forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Sajam knjiga Beograd - Okupljanje, soping itd.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 21

sawitch
Advanced Member



Serbia
39940 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 31/10/2011 : 23:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
U Italiji je prosecna plata koliko? Oko 1500 eura ako se dobro secam skorijih podataka... Ne znam gde je Lucca ali verujem da je sever Italiji koji je daleko jaci od tog proseka.. Koliko Italija ima stanovnika a koliko Srbija? I daj i ti neku sliku toga da vidimo.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13415 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 31/10/2011 : 23:25:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by sawitch

Nije ni cudo.. Podigli su cene ulaznica.. 250 dinara.. Jebote, sajam knjiga a ne nautike... Cenama standova su ubili sve pa su cene i za nas vece... Umesto da edukuju ovaj narod prave od knjiga tezak luksuz...


Ljudi moji... jucer sam se vratio iz Lucce sa strip festivala.
Prošle godine je 138.000 ljudi (slovima: sto trideset osam tisuća ljudi) kupilo ulaznicu za strip festival. Cijena ulaznice je prava sitnica: 12 eura (slovima: dvanaest eura) po danu. Ove godine se procjene vrte oko 150.000 posjetitelja koji su kupili ulaznicu i još 30-40% onih koji nisu.



Porediti Italiju i Srbiju je malo bezveze. 250 din. za sajam knjiga je zaista mnogo.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9590 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 31/10/2011 : 23:28:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ja nisam davno bio u srbiji, pa ne znam koliko su cene otisle jos u tri lepe :D
ali se secam da sam jedared video na nekoj od onih reklama za Idea/Tempo/Metro/kuracpalac, da je kilo banana kostalo fazon, skoro sto dinara :D

zapitam se onda
da li su skupe banane
ili ulaznica za sajam? :D

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26452 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 31/10/2011 : 23:30:02  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Jel to 2 eura?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3479 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 31/10/2011 : 23:30:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
Comiket ima pola miliona posetilaca.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25110 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 31/10/2011 : 23:31:57  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Imrahil

Porediti Italiju i Srbiju je malo bezveze. 250 din. za sajam knjiga je zaista mnogo.



Plata u Srbiji 300€ - plata u Italiji 1200€ (4:1)
Ulaznica u Srbiji 2,5€ - ulaznica u Italiji 12€ (4,5:1)

Skoro pa isto, zar ne?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13415 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 31/10/2011 : 23:42:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
ja mislim da je 300 evra preambiciozno.
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 31/10/2011 : 23:44:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by sawitch

Nije ni cudo.. Podigli su cene ulaznica.. 250 dinara.. Jebote, sajam knjiga a ne nautike... Cenama standova su ubili sve pa su cene i za nas vece... Umesto da edukuju ovaj narod prave od knjiga tezak luksuz...


Ljudi moji... jucer sam se vratio iz Lucce sa strip festivala.
Prošle godine je 138.000 ljudi (slovima: sto trideset osam tisuća ljudi) kupilo ulaznicu za strip festival. Cijena ulaznice je prava sitnica: 12 eura (slovima: dvanaest eura) po danu. Ove godine se procjene vrte oko 150.000 posjetitelja koji su kupili ulaznicu i još 30-40% onih koji nisu.



Dobro, Lucca je po velicini 3. festival u svetu, tu negde velicine San Diego Comic-cona gde je ulaz 40$ po danu - tako da nisu ni oni toliko skupi ;)

I da, Idu Komiket, pa Anglouieme, pa Lucca pa San Diego, gde ih Komiket dere sve bar 2-3 puta u broju posetilaca ;)
Go to Top of Page

Lex No1
New Member



Japan
166 Posts

Member since 30/12/2009

Posted - 01/11/2011 : 00:56:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Lex No1 a Private Message  Reply with Quote
Koliko dana traje Lucca?

Choc des cultures...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26452 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 01/11/2011 : 01:02:00  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ljudi moji... jucer sam se vratio iz Lucce sa strip festivala.



Koja prava si dogovorio?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Snake Plissken
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/07/2011

Posted - 01/11/2011 : 06:49:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Snake Plissken a Private Message  Reply with Quote
Meni 250 kinti nije puno, u smislu ako nemam 250 djunti koji cu tamo, necu nista ni kupiti.

