forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 Dražen Petrović - "Košarkaški Mozart"
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 19

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 26/07/2013 : 13:31:04  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Ja se ostavljam rasprave, očito nema smisla... Važno je da se svi slažemo da JEST jedan od najvećih.


Zašto misliš da rasprava nema smisla?
Ako imaš kakav argument za svoju tvrdnju, slobodno piši.
Mislin da je šta se rasprave tiče, ovaj topik jedan od najkvalitetnijih na cilome forumu, jer za razliku od ostalih topika di svak drži svoju stranu bez obzira na (ne)postojanje argumenata ovde je raspravljalo dosta ljudi koji imaju šta reć i bili su svjedoci toga vrimena.
Baš zbog toga šta je rasprava bila kvalitetna i argumentirana sa obe strane, postiga se nekakav konsenzus da se nemože proglasit nikoga najboljin igračen ikad jer je tih najboljih 3-4-5, i objektivan izbor najboljega jednostavno nije moguć.
Kad se nakon 17 strana kvalitetne rasprave pojavi neko i izjavi "Dražen je najveći europski košarkaš ikada", nemoš mu odgovorit drugačije nego sa "nije"

Da je jedan od nekolicine najvećih, a kad kažen nekolicina mislin na broj koji se može izbrojat na prste jedne ruke, to ne dvoji niko ko je pogleda više od 2 košarkaške utakmice.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 26/07/2013 13:31:51
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2643 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 26/07/2013 : 16:02:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Nesvrstani je naravno u pravu. Meni je zbilja gušt razgovarati s ljudima koji prate košarku i znaju argumentirati svoj stav.
Naše viđenje košarke i naš stav o biti igre određuje i koga smatramo najbolim. Usprkos trudu da budemo objektivni, mali utjecaj imaju i navijačke preference. I po tome nismo ništa različiti od najboljih trenera koji su glasali za listu koju sam postao na prethodnoj strani. Osim Bjelova koji je malo odmakao ubodovima, vrh liste je mogao promjeniti jedan jedini glasač.

Kad ja razmišljam o najboljima koje sam gledao, uvijek vodim računa o trofejima koje su osvojili i o nekim posebnostima tih igrača. Važan mi je i dojam koji su ostavili kad su igrali protiv ekipa za koje navijam (Zadar i reprezentaciju).

Evo nekih od mojih omiljenih igrača.
Čosić - najbolji centar, čovjek koji je izmislio neke centarske poteze, Zadrova titula sa samo jednim porazom u vrijeme kad su u drugim ekipama igrali velikani (Dražen je to ostvario ipak u smjeni generacija) je fantastičan uspjeh
Dražen - Košarkaška mašina, ali i klinac koji voli igru, Šibenkina titula je u mojim očima njegov najveći podvig
Kukoč - za razliku od Dražena, nisam ga mogao nepodnositi i kad nas je razbijao, treća Jugoplastikina euro titula (bez Rađe i Ivanovića) je za mene trenutak kad je zaslužio da ga u spomenemo u ovom topicu
Dalipagić - prva asocijacija nezaustavljiv, gledaš ga i osječaš se ukočen kao zec pred farovima, znaš da ga je nemoguće zaustaviti, on trpa i trpa (u manjoj mjeri taj osječaj sam imao i za Šolmana kad je bio u formi)
Sabonis - mogao bi biti i najbolji centar da nisam navijač Zadra

Ima još igrača koje jako cijenim (Slavnić, Delibašić, Kičanović, Divac, Bodiroga), ali ovi gore su ipak posebni.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 26/07/2013 : 17:14:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
pokušat ću prebacit raspravu na nešto što mi je nedavno palo na pamet
dakle, svima je jasno da su dražen, divac, marčulionis, sabonis... otvorili put ostalim neamerikancima u nba
njima je bilo puno teže nego današnjim igračima, oni su probili taj krug nepovjerenja i omogučili da ginobili, parker, stojaković, dirk i ekipa postanu velike zvijezde, koje nitko ne tretira kao manje vrijedne zato što nisu prošle američka sveučilišta (ili dirk ipak je?)

pitanje je u domeni što bi bilo..., ali, razmislite koji bi europski igrači u svojim najboljim godinama rasturili i u nba tog istog vremena
ja bi recimo, ruku u vatru stavio da bi dražen dalipagić bio velika nba zvijezda, da su u to doba oni bili otvoreni za europske igrače

