forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Slike kolekcija za vrijeme ZS i LMS
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Magico_Vento
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1181 Posts

Member since 10/01/2010

Posted - 08/09/2011 : 20:05:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Magico_Vento a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rick

Nije kolekcija, ali i ovde su se pravile.

Klinac koji gleda u aparat, prvi u redu, ispred njega Mister No i Kit Teler, ako se ne varam, a ne varam se.




Puno hvala za ove slike,zaista prelijepo vidjeti :)

Nemam potpis...
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 08/09/2011 : 20:31:47  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Gde je ovo slikano i kad?

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 08/09/2011 : 20:52:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
Nema na čemu, Magični! Zadovoljstvo je moje!

Beograd, a s obzirom na "Usijanje" koje prodaje klinac, a koje je izašlo 83-e (ispravi me, Srđane, ako grešim), i na odeću, rekao bih... 85-a, najkasnije.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

catcool
Starting Member



Serbia
17 Posts

Member since 30/06/2008

Posted - 08/09/2011 : 21:13:42  Show Profile Show Extended Profile  Send catcool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by srdjandj









Čiko, jel' sav ovaj lebac tvoj?
Pa zašto ga ne jedeš čiko?
Go to Top of Page

Milos Bosnjak
New Member



Serbia
281 Posts

Member since 10/02/2009

Posted - 08/09/2011 : 21:32:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Milos Bosnjak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rick

Nema na čemu, Magični! Zadovoljstvo je moje!

Beograd, a s obzirom na "Usijanje" koje prodaje klinac, a koje je izašlo 83-e (ispravi me, Srđane, ako grešim), i na odeću, rekao bih... 85-a, najkasnije.



Golden age :)
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 08/09/2011 : 21:46:31  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

iman ja par starih fotki svoje ondašnje kolekcije.mislin da san slika 1992./93.


postavi druze, bas bi bilo zanimljivo videti ...
ja se secam da sam jednom osamdeset i neke slikao kolekciju, secam se leto je bilo ... medjutim, sve te fotografije ko zna gde su zavrsile ...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 08/09/2011 : 23:32:12  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by REJS

Imam skoro celu kolekciju Zs i Lms,fali mi nekih 80 brojeva iz obe serije.
Zadnjih 10 godina i vise ulozio sam mnogo znoja,novca i zivaca u to.
Sada kupujem Libellus ,Ludens,Zagor Extra, Malog Rendzera i gomilu stvari.Tako da imam mnogo stripova a sve nanje prostora.U trenutcima preopterecenosti prostorom padalo mi je svasta na pamet pa cak i da rasturim Zs i LMS kolekciju jer ih imam takoreci duple u ostalim izdanjima.
Ali,mislim da bih ubrzo riknuo od nostalgije jer nijedan strip nema dusu kao stari yu stripovi.Jednostavno oni su vremeplov za jedno srecno vreme,kroz njih osecam mirise iz detinjstva,duga topla leta.Hladne snezne zime sa obaveznim zimskim bioskopom i gomilom zimskih sportova i emisija.Sve je to sade nestalo,zime su bez snega i bez duse,leta sparna,kisovita i cini se previse kratka.Ostali su samo stripovi koji su uvek isti.



Svaka čast, predobro opisano, sad ću curi pokazati tvoj post kao objašnjenje zašto imam na stotine ZS i LMS stripova, "ružnih i požutjelih i nikakvih" svugdje po stanu
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 08/09/2011 : 23:38:03  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rick

Daleeeeko od toga da umanjujem značaj revija kao što su Zenit, Pingvin, Panorama, STRIPOTEKA,... Samo mislim da je trenutak pojavljivanja ovih dveju edicija bio presudan za čitalačku kulturu.