Drugo je sto je puno ako covek zeli ici vise puta : hteo sam skoro svakog dana do strip-sale, ali to bi kostalo djavo i po. Moja glavna zamerka je sto se ne omoguci neka nedeljna karta tipa - dnevna je 250, nedeljna soma, pa ti idi koliko hoces. Kad vec imaju program na manifestaciji koji ne moze stati u jedan dan, onda nije u redu da i onom malom broju ljudi koji bi zbog tog programa dosao naplacuju kartu svakog dana...

Snake Plissken wasn't born.
He escaped from the womb.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29196 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/11/2011 : 08:53:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ja sam više htio naglasiti kako je 138.000 ljudi kupilo nimalo jeftinu kartu za strip festival i onda ne možeš ne povući paralelu s našim festivalima koji i s besplatnom kartom i pristojnim programom ne mogu privući više od... koliko? Tisuću ljudi? A onda dođeš tamo i vidiš npr. ovo:
http://www.flickr.com/photos/luccacomicsandgames/6295061347/in/set-72157628009656336/lightbox/

quote:
Originally posted by Lex No1

Koliko dana traje Lucca?


4 dana, ove godine 5 jer su spojili ponedjeljak i utorak (praznik).

quote:
Originally posted by jaki
Koja prava si dogovorio?


Kriva:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13415 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 01/11/2011 : 09:31:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Snake Plissken
Drugo je sto je puno ako covek zeli ici vise puta



meni je to najveći problem, uvek odem barem dva puta na sajam, a to je već 500 din. sreća da sam sad imao propusnicu kad sam išao u subotu
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39940 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 01/11/2011 : 10:19:46  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter
Plata u Srbiji 300€ - plata u Italiji 1200€ (4:1)
Ulaznica u Srbiji 2,5€ - ulaznica u Italiji 12€ (4,5:1)

Skoro pa isto, zar ne?



Da, ali Italija sa dosta vecim brojem stanovnika sebi takve stvari moze dozvoliti.. A mi ne.. 99% ljudi na sajmu se zalilo za cene standova, prodaju itd.. Nije ni cudo...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25110 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 01/11/2011 : 10:42:27  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by manhunter
Plata u Srbiji 300€ - plata u Italiji 1200€ (4:1)
Ulaznica u Srbiji 2,5€ - ulaznica u Italiji 12€ (4,5:1)

Skoro pa isto, zar ne?



Da, ali Italija sa dosta vecim brojem stanovnika sebi takve stvari moze dozvoliti.. A mi ne.. 99% ljudi na sajmu se zalilo za cene standova, prodaju itd.. Nije ni cudo...




????

Kakve veze ima broj stanovnika sa prosečnom platom?

Svuda u svetu važi pravilo: ako imaš, platiš; ako nemaš...

Prosečna plata je u Srbiji oko 300€, u Italiji 1200€. A ima ljudi koji u Srbiji rade za 200€, a u Italiji za 800...

Zašto misliš da je čoveku koji zarađuje u Italiji taj prosek lakše da plati 12€, nego nekome ko u Srbiji radi za prosek da plati 2,5€?

250din je 2 kutije cigareta, dva pića u kafiću i sl. Ne vidim zašto je taj iznos toliko veliki za neko ovakvo dešavanje(opet, ponavljam-čoveku koji zarađuje tih 300€)?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 01/11/2011 : 10:44:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

250din je 2 kutije cigareta, dva pića u kafiću i sl.

Dve case vode u Beogradu. :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39940 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 01/11/2011 : 11:40:06  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter
????

Kakve veze ima broj stanovnika sa prosečnom platom?

Svuda u svetu važi pravilo: ako imaš, platiš; ako nemaš...

Prosečna plata je u Srbiji oko 300€, u Italiji 1200€. A ima ljudi koji u Srbiji rade za 200€, a u Italiji za 800...

Zašto misliš da je čoveku koji zarađuje u Italiji taj prosek lakše da plati 12€, nego nekome ko u Srbiji radi za prosek da plati 2,5€?

250din je 2 kutije cigareta, dva pića u kafiću i sl. Ne vidim zašto je taj iznos toliko veliki za neko ovakvo dešavanje(opet, ponavljam-čoveku koji zarađuje tih 300€)?



Skroz si promasio fudbal.. Na vecem broju stanovnika ima i veci broj nazovi "burzuja"... Nije isto kada na 7 miliona nabijes 100000 posetilaca i na dosta vise 100000
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 01/11/2011 : 11:47:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Skroz si promasio fudbal.. Na vecem broju stanovnika ima i veci broj nazovi "burzuja"...

