forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Moj strip (scenarij) / Prognoza vremena
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 21/10/2011 : 04:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
Evo završio ga u ove sitne sate.

Nešto sam gledao o CRŠ u Zagrebu, na koji mislim doć.
Tu u Rijeci je odvratno vrijeme.
Kišetina...puše prilično jako, uglavnom, pravi riječki jesenski dan/noć.
I tako...sinula mi ideja za kratak strip.
U stilu Zone sumraka.

Malo je "u grubo", ali nema veze, mislim da se sve kuži.





Strana 1.

1: Negdje u Gorskom kotaru na autocesti Rijeka –Zagreb. Tmurno, kiša, olujno nevrijeme. Auto je sam na cesti.

2: Sa stražnjeg sjedala vidimo dve osobe (muškarac i žena, oboje su u ranim tridesetima). Muškarac (Matko) vozi. Žena (Ivana) je na suvozačevom mjestu. Na staklu vidimo da je kiša prilično jaka. Brisači rade.

3: Ivana prekriženih ruku ljutito gleda kroz svoje prozorsko staklo. Matkov glas dolazi sa strane.

MATKO: Šta ćeš se sad durit cijelo vrijeme?

4: Ivana ljutito plane...

IVANA: Lijepo sam ti rekla da prognoziraju loše vrijeme. Samo nam fali da zapnemo negdje u mećavi u Gorskom kotaru.

5: Vidimo ih oboje u kadru. Matko je usredotočen na vožnju, a Ivana mu se sa strane unosi u lice.

MATKO: Ma daj...nije tako hladno.

IVANA: Šta si ti ...moron!? U Rijeci možda i nije, ali u Gorskom je sigurno masu hladnije. Nemaš ni zimsku opremu, sto posto.

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 21/10/2011 : 04:37:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
Strana 2.

1: Krupni kadar na Matka. Ravnodušno, sam za sebe kaže...

MATKO: Niko te nije tjerao da ideš sa mnom.

2: Ivana se ne obazire, u istom tonu nastavlja, odmjeravajući ga sa strane...

IVANA: Mislila sam napravit đir po Zagrebu, posjetit frendice. Mogli smo komotno ić i neki drugi dan

3: Ivana nastavi podrugljivo...

IVANA: Ali neee...Matko mora ići na festival stripa. Zato on baš danas mora ići u Zagreb. Jebe se njemu za mene. Majke mi...jednog dana ću ti pokupit sve te tvoje pizdarije i bacit ih u baju. Koda imaš deset godina!

4: Auto skrene na benzinsku stanicu sa restoranom. Iz auta...

MATKO: Samo probaj, jebat ću ti mater, si me čula!
IVANA: Di sad staješ!?

5: Oboje izlaze iz auta ispod nastrešnice. U pozadini su aparati za punjenje benzine. Odmorište je pusto.

MATKO: Moram ić kipat. Došlo mi je od ovog razgovora.

Strana 3.

1: Ulaze u restoran. Unutra je jedan čovjek za stolom (jako star, sav naboran, izgleda kao da ima sto godina, također tako izgleda radnica na kasi). Obučen je u zaposleničko radno odijelo. Gleda u prazno kao da ih ne primjećuje. Starica na blagajni također ih ne primjećuje, zauzeta je s nečim, ne vidimo s čim.

2: Ivana se pripije uz Matka potiho mu govoreći, pomalo preplašeno. Matko sa blagim osmijehom odgovori.

IVANA: Matko...ne sviđa mi se ovdje. Ovo dvoje su malo frikasti. Nekako me strah...
MATKO: Ma daj.To su neki stari gorani. Naruči makijato i sačekaj me, brzo ću...

3: Ivana sjedi za stolom, pa dovikne bakici.. Iza nje vidimo da je Matko kroz mali hodnik ušao u wc. Starac i dalje samo sjedi i gleda prema njoj. Bakica ne odvajajući pogled sa računa odvrati...

IVANA: Jedan mali makijato i čašu vode, molim vas!
BAKICA: Samo malo dušo... moram završit obračun...

4: Gledamo izvana kroz staklo. Starac se diže sa stola.

5: Iznutra. Starac hoda prema Ivani. Ona gleda kroz prozor nadajući da joj se neće obratiti.

6:. Starac je prošao kraj nje. Vidimo iza njenih leđa da je ušao u wc. Ivana gleda kroz prozor i dalje. Uhvatila ju je studen. Sva se stisnula.

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 21/10/2011 : 04:40:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
Strana 4.

1: Gledamo izvana. Ivana i bakica su same u restoranu.

2: Iz wc-a izlazi radnik pumpe no sad je to čovjek u svojim kasnim dvadesetima.

3:Prolazi pored Ivane, ali ga ona ne vidi jer gleda kroz prozor.

4: Ivana u krupnom planu zamišljeno...