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 26/07/2013 : 17:29:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Inače, baš ovaj topik me dok je rasprava bila aktualna natira da malo razmislin(Ovo baš i neman običaj) o tome vrimenu i razvoju košarke.
Bez obzira šta su pogotovo iz današnje perspektive svi ti igrači ista generacija(Kukoč, Petrović,Divac,Rađa,itd...), ipak je tih 4 godine razlike između Petrovića i ovoga ostatka ekipe u ono vrime bila bila dosta velika.
Po meni je druga polovica osandesetih momenat kad se počela minjat evropska košarka, i kad se počela približavat NBA ligi.
Ne mislin da je odma tada evropska košarka bila na razini NBA, nego su se počele minjat metode treninga i puno više pažnje posvećivat fizičkoj snazi igrača. Mislin da košarkaši do druge polovice osandesetih skoro da nisu ni znali šta je teretana.
Isto tako, za razliku od NBA lige di se uvik obrana cijenila jednako ka napad, u evropskoj košarci se do te druge polovice osandesetih košarka praktički svodila na to ko ima bolje strijelce.
Prvi u exYU koji su između ostaloga i agresivnon obranon došli do uspjeha su Zadrani, a Jugoplastika je uz sav svoj talent i najraznovrsniji napadački arsenal sve svoje uspjehe temeljila na čvrstoj obrani.
Ja bi čak prepotentno reka da je Jugoplastika ekipa koja je najviše utjecala da se košarka u 90-ima promini u ovo šta je danas.

E sad, Petrović je još uvik bija dio te generacije koja je uvjetno rečeno igrala na "neozbiljne" obrane i ime je steka u prvoj polovici osandesetih. Ono šta je očito iz njegovih rezultata je da u momentu kad je košarka evoluirala, i kad su se našli načini da se zaustavi igrača bez obzira koliko ubojit bija, Petrović je upa u crnu rupu.
OK, individualno je on bija vrhunski, al jednostavno on svoje ekipe nije moga dovest do ozbiljnoga rezultata.
Meni je ipak malo čudno da u razdoblju od 86-93, dakle 7 godina u niti jednoj ekipi nije napravija ozbiljan rezultat.



malo si predug period uzeo crni jere
godine u nba slobodno izbaci, jer tu i nije imao šanse za nekakav naslov - ali tu je ostavio snažan trag, razbio neke barijere...
s realom je osvojio kup kupova i izgubio domaće prvenstvo, pa ajde da je to neutralan period
dakle, ostaje onih par godina u ciboni
a tu je situacija bila takva da se je cibona još dobro i nosila protiv realno puno boljih ekipa jugoplastike i partizana
kukoč, rađa, perasović, ivanović, sobin, srete...
divac, đorđević, grbović, danilović, pecarski...
to su puno bolji igrači, s puno boljim trenerima, nego što je cibona tada imala i draženovih 30ak koševa u ekipi realno lošijom od konkurencije, sa sustavom igre koji je zastario, jednostavno nije bilo dovoljno

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 26/07/2013 : 17:30:56  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
quote:
Originally posted by Ernie Pike


Nesvrstani je naravno u pravu.

Sviđa mi se ova konstrukcija s "naravno u pravu"
quote:
Meni je zbilja gušt razgovarati s ljudima koji prate košarku i znaju argumentirati svoj stav.

Gušt je pričat i o cijeni kiseloga kupusa sa ljudima koji prate cijene kiseloga kupusa i znaju argumentirati svoj stav.
Di onda neće bit gušt na isti način razgovarat o najlipšoj sportskoj igri
quote:
Naše viđenje košarke i naš stav o biti igre određuje i koga smatramo najbolim. Usprkos trudu da budemo objektivni, mali utjecaj imaju i navijačke preference. I po tome nismo ništa različiti od najboljih trenera koji su glasali za listu koju sam postao na prethodnoj strani. Osim Bjelova koji je malo odmakao ubodovima, vrh liste je mogao promjeniti jedan jedini glasač.

Apsolutno.
U momčadskome sportu ću uvik ekipu stavit isprid pojedinca, i više me može oduševit igra kompletne ekipe nego šta me može oduševit vrhunska partija nekoga pojedinca.
Vjerovatno zato i kažen da bi u nekakvoj "svojoj" ekipi uvik rađe ima Kukoča jer je svojon igron diza kompletnu momčad na viši nivo.
Da se razumimo ja kad pričan o Kukoču pričan o evropskon Kukoču i mislin da je samo ono šta je napravija u evropi dovoljno da ako već nije, baren konkurira za najvećeg ikad.

quote:
Kad ja razmišljam o najboljima koje sam gledao, uvijek vodim računa o trofejima koje su osvojili i o nekim posebnostima tih igrača. Važan mi je i dojam koji su ostavili kad su igrali protiv ekipa za koje navijam (Zadar i reprezentaciju).

