forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Kljuc komercijalnog uspjeha
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 15/09/2011 : 20:29:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Možete li zamisliti stripove u kojima su nositelji radnje političari. Recimo strip koji se odvija u Hrvatskoj gdje se kao protagonisti pojavljuju Darko Milinović, Barba Luka, Radimir Čačić ili Jaca. Tako nešto se na prvi pogled čini besmislicom, međutim činjenica je da političari bez previše problema zaista mogu biti nositelji radnje stripova; uostalom, prema njihovim moćima one superheroja čine se tek smiješnom bezvezarijom. Uzmimo samo Jacu – ova osoba posljednjih je mjeseci ovladala tajnom savijanja prostorno-vremenskog kontinuuma u toj mjeri da se u isto vrijeme može nalaziti na pet različitih lokacija: istovremeno otvara gradilište u Virovitici, bere jabuke u velikom voćnjaku na Baniji, pokreće pogon u Šibeniku i reže svečanu vrpcu ispred nekog lokalnog mosta u Novskoj, pritom dajući izjavu o predsjedniku Srbije Josipu Tadiću ispred središnjice HDZ-a.

No, dosta šale. Naime, s druge strane Atlantika predivan san o stripovima u kojima su superheroje zamijenili političari postao je java. Izdavačka kuća Bluewater Productions specijalizirala se za stripove o političarima. Izdavač je upravo objavio senzacionalne podatke o prodaji tih stripova. Primjerice, samo strip o prvoj dami prvog gospodina, gospođi Michelle Obama, prodan je u nevjerojatnih 130 tisuća primjeraka. Tu su i stripovi o drugim političarima i raznim spodobama s američke političke scene među kojima je i Sarah Palin, junakinja stripa koji je dosad prodan u 25 tisuća primjeraka, te Hillary Clinton Colin Powell, Ronald Reagan, Bill O’Reilly, Caroline Kennedy, Al Franken, Nancy Pelosi, Arnold Schwarzenegger i George W. Bush.


Misli globalno, djeluj lokalno

http://matanovogumno.blogspot.com

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 15/09/2011 : 21:13:06  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Navedeni likovi (i ne samo oni, nego i mnogi političari iz susjedstva) mogu se sasvim lijepo uklopiti u recimo Alan Ford, rame uz rame s onom trojicom svinjolikih gradskih očeva.
Ali moj objektivni stav o takvoj mogućnosti otprilike se podudara s legendarnom rečenicom još legendarnijeg Borisa Dvornika u Velom Mistu - Neću politiku u moju butigu. Dosta mi ih je svaki dan po novinama i TV-u, samo mi još nedostaju u stripovima.
A što se tiče Amera oni su odavno dokazali da im neukus više nema granica. Pa koga briga za Sarah Palin ili Hillary Clinton u stripu? To prolazi samo kod njih. A ja osobno ne želim u stripu ni čuti za Jacu, Tadića, Josipovića, Pahora ili tko zna koga od njih.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46700 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/09/2011 : 22:14:12  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Navedeni likovi (i ne samo oni, nego i mnogi političari iz susjedstva) mogu se sasvim lijepo uklopiti u recimo Alan Ford, rame uz rame s onom trojicom svinjolikih gradskih očeva.
Ali moj objektivni stav o takvoj mogućnosti otprilike se podudara s legendarnom rečenicom još legendarnijeg Borisa Dvornika u Velom Mistu - Neću politiku u moju butigu. Dosta mi ih je svaki dan po novinama i TV-u, samo mi još nedostaju u stripovima.
A što se tiče Amera oni su odavno dokazali da im neukus više nema granica. Pa koga briga za Sarah Palin ili Hillary Clinton u stripu? To prolazi samo kod njih. A ja osobno ne želim u stripu ni čuti za Jacu, Tadića, Josipovića, Pahora ili tko zna koga od njih.



potpuno se slažen. nek odu dovraga

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla. Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u život
Go to Top of Page

Škrky
Junior Member



Croatia
410 Posts

Member since 11/11/2008

Posted - 16/09/2011 : 11:14:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Škrky's Homepage  Send Škrky a Private Message  Reply with Quote
Eh, sad... Mislim da je ovo kriva adresa za to pitanje.

