forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrarijum - samo dobri stripovi (tm)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 114

Shaner
Advanced Member

Croatia
6918 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/02/2017 : 12:05:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hajo

Je l' mi može netko reći koje je sve stripove Fibra reprintala?



Uz već navedene tu je i Mort Cinder, a ove godine bi trebao i Perzepolis.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 03/02/2017 : 15:23:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Hajo

Hvala, momci. Nego, jesu li Živi Mrtvaci 1 reprint ili samo doštampano prvo izdanje?


Koja je zapravo razlika?

Sigurno nije samo "dostampao" par stotina primjereka stripa koji ima zapisanu nakladu? Ili je?

Možda se varam, ali mislim da nema nikakve razlike između ta dva izdanja, apsolutno nikakve. Da li se po nečemu vidi da je riječ o različitim izdanjima??? Neka me netko ispravi ako griješim.



''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/02/2017 : 15:36:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Koliko mi je poznato, pise na izdanju. Razmisljam ... ali mislim da nemam nijedan Fibrin reprint doma pa tako ne mogu provjeriti (jedino KP 1-12 ali to nije "pravi" reprint, posto je drugi izdavac u pitanju). Ako nije na poleđini (kao kod LL), mislim da je sigurno unutra u impresumu.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/02/2017 : 16:07:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Zar ti nisam već odgovorio na topicu o izdanju? Sve je isto, osim impresuma.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=3&TOPIC_ID=46108#2033494

Trouble will find me
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/02/2017 : 19:58:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
jeste da je tematika rasprodatih izdanja na drugom topiku (Fibra,stanje na skladištu),ali kad već trenutno pričamo o tome ovde,moram reći da sam blago razočaran činjenicom da nijedan Žerom Bloš još nije otišao,sa obzirom da je na stalnom popustu od 50%!!!
A pogotovu što se radi o sjajnom serijalu,koga je Fibra kompletirala u ekspresnom roku i nudi po fenomenalnoj ceni ( 25k/400din po albumu - k'o faking kiosk boneli sveska).U međuvremenu se nakupilo i za peti integral,ali ne želim sa da smaram Markosa o planu za njegovo objavljivanje.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 03/02/2017 19:59:40
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1955 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 03/02/2017 : 19:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
Ne znam je li vec neko ovo kacia na nekom drugom topiku ali posto na listi prevladavaju Fibre cini mi se da je najbolje ovde:
http://www.index.hr/black/clanak/osam-malih-cuda-jedan-kanon-i-brodeckov-izvjestaj--najvazniji-strip-desetljeca/948168.aspx

Edited by - Torghal on 03/02/2017 20:00:11
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 03/02/2017 : 20:32:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Torghal

Ne znam je li vec neko ovo kacia na nekom drugom topiku ali posto na listi prevladavaju Fibre cini mi se da je najbolje ovde:
http://www.index.hr/black/clanak/osam-malih-cuda-jedan-kanon-i-brodeckov-izvjestaj--najvazniji-strip-desetljeca/948168.aspx



fibra ima monopol
a svaka čast Nipperu, imam i ja komplet kod kuće, ali mjesto u ovom izboru nije zaslužio
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 03/02/2017 : 20:55:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Zar ti nisam već odgovorio na topicu o izdanju? Sve je isto, osim impresuma.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=3&TOPIC_ID=46108#2033494


U, sorry, ne znam kako mi je to promaklo!

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 04/02/2017 : 08:12:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

jeste da je tematika rasprodatih izdanja na drugom topiku (Fibra,stanje na skladištu),ali kad već trenutno pričamo o tome ovde,moram reći da sam blago razočaran činjenicom da nijedan Žerom Bloš još nije otišao,sa obzirom da je na stalnom popustu od 50%!!!
A pogotovu što se radi o sjajnom serijalu,koga je Fibra kompletirala u ekspresnom roku i nudi po fenomenalnoj ceni ( 25k/400din po albumu - k'o faking kiosk boneli sveska).U međuvremenu se nakupilo i za peti integral,ali ne želim sa da smaram Markosa o planu za njegovo objavljivanje.



