forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Placanje uz pomoc paypal servisa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Zile
New Member

United Kingdom
153 Posts

Member since 03/08/2007

Posted - 27/08/2011 : 09:58:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Zile a Private Message  Reply with Quote
Primijetio sam da vecina prodavaca ne posjeduje paypal nalog (ili bar ne nude tu mogucnost u nacinima placanja), a kako su do sada sve zemlje ex-Yu regiona dobile mogucnost koristenja ovog servisa, mislim da bi to olaksalo placanje u slucaju da se stripovi salju iz jedne drzave u drugu, umjesto dosadasnjih nacina placanja:
1. Western union (ogromna provizija koju placa kupac)
2. uplata na devizni racun (takodje postoji provizija)
3. slanje novca "zamaskiranog" u koverti (bez komentara :))
Placanjem preko paypala bi se izbjegla mogucnost da prodavac bude prevaren za novac (ako se salje u koverti pa koverta stigne prazna i slicno), moze se izvrsiti u roku od par sekundi, a za otvaranje paypal naloga je uz posjedovanje odgovarajuce kartice dovoljno desetak minuta. Takodje bi se znatno olaksalo placanje kupcima.
Molim prodavace da razmisle o ovoj mogucnosti.
Takodje, trazio sam slicnu temu uz pomoc pretrazivaca, ali mi nije izbacilo nista osim nekoliko postova starih godinu i vise dana u kojima se spominje pojam "paypal".

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16392 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 27/08/2011 : 10:02:05  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Ostaje problem skupe poštarine. Jednostavno se slabo isplati. A i većini ljudi (uključujući i mene) komplikovano je sve to.
Go to Top of Page

Zile
New Member

United Kingdom
153 Posts

Member since 03/08/2007

Posted - 27/08/2011 : 10:11:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Zile a Private Message  Reply with Quote
Postarinu nisam spominjao, niti se ona moze izbjeci ako kupac nema mogucnost da licno preuzme stripove ili da ih dobije preko nekog drugog ko putuje u drzavu odakle stripovi dolaze, ovako se eliminise dodatna provizija koju je potrebno uplacivati bankama ili Western Union-u, kao i mogucnost da postar ukrade novac ili da prodavac primi novac u koverti pa da tvrdi kako mu je dosla otvorena i prazna i slicno...
Evo sta je potrebno da se otvori paypal nalog:
1. U najblizoj banci zatraziti Visa electron ili Mastercard karticu (koja takodje moze da posluzi za dizanje novca na bankomatu, kao i svaka druga kartica), ta usluga se ne placa nista osim provizije od mozda pola evra ili jednog evra mjesecno za koriscenje i ceka se 7-10 dana da je izrade.
2. Registrovati se na paypal-u (otvoriti nalog, a zatim unijeti broj kartice koji sadrzi 16 cifara, pin kod i datum isteka upotrebe kartice - svi ovi podaci se nalaze na samoj kartici).
3. Verifikovati karticu unosenjem koda koji paypal posalje banci nakon unosenja podataka navedenih pod 2., za koji je potrebno pozvati banku telefonom nakon cega sluzbenik procita taj kod (cetvorocifren) korisniku.
4. Na kraju, potrebno je da se korisnik registruje kao "seller" na svojoj paypal stranici (nekoliko potvrdnih klikova misem).
Za sve ovo potrebno je 10-ak minuta nakon sto se dobije kartica.

Edited by - Zile on 27/08/2011 10:45:52
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16392 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 27/08/2011 : 10:26:54  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zile

Postarinu nisam spominjao, niti se ona moze izbjeci ako kupac nema mogucnost da licno preuzme stripove ili da ih dobije preko nekog drugog ko putuje u drzavu odakle stripovi dolaze


Ako kupac ima tu mogućnost, onda ima mogućnost da tako pošalje i novac i ništa drugo mu ne treba.
Go to Top of Page

Zile
New Member

United Kingdom
153 Posts

Member since 03/08/2007

Posted - 27/08/2011 : 10:28:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Zile a Private Message  Reply with Quote
Da, ali dosta ljudi nema tu mogucnost a kupili bi nesto...Takodje sam primijetio da su neki prodavaci odustali od slanja u inostranstvo zbog raznoraznih problema sa slanjem i primanjem novca...

