forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 HRVATSKI KRALJEVI -dokumentarna serija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 14/10/2011 : 21:15:13  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

Pa za početak ok, prosječno, za naše prilike odlično.
Samo ne znam zašto onaj vladar na špici namiguje klincu. Ispo bi veća faca da su u pitanju neke ženske, a ne dječaćić.
I zašto onom kovaču nisu jednostavno zalili facu rakijom?
Matrix- knez Borna mačem probija tipu drob u maniri Morpheusa= Neprocjenjivo

Pa nećeš valjda proljevati rakiju. To bi bio grijeh. Rađe ćeš je popiti.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 14/10/2011 : 21:27:53  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

Pa za početak ok, prosječno, za naše prilike odlično.
Samo ne znam zašto onaj vladar na špici namiguje klincu. Ispo bi veća faca da su u pitanju neke ženske, a ne dječaćić.
I zašto onom kovaču nisu jednostavno zalili facu rakijom?
Matrix- knez Borna mačem probija tipu drob u maniri Morpheusa= Neprocjenjivo


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 14/10/2011 : 21:48:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
ovo danas je bilo prikaz hrvatske povijesti od knezova Ljudevita i Borne pa do kraja Mislavove vladavine. nije loše, najzanimljivije je bilo slušat prof. Ančića, kod kojeg sam ovo gradivo polagao
lijepa scenografija i epski soundtrack!

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 14/10/2011 21:49:07
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3125 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 14/10/2011 : 21:56:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

ovo danas je bilo prikaz hrvatske povijesti od knezova Ljudevita i Borne pa do kraja Mislavove vladavine. nije loše, najzanimljivije je bilo slušat prof. Ančića, kod kojeg sam ovo gradivo polagao
lijepa scenografija i epski soundtrack!



A jesi slusao sto kod Jurcevica i Budaka?
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 14/10/2011 : 22:02:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

quote:
Originally posted by Darth Ivan

ovo danas je bilo prikaz hrvatske povijesti od knezova Ljudevita i Borne pa do kraja Mislavove vladavine. nije loše, najzanimljivije je bilo slušat prof. Ančića, kod kojeg sam ovo gradivo polagao
lijepa scenografija i epski soundtrack!



A jesi slusao sto kod Jurcevica i Budaka?



kod Jurčevića idem sad na predavanje (Opća povijest 20.st), a kod Budaka nisam slušao ništa jer on na Hrvatskim studijima ne predaje
kaj si ti kod njih nekaj isto polagao?

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 14/10/2011 22:03:42
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 15/10/2011 : 01:48:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Jeeeeej... zaboravio sam gledat!
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3125 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 15/10/2011 : 08:11:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan
kod Jurčevića idem sad na predavanje (Opća povijest 20.st), a kod Budaka nisam slušao ništa jer on na Hrvatskim studijima ne predaje
kaj si ti kod njih nekaj isto polagao?



Nisam nista slusao, stovise uopce ne studiram nista slicno. Samo me zanima kakav si dojam stekao iz prve ruke. Posto je moj ovako sa strane dosta los.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26448 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/10/2011 : 10:58:01  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Odlična serija,dobra mjuza,dobra kostimografija,dobra kamera/fotografija,dobri efekti a ima i par duhovitih trenutaka.Čista 5ica

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 15/10/2011 : 11:13:22  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

quote:
Originally posted by Darth Ivan
kod Jurčevića idem sad na predavanje (Opća povijest 20.st), a kod Budaka nisam slušao ništa jer on na Hrvatskim studijima ne predaje
kaj si ti kod njih nekaj isto polagao?



Nisam nista slusao, stovise uopce ne studiram nista slicno. Samo me zanima kakav si dojam stekao iz prve ruke. Posto je moj ovako sa strane dosta los.