Po ovin parametrima Kukoč nema konkurenciju

Evo nekih od mojih omiljenih igrača.
quote:
Čosić - najbolji centar, čovjek koji je izmislio neke centarske poteze, Zadrova titula sa samo jednim porazom u vrijeme kad su u drugim ekipama igrali velikani (Dražen je to ostvario ipak u smjeni generacija) je fantastičan uspjeh

Nažalost za njega san premlad. Od svih igrača koje nikad nisan gleda za jega mi je najviše krivo.
Šta se tih izmišljenih poteza tiče, znan da mi je stari istu stvar priča i da su ga u to vrime gledali ka svjetsko čudo.
quote:
Dražen - Košarkaška mašina, ali i klinac koji voli igru, Šibenkina titula je u mojim očima njegov najveći podvig

I ovde se slažen s tobon.
quote:
Kukoč - za razliku od Dražena, nisam ga mogao nepodnositi i kad nas je razbijao, treća Jugoplastikina euro titula (bez Rađe i Ivanovića) je za mene trenutak kad je zaslužio da ga u spomenemo u ovom topicu

I bez Sobina koji je u onoj Jugoplastici bija nezamjenjiv.
Upravo ovde je pokaza ono šta mu se često neopravdano prigovara, da nije vođa ekipe.
Pazi to je bija igrač koji je 100% bija podređen ekipi.
Ako triba bit šesti igrač, nema problema.
Ako triba igrat pleja, nema problema.
Ako triba igrat centra, nema problema.
Ali isto tako, ako triba bit vođa, nema problema.
Jugoplastika se osin Lesteron(koji je smija igrat samo euroligu) za tu sezonu uopće nije pojačala a s Kukočen ka vođon su digli treću u nizu, a prvenstvon se prošetali.
Nakon toga je otiša u Benetton, i s njima diga prvenstvo i dovuka ih u finale eurolige koje je izgubija od Maljkovića.
quote:
Dalipagić - prva asocijacija nezaustavljiv, gledaš ga i osječaš se ukočen kao zec pred farovima, znaš da ga je nemoguće zaustaviti, on trpa i trpa (u manjoj mjeri taj osječaj sam imao i za Šolmana kad je bio u formi)

Nažalost i za njega san mlad.
quote:
Sabonis - mogao bi biti i najbolji centar da nisam navijač Zadra


quote:

Ima još igrača koje jako cijenim (Slavnić, Delibašić, Kičanović, Divac, Bodiroga), ali ovi gore su ipak posebni.


Neznan jel slučajno ili namjerno, al Rađa sigurno spada u ovu skupinu


Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 26/07/2013 17:31:15
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 26/07/2013 : 17:31:07  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Meni je ipak malo čudno da u razdoblju od 86-93, dakle 7 godina u niti jednoj ekipi nije napravija ozbiljan rezultat.





2 olimpijska srebra
1 svjetsko zlato
po jedno europsko zlato i bromca
1 kup kralja španjolske
kup radivoja korača
kup kupova
finale Zapdne konferencije ;)

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 26/07/2013 : 17:45:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Meni je ipak malo čudno da u razdoblju od 86-93, dakle 7 godina u niti jednoj ekipi nije napravija ozbiljan rezultat.





2 olimpijska srebra
1 svjetsko zlato
po jedno europsko zlato i bromca
1 kup kralja španjolske
kup radivoja korača
kup kupova
finale Zapdne konferencije ;)



dražen je s cibonom 1986. i 1988. osvojio kup jugoslavije, a te 86, je osvojio i kup prvaka i naletio na zadarske luđake
osvojio je dva kupa kupova u tom periodu - s cibonom i s realom
kup korača nije nikad osvojio - izgubio je u finalu i s cibonom (1988) i s šibenkom (dva puta, 82 i 83)

