forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrarijum - samo dobri stripovi (tm)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 114

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 27/04/2017 : 21:04:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Ja sam pročitao sva četiri Bosonoga, a Buda tek treba doći na red.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/04/2017 : 15:58:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sve Zidrouove stripove do sad izašle u izdanju Fibre. Ne mogu reći da dijelim jako pozitivne dojmove koje ima većina forumske populacije, ali ne mogu reći ni da ne valja. Zidrou je dosta ambiciozan i hvata se teških tema, ali u obradi istih ne uspijeva biti dovoljno uvjerljiv. Zanimljivi su to stripovi, ali mi niti jedan nije uspio izazvati neke (jače) emocije, a u pitanju su priče koje bi to trebale napraviti. Ono što vrijedi istaknuti je crtež koji u svakom od ovih albuma potpisuje drugi autor. Svaki od crtača ima svoj stil i iako me niti jedan nije oborio s nogu, ne mogu ne primijetiti koliko odgovaraju uz pripadajuće priče. Ne znam točno kako te suradnje funkcioniraju i da li Zidrou bira crtače za svoje priče, ali ako je to slučaj to je jed(i)na stvar koju radi bez greške. Kada bih išao ocijeniti stripove to bi izgledalo nekako ovako:

Medvjeđa koža - 6/10
Lijepo putovanje - 6/10
Kabaret Folies Bergere - 5/10
Lydie - 5/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/04/2017 : 19:48:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Uf, sudeci po Shanerovim komentarima, ni ne isplati mi se nastaviti sa Zidroujem. Procitao sam (do sada) samo Medvjeđu kozu, koja mi je bilo tako-tako. Sasvim solidno, simpaticno i donekle zabavno. No, nista sto bih trebao drzati na polici. Mada me Lydie zanima ...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/04/2017 : 21:12:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Medvjeđa koža - 5/5
Lijepo putovanje - 4.5/5
Kabaret Folies Bergere - 5/5
Lydie - 5+/5

Zidrou jebe kevu.Svaki strip mu je nabijen emocijama.Ili barem ja to tako doživljavam.
Što više Zidroua!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 28/04/2017 21:16:35
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/04/2017 : 21:13:49  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
kad anto nesto kaze onda je to tako
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/04/2017 : 21:15:13  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
amin

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/04/2017 : 21:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Trenutno je u pripremi jos 4 Zidroua, još par na čekanju da se završe serijali.

Trouble will find me
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/04/2017 : 21:16:59  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Trenutno je u pripremi jos 4 Zidroua, još par na čekanju da se završe serijali.




a nadam se da će i DW u Karuselu objaviti Krcka ( http://www.bedetheque.com/serie-44376-BD-Chlorophylle-Une-aventure-de.html )

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 28/04/2017 21:18:03
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 28/04/2017 : 21:36:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
@ Poli

Ja se pridruzujem antovom entuzijazmu oko Lydie, mada mozda ne s toliko usklicnika.
A za ostalo me ne brige, dokle god 4 nova Zidroua ne ugrozavaju izdavanje mojih prioriteta, a garant cu ih i procitati iz znatizelje. Trudi se oko raznolikosti tema, to mu se mora priznati :)
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 28/04/2017 : 22:28:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Markos

Trenutno je u pripremi jos 4 Zidroua, još par na čekanju da se završe serijali.




a nadam se da će i DW u Karuselu objaviti Krcka ( http://www.bedetheque.com/serie-44376-BD-Chlorophylle-Une-aventure-de.html )



I Spiroua.

http://www.bedetheque.com/BD-Spirou-et-Fantasio-Une-aventure-de-Le-Spirou-de-Tome-10-La-Lumiere-de-Borneo-287687.html
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/04/2017 : 22:37:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
I Rick Hocheta:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 28/04/2017 : 22:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Meni je Zidrou odličan! Nekako mi kod njega najviše odgovaraju nepredvidljivi završeci i majstorski režirani scenariji. Recimo meni je Medvjeđa koža fenomenalan zbog šokantnih scena i nepredvidljivog obrata. Taj strip mi je odličan primjer kako se na samo 64 stranice sa vrhunskim scenarijom može čuda napraviti. A opet, netko ne voli takve priče; stvar ukusa. Lydie mi je također vrhunska zbog sličnih stvari i nekako najemocionalniji Zidruov uradak, sa stvarno zanimljivim završetkom. Lijepo putovanje, mrvicu lošije, a opet odlično! Zanimljiva obiteljska tragikomedija, također odličan scenarij, koji me je natjerao da nakon čitanja ponovno prolistam strip. Kabaret Folies Bergere mi je tu najlošiji upravo zbog konfuznog i koliko se sjećam neshvatljivog mi i nezanimljivog završetka.

Znači još četiri Zidroua?! Super!
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 28/04/2017 : 22:56:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

I Rick Hocheta:)



I Cliftona, Leonarda te Plave bluze. :-)
Zidrou zbilja voli klasike.