Zašto si stekao loš dojam

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 15/10/2011 : 12:33:33  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Pocetak je osrednji i neki blagi pokusaj kopiranja BBC -ovih povijesnih serijala .
Krilatica prve epizode je "vise neznamo nego sto znamo" , ali ipak izvlacimo neke zakljucke i koji su mozda istiniti, a mozda i nisu.
Trude se ..to im se mora priznati, i to cijenim.
Vjerovatno ce kasnije biti bolje ..no bojim se preuvelicavanja i nakazenja povijesti u korist nacionalizma ...
Vidjecemo..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26448 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/10/2011 : 12:39:19  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
a di si bogati izvuka nacionalizam u ovoj epizodi ili makar naznake istoga???
a to da više ne znaju nego znaju,to je zbog toga šta nema puno pisanih izvora iz tog doba.ali mi se sviđa šta upotrebljavaju riječi kao možda,najvjerovatnije i sl. tj.da ostavljaju mjesta drugačijem tumačenju upravo zbog nedostatka dokaza.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2744 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 15/10/2011 : 14:00:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
Za Mcn-a i ostale koji nisu pogledali prvu epizodu Hrvatskih kraljeva


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 15/10/2011 : 15:57:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

a di si bogati izvuka nacionalizam u ovoj epizodi ili makar naznake istoga???
a to da više ne znaju nego znaju,to je zbog toga šta nema puno pisanih izvora iz tog doba.ali mi se sviđa šta upotrebljavaju riječi kao možda,najvjerovatnije i sl. tj.da ostavljaju mjesta drugačijem tumačenju upravo zbog nedostatka dokaza.

Ako bolje procitas moj post vidjeces da si ga krivo protumacio glede nacionalizma .
Ostalo poonavljam..osrednja produkcija koja se trudi izgledati kao BBC.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 15/10/2011 : 16:00:01  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by jaki

a di si bogati izvuka nacionalizam u ovoj epizodi ili makar naznake istoga???
a to da više ne znaju nego znaju,to je zbog toga šta nema puno pisanih izvora iz tog doba.ali mi se sviđa šta upotrebljavaju riječi kao možda,najvjerovatnije i sl. tj.da ostavljaju mjesta drugačijem tumačenju upravo zbog nedostatka dokaza.

Ako bolje procitas moj post vidjeces da si ga krivo protumacio glede nacionalizma .
Ostalo poonavljam..osrednja produkcija koja se trudi izgledati kao BBC.

Samo BBC ima puno dužu tradiciju rada s ovim vrstama serija, a da o novcu i ne govorimu. Ipak se ovdje vidi značajnije poboljšanje u odnosu na neke druge emisije domaće produkcije.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 15/10/2011 : 17:14:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by jaki

a di si bogati izvuka nacionalizam u ovoj epizodi ili makar naznake istoga???
a to da više ne znaju nego znaju,to je zbog toga šta nema puno pisanih izvora iz tog doba.ali mi se sviđa šta upotrebljavaju riječi kao možda,najvjerovatnije i sl. tj.da ostavljaju mjesta drugačijem tumačenju upravo zbog nedostatka dokaza.

Ako bolje procitas moj post vidjeces da si ga krivo protumacio glede nacionalizma .
Ostalo poonavljam..osrednja produkcija koja se trudi izgledati kao BBC.

Samo BBC ima puno dužu tradiciju rada s ovim vrstama serija, a da o novcu i ne govorimu. Ipak se ovdje vidi značajnije poboljšanje u odnosu na neke druge emisije domaće produkcije.

Tu se u podpunosti slazem.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 15/10/2011 : 17:38:45  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Mi (Hrvatska) je uvijek bila na vjetrometini i mnogi su važni povijesni izvori uništeni tjekom stoljeća ratovanja, a neki su preneseni u druge arhive tako da u našoj povijest gotovo ništa nije sigurno.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 15/10/2011 : 17:40:42  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Mi (Hrvatska) je uvijek bila na vjetrometini i mnogi su važni povijesni izvori uništeni tjekom stoljeća ratovanja, a neki su preneseni u druge arhive tako da u našoj povijest gotovo ništa nije sigurno.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 15/10/2011 : 18:36:45  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Serija je odlično počela, meni sve to fenomenalno izgleda! Mogu naši napraviti nešto dobro kad se potrude.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 15/10/2011 : 18:50:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Nisam nista slusao, stovise uopce ne studiram nista slicno. Samo me zanima kakav si dojam stekao iz prve ruke. Posto je moj ovako sa strane dosta los.


po čemu je tvoj dojam loš?

