forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 London Super Comic Convention - veljača 2012
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 24/08/2011 : 09:23:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Izgleda zanimljivo, razmisljam da odem.

http://www.londonsupercomicconvention.com/

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 24/08/2011 : 13:22:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Ako ides, ponesi dosta para sa sobom, iako ces tamo biti dan ili dva. London je, posle Tokyo-a, najskuplji grad na svijetu. Nisam mogao da vjerujem koliko kosta kafa, ili sendvic, ili autobus. Nevjerovatno!

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 24/08/2011 : 14:03:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
kad smo mi išli na comic con u london se meni i nije činio tako skup. samo treba znat gde ič. neke stvari su kod nas skuplje a neke su tu tu. avtobusa ne upotrebljavaš ako imaš tube za cjeli dan po istoj cijeni. kavu ne piješ jer ne liči na ništa, sendviče ne kupuješ u trgovini u centru grada, nego ideš u chicken shop (imaju i meso i vegetarijanske opcije)... može se proč za malo para. ja sam u 3 dana spušio 300 funti i doneo doma masu stripova.

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 24/08/2011 : 18:15:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
tesko da je skuplji od Osla :D

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 24/08/2011 : 18:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Ne bih rekao da je London toliko skuplji. Naravno, stvari su uglavnom skuplje nego u ovim krajevima, ali dosta toga je jeftinije. Na primjer, dobre CD-e i DVD-e možeš kupiti za relativno male pare.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 24/08/2011 : 20:58:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Cuo sam da je Oslo dosta skup.
Vidite sad, ja zivim u Chicagu, nije bas jeftin grad, ali od moje posjete u Londonu mogu da zakljucim da je dvostruko skuplji od Chicaga.
Meni to govori sve sto treba...

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 24/08/2011 : 21:38:16  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Evo gledamo te hotele,kako se zove onaj hotel sta je forumas Aleksandar pisao jednom kad je bio na konvenciji jel King Cross ili je to blizu tog mjesta..
Gledam cijene za pet nocenja ali one cijene su katastrofa..
Prosli tjedan sam bio u Amsterdamu i hotel (okolica,mirno mjesto na jezeru-kanalu) je za triput jeftinije od Londona..

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 25/08/2011 : 01:46:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
ako je chicago pol jeftiniji nego london onda i nije nešto skupo tamo. iz mog iskustva su cijene negdje iste ko u ljubljani gde ja živim. možeš potrošit puno para a možeš proč za sitniš ako znaš gde kupovat. prijatelj mi je živio u londonu dvije godine i potrošio manje para nego ovde. jeste da je živio u brixtonu ali svejedno je to london. ako se čovjek mota po centru grada i u uper class dučanima i restoranima onda stvarno možeš potrošit puno.

a hostli na kings cross ili islingtonu su po oko 20 30 funti na noč sa doručkom, ako nađe netko nešto jeftinije neka javi. ako nekome treba neke informacije kako proč na buđetu u londonu neka javi na pm :)

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 25/08/2011 : 02:18:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Evo, jos samo jednu stvar o cijenama u Londonu: iz aeorodroma (Heathrow) uzeo sam voz (Underground), bilo je kasno po noci, i covjek mi je naplatio 5.25 funti. Trebalo mi je oko 50 minuta, i onda sam stigao u Piccadily circus.
5.25 funti je isto kao $10.50. U Chicago iz bilo kojeg aeorodroma (ima ih dva) voz za bilo gdje kosta $2.25. To je ista vrijednost kao 1.125 funti.

Eto, samo da smo jasni:
Public Transportation in Chicago (bus or train) = $2.25 dolara
Public Transportation in London (train) = $10.50 dolara
Znaci skoro cetiri puta vise... pa jebi ga, to stvarno nema smisla, pogotovo ako zamislis da u citavoj Americi, jedino su New York i Los Angeles skuplji od Chicaga.

Ali eto, prestacu da lupetam o Londonskim cijenama, i vratimo se on topic, i razgovarajmo o ovoj Comic Konvenciji...

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 30/08/2011 : 00:52:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message  Reply with Quote
Meni je London bio izdržljiv. Mislim, svi su mi unaprijed rekli da je skup, pa se onda nisam iznenadio, ali nisam previše ni kalkuliro u dućanima. Mada sam ja s Lutona platio nekih 20ak funti ako se ne varam do centra, onda još plus vlak jer sam bio smješten u nekom hotelu u pizdi materinoj. Ali barem hotel nije bio preskup.