IVANA (u sebi): Dobro, pa di je Matko? Već je trebao obaviti...

5: Radnik prolazi pored bakice na blagajni. Oni si izmjene značajne poglede (zlobno).

6: Ivana krene prema wc-u.

Strana 5.

1: Kuca na vrata i zadere se.

IVANA: Matko jesi li više!?

2: Otvara vrata wc-a i proviri unutra.

IVANA: Matko?

3: Gledamo s leđa Matka kako je nagnut na zid pored umivaonika. Ivana dolazi do njega uhvativši ga za ruku.

IVANA: Hej pa šta ti je...

4: Ivana u krupnom planu vrisne užasnuta.

5: Matkovo lice je staro, smežurano, kao kod stogodišnjaka.

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 21/10/2011 : 04:42:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
Strana 6.

1: Sruši se na pod beživotno. Pored šokirane Ivane.

2: Ivana pojuri van iz wc-a užasnuta, derući se...

IVANA: Upomoć! Pomozite!

3: Otvara vrata od wc-ea i zastane razgoračenih očiju.

4: Bakica stoji na vratima zlobno se smijući.

BAKICA: Di ćeš...

5: Vidimo benzinsku stanicu u oluji i krik kako dopire iz nje.

Strana 7.

1: Matkovog auta više nema. Drugi auto se parkira na istom mjestu kao i Matko.
Iz auta izlaze muškarac i žena.Žena se dere na muškarca.

ŽENA: Sam ti rekla da prognoziraju loše vrijeme, ali nisi me htio slušati.

2: Sa ulaza u restoran, muškarac upita mladu blagajnicu. Ona mu sa smiješkom odgovara.

MUŠKARAC: Oprostite...treba mi natočiti plin.
BLAGAJNICA: Svakako, sad će kolega...

3: Mladi zaposlenik prođe pored blagajnice. Značajno se pogledaju. Oboje imaju blagi smiješak na licu.

4: Radnik upita muškarca dok zajedno izlaze van...

ZAPOSLENIK: Koliko će te?
MUŠKARAC: Ma, napunite koliko stane...

5: Auto odlazi sa benzinske. Oluja još bijesni.



THE END

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.

Edited by - Charlito de la Vega on 21/10/2011 04:44:08
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 21/10/2011 : 09:11:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Dobro je. Jedino:

>1: Matkovog auta više nema. Drugi auto se parkira na istom mjestu kao i Matko. Iz auta izlaze muškarac i žena.Žena se dere na muškarca.

Ponavljanjem iste situacije daješ naslutiti isti rasplet, cikličnost. S obzirom da ih kasnije puštaš, gotovo da ti i nije trebao par, već samo farjer da naznači da pumperi ne "piju " sve već samo kad im treba ... ako je to bilo ono što si htio. :)

E, da, i Ivanu nisi u dijalogu (a dijalozi inače vrlo dobri) nikad identificirao.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 21/10/2011 : 09:34:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Nije loše, stvarno solidna priča, dobar opis kardova IMHO. Samo nastavi.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 21/10/2011 : 15:16:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
Hvala na pozitivnim komentarima!


quote:
Originally posted by mcn

Ponavljanjem iste situacije daješ naslutiti isti rasplet, cikličnost.
pumperi ne "piju " sve već samo kad im treba ...

Ivanu nisi u dijalogu nikad identificirao.
mcn



E...pa to mi je i bila namjera
U stilu...oni jednostavno nisu imali sreće, jer su naletili kad nisu trebali, a ovi ni ne znaju koliko su sretni, jer su uloge "možda" mogle biti obrnute.

Ženi sam dao ime (Ivana), radi same priče i scenarija. Pisat u dijalozima, štajaznam ŽENA: %#?$ , mi je bilo nekako bez veze.

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 21/10/2011 : 15:21:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote

Ako se nekome od crtača tu na forumu svidi scenarij, bilo bi mi iznimno drago da pokušaju nacrtati nešto.


I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 21/10/2011 : 17:25:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>U stilu...oni jednostavno nisu imali sreće, jer su naletili kad nisu trebali, a ovi ni ne znaju koliko su sretni, jer su uloge "možda" mogle biti obrnute.

Sori, to se ne vidi iz scenarija. Fali neka lajna dijaloga koja bi nas ntjerala da mislimo u tom smjeru.

Usput, i naslov je slab. Kakva je toccno uloga vremena u svemu?

>Ženi sam dao ime (Ivana), radi same priče i scenarija. Pisat u dijalozima, štajaznam ŽENA: %#?$ , mi je bilo nekako bez veze.

Kako si lijepo ubacio njegovo ime, mogao si i njezino. Šovinistu jedan.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

vaylon
Starting Member

Croatia
54 Posts

Member since 27/11/2009

Posted - 21/10/2011 : 18:04:40  Show Profile Show Extended Profile  Send vaylon a Private Message  Reply with Quote
OK je ideja.
Slično kao u filmu Skeleton Key

Sa aspekta crtača, mislim da bi scenarij trebao imati više objašnjenja.
Pretpostavljam da to nisi napisao da ne bi narušio tajnovitost priče.