ZS i LMS su opismenili Jugoslaviju više nego sve škole zajedno
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 08/09/2011 : 23:48:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
Hahaha,hvala na lepim recima.Ali proizilaze iz srca coveka koji se rodio sa stripom u ruci i koji ce umreti sa njim.
Volim i stare ofucane iscitane stripove oni tek govore sve.Ponekada mi se cini dok citam glancer Zlatne serije,da to nije ta ista serija da je sve to previse utegnuto lepo i fensi.
Jedino i pravo uzbudjenje dozivljavao sam kao klinac,kada sam nalazio stripove i polutke stripova kod ujaka.Tada mi se cinilo da nikada necu naci nastavak price.Bili smo klinci ogranicenih mogucnosti,sve se vrtelo oko naseg grada ako tu strip nadjes nasao si a ako ne ostaje da mastas o njemu.Pa onda lizanje stakla na zatvorenoj trafici kada u njoj ugledate najnoviji broj.To je bila strast,to je bio filing.
Zato sam ja danas u ratu sa Zagorom suvise je los da zasluzuje da postoji.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 09/09/2011 : 11:01:34  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by REJS

Hahaha,hvala na lepim recima.Ali proizilaze iz srca coveka koji se rodio sa stripom u ruci i koji ce umreti sa njim.
Volim i stare ofucane iscitane stripove oni tek govore sve.Ponekada mi se cini dok citam glancer Zlatne serije,da to nije ta ista serija da je sve to previse utegnuto lepo i fensi.
Jedino i pravo uzbudjenje dozivljavao sam kao klinac,kada sam nalazio stripove i polutke stripova kod ujaka.Tada mi se cinilo da nikada necu naci nastavak price.Bili smo klinci ogranicenih mogucnosti,sve se vrtelo oko naseg grada ako tu strip nadjes nasao si a ako ne ostaje da mastas o njemu.Pa onda lizanje stakla na zatvorenoj trafici kada u njoj ugledate najnoviji broj.To je bila strast,to je bio filing.
Zato sam ja danas u ratu sa Zagorom suvise je los da zasluzuje da postoji.



Vidi se da si veliki zaljubljenik u stripove, svaku riječ iz ovog posta i sam mogu doživjeti (i danas ližem staklo na trafici kad vidim novi strip), samo bi ti bilo bolje za duševno zdravlje da sklopiš primirje sa novim Zagorom, jer kakav bio da bio, bez njega se ne može
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 10/09/2011 : 11:52:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
Veruj mi i danas se borim,pokusavam da nadjem nesto u tim novim pricama,osecam veliku prazninu i razocarenje kada procitam losu pricu.
Ne mrzim nove price ali za Zagora se mora raditi sa puno ljubavi,kvaliteta, zar generacije ne citaju Zagora, mnogi su odrasli i odrastaju na tim stripovima.Zar to nije razlog da pruze mnogo vise pa makar i usporili na tempu izlazenja ali nikako na racun prica i crteza.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
842 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 10/09/2011 : 12:43:19  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message  Reply with Quote
Ja posedujem oko 90% kolekcije LMS i ZS u vrlo ljepom stanju. I čitam ih naravno-ali kako to na policama izgleda-sjajno, nemam riječi.
Ali da napomenim u vezi gornjeg Rejsovog posta:
Veruj mi, i ja sam ti stari okorjeli nostalgičar, ali ipak mogu da kažem dobru riječ za ova nova Zagorjeva izdanja. Posebno su mi odlične ove:
Tajanstvena dolina i ova najnovija sa alpinistima,Indijanci iz prerije. Kako scenario i crtež su mi na visokom nivou i mislim da se djelimično mogu svrstiti visoko na lestvicu najboljih priča Zagija svih vremena. Bar po mome.
Inače LMS i ZS-rules
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 10/09/2011 : 22:24:29  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by giant

Ja posedujem oko 90% kolekcije LMS i ZS u vrlo ljepom stanju. I čitam ih naravno-ali kako to na policama izgleda-sjajno, nemam riječi.
Ali da napomenim u vezi gornjeg Rejsovog posta:
Veruj mi, i ja sam ti stari okorjeli nostalgičar, ali ipak mogu da kažem dobru riječ za ova nova Zagorjeva izdanja. Posebno su mi odlične ove:
Tajanstvena dolina i ova najnovija sa alpinistima,Indijanci iz prerije. Kako scenario i crtež su mi na visokom nivou i mislim da se djelimično mogu svrstiti visoko na lestvicu najboljih priča Zagija svih vremena. Bar po mome.
Inače LMS i ZS-rules