No sikiriki
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 22/09/2011 : 09:11:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Nadopunjen je popis gostiju na stranici s dosta novih imena. Cini se da ce bit super.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 12/12/2011 : 15:41:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
U meduvremenu otpalo par gostiju, par ih zamijenilo, ali najveca je novost jedno malo vece ime. Preporucam da odete na stranicu.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 12/12/2011 : 15:53:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
excelsior! :D

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 12/12/2011 : 17:36:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Ideš, raven? Odi pa da nam baciš neke sličice, i to detaljno!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 12/12/2011 : 23:34:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
London jeste skup ali je za low cost prezivljavanje jedan od najboljih gradova. na svakom koraku imate extra jeftine Tesco supermarkete. Tu mozete da kupite gotove sendvice, paste , pivo i svasta nesto za presmesne pare. masa stvari poput British museum i nacionalne galerije su besplatni. I shoping je znatno jeftiniji nego u bg-u.
Jedino sa prevozom ne mozete da stedite mnogo, ali mozete da dobro izbalansirate za koje vam zone treba prevoz i dal cete da koristite metro.

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste

Edited by - Born To Run on 12/12/2011 23:36:18
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 28/02/2012 : 11:37:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Dragi forume, bilo se na festivalu. Bilo je super.
Detaljniji izvjestaj slijedi, a u meduvremenu jedna losa slika, ali mislim da se kuzi tema.


Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 28/02/2012 : 11:59:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
nice. baš sam neki dan gledao videe sa convencie (http://www.youtube.com/watch?v=S0MzQeH401I&feature=channel) i poželio se bit tamo. moraš još napisat kako je bilo, šta se radilo i šta si nabavio. slika je odlična :D

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 28/02/2012 : 19:24:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Konvencija do jaja!
Stenli kralj, ali to vec znate! :D

Zao mi je sto sam se sreo sa ekipom (i to slucajno) prekasno :(
al jbg, bice bolje sledeci put :))

bice detaljnijih utisaka, pokoja fotka mozda
malo da se saberem samo.... :)

ne znam samo sta ga ovaj raven vise ceka, stigao je kuci 2 dana pre mene :D

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/02/2012 : 19:33:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raven84

Dragi forume, bilo se na festivalu. Bilo je super.
Detaljniji izvjestaj slijedi, a u meduvremenu jedna losa slika, ali mislim da se kuzi tema.




Raven, why so serious?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 29/02/2012 : 16:00:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message  Reply with Quote
Izgleda kao ulje na platnu

No sikiriki
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8374 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 29/02/2012 : 17:36:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Ma to je Stan od kartona