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/04/2017 : 23:14:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ma neka je Zidroua. Razumijem zasto se ljudima svidja, a ne bi me cudilo da i mene neki pogodi. Ima par stvari novijeg datuma koje je radio s Oriolom i cine se zanimljive. Marko, je li mozda nesto od toga u ova cetiri?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/04/2017 : 23:30:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Iznenađenje!:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/04/2017 : 23:35:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Lydie - 5/10




+1
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/04/2017 : 06:14:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Iznenađenje!:)



Aha. Znaci ocekujemo nesto od ovog:

http://www.bedetheque.com/BD-Natures-mortes-297432.html
http://www.bedetheque.com/BD-3-Fruits-235110.html

Ako ne i oba.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/04/2017 : 07:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike


I Spiroua.
http://www.bedetheque.com/BD-Spirou-et-Fantasio-Une-aventure-de-Le-Spirou-de-Tome-10-La-Lumiere-de-Borneo-287687.html


da,da.I Spiroua.Pa još na 84 stranice.

quote:
Originally posted by Markos

I Rick Hocheta:)


taman htedoh reći,da Rik Hošeta mogu i da preskoče,kad videh da si me pretekao.

quote:
Originally posted by Ernie Pike



I Cliftona, Leonarda te Plave bluze. :-)
Zidrou zbilja voli klasike.


Ovo kad BG objavi Kauvinove a SA Mašerotove i De Grotove integrale.

quote:
Originally posted by Mrkva


Ja se pridruzujem antovom entuzijazmu oko Lydie, mada mozda ne s toliko usklicnika.


dobro,možda sam preterao sa nekim.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 29/04/2017 07:49:37
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/04/2017 : 13:28:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto


dobro,možda sam preterao sa nekim.



To bi mogao staviti u potpis.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 29/04/2017 : 14:02:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Stvari koje anto ponekad izdvoji kao vazne u nekom stripu ucine da pomislim da za jednog profesora tehnicke provinijencije ima u njemu neka njezna strana. A i njegova dobrohotnost (kako prema stripovima, tako i prema nama) je pomalo u neskladu s muzjackom agresijom kojom krade Hello kitty lisnice :)

@Peyo

Ne volis Lydie, a volis Ubojicu? Tko te u zivotu toliko presao i razocarao da preferiras hladnu i klinicku pricu naspram tople i ljudske s razrokom protagonisticom?
:)
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 29/04/2017 : 14:02:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote

Lydie je trenutno na 37. mjestu na antovoj top 10 listi

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 29/04/2017 : 14:32:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva
@Peyo

Ne volis Lydie, a volis Ubojicu? Tko te u zivotu toliko presao i razocarao da preferiras hladnu i klinicku pricu naspram tople i ljudske s razrokom protagonisticom?
:)



Draga Mrkvice,

Lydie mi nekako iritantno licemjerna i potpuno nerealna (u smislu topline, ljudske susretljivosti, razumijevanja i želje za pomaganjem drugima). Moguće je da nisam shvatio/primijetio ako ona sadrži nešto metaforičko, alegorično, moguće da mi je to promaklo. Možda je tome razlog i životno iskustvo ili to što sam ateist.

Ubojica mi se krajem knjige malo rastočio, pa je moguće da mi se nastavci neće svidjeti.
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 29/04/2017 : 14:41:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Ateist! Svasta cu jos o tebi saznati.

Necu sad o Lydie i njenoj potencijalnoj metaforici, samo cu reci, za slucaj da nije bilo jasno, da nisam ozbiljna oko ovog svojatanja naslova i ukusa. Samo te zadirkujem da si kamena srca. Nista nece pokvariti moju co(s)mic love :)
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 29/04/2017 : 16:15:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

Ateist! Svasta cu jos o tebi saznati.

Necu sad o Lydie i njenoj potencijalnoj metaforici, samo cu reci, za slucaj da nije bilo jasno, da nisam ozbiljna oko ovog svojatanja naslova i ukusa. Samo te zadirkujem da si kamena srca. Nista nece pokvariti moju co(s)mic love :)



Vezano za Lydie, možda su Francuzi bolji ljudi od nas:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/u-zagrebu-pored-kante-za-smece-nadjeno-tijelo-tek-rodjene-bebe/966676.aspx

Evo da saznaš još nešto o meni. Grozim se svakog oblika nasilja i zlostavljanja.

Ipak mislim da bi one koji olako, svjesno i nemilosrdno likvidiraju druge, poput npr. Breivika i sličnih, trebalo sankcionirati smrtnom kaznom (nakon pravičnog suđenja) bez objavljivanja njihovih slika, imena, knjiga i drugih oblika njihove popularizacije.

Torpedo mi je zanimljiv strip za čitati (izuzetan Bernetov crtež), ali mi je on kao lik odvratna, gnjusna debilčina koju bi trebala stići zaslužena kazna.

Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 29/04/2017 : 18:35:38  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Mrkva

Ateist! Svasta cu jos o tebi saznati.

Necu sad o Lydie i njenoj potencijalnoj metaforici, samo cu reci, za slucaj da nije bilo jasno, da nisam ozbiljna oko ovog svojatanja naslova i ukusa. Samo te zadirkujem da si kamena srca. Nista nece pokvariti moju co(s)mic love :)



Vezano za Lydie, možda su Francuzi bolji ljudi od nas:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/u-zagrebu-pored-kante-za-smece-nadjeno-tijelo-tek-rodjene-bebe/966676.aspx

Evo da saznaš još nešto o meni. Grozim se svakog oblika nasilja i zlostavljanja.

Ipak mislim da bi one koji olako, svjesno i nemilosrdno likvidiraju druge, poput npr. Breivika i sličnih, trebalo sankcionirati smrtnom kaznom (nakon pravičnog suđenja) bez objavljivanja njihovih slika, imena, knjiga i drugih oblika njihove popularizacije.

Torpedo mi je zanimljiv strip za čitati (izuzetan Bernetov crtež), ali mi je on kao lik odvratna, gnjusna debilčina koju bi trebala stići zaslužena kazna.





Autori su ga kad su napravili Cubu kaznili gore nego da su mu smistili metak u čelo.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page
Page: of 114 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.81 seconds. Snitz Forums 2000