Edited by - Zile on 27/08/2011 10:35:18
Go to Top of Page

Mr.Brooks
New Member



Serbia
205 Posts

Member since 02/08/2007

Posted - 27/08/2011 : 10:35:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr.Brooks a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zile

Primijetio sam da vecina prodavaca ne posjeduje paypal nalog (ili bar ne nude tu mogucnost u nacinima placanja), a kako su do sada sve zemlje ex-Yu regiona dobile mogucnost koristenja ovog servisa, mislim da bi to olaksalo placanje u slucaju da se stripovi salju iz jedne drzave u drugu, umjesto dosadasnjih nacina placanja:
1. Western union (ogromna provizija koju placa kupac)
2. uplata na devizni racun (takodje postoji provizija)
3. slanje novca "zamaskiranog" u koverti (bez komentara :))
Placanjem preko paypala bi se izbjegla mogucnost da prodavac bude prevaren za novac (ako se salje u koverti pa koverta stigne prazna i slicno), moze se izvrsiti u roku od par sekundi, a za otvaranje paypal naloga je uz posjedovanje odgovarajuce kartice dovoljno desetak minuta. Takodje bi se znatno olaksalo placanje kupcima.
Molim prodavace da razmisle o ovoj mogucnosti.
Takodje, trazio sam slicnu temu uz pomoc pretrazivaca, ali mi nije izbacilo nista osim nekoliko postova starih godinu i vise dana u kojima se spominje pojam "paypal".



Ovo nije ni blizu tacno. Paypal radi u 50% EXYU zemalja (Hrvatska, Slovenija, BiH) a ne funkcionise u Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji.
Go to Top of Page

Zile
New Member

United Kingdom
153 Posts

Member since 03/08/2007

Posted - 27/08/2011 : 10:38:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Zile a Private Message  Reply with Quote
Krajem 2010 sam dobio informaciju da ce paypal od 2011 da funkcionise i u Srbiji, mislio sam da je to vec pocelo...u svakom slucaju, u pitanju su dani :)
Ako nista, tu je moneybookers.

Edited by - Zile on 27/08/2011 10:40:59
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 27/08/2011 : 10:42:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zile

Postarinu nisam spominjao, niti se ona moze izbjeci ako kupac nema mogucnost da licno preuzme stripove ili da ih dobije preko nekog drugog ko putuje u drzavu odakle stripovi dolaze, ovako se eliminise dodatna provizija koju je potrebno uplacivati bankama ili Western Union-u, kao i mogucnost da postar ukrade novac ili da prodavac primi novac u koverti pa da tvrdi kako mu je dosla otvorena i prazna i slicno...
Evo sta je potrebno da se otvori paypal nalog:
1. U najblizoj banci zatraziti Visa electron ili Mastercard karticu (koja takodje moze da posluzi za dizanje novca na bankomatu, kao i svaka druga kartica), ta usluga se ne placa nista osim provizije od mozda pola evra ili jednog evra mjesecno za koriscenje i ceka se 7-10 dana da je izrade.
2. Registrovati se na paypal-u (otvoriti nalog, a zatim unijeti broj kartice koji sadrzi 16 cifara, pin kod i datum isteka upotrebe kartice - svi ovi podaci se nalaze na samoj kartici).
3. Verifikovati karticu unosenjem koda koji paypal posalje banci nakon unosenja podataka navedenih pod 2., za koji je potrebno pozvati banku telefonom nakon cega sluzbenik procita taj kod (cetvorocifren) korisniku.
4. Na kraju, potrebno je da se korisnik registruje kao "seller" na svojoj paypal stranici (nekoliko potvrdnih klikova misem.
Za sve ovo potrebno je 10-ak minuta nakon sto se dobije kartica).



3. je nepotpuno. Paypal ne salje kod banci samo tako vec vrsi naplatu od dva dolara pa se uz tu transakciju veze spomenuti kod. Dolare vrati al ne ne racun s kojeg su skinuti nego na Paypal racun

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Zile
New Member

United Kingdom
153 Posts

Member since 03/08/2007

Posted - 27/08/2011 : 10:45:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Zile a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate
3. je nepotpuno. Paypal ne salje kod banci samo tako vec vrsi naplatu od dva dolara pa se uz tu transakciju veze spomenuti kod. Dolare vrati al ne ne racun s kojeg su skinuti nego na Paypal racun


Tako je, paypal naplati ta dva dolara pa ih onda vrati u roku od nekoliko dana po verifikaciji...a onda se taj novac pocetkom iduceg mjeseca automatski vrati nazad na racun sa koga je skinut (ukoliko se, naravno, u medjuvremenu ne potrosi na neku kupovinu).