Op, ajd bacim pogled na privju Jeromea pa mozda pazarim
A moj zakljucak po ovome je da 5og integrala nebude, jer se ocito strip ne prodaje

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 04/02/2017 08:20:57
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 04/02/2017 : 09:03:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
puno toga Fibra ne bi izdavala, da je to kriterij
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 04/02/2017 : 09:10:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Torghal

Ne znam je li vec neko ovo kacia na nekom drugom topiku ali posto na listi prevladavaju Fibre cini mi se da je najbolje ovde:
http://www.index.hr/black/clanak/osam-malih-cuda-jedan-kanon-i-brodeckov-izvjestaj--najvazniji-strip-desetljeca/948168.aspx


Koliko god da me vesele ovakvi tekstovi, volio bih da je prošao kroz lekturu nekoga tko bolje poznaje ovu tematiku. Saša Čobanov ima dobre namjere, ali mu faktografija na nekim mjestima ima rupa. Čak mu se greške ponavljaju iz prethodnih tekstova.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 04/02/2017 : 10:21:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Procitao privju Jerome-a, simpaticno, kid friendly, razmislim jos dal cu uzet.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 04/02/2017 10:22:29
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 04/02/2017 : 10:28:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
imas preview i za drugu knjigu
procitaj i taj da dobijes bolji dojam
strip je poprilicno kvalitetniji kako strip odmiče
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 04/02/2017 : 11:07:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Procitao sam oba, zaboravio napomenut.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 04/02/2017 : 11:53:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ako su nekome Ameri (koji se rijetko i teže odlučuju za tiskanje BD-a) mjerilo, u najavi je Jerome u izdanju IDW-a:

https://www.bleedingcool.com/2017/01/09/jerome-k-jerome-bloche-comes-usa-idw-entertainment/


I mali pregled naslova Eurocomics USA (poznati naslovi?):

https://www.facebook.com/EurocomicsUSA/

Edited by - Peyo on 04/02/2017 11:58:55
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/02/2017 : 12:50:53  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Procitao sam oba, zaboravio napomenut.



prve dve priče, u kojima scenario potpisuju Makyo i Le Tendre, su mi pomalo konfuzne (druga mi je nešto bolja), a i crtež je lošiji nego u kasnijim epizodama.Ali dajem im prelaznu ocenu.

treća priča, u kojo sarađuju samo Makyo i Dodier, napreduje i scenaristički i crtački, mada i tu priča ima određenih šupljina.

četvrta, gde sve odrađuje Dodier, je bez greške - ooodličan BD krimić, sa prelepim crtežom i tečnom i tačnom pričom.Dodier znaznanje.


...

3,4

Meni su ova dva integrala seli ko budali šamar.Da sam ih platio po punoj ceni ne bih žalio.
Evidentno je kako Dodier napreduje i crtački i scenaristički iz epizode u epizodu.
Što se tiče crteža, on mi je sjajan.ZA razliku od mnogih poznatijih crtača gde svi likove liče jedni na druge, kod Dodiera je prosto neverovatno kako svako lice ima svoj pečat - mislim da ne postoje dve osobe u stripu koja i malo sliče; a toliko ih se mnogo pojavljuje.A tek kako čovek oslikava Pariz, njegove uličice,stare zgrade,krovove,sela,male varošice.Ja sam očaran detaljnošću i vernim prikazivanjem svega ovoga.

Priča mi je takva da jedva čekam da uhvatim slobodan trenutak da joj se prepustim.Ne daje Dodier neke glamurozne slučajeve da budu rešeni,već kroz neke svakodnevne i obične "nezgodacije" teku Žeromove avanture.U prvom integralu se u skoro svim pričama već na polovini (ako ne i pre)naslućuje ne samo ko je krivac, već i zašto i kako je došlo do kriminalnog dela.Ali pravo je čudo kako to ni najmanje ne umanjuje kvalitet stripa - jednostavno se uživa u neobičnim (a tako realnim) postupcima likova, u njihovim dijalozima,...
A onda sa prvom dvodelnom pričom, scenariji postaju i komplikovaniji,i još kvalitetniji.Kraj priče Pismo me je rasturila koliko je tu bilo jakih emocija.

Dvadeset objavljenih albuma Žerom Bloša za šest meseci, pa još sve to za 25 kuna po epizodi u luksuznom izdanju, je za mene jedna od najlepših stvari koje su mi se desile za zadnjih pet godina od kada skupljam strip albume.



Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 04/02/2017 13:01:03
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 06/02/2017 : 15:04:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote


Dieter Lumpen
8/10


Nisam nikada prije čitao Dietera Lumpena. Kakvo zabavno ime!? Nisam znao što me čeka i nisam ostao razočaran! Album se sastoji od više kratkih i dužih priča koje prate dogodovštine glavnog junaka po cijelom svijetu. Put ga vodi od Istambula, pa Afrika, Indija, Karibi, sjeverna amerika, Venecija, Kina... Teško mi je odrediti vrijeme radnje Dieterovih pustolovina, ali nekako mi izgleda kao vrijeme poslije Drugog svjetskog rata ili možda malo prije. Zanimljive priče različitih tema, a sve na kraju završava na zanimljiv i nepredvidljiv način što može biti samo pozitivno!
Što se tiče crteža... maestralno! A što se boja tiče, fenomenalno! Užitak je samo prolistati ovo bez da se pročita i jedna riječ. Malo sam stripova u životu pročitao sa boljom kombinacijom crtež-boja. I sve je to sam napravio Ruben Pellejero.

Jedina zamjerka ovom stripu, ali to je samo moje subjektivno mišljenje, je da mi je Dieter Lumpen dosadan lik. Nije On jedan Corto Maltese ili Mister No. Ili možda Hombre i Frank Cappa. Sporedni likovi su mi zanimljiviji i malo njegovih poteza, gesti i rečenica će mi ostati u sjećanju.

Inače, tko nije čitao, preporučam!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/02/2017 : 15:13:20  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ovo je jedan od prošlogodišnjih albuma koje sam preskočio,a mislim da bi mi se baš dopali.Tu su još i:Časni ljudi,Pogrebnik,Jedna noć u Rimu i Danas je poslednji dan ...(eventalno i Huan Solo)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 06/02/2017 15:22:44
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 06/02/2017 : 15:19:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Da, tko će to sve nabaviti i pročitati; izlazi mali milijun stripova! Mission: Impossible!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6918 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 06/02/2017 : 17:34:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ovo je jedan od prošlogodišnjih albuma koje sam preskočio,a mislim da bi mi se baš dopali.Tu su još i:Časni ljudi,Pogrebnik,Jedna noć u Rimu i Danas je poslednji dan ...(eventalno i Huan Solo)



Sve mogu razumjeti, ali da si preskočio Časne ljude nikako. Nabavljaj to pod hitno, na moju odgovornost.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 06/02/2017 : 17:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by anto

ovo je jedan od prošlogodišnjih albuma koje sam preskočio,a mislim da bi mi se baš dopali.Tu su još i:Časni ljudi,Pogrebnik,Jedna noć u Rimu i Danas je poslednji dan ...(eventalno i Huan Solo)



Sve mogu razumjeti, ali da si preskočio Časne ljude nikako. Nabavljaj to pod hitno, na moju odgovornost.



anto vise ne cita gibrata, zao mi je

Edited by - kasper on 06/02/2017 17:48:23
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 06/02/2017 : 18:22:55  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by anto

ovo je jedan od prošlogodišnjih albuma koje sam preskočio,a mislim da bi mi se baš dopali.Tu su još i:Časni ljudi,Pogrebnik,Jedna noć u Rimu i Danas je poslednji dan ...(eventalno i Huan Solo)



Sve mogu razumjeti, ali da si preskočio Časne ljude nikako. Nabavljaj to pod hitno, na moju odgovornost.




Casne ljude nabavi prve od svega ovoga sto si nabrojao. Neces se razocarati
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 06/02/2017 : 20:50:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Dobri su Časni ljudi, ali Dieter Lumpen mi je puno bolji strip. Baš je vrh.

The less I have the more I am a happy man

Edited by - Tonto on 06/02/2017 20:53:55
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/02/2017 : 23:09:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
@shaner
ok,dogovoreno!
@zare80
pa gde si bre prijatelju;slabo nam svraćaš na forum,a lepo je videti te ovde!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 07/02/2017 : 08:32:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Časni ljudi imaju odličnu atmosferu, čovjek ne moze skinuti osmijeh s lica kad ih čita. A evo i sad kad ih se sjetim, dođe mi da sve ostavim i odem piti vino i čitati Shakespearea, iako nisam pretenciozna osoba (jako). :)
Go to Top of Page
Page: of 114 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000