Ciljana publika ovakvih stripova najmanje bi bili ljudi poput posjetitelja ovog foruma, jer mi se čini da bi većinu nas ovdje politika iritirala i da imamo desetorostruko pametnije i sposobnije političare. Ne, takvi bi stripovi bili za sasvim drugačije ljude. Stoga, naše (vjerujem većinsko) protiv ne predstavlja i stajalište cijelog društva/tržišta.

Tko zna, možda nekakve biografije u ovom novom "Globusovskom" feljton-formatu ne bi preloše prolazile...

Edit: Zapravo, kod nas bi trebalo takve stripove pravit da se uližemo političarima da financiraju druge stripove.

Odgovorno tvrdim da sam možda u pravu!

Edited by - Škrky on 16/09/2011 12:22:14
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22237 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 16/09/2011 : 11:56:07  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
BP je napravio odlican financijski potez.
Izdaju to smece za ljude koji ne citaju stripove.
Politicari, Justin Biber, Lady Gaga, M.Jackson i ostale poznate licnosti su teme njihovih izdanja.
S neke strane bi to moglo biti dobro i za strip scenu, ukoliko neko od tih ljudi odluci da nastavi sa citanjem stripova.
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 16/09/2011 : 12:28:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
Ja bih čitao strip o Schwarzeneggeru!
Ozbiljno!

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3125 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 16/09/2011 : 15:02:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
A ako bi se i napravio takav strip koji bi ih okarakterizirao bar priblizno kako treba (prikriveno ili ne) taj ti ne bi objavili ni reklamirali nigdje gdje bi to moglo doci do sireg broja ljudi. Eventualno da ide kao dnevni strip na internetu. Ali morao bi stvarno biti bridak i ostar. Pretpostavljam da bi neki portali dali neku lovu ako bi se napravilo dobro. To bi onda bilo nesto u ovom stilu http://www.niktitanik.com/category/izbornik/s-marekovich/ , samo bi se radilo o stripu.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3125 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 16/09/2011 : 15:16:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Škrky
Tko zna, možda nekakve biografije u ovom novom "Globusovskom" feljton-formatu ne bi preloše prolazile...

Edit: Zapravo, kod nas bi trebalo takve stripove pravit da se uližemo političarima da financiraju druge stripove.



Ne znam tko bi ti se potpisao ispod ovako neceg, ali ja to ne bi radio da sam kruha gladan i da mi nude milione. Neke stvari nemaju cijenu. A i bio bih prvi koji bi od srca pocastio doticnog autora s onim sto ga ide. Kritika politike u stripu, zasto ne. Lizanje cmara gamadi, fala lijepa, mogao si bar neki smajli staviti iza kad si vec komentirao.

Uostalom kakva bi to uopce biografija bila. uzmimo npr. nasu vrlu premijerku. Kako je ukrala stan u kojem boravi. Kako je gmizala kroz sistem da bi dosla do tamo gdje je. Kako biti potpuno nesposoban a voditi drzavu.
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 16/09/2011 : 15:25:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:


Ne znam tko bi ti se potpisao ispod ovako neceg, ali ja to ne bi radio da sam kruha gladan i da mi nude milione. Neke stvari nemaju cijenu. A i bio bih prvi koji bi od srca pocastio doticnog autora s onim sto ga ide. Kritika politike u stripu, zasto ne. Lizanje cmara gamadi, fala lijepa, mogao si bar neki smajli staviti iza kad si vec komentirao.

Uostalom kakva bi to uopce biografija bila. uzmimo npr. nasu vrlu premijerku. Kako je ukrala stan u kojem boravi. Kako je gmizala kroz sistem da bi dosla do tamo gdje je. Kako biti potpuno nesposoban a voditi drzavu.