Edited by - Zile on 27/08/2011 10:47:07
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16392 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 27/08/2011 : 11:05:56  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zile

Da, ali dosta ljudi nema tu mogucnost a kupili bi nesto...Takodje sam primijetio da su neki prodavaci odustali od slanja u inostranstvo zbog raznoraznih problema sa slanjem i primanjem novca...


Džaba sve to, poštarina je previše skupa. Vrtimo se ukrug.
Go to Top of Page

Zile
New Member

United Kingdom
153 Posts

Member since 03/08/2007

Posted - 27/08/2011 : 11:10:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Zile a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by Zile

Da, ali dosta ljudi nema tu mogucnost a kupili bi nesto...Takodje sam primijetio da su neki prodavaci odustali od slanja u inostranstvo zbog raznoraznih problema sa slanjem i primanjem novca...


Džaba sve to, poštarina je previše skupa. Vrtimo se ukrug.


Ako neko zeli da kupi neke stripove (a pri tome zivi u BiH) od nekoga iz Hrvatske, a pri tome nema mogucnosti da nadje nekoga ko ide u Hrvatsku da mu preuzme te stripove i odnese novac, jedina mu je mogucnost da, pored visoke postarine, plati na neki od 3 navedena nacina. Placanjem preko online servisa bar nece placati visoku proviziju banci ili WU, a i nece rizikovati da mu nestane novac poslat u koverti...zar nije bolje bar djelimicno olaksati kupcima ako se ne moze u potpunosti...da ne govorim koliko bi bilo jednostavnije i npr. iz Hrvatske u Hrvatsku placati sa dva klika misem umjesto da se svaki put ide do banke i gubi vrijeme na cekanje u redu...
Na sve to, ima dosta ljudi koji kupuju stripove a zive izvan ex-Yu, koliko bi njima tek bilo lakse i jeftinije kad bi prodavaci imali paypal naloge...

Edited by - Zile on 27/08/2011 11:13:34
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16392 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 27/08/2011 : 11:24:51  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Tim ljudima koji žive u inostranstvu to bi sigurno koristilo. Ali nekom ko živi u BiH vjerovatno bi bilo svejedno jer se ne isplati kako god okreneš. Nema se para.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 27/08/2011 : 12:23:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Ja cesto koristim Pay Pal. Jeftiniji je od WU i od uplacivanja na racun u banci, jer su te provizije preskupe. Ne znam koliko se ovo isplati vama u Bosni/ Hrvatskoj/Srbiji, ali kad su u pitanju kupovanja ili prodavanja stripova ovdje preko Atlantskog okeana, onda je to najbolji nacin placanja ili primanja novca, ako mene pitate.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 27/08/2011 : 13:46:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
Čovjek mi uplati negdje prije jedan Alan Ford Klasik preko PayPala ja mu ga pošaljem u Bosnu.
PayPal mi naplati 10% provizije od vrijednosti transakcije.

Mislim o kakvim vi provizijama pričate za uplate na devizni račun ako je PayPal povoljan, onda na tim uplatama moraju žešće derati da budu "bolji" od PayPala. . Ne znam nisam do sada išao preko deviznog računa, zato i pitam.

Što se tiče WU-a on jest stvarno skup. Efikasan ali skup.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

Zile
New Member

United Kingdom
153 Posts

Member since 03/08/2007

Posted - 27/08/2011 : 13:54:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Zile a Private Message  Reply with Quote
Paypal ne moze nikako da ti skine 10% od vrijednosti transakcije, skine 1.9-2.9% u slucaju da ti trazis novac ili da stavis da primas kao "online purchase", a evo ovdje kako izbjeci da se placa bilo kakav fee:
http://www.webbiestuffs.com/2009/08/how-avoid-paypal-charges-free-paypal.html
(moras podesiti da ti se placa kao "personal payment", a ne kao "online purchase")
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 27/08/2011 : 18:35:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zile

Paypal ne moze nikako da ti skine 10% od vrijednosti transakcije, skine 1.9-2.9% u slucaju da ti trazis novac ili da stavis da primas kao "online purchase", a evo ovdje kako izbjeci da se placa bilo kakav fee:
http://www.webbiestuffs.com/2009/08/how-avoid-paypal-charges-free-paypal.html
(moras podesiti da ti se placa kao "personal payment", a ne kao "online purchase")


OK da u pravu si, lagao sam priznajem.