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 26/07/2013 : 17:45:58  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Inače, baš ovaj topik me dok je rasprava bila aktualna natira da malo razmislin(Ovo baš i neman običaj) o tome vrimenu i razvoju košarke.
Bez obzira šta su pogotovo iz današnje perspektive svi ti igrači ista generacija(Kukoč, Petrović,Divac,Rađa,itd...), ipak je tih 4 godine razlike između Petrovića i ovoga ostatka ekipe u ono vrime bila bila dosta velika.
Po meni je druga polovica osandesetih momenat kad se počela minjat evropska košarka, i kad se počela približavat NBA ligi.
Ne mislin da je odma tada evropska košarka bila na razini NBA, nego su se počele minjat metode treninga i puno više pažnje posvećivat fizičkoj snazi igrača. Mislin da košarkaši do druge polovice osandesetih skoro da nisu ni znali šta je teretana.
Isto tako, za razliku od NBA lige di se uvik obrana cijenila jednako ka napad, u evropskoj košarci se do te druge polovice osandesetih košarka praktički svodila na to ko ima bolje strijelce.
Prvi u exYU koji su između ostaloga i agresivnon obranon došli do uspjeha su Zadrani, a Jugoplastika je uz sav svoj talent i najraznovrsniji napadački arsenal sve svoje uspjehe temeljila na čvrstoj obrani.
Ja bi čak prepotentno reka da je Jugoplastika ekipa koja je najviše utjecala da se košarka u 90-ima promini u ovo šta je danas.

E sad, Petrović je još uvik bija dio te generacije koja je uvjetno rečeno igrala na "neozbiljne" obrane i ime je steka u prvoj polovici osandesetih. Ono šta je očito iz njegovih rezultata je da u momentu kad je košarka evoluirala, i kad su se našli načini da se zaustavi igrača bez obzira koliko ubojit bija, Petrović je upa u crnu rupu.
OK, individualno je on bija vrhunski, al jednostavno on svoje ekipe nije moga dovest do ozbiljnoga rezultata.
Meni je ipak malo čudno da u razdoblju od 86-93, dakle 7 godina u niti jednoj ekipi nije napravija ozbiljan rezultat.



malo si predug period uzeo crni jere
godine u nba slobodno izbaci, jer tu i nije imao šanse za nekakav naslov - ali tu je ostavio snažan trag, razbio neke barijere...
s realom je osvojio kup kupova i izgubio domaće prvenstvo, pa ajde da je to neutralan period
dakle, ostaje onih par godina u ciboni
a tu je situacija bila takva da se je cibona još dobro i nosila protiv realno puno boljih ekipa jugoplastike i partizana
kukoč, rađa, perasović, ivanović, sobin, srete...
divac, đorđević, grbović, danilović, pecarski...
to su puno bolji igrači, s puno boljim trenerima, nego što je cibona tada imala i draženovih 30ak koševa u ekipi realno lošijom od konkurencije, sa sustavom igre koji je zastario, jednostavno nije bilo dovoljno


Ma ne da mi se opet dokazivat koliko cijenin Dražena
Opet ispada da njega pljucan, a Kukoča dižen u nebesa a ozbiljno mislin da su njih dva šta se ovakvih rasprava tiče apsolutno jednaki.
Stvar je kriterija. Baš zato šta Dražena smatran genijalcen očekiva san da će prelaskon u Real skinit Barcelonu, ali ćorak. Isto tako, ni prije Reala, 2 godine u Ciboni nisu bile baš bajne.
Igrači njegovoga kalibra bi tribali donostit titule prvaka.KPK je lip trofej ali nije to to, mada onih 69 stvarno djeluje svemirski.
Šta se NBA tiče, zašto nije tražija trade?
Ovo ozbiljno pitan. Neznan šta ga je onoliko dugo držalo u Portlandu?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 26/07/2013 : 17:50:27  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Meni je ipak malo čudno da u razdoblju od 86-93, dakle 7 godina u niti jednoj ekipi nije napravija ozbiljan rezultat.





2 olimpijska srebra
1 svjetsko zlato
po jedno europsko zlato i bromca
1 kup kralja španjolske
kup radivoja korača
kup kupova
finale Zapdne konferencije ;)



dražen je s cibonom 1986. i 1988. osvojio kup jugoslavije, a te 86, je osvojio i kup prvaka i naletio na zadarske luđake
osvojio je dva kupa kupova u tom periodu - s cibonom i s realom
kup korača nije nikad osvojio - izgubio je u finalu i s cibonom (1988) i s šibenkom (dva puta, 82 i 83)



88. je real uzel koračev kup a mislil sam da je dražen vec bil v realu...