Nije poanta ulizivati se ikome, poanta je napraviti kontroverzu/skandal da se procuje, kupi, da izdavac zaradi para pa da ulozi u nesto normalno...ko bi se potpisao? Boze mili, pseudonima kolko hoces

Recimo, politicki triler sa PHP-om* u glavnoj ulozi...ako to ne bi odjeknulo nista ne bi...napisano iz lijeve ili desne perspektive...nikako ne neutralno il "objektivno"

*Prvim hrvatskim predsjednikom

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3125 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 16/09/2011 : 15:49:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

Nije poanta ulizivati se ikome, poanta je napraviti kontroverzu/skandal da se procuje, kupi, da izdavac zaradi para pa da ulozi u nesto normalno...ko bi se potpisao? Boze mili, pseudonima kolko hoces

Recimo, politicki triler sa PHP-om* u glavnoj ulozi...ako to ne bi odjeknulo nista ne bi...napisano iz lijeve ili desne perspektive...nikako ne neutralno il "objektivno"

*Prvim hrvatskim predsjednikom



A onda objavi denicarsko-domoljubni strip o krivoustom. Mada opet sumnjam da bi prodao neki veci broj primjeraka.

Jedina osoba koja bi mogla prodati neki veci broj primjeraka po mom misljenju je Ante Gotovina.

Ali cemu pisati i politici ili generalima sto su jako skakljiva podrucja kada imas zlatne koke po imenu Dinamo i Hajduk. Imas strip o zlatnoj generaciji Hajduka ili Dinama. Ili imas strip o skupini navijaca koji bodre i prate svoj klub i usput dozivljavaju svakakve dogodovstine. Ili nesto trece. Iskreno me cudi da se tako nesto nije pojavilo do sada.


Edited by - Mord on 16/09/2011 15:49:35
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 16/09/2011 : 15:59:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:


A onda objavi denicarsko-domoljubni strip o krivoustom. Mada opet sumnjam da bi prodao neki veci broj primjeraka.

Jedina osoba koja bi mogla prodati neki veci broj primjeraka po mom misljenju je Ante Gotovina.

Ali cemu pisati i politici ili generalima sto su jako skakljiva podrucja kada imas zlatne koke po imenu Dinamo i Hajduk. Imas strip o zlatnoj generaciji Hajduka ili Dinama. Ili imas strip o skupini navijaca koji bodre i prate svoj klub i usput dozivljavaju svakakve dogodovstine. Ili nesto trece. Iskreno me cudi da se tako nesto nije pojavilo do sada.



Istina i to....al oko Hajduka i Dinama se nece prepucavat Glasnik Koncila, Hrvatsko slovo, Hrvatski list, Jutarnji, Vecernji, seoski propovjednici i Mladen Svarc.....jednom kad ta hajka krene

lokalna politika je nepresusan izvor kontroverzi...ona je, ko i nogomet, jedna od onih stvari o kojima svako ima svoje (definitivno) misljenje....samim tim svaki potencijalni citatelj ima interes da kupi/procita tj strip da bi mogao drugima u birtiji reci: "Evo vidite, to je onako ka sta sam ja uvik govorija" il da skupa s njima pljuje po autorima....zabava za celo selo


http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3125 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 16/09/2011 : 16:00:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Recimo nelosa ideja mi je da se nagovori neke dnevne novine ili tjednik da objavi reklamu za natjecaj za strip o Hajduku ili Dinamu. Prvo sto bi filtriralo kvalitetu bil
o bi natjecanje izmedju raznih autora mladih, starih, iskusnih, neiskusnih, svejedno. A onda bi tu bilo i natjecanje izmedju dinamovaca i hajdukovaca tko ce napraviti bolje. Tko zna, mozda taj rivalitet izrodi nesto dobro.

Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3125 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 16/09/2011 : 16:18:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

Istina i to....al oko Hajduka i Dinama se nece prepucavat Glasnik Koncila, Hrvatsko slovo, Hrvatski list, Jutarnji, Vecernji, seoski propovjednici i Mladen Svarc.....jednom kad ta hajka krene

lokalna politika je nepresusan izvor kontroverzi...ona je, ko i nogomet, jedna od onih stvari o kojima svako ima svoje (definitivno) misljenje....samim tim svaki potencijalni citatelj ima interes da kupi/procita tj strip da bi mogao drugima u birtiji reci: "Evo vidite, to je onako ka sta sam ja uvik govorija" il da skupa s njima pljuje po autorima....zabava za celo selo



Slazem se sa svime, ali isto mislim da ce svatko rado pljunut i osvrnut se na politiku, zato sto nam politika formira okvir za zivot i stalno je oko nas. No, ne vjerujem da ce netko od tih pljunut lovu za nesto s cije naslovnice se kesi neka od tih faca. To je poprilicno druga stvar. Nitko ne voli politicare toliko da pljune lovu za njih. S druge strane oni koji kupuju knjige o politicarima mozda nece biti zainteresirani za strip o istima. Ne znam. Probaj pa vidi.
Go to Top of Page