Šta reći... pošaljem čovjeku zahtjev da mi uplati novac radi kupovine preko neta "Request for goods" (ako se dobro sjećam).
Čovjek uplati a oni me oderu.


A sad ti meni reci kako si ti to točno poslovao da ti nisu to računali? Pusti ove net pričice mene zanimaju samo iskustva ljudi iz prve ruke.
Evo ja sam ti pružio jedno, ne baš tako dobro iskustvo.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 27/08/2011 : 18:36:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
I još imaš troškove konverzija valuta... to nisam niti spominjao .

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

Zile
New Member

United Kingdom
153 Posts

Member since 03/08/2007

Posted - 27/08/2011 : 18:44:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Zile a Private Message  Reply with Quote
Stvarno ti je skinulo 10%...cudi me to, meni je prvo dva puta skinulo oko 2.5-3%, u svakom slucaju puno manje od 10 % jer su bile u pitanju nesto vece sume...a onda sam malo istrazivao i nasao da treba da, kad ti neko uplacuje, zamolis njega da ti pri slanju uplate umjesto "online purchase" izabere "personal payment" opciju, i da on tebi posalje uplatu kao "send payment", a ne da ti od njega trazis "request for goods", sto znaci da je to sve do onog koji uplacuje. To sto si ti njemu slao zahtjev za uplatu i sto je on vjerovatno imao podeseno "online purchase" unutar "send payment" bloka dovelo je do toga da ti paypal skine 10%, moguce da su u tom slucaju kombinovane dvije naplate pa je zato ispalo toliko.
Go to Top of Page

Zile
New Member

United Kingdom
153 Posts

Member since 03/08/2007

Posted - 27/08/2011 : 18:49:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Zile a Private Message  Reply with Quote
Sto se tice troskova konverzije valuta, kad se prebacuje sa paypal naloga na bankovni racun prilicno su fer, kad god sam racunao koliko imam u domacoj valuti na paypalu pomocu raznih konvertora, nakon transfera na bankovni racun ispadalo je da imam cak nekoliko procenata vise nego sto konvertor pokazuje. Osim toga, ti uopste ne moras da vrsis konverziju, ako npr na paypalu imas evre, dolare i jos neku trecu valutu, mozes ih povuci u toj valuti na bankovni racun i nece ti naplatiti proviziju, prebacice po trenutnom kursu. Takodje, skidaju za svako povlacenje na bankovni racun po 5 dolara za uslugu OSIM ako se ceka do prvog u mjesecu. Tada ti sve automatski legne na bankovni racun bez ikakve nadoknade.

I jos nesto bitno:
To placanje "personal payments" je besplatno samo ako ti kupac placa direktno sa svog paypal balansa...ako placa sa kartice, onda ce ti zaracunati po standardnoj formuli, a evo i kako glasi ta formula za naplatu:
1.9% do 2.9% + $0.30 USD
Tebi je skinulo 1.9% do 2.9% plus FIKSNIH 30 centi. Dakle, bio sam u pravu da ti nikako ne moze skinuti 10% pri naplati :)

Edited by - Zile on 27/08/2011 19:15:54
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16392 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 27/08/2011 : 20:11:45  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zile

Stvarno ti je skinulo 10%...cudi me to, meni je prvo dva puta skinulo oko 2.5-3%, u svakom slucaju puno manje od 10 % jer su bile u pitanju nesto vece sume...a onda sam malo istrazivao i nasao da treba da, kad ti neko uplacuje, zamolis njega da ti pri slanju uplate umjesto "online purchase" izabere "personal payment" opciju, i da on tebi posalje uplatu kao "send payment", a ne da ti od njega trazis "request for goods", sto znaci da je to sve do onog koji uplacuje. To sto si ti njemu slao zahtjev za uplatu i sto je on vjerovatno imao podeseno "online purchase" unutar "send payment" bloka dovelo je do toga da ti paypal skine 10%, moguce da su u tom slucaju kombinovane dvije naplate pa je zato ispalo toliko.