Svaka na mjestu, te 2 nove priče imaju miris starih vremena, Nolitte i Ferrija...
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 10/09/2011 : 23:59:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by giant

Ja posedujem oko 90% kolekcije LMS i ZS u vrlo ljepom stanju. I čitam ih naravno-ali kako to na policama izgleda-sjajno, nemam riječi.
Ali da napomenim u vezi gornjeg Rejsovog posta:
Veruj mi, i ja sam ti stari okorjeli nostalgičar, ali ipak mogu da kažem dobru riječ za ova nova Zagorjeva izdanja. Posebno su mi odlične ove:
Tajanstvena dolina i ova najnovija sa alpinistima,Indijanci iz prerije. Kako scenario i crtež su mi na visokom nivou i mislim da se djelimično mogu svrstiti visoko na lestvicu najboljih priča Zagija svih vremena. Bar po mome.
Inače LMS i ZS-rules



Svaka na mjestu, te 2 nove priče imaju miris starih vremena, Nolitte i Ferrija...

Mislim da ste u pravu samo za takve epizode moramo čekati dosta dugo... prije je situacija bila praktično obrnuta morao si pročitati nekoliko kvalitetnih epizoda za jednu dvije slabije.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 11/09/2011 : 04:50:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
Ko zna mozda se Zagor jos jednom uzdigne na visine.
Koliko samo gnjavatora kao ja pise scenaristima i trazi staru slavu.Pa nisam valjda najgori nostalgicar,mogu samo da zamislim matore Italijane koji Zagora i Texa poznaju od prvog broja izlazenja.Bar 10 posto je ostalo zarobljeno u tom svetu nostalgicnog Divljeg Zapada.
A ostali ,oni su se prilagodili.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

zeraprinc
Average Member



Serbia
977 Posts

Member since 03/02/2004

Posted - 08/11/2011 : 19:06:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit zeraprinc's Homepage  Send zeraprinc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by miskod66

Lepa tema. U knezu su se stripovi prodavali samo leti i to je bila misaona imenica za sve nas klince u to vreme. Nije to ni onda bilo jeftino. Druge dve tezge bile su kod Vukovog spomenika i Zagubice. Mislim da je bila i tezga na zelenom vencu ali nesto kasnije.

Ja pokusavam da nadjem svoj oglas iz ZS&Lms, ako moze mala pomoc u kom intervalu brojeva su izlazili (oglasi tj. pisma citalaca na zadnjoj str.stripa)?



Joj, znam da je LMS bio tada na 800. Moj oglas je objavljen u Mister No - Bez Milosti broj 869, a to sam saznao tek nekoliko godina kasnije, kada su počeli na kioscima da ih prodaju po 3 komada u kesici.

Stella Rossa, 50 ml: http://parfemi-srb.com/index.php/proizvodi/product/309-stella-rossa
Partizan, 50 ml: http://parfemi-srb.com/index.php/proizvodi/product/311-partizan
Go to Top of Page