Na osnovu cega si bazirao ovu statistiku, cistoj verovatnoci ? Mislim, moze i ne mora da bude...

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18727 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 01/11/2011 : 11:49:57  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
meni je neverovatno da toliko mladih, bar sa slike sudeći još uvijek voli strip, a da kod nas toga na površini drže stari fosili sa svojim naraštajem...i odlični mali izdavaći koje pokreče više ljubav nego biznis i zarada...
ima nade izgleda, nije sve tako crno kako izgleda kod nas...gdje je magična brojka 500 postala neki sinonim za naklade(čast izuzecima)...nije novac presudan, koliko mladih dana plača velike račune za mobitele,IPOD-e a strip od 18 kuna jim je skup...
sve je u čovjeku, ima onu ljubav u sebi ili nema.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39940 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 01/11/2011 : 12:03:20  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu
Na osnovu cega si bazirao ovu statistiku, cistoj verovatnoci ? Mislim, moze i ne mora da bude...



A jebiga sad.. Sve moze a i ne mora da bude... Jel' tebi verovatnije da u Italiji bude vise dobrostojecih ljudi nego u Srbiji ili nije?
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 01/11/2011 : 12:04:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Zavisi sta mislis pod "dobrostojeci". Italija verovatno ima mnogo vise 'srednje klase' nego mi (koji je nemamo), ali nest nisam skroz uveren da Italija ima vise bogatuna.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39940 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 01/11/2011 : 12:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Obozavas da teras kontru pa cak i kada lupas..
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 01/11/2011 : 12:12:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Sawitchu. Normalno evropsko drustvo kao takvo ima sirotinju, srednju klasu (tj oni koji zive lezerno od svoje zarade) i bogatune.

Srbija ima gomilu sirotinje i bogatune. Mozda koji promil srednje klase. U Italiji nemas toliko tajkuna koliko imas u Srbiji.

Ali ako si se zakacio na svoju teoremu, koja glasi ...

quote:
Na vecem broju stanovnika ima i veci broj nazovi "burzuja"...


Kako objasnjavas Indiju npr. ? :P

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 01/11/2011 : 12:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter


Ne vidim zašto je taj iznos toliko veliki za neko ovakvo dešavanje(opet, ponavljam-čoveku koji zarađuje tih 300€)?



Zato što Sajam ne služi svojoj osnovnoj svrsi, a to nije kupovina knjiga na kilo po malim cenama.
Navodno, Sajam knjiga treba da predstavlja događaj gde će ljudi moći da se upoznaju sa novim prilikama u svetskoj i domaćoj književnosti, da upoznaju autore, posećuju razne tribine, promocije i predavanja, da bi sutradan na osnovu tog znanja tačno znali šta žele da čitaju i šta će da kupe kada posete knjižaru.

Ali, kako to nikome nije mnogo bitno i kako je bitno jedino to da se iskoriste najveći popusti u godini i obavi (verovatno) jedina kupovina knjiga u godini, da se daju poslednje pare i da se napune rančevi i džakovi, onda tih 250 jeste mnogo. Tih 250 dinara su dodatnih 250 više u minusu ili eventualno još jedna knjiga koja je mogla biti kupljena, ali nije i sada će morati da sačeka sledeći sajam.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25110 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 01/11/2011 : 12:17:32  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Skroz si promasio fudbal.. Na vecem broju stanovnika ima i veci broj nazovi "burzuja"... Nije isto kada na 7 miliona nabijes 100000 posetilaca i na dosta vise 100000



Baš to. Mislim da je ova brojka posetilaca Sajma impresivna za zemlju kao što je Srbija. To mi imponuje pomalo, pošto vidim da kod nas još uvek ima ljudi koji cene pisanu reč.
Što se tiče odnosa kupac-prodavac, u sred leta prodavci kukaju kako se sladoled slabo prodaje, a kupci kukaju kako je taj isti preskup. A svi ližu. Tako i ovde na Sajmu. Koliko sam video, bilo je više nego dobrih popusta i pristupačnih cena, to što je kod većine kupovna moć nikakva je nešto drugo.

Kako god, mislim da je cena ulaza od 2,5€ više nego ok, čak i kad uzmemo tu kupovnu moć u obzir.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 01/11/2011 12:18:14
Go to Top of Page
Page: of 21 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000