Makar nikad ne kupio nijedan strip, ne bih ni pokušavao da sve ovo pohvatam
Go to Top of Page

Zile
New Member

United Kingdom
153 Posts

Member since 03/08/2007

Posted - 27/08/2011 : 20:46:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Zile a Private Message  Reply with Quote
Samo se ti zezaj, ali ja sam zahvaljujuci paypalu prodao podosta stvari (ne bas stripove) koje su isle u Kanadu, Francusku, Kostariku...novac u sekundi legne na racun...treba malo to sve pohvatati ali je ubjedljivo najsigurniji i najjeftiniji nacin placanja/primanja uplate :)
Takodje, ko ovo sve ne pohvata, paypal ce da ih osisa svaki put kad budu primali neku uplatu, a isto vazi i za ebay ko prodaje tamo nesto...tako sam ja ostao kratak za nekoliko dolara u pocetku, ali sada je sve ok :)

Edited by - Zile on 27/08/2011 20:47:39
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 27/08/2011 : 21:02:49  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
Bolji je MONEYBOOKERS. 1% Fee kad se prenakazuje između računa, ako bilo šta kupuješ putem njih ili prodaješ nema nikakav Fee.

Od ove godine možeš i kod njih uzeti Prepaired MASTER CARD za samo 10 € na godinu. Koliko imaš na računu imaš, nemožeš imati minus. Karticom možeš platiti gdje god uzimaju Master Card, možeš podignuti novce na bankomatu...
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 27/08/2011 : 21:53:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zile

Sto se tice troskova konverzije valuta, kad se prebacuje sa paypal naloga na bankovni racun prilicno su fer, kad god sam racunao koliko imam u domacoj valuti na paypalu pomocu raznih konvertora, nakon transfera na bankovni racun ispadalo je da imam cak nekoliko procenata vise nego sto konvertor pokazuje. Osim toga, ti uopste ne moras da vrsis konverziju, ako npr na paypalu imas evre, dolare i jos neku trecu valutu, mozes ih povuci u toj valuti na bankovni racun i nece ti naplatiti proviziju, prebacice po trenutnom kursu. Takodje, skidaju za svako povlacenje na bankovni racun po 5 dolara za uslugu OSIM ako se ceka do prvog u mjesecu. Tada ti sve automatski legne na bankovni racun bez ikakve nadoknade.

I jos nesto bitno:
To placanje "personal payments" je besplatno samo ako ti kupac placa direktno sa svog paypal balansa...ako placa sa kartice, onda ce ti zaracunati po standardnoj formuli, a evo i kako glasi ta formula za naplatu:
1.9% do 2.9% + $0.30 USD
Tebi je skinulo 1.9% do 2.9% plus FIKSNIH 30 centi. Dakle, bio sam u pravu da ti nikako ne moze skinuti 10% pri naplati :)


OK to bi objasnilo mnogo stvari, hvala na pojašnjenju.

Inače to mi je prva bila PayPal prodaja nadam se ne i zadnja.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 27/08/2011 : 21:55:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by Zile

Stvarno ti je skinulo 10%...cudi me to, meni je prvo dva puta skinulo oko 2.5-3%, u svakom slucaju puno manje od 10 % jer su bile u pitanju nesto vece sume...a onda sam malo istrazivao i nasao da treba da, kad ti neko uplacuje, zamolis njega da ti pri slanju uplate umjesto "online purchase" izabere "personal payment" opciju, i da on tebi posalje uplatu kao "send payment", a ne da ti od njega trazis "request for goods", sto znaci da je to sve do onog koji uplacuje. To sto si ti njemu slao zahtjev za uplatu i sto je on vjerovatno imao podeseno "online purchase" unutar "send payment" bloka dovelo je do toga da ti paypal skine 10%, moguce da su u tom slucaju kombinovane dvije naplate pa je zato ispalo toliko.


Makar nikad ne kupio nijedan strip, ne bih ni pokušavao da sve ovo pohvatam

Pa kako ćeš pohvatati ako nemaš ispred sebe otvoren prozor od PayPala?
To je kao kad bi rekao nisam na stripovi.com ali ne bih ni pokušavao da pohvatam šta tamo sve ima.
Ja sam napravio jednu transakciju ove vrste s PayPalom a kad sam sad otvorio browser i usporedio s Žiletovim uputama bilo mi je brzo jasno.
Nije ni to neka vel'ka mudrost.

Ne treba bježati od interneta naposljetku on nam je i omogućio mnoge stvari koje bi bile znatno otežane ili nemoguće...
Zamislite samo skupljanje stripova bez interneta... a to je kap u moru drugih stvari.

Moje aukcije u prodaji

Edited by - DKoor on 27/08/2011 21:57:51
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16392 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 28/08/2011 : 09:18:52  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Da se ima para, moglo bi se nešto pokušavati.
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2894 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 28/08/2011 : 16:45:54  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
Paypal je dobar, Jako dobar i treba ga koristiti za ovakve vrste transakcija. Postarine su nesto sasvim drugo, nazalost...

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000