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 15/10/2011 : 18:56:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Pocetak je osrednji i neki blagi pokusaj kopiranja BBC -ovih povijesnih serijala .
Krilatica prve epizode je "vise neznamo nego sto znamo" , ali ipak izvlacimo neke zakljucke i koji su mozda istiniti, a mozda i nisu.
Trude se ..to im se mora priznati, i to cijenim.
Vjerovatno ce kasnije biti bolje ..no bojim se preuvelicavanja i nakazenja povijesti u korist nacionalizma ...
Vidjecemo..



u odnosu na mnoge današnje domaće TV serije, ova je svakako jedna od boljih. a to što je prva epizoda govorila "više ne znamo nego što znamo" je zato što je danas dostupno jako malo pouzdanih izvora iz toga vremena. štoviše, dosta onoga što uopće i znamo o ranosrednjvojekovnoj hrvatskoj kneževini su nagađanja.

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 15/10/2011 19:02:28
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 15/10/2011 : 19:03:52  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by mr murdoc

Pocetak je osrednji i neki blagi pokusaj kopiranja BBC -ovih povijesnih serijala .
Krilatica prve epizode je "vise neznamo nego sto znamo" , ali ipak izvlacimo neke zakljucke i koji su mozda istiniti, a mozda i nisu.
Trude se ..to im se mora priznati, i to cijenim.
Vjerovatno ce kasnije biti bolje ..no bojim se preuvelicavanja i nakazenja povijesti u korist nacionalizma ...
Vidjecemo..



u odnosu na mnoge današnje domaće TV serije, ova je svakako jedna od boljih. a to što je prva epizoda govorila "više ne znamo nego što znamo" je zato što je danas dostupno jako malo pouzdanih izvora iz toga vremena. štoviše, dosta onoga što uopće i znamo o ranosrednjvojekovnoj hrvatskoj kneževini su nagađanja.

OK , vidim da sam se razmazeno ravnao prema previsokim standardima .
U pravu si .

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 15/10/2011 : 19:07:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

OK , vidim da sam se razmazeno ravnao prema previsokim standardima .
U pravu si .



a prema čemu sam se trebao ravnati?

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 15/10/2011 : 19:11:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by mr murdoc

OK , vidim da sam se razmazeno ravnao prema previsokim standardima .
U pravu si .



a prema čemu sam se trebao ravnati?

Ne ti , nego ja .

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8095 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 15/10/2011 : 19:22:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by Mord

Nisam nista slusao, stovise uopce ne studiram nista slicno. Samo me zanima kakav si dojam stekao iz prve ruke. Posto je moj ovako sa strane dosta los.


po čemu je tvoj dojam loš?


pa vjerojatno kao i moj
gledano po političkoj opredijeljenosti, mi a priori zaključujemo da čovjek predaje povijest iz svog, desnog kuta gledanja
a možda i griješimo, možda čovjek ima super predavanja

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 15/10/2011 : 19:59:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

pa vjerojatno kao i moj
gledano po političkoj opredijeljenosti, mi a priori zaključujemo da čovjek predaje povijest iz svog, desnog kuta gledanja
a možda i griješimo, možda čovjek ima super predavanja



kaj ćeš donosit zaključke o nekome na temelju njegovih političkih stavova? a osim toga, je li bitno kakva čovjek ima predavanja s obzirom na to da je tvoj uspjeh na ispitu ono što određuje tvoju konačnu ocjenu iz nekog kolegija?

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000