@nesvrstani

naravno da nema govora o tome tko je najbolji...puno njih!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 26/07/2013 : 17:54:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Inače, baš ovaj topik me dok je rasprava bila aktualna natira da malo razmislin(Ovo baš i neman običaj) o tome vrimenu i razvoju košarke.
Bez obzira šta su pogotovo iz današnje perspektive svi ti igrači ista generacija(Kukoč, Petrović,Divac,Rađa,itd...), ipak je tih 4 godine razlike između Petrovića i ovoga ostatka ekipe u ono vrime bila bila dosta velika.
Po meni je druga polovica osandesetih momenat kad se počela minjat evropska košarka, i kad se počela približavat NBA ligi.
Ne mislin da je odma tada evropska košarka bila na razini NBA, nego su se počele minjat metode treninga i puno više pažnje posvećivat fizičkoj snazi igrača. Mislin da košarkaši do druge polovice osandesetih skoro da nisu ni znali šta je teretana.
Isto tako, za razliku od NBA lige di se uvik obrana cijenila jednako ka napad, u evropskoj košarci se do te druge polovice osandesetih košarka praktički svodila na to ko ima bolje strijelce.
Prvi u exYU koji su između ostaloga i agresivnon obranon došli do uspjeha su Zadrani, a Jugoplastika je uz sav svoj talent i najraznovrsniji napadački arsenal sve svoje uspjehe temeljila na čvrstoj obrani.
Ja bi čak prepotentno reka da je Jugoplastika ekipa koja je najviše utjecala da se košarka u 90-ima promini u ovo šta je danas.

E sad, Petrović je još uvik bija dio te generacije koja je uvjetno rečeno igrala na "neozbiljne" obrane i ime je steka u prvoj polovici osandesetih. Ono šta je očito iz njegovih rezultata je da u momentu kad je košarka evoluirala, i kad su se našli načini da se zaustavi igrača bez obzira koliko ubojit bija, Petrović je upa u crnu rupu.
OK, individualno je on bija vrhunski, al jednostavno on svoje ekipe nije moga dovest do ozbiljnoga rezultata.
Meni je ipak malo čudno da u razdoblju od 86-93, dakle 7 godina u niti jednoj ekipi nije napravija ozbiljan rezultat.



malo si predug period uzeo crni jere
godine u nba slobodno izbaci, jer tu i nije imao šanse za nekakav naslov - ali tu je ostavio snažan trag, razbio neke barijere...
s realom je osvojio kup kupova i izgubio domaće prvenstvo, pa ajde da je to neutralan period
dakle, ostaje onih par godina u ciboni
a tu je situacija bila takva da se je cibona još dobro i nosila protiv realno puno boljih ekipa jugoplastike i partizana
kukoč, rađa, perasović, ivanović, sobin, srete...
divac, đorđević, grbović, danilović, pecarski...
to su puno bolji igrači, s puno boljim trenerima, nego što je cibona tada imala i draženovih 30ak koševa u ekipi realno lošijom od konkurencije, sa sustavom igre koji je zastario, jednostavno nije bilo dovoljno


Ma ne da mi se opet dokazivat koliko cijenin Dražena
Opet ispada da njega pljucan, a Kukoča dižen u nebesa a ozbiljno mislin da su njih dva šta se ovakvih rasprava tiče apsolutno jednaki.
Stvar je kriterija. Baš zato šta Dražena smatran genijalcen očekiva san da će prelaskon u Real skinit Barcelonu, ali ćorak. Isto tako, ni prije Reala, 2 godine u Ciboni nisu bile baš bajne.
Igrači njegovoga kalibra bi tribali donostit titule prvaka.KPK je lip trofej ali nije to to, mada onih 69 stvarno djeluje svemirski.
Šta se NBA tiče, zašto nije tražija trade?
Ovo ozbiljno pitan. Neznan šta ga je onoliko dugo držalo u Portlandu?


ma sve pet
u realu je dobio barcelonu u finalu kupa, a izbubio prvenstvo u majstorici i još osvojio kup kupova - mislim da je to po svim kriterijima uspješna sezona
one dvije godine u ciboni - po peti put ponavljam: jugoplastika i partizan su bili bolji
ili ako hoćeš, jugoplastika iz tog perioda je najbolja ekipa u povijesti, pored koje čak ni tadašnji partizan nije uspio ništa važnoga osvojit, a kamoli cibona

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 26/07/2013 : 18:10:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
što se nba tiče
pa i nije on dugo ostao u blazersima
pregrmio je jednu sezonu i započeo drugu
i vidio je da se stav prema njemu ne mijenja, a osjećao je da može
ne zaboravi da tada europski igrači nisu imali status kao danas i da je on zatražio trade i dobio ga, a da je ostao mogao je igrati veliko finale
možda bi se u toku te sezone i izborio za status, možda bi portland s njegovim doprinosom osvojio prsten, ko će to znat
nakon druge sezone u netsima se pričalo da ga žele knicksi, možda bi bio dio onog legendarnog finala s houstonom