Ali crtač nije čitatelj i on ne bi trebao nagađati što se točno desilo.

Koliko sam ja skužio, stara blagajnica i stari radnik su zapravo neka vrsta vanzemaljaca/voodoo praktikanta kradljivaca duše / životne energije Radnik je uzeo Matkovu energiju( što je vidljivo iz scenarija),a blagajnica Ivaninu (što je vidljivo iz scene kad mladi radnik pogleda mladu blagajnicu.




Vremenska prognoza dobar naslov.
Nije bitna uloga vremena u naslovu.
A dobar je izbor jer je najupečatljiviji trenutak stripa upravo dijalog (jer se najlakše s njim poistovjetiti)o vremenskoj prognozi Matka i Ivane,a i novog para.

Edited by - vaylon on 21/10/2011 18:18:23
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 21/10/2011 : 18:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Vremenska prognoza dobar naslov.
>Nije bitna uloga vremena u naslovu.

E, jebiga, jest. :) Naslov je sukus priče, a ako je dijalog najbitniji, onda je to mana priče jer je trebala nastaviti dijalog, a ne skretati u horor. Hm?

(mcn)

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

vaylon
Starting Member

Croatia
54 Posts

Member since 27/11/2009

Posted - 21/10/2011 : 19:10:03  Show Profile Show Extended Profile  Send vaylon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

>Vremenska prognoza dobar naslov.
>Nije bitna uloga vremena u naslovu.

E, jebiga, jest. :) Naslov je sukus priče, a ako je dijalog najbitniji, onda je to mana priče jer je trebala nastaviti dijalog, a ne skretati u horor. Hm?

(mcn)



- Priča počinje i završava svađom likova oko vremenske prognoze
- Svađa likova (oko vremenske prognoze) je uzrok njihovog stajanja na ukletu benzinsku stanicu.
- A da ne spominjem da je autor stripa napisao priču inspiriran upravo lošim vremenom.

Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 21/10/2011 : 19:16:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>- Priča počinje i završava svađom likova oko vremenske prognoze

Jok. Priča počinje i završava olujom. Čak i ako gledaš samo dijaloge i opet nisi u pravu.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2418 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 21/10/2011 : 20:50:57  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
OK priča, ali mi je malo prejednostavna. Ako i ostane u ovom obliku, crtač bi trebao dobro poraditi na njenoj mračnoj atmosferi, da istakne jezivost ... vremena, izoliranosti pumpe, same pumpe i restorana, tj. ubaciti jezovitost u inače normalni restoranski ambient (što je to čega je Ivane strah)
Usput, ako površno gledamo priču- sve OK, ali... je li to neka privatna pumpa na cesti Ri-Zg? Mislim dvoje stogodišnjaka rade na pumpi? I kako su ti stogodišnjaci savladali 30-ogodišnjake
E, jesam picajzla
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 22/10/2011 : 00:17:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote


Slažem se sa svima.

vaylon me kuži...

Ma to sam napisao iz prve, praktički.
Samo sam htio probat napravit neki kratki strip, bez neke "dublje" sheme.

P.S. Drugi izbor za ime stripa mi je bio "Odmorište".

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7098 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 22/10/2011 : 02:13:23  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Svida mi se scenario. Atmosfera je super!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 22/10/2011 : 12:44:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
@ mcn

Ovako nešto? Je sada ok?

Strana 3.

2: Ivana se pripije uz Matka potiho mu govoreći, pomalo preplašeno. Matko sa blagim osmijehom odgovori.

IVANA: Matko...ne sviđa mi se ovdje. Ovo dvoje su malo frikasti. Nekako me strah...
MATKO: Ma daj Ivana...to su samo neki stari gorani. Naruči makijato i sačekaj me, brzo ću...

I na kraju bi još ubacio dva kadra.
Znači nakon što radnik i muškarac idu natočiti plin.

Strana 7.

5: Mlada blagajnica i žena su ostale same u restoranu. Blagajnicu vidimo iz profila u krupnijem planu, zauzeta je s nečim na kasi, a žena je na ulazu u restoran. Žena gleda van kroz prozor u nevrijeme, pa dobaci blagajnici.

Žena: Stvarno odvratno vrijeme, zar ne?
Blagajnica: Oh...sada već slabi pomalo...prije je bilo gadno.

6: Krupni kadar blagajnice. Gledam u nas,(čitatelje). Sa osmijehom (zlobnim).

Blagajnica: Imate sreće. Da ste krenuli ranije, tko zna na što bi ste naletili.

7: Auto odlazi sa benzinske. Oluja popušta.

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000