CortoMaltese
Average Member



Croatia
789 Posts

Member since 16/03/2003

Posted - 16/09/2011 : 20:34:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit CortoMaltese's Homepage  Send CortoMaltese a Private Message  Reply with Quote
Nešta ovako?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26205 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/09/2011 : 21:55:49  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Recimo nelosa ideja mi je da se nagovori neke dnevne novine ili tjednik da objavi reklamu za natjecaj za strip o Hajduku ili Dinamu. Prvo sto bi filtriralo kvalitetu bil
o bi natjecanje izmedju raznih autora mladih, starih, iskusnih, neiskusnih, svejedno. A onda bi tu bilo i natjecanje izmedju dinamovaca i hajdukovaca tko ce napraviti bolje. Tko zna, mozda taj rivalitet izrodi nesto dobro.





Pa Renky radi strip o Hajduku.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3125 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 16/09/2011 : 23:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Aha. Zato ga nema bas na forumu u zadnje vrijeme. :-)
Go to Top of Page

Škrky
Junior Member



Croatia
410 Posts

Member since 11/11/2008

Posted - 17/09/2011 : 14:05:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Škrky's Homepage  Send Škrky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

quote:
Originally posted by Škrky
Tko zna, možda nekakve biografije u ovom novom "Globusovskom" feljton-formatu ne bi preloše prolazile...

Edit: Zapravo, kod nas bi trebalo takve stripove pravit da se uližemo političarima da financiraju druge stripove.



Ne znam tko bi ti se potpisao ispod ovako neceg, ali ja to ne bi radio da sam kruha gladan i da mi nude milione. Neke stvari nemaju cijenu. A i bio bih prvi koji bi od srca pocastio doticnog autora s onim sto ga ide. Kritika politike u stripu, zasto ne. Lizanje cmara gamadi, fala lijepa, mogao si bar neki smajli staviti iza kad si vec komentirao.

Uostalom kakva bi to uopce biografija bila. uzmimo npr. nasu vrlu premijerku. Kako je ukrala stan u kojem boravi. Kako je gmizala kroz sistem da bi dosla do tamo gdje je. Kako biti potpuno nesposoban a voditi drzavu.



Dobro, ne ljuti se. Smajli nisam stavio jer nema ni jednoga koji kvalitetno oslikava sarkazam.

Slažem se, idilični prikazi života i karijere bilo kojeg našeg političara bili bi ljigavi, osim toga i loše prodavani. Ipak, kandidata za potpis ispod uratka bi se našlo, uvijek ima spremnih za ulizivanje vlastima.

No iskreni, oštri, kritički stripovi mogli bi biti pun pogodak, ne nužno samo za distribuciju internetom već i u tiskanom obliku.
Stvoriti uvjete za uspješno i neproblematično stvaranje i izdavanje takvog stripa, to je već druga priča...

Odgovorno tvrdim da sam možda u pravu!
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3125 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 17/09/2011 : 14:12:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Škrky
Dobro, ne ljuti se. Smajli nisam stavio jer nema ni jednoga koji kvalitetno oslikava sarkazam.



Nema ljutnje. Ovako je izgledalo kao da mislis ozbiljno. Vjerujem da bi se nasao netko da to napravi, kao i za sve. Ipak, ogroman broj autora ne bi.
Go to Top of Page

TBR
Starting Member

17 Posts

Member since 05/12/2009

Posted - 26/09/2011 : 04:40:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit TBR's Homepage  Send TBR a Private Message  Reply with Quote
U srbiji napopularniji je Blic Strip , strip u dnevnim novinama Blic, gde su glavni likovi politicari. Strip je satiricne prirode.
Mislim da ne bi bilo popularno da na nasim prostorima u pozitivnom propagadnom svetlu budu prikazivani takvi likovi. Mislim da Blue Water ih pozitivno prikazuje , kao neka vrsta propagande.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17689 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/09/2011 : 09:48:16  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
volio bih neki SF strip npr
glavni junak pošten političar i uposleni državni službenik :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000