nebkv
Starting Member

Serbia
75 Posts

Member since 30/11/2009

Posted - 20/06/2013 : 15:43:10  Show Profile Show Extended Profile  Send nebkv a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiv topic.Nadjoh slucajno skenove negativa iz negde 1992/1993.Sam kraj izdavanja zs i lms.Na fotkama sam ja,tada 12/13 godina i stripovi
Secam se da mi nesto dunulo da se slikam sa stripovima
[URL=http://s23.photobucket.com/user/nebkv/media/ostalo/---_00339.jpg.html][/URL]
Cala to uzasno nerviralo
[URL=http://s23.photobucket.com/user/nebkv/media/ostalo/---_00336.jpg.html][/URL]
Kao da sam znao,ubrzo se edicija ugasila a i ja sam sve manje provodio vreme sa stripovima a prepustao se drugim stvarima
Malo po malo i ova "kolekcija" sa slike se istopila
[URL=http://s23.photobucket.com/user/nebkv/media/ostalo/---_00340.jpg.html][/URL]
U svet stripova sam usao negde 87 ili 88.Nisam bio neki preterani sakupljac tako da sam na ovoj fotki u vrhuncu imao nesto preko 200 komada
Inace u Kraljevu su bar meni glavne lokacije gde sam visio oko izloga sa stripovima(popularne crvene trafike)bile ona kod glavne poste i kod kafane zaduzbina.Ove prve su davno sklonjene,a deo ovih sa ove druge lokacije se uglavnom drzi i dan danas
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4276 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 20/06/2013 : 20:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
slicna prica je i moja...poceo 1987 sa 9 godina i magija traje i danas
Go to Top of Page

zeraprinc
Average Member



Serbia
977 Posts

Member since 03/02/2004

Posted - 21/06/2013 : 00:26:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit zeraprinc's Homepage  Send zeraprinc a Private Message  Reply with Quote
Eh, skoro na sličan način sam i ja čuvao stripove, kao i ti, između kauča i zida. :)

Stella Rossa, 50 ml: http://parfemi-srb.com/index.php/proizvodi/product/309-stella-rossa
Partizan, 50 ml: http://parfemi-srb.com/index.php/proizvodi/product/311-partizan
Go to Top of Page

nebkv
Starting Member

Serbia
75 Posts

Member since 30/11/2009

Posted - 21/06/2013 : 12:10:49  Show Profile Show Extended Profile  Send nebkv a Private Message  Reply with Quote
Da,nerazdvojni pojam kauc i stripovi
Posebno kada dobijes jedno 15-20 komada na citanje,poredjas ispod izvalis se i ne ustajes dok svi ne budu iscitani
Razmisljam sada,sanse nema da procitam neki strip u elektronskoj formi
Zanimljivo je da sam tada bez greske mogao prepricati svaki od ovih 200 i kusur,kao i jos toliko iscitanih pozajmljenih
A tada u skoli da mi neko poredja slicnih 200 pisanih nastavnih sredstava iz celokupnog skolovanja,sanse nema

Edited by - nebkv on 21/06/2013 12:12:10
Go to Top of Page

nebkv
Starting Member

Serbia
75 Posts

Member since 30/11/2009

Posted - 16/04/2019 : 00:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send nebkv a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Koliko se sjećam, u seriji 'Smogovci' bilo je tih scena sa stripovima. Od one kod Nosonje u stanu pa do onih uličnih štandova, kad su oni šegrti Crnog Jacka htjeli utjerivati reket od klinaca koji su prodavali te stripove.


https://www.youtube.com/watch?v=mQmIoQ_uvgU
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 16/04/2019 : 09:04:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule





quote:
Originally posted by mladjo

U gornjem prozorčiću ispod slova N je čini mi se neka Zlatna serija ali definitivno ne vidim koja.



quote:
Originally posted by ivanl

Vide se jasno dva primjerka. Onaj do njega lijevo ne uspjevam razabrati. Vide se i zuti hrbati poslozeni lijevo, iskosa po onim zicanim nekadasnjim policama. A i desno se vide mozebiti zadnje stranice korica ZS-a i LMS-a. Zbilja sjecanja nadiru. Kod nas su kiosci/trafike bile srebrene boje, onako kao metalni, od Vjesnika i Borbe...


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2168 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/04/2019 : 10:55:27  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
U Smogovcima ima dosta scena u kojima su vidljivi stripovi.
Go to Top of Page

fckinfine
Starting Member



Serbia
40 Posts

Member since 18/12/2017

Posted - 17/04/2019 : 09:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit fckinfine's Homepage  Send fckinfine a Private Message  Reply with Quote
kakav topik <3
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 17/04/2019 : 19:53:21  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Jedan od najboljih!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000