forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Da li biste i koliko platili digitalni strip?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3303 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 20/09/2011 : 18:29:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Recimo da za koju godinu digitalni stripovi budu u najmanju ruku ravnopravni sa stampanim - da li bi vas taj format interesovao? Autor i junak nebitni za pricu, ali broj strana, kolor i slicno jesu... Komentari pozeljni.

Results:
Ne, stripovi me zanimaju samo na papiru [44%] 34 votes
Ne bih platio nista, citao bih pirateriju [33%] 26 votes
Da, platio bih, ali do 1 € po stripu [8%] 6 votes
Da, platio bih, a cena treba da zavisi od sadrzaja [15%] 12 votes


Poll Status: Open »» Total Votes: 78 counted »» Last Vote: 10/03/2024 17:51:37

Edited by - Vlaadisha on 20/09/2011 18:30:29

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 20/09/2011 : 18:41:58  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Meni to nikako nije isto, tako da sumnjam da bi me zanimalo. Kako bi za digitalno mogao reći da je glanc?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25906 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/09/2011 : 18:44:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Digitalnu kopiju bih platio ako je dosta jeftinija od papirnate verzije a strip me zanima čisto za pročitati.Ovo šta ameri plaćaju digitalu kao i papir mi je suludo.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 20/09/2011 : 18:47:41  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ne bih platio za digitalni strip.
Ok je tu i tamo procitati nesto skenirano, ali i to samo ako je dzaba. Dodje li vrijeme da stripovi postoje samo u digitalnom obliku, trazicu sebi neki drugi hobi.
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 20/09/2011 : 18:49:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Meni to nikako nije isto, tako da sumnjam da bi me zanimalo. Kako bi za digitalno mogao reći da je glanc?



A sto je tolko bitno da se nesto proglasi "glancom"?

Ovo kao sto rece jaki. Ako je bas dooosta jeftinije ali i ako mi je uvek dostupno (na cloudu najbolje). A da je suludo placati isto digitalno i papir - jeste. Papir je toliko puta neizmerno bolji za citanje da je to smesno.

Edited by - Grujah. on 20/09/2011 18:50:09
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25906 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/09/2011 : 18:51:07  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Zaboravija sam napomenuti da je potrebno imati nešto na čemu bi te stripove pročitao a da nije obični ekran.Npr.neki rider ili tablet koji će pružiti užitak kao i čitanje na papiru.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 20/09/2011 : 18:55:16  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Grujah.

quote:
Originally posted by wolf

Meni to nikako nije isto, tako da sumnjam da bi me zanimalo. Kako bi za digitalno mogao reći da je glanc?



A sto je tolko bitno da se nesto proglasi "glancom"?

Ovo kao sto rece jaki. Ako je bas dooosta jeftinije ali i ako mi je uvek dostupno (na cloudu najbolje). A da je suludo placati isto digitalno i papir - jeste. Papir je toliko puta neizmerno bolji za citanje da je to smesno.



Bitno je onima koji skupljaju glanc stripove. Ako nisi od takvih onda ih ni ne možeš razumjeti. Ja osobno nisam ovisan o glancerima, ali definitivno mi digitalija ne bi mogla nadomjestiti osjećaj koji imam dok čitam papirnati strip. A ni u kolekcionarskom smislu to mi nikako ne bi bilo isto. OK?
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 20/09/2011 : 19:04:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Buduci da je u svetu sada sve dostupno dzabe, ako placamo placamo za lepo pakovanje. Legalni digitalni strip nije nista lepse spakovan nego onaj sa stripzone, ergo moj glas ide gusarenju.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 20/09/2011 : 19:10:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Pirateriju samo citam ako je djaba