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 02/03/2012 : 13:56:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Trenutno nisam u mogucnosti poslati slike na net, a i ima ih oko 100, pa mislim da bi se prije upucao nego ih uploadao, mozda poslije stavim par zanimljivih. Uglavnom, konvencija je bila bas prava strana, velika, puno gostiju, hrpetine stripova po ok cijenama. Jasno, neke su stvari bile drugacije nego kod nas. Ponajprije dobivanje crteza od gostiju. Potpis je bio besplatan, ali crtezi su se ponekad zbilja krvavo naplacivali. Recimo, Jim Cheung je naplacivao crtez glave ni vise ni manje nego 100 funti. :) Kod mnogo crtaca se trebalo cekati u redu za potpis. Uz u raspored ubacena potpisivanja, manje vise svi autori su imali i svoje stolove u Artists Alley gdje bi ih mogao uloviti, ali jasno opet uz malo cekanja.
Dvije tribine stana leeja su bile dupkom pune, i propustali su po dvadeset ljudi, i jasno trebao si cekati u redu i stati dosta prije tribine da udes na vrijeme. Lee je inace bio onako zanimljiv kako bi ocekivali, ipak ponavlja pricu svog zivota vec desetljecima. Prva njegova tribina se sastojala od odgovora na pitanja voditelja, koja su sigurno bila dogovorena, no bio je dosta spontan, zezao se, djeluje dosta zivahno s obzirom na dob. Na drugoj je tribini odgovarao na pitanja publike, ali sam na nju doso s pol sata zakasnjenja. Bilo je osobito zabavno da izgleda da nema pojma za avengers vs x-men, jer mu je odgovor na pitanje tko ce pobijediti bio: zar su u svađi?
Prvih par sati festivala sam samo cekao u redu. Prvo pred dvoranom da udem, jr su prioritetni ulaz imali ljudi koji su platili vip ulaznice. Cekao sam sat vremena samo da udem. Nakon toga je bilo ok, dobio si karticu i ulazio bez problema. Onda sam cekao u redu za stan lee sliku da platim, moglo se platiti samo na licu mjesta. I onda sam cekao u redu da se slikam. Razlog zasto izgledam toliko debilno na slici je taj sto si imao oko 2 sekunde da se namjestis, pa jasno nisam uspio.
Bila je solidna kolicina standova za prodaju, najvise bi sigurno uzivali ljubitelji svescica. Bila ih je tona. Na nekim standovima su kostale i 25 centi. Tu sam uspio naci nextwave 11, jedinu svescicu koji mi fali. :) Neki su standovi imali i sc i hc tpb-e po dosta povoljnim cijenama, samo jasno ne sve sto covjek zazeli nego odredene albume. Uglavnom su dominirali marvelovi. Jedan veliki stand je imao doslovno sve albume koje mozete zamisliti, ali s 20% popusta sto mi je s obzirom na narasli tecaj funte bilo uglavnom preskupo. 2000 ad je imao popust po principu zaokruzivanja na manju cijenu. dakle, ako je album kostao 14 funti, sad je bio 10. I forbidden planet je imao svoju trgovinu, samo sto me nisu oborili s nogu popustima. Bilo je i dosta standova nezavisnih izdavaca.
Sto se autora tice, bilo mi je zadovoljstvo slikati se s Andyjem Lanningom i cuti da nazalost nece raditi nvoog Novu, sto sam u biti vec znao, ali ovako sam mu se mogo potuzit, :) , cavrljao sam s Kieronom Gillenom oko Journey into Mystery, malo s Johnom McCrea-om oko toga da volimo da nam na originalnim tablama bude tekst, :) i malo razgovarali s Sienkiewiczom, Bollandom i Cheungom.
Kupio sam si sljedece stvari: Phonogram 1 i 2 kod Gillena (rekao mi je da preporuca da pocnem s dvojkom, a onda mi je bilo bezveze da ne uzmem i 1, covjek je pravi majstor , jasno i potpisao mi se.), Nova vol. 5, Sandman mystery theatre vol. 8, bas zadnji koji mi fali, 2 hc runawaysa koji zavrsavaju vaughanov run, 4 hc albuma amazing spider-mana od pocetka reboota, negative burn summer nesto, s stripovima macana, zezelja i talajića!?, tharg's future shock priče alana moora za 2000ad, villains united prvi mini, spirit vol. 4, dva albuma catwoman wila pfeifera, conan volume 9 free companions hc, i onda u jednoj super striparnici u londonu Loeg 1910 i 1969. Uglavnom pokoji strip je pao Kupio sam si i jednu tablu iz hitmana. Izvrsna mi je, ima oblacice jasno, dijalog je pravi Ennis.
Crteze nisam uzimao, ali drugi dan je bila tribina s tri crtaca: Mike Deodatom Jr. , Mikeom Nortonom i Bobom Laytonom. Natjecali su se u crtanju hawkeyea-a, istovremeno odgovarali na pitanja publike i na kraju su postavljali pitanja publici i ako bi tocno odgovorio dobio bi crtez na dar po zelji. Zadovoljstvo mi je reic da sam crtez mike nortona dobio ja, odgovorivsi na pitanje tko je najbolji prijatelj Blue beetlea jaimea reyesa. Odgovor je bio paco. Konacno mi se isplatilo manijakalno citanje superherojskih stripova. :) Jako je lijep crtez, meni je bio najljepsi, sibnut cu vam sliku poslije. Sigurno sam nesto izostavio, ali mislim da sam vas dosta ubio u pojam s ovim postom, pa cu tu stati. Ako tko ima kakvo pitanje, samo pitajte. Uglavnom, bilo je super.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.

Edited by - Raven84 on 02/03/2012 14:11:05
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 02/03/2012 : 14:05:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
daj malo pasuse sredi, ovo je a pain in the ass to read :D :D

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 02/03/2012 : 14:14:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
u kojoj si striparnici bio? FP, Orbital...?
A ima i ona jedna sjajna u Sohou, kojoj nisam video ime :facepalm:

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 02/03/2012 : 14:19:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Da, u sjajnoj u Sohou. :) Gosh.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 02/03/2012 : 14:26:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
pored kvarta "za odrasle" :D

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000