/09/2016 : 22:48:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto


joj kakvim si sve,meni tako sjajnim stripovima, dao šestice,srce će mi prepući




Onda bolje da ti ne kažem šta mislim o Aldebaranu.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 01/10/2016 : 07:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by anto


joj kakvim si sve,meni tako sjajnim stripovima, dao šestice,srce će mi prepući




Onda bolje da ti ne kažem šta mislim o Aldebaranu.





Kazi nam pa da potvrdim ono da uvijek dajemo oprečne ocjene :)
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 01/10/2016 : 08:20:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast Shaneru!

Stil ti je jako dobar pa i odličan, tečan, čitak i "melodiozan", iz rečenica ti nenametljivo izbijaju znanje i upućenost podjednako o stripovima i o knjigama, i s velikim guštom čitam tvoje kraće i duže osvrte na stripove i knjige.

No za jedno ti se divim, i zapravo ne mogu dokučiti: čime se baviš i što radiš u životu, kad imaš toliko vremena za čitanje mnoštva knjiga i stripova.

Otprilike dvije knjige tjedno i jedan duži strip svaka dva-tri dana, i tako konstantno mjesecima i godinama, iščitavaš čitave biblioteke (recimo Europom u 30 knjiga), pa bih ljubomorno želio znati kad i kojom čarolijom to stižeš.

Moj naklon!


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 01/10/2016 : 08:39:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Svaka čast Shaneru!

Stil ti je jako dobar pa i odličan, tečan, čitak i "melodiozan", iz rečenica ti nenametljivo izbijaju znanje i upućenost podjednako o stripovima i o knjigama, i s velikim guštom čitam tvoje kraće i duže osvrte na stripove i knjige.

No za jedno ti se divim, i zapravo ne mogu dokučiti: čime se baviš i što radiš u životu, kad imaš toliko vremena za čitanje mnoštva knjiga i stripova.

Otprilike dvije knjige tjedno i jedan duži strip svaka dva-tri dana, i tako konstantno mjesecima i godinama, iščitavaš čitave biblioteke (recimo Europom u 30 knjiga), pa bih ljubomorno želio znati kad i kojom čarolijom to stižeš.

Moj naklon!





Iako sam rookie, potpisujem. Ali mozda bi bilo zabavnije da otvorimo neku kladionicu gdje će ljudi pogađati odgovore na pitanja koja si postavio, a pobjednik dobije neku simboličku nagradu?

Btw koliko vidim, Shaner nije baš "spavač" ni na Film i TV podforumu, što znači da je on doslovce intravenozno priključen na sadrzaje.
Go to Top of Page
Page: of 114 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.56 seconds. Snitz Forums 2000