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

andi
Junior Member

Croatia
306 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 20/09/2011 : 19:11:25  Show Profile Show Extended Profile  Send andi a Private Message  Reply with Quote
Bilo bi fora da izdavaci uz papirnato izdanje daju i digital copy kao kod bluraya. Tako platis jednom i dobijes oboje - strip za kolekciju i verziju za digitalno citanje kad nisi doma.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18405 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 20/09/2011 : 19:11:41  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
ako nebi imao za papirnatu verziju,fučka mi se za digitalno.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 20/09/2011 : 19:15:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
ne zanimaju me digitalni stripovi,
nije to isto :(
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 20/09/2011 : 19:28:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Samo na readeru koji simulira papir. Tako da imam par tisuća stripova u boji i cb u jednom malom uređaju (čitava kolekcija uvijek na dohvat ruke).
Platio bih pola cijene štampanog izdanja. Možda i trunku više jer nema poštarine...
Mada bih neke odabrane stripove ostavio kao papirne.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8388 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 20/09/2011 : 19:30:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Samo na papiru.
Stara škola

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 20/09/2011 : 19:31:52  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by andi

Bilo bi fora da izdavaci uz papirnato izdanje daju i digital copy kao kod bluraya. Tako platis jednom i dobijes oboje - strip za kolekciju i verziju za digitalno citanje kad nisi doma.



Ovo bi bila dobra ideja, ali opet podložna piratskim kanalima, jer uštedi trud skenerima.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 20/09/2011 : 19:35:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
ne zanimaju me digitalni stripovi, oni klasični na papiru su čisto dovoljni.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7630 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 20/09/2011 : 19:38:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Platio bih, ali samo u situacijama kad bi mi 2-3 broja nedostajala da popunim kolekciju (ne mislim da ih skupim, nego da pročitam sve epizode), ali samo ako te brojeve ne mogu baš nikako nabaviti. Ako sam već pročitao npr. 97 od 100 brojeva Texa, platio bih za te digitalne ako nikako i nigdje ne mogu kupiti ta 3 broja.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/09/2011 : 19:46:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
U mom slučaju ovisi o par faktora.
Ako pričamo o novim stripovima koji u isto vrijeme izlaze na papiru i digitalno, uvik bi kupija papirnatu verziju nebitno kolika je razlika u cijeni.
Ako se pak radi o nekim stvarno starim stripovima koji nikad nisu reprintani otkad su izašli, a koje je takoreći nemoguće nać preko interneta ili su svi skenovi poprilično loši, da, platija bi, ali ne neku veliku cijenu. Trećinu cijene papirnatog izdanja mi je nekakva granica (jasno, ne trećinu cijene kad je taj strip izaša pošto su neki stripovi koštali po 20ak centi u svoje vrijeme. Cijenu bi formira prema nekom aktualnom izdanju).

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2894 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 20/09/2011 : 19:47:04  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
Samo pod uslovom da se koristi neki fin reader A5 formata.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 20/09/2011 : 19:54:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Digitalni strip.......HA,HA,HA!!!!
....pa onda si možete naći i digitalnu ženu...
0 bodova za digitalni strip!!!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 20/09/2011 : 19:56:27  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
1 ili 2 - What's the diference?
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 20/09/2011 : 19:58:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Za američku svesku dolar uvrh glave.

Za album dva eura.

Za tankobon euro i po.

Ali, da se ne zezamo, čitao bih skenirano za dž jer sam Balkanac.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7630 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 20/09/2011 : 19:59:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

1 ili 2 - What's the diference?

Jedino ako je 2 skenirana piraterija.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/09/2011 : 20:00:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

1 ili 2 - What's the diference?



Pa u opciji dva se uzima da ne kupuješ ni papirnato niti plaćaš skenove. Samo besplatno skenirano (piraterija).

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3303 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 20/09/2011 : 20:00:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Meni to nikako nije isto, tako da sumnjam da bi me zanimalo. Kako bi za digitalno mogao reći da je glanc?

Ne, ozbiljno, da li bi te zanimalo da neki strip samo procitas (po nizoj ceni, recimo)? Nezavisno od kolekcionarstva?
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3303 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 20/09/2011 : 20:01:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

Pirateriju samo citam ako je djaba

Piraterija je uvek dzaba. Ovde je rec o legalnim stripovima ali u digitalnom formatu. Da li bi te to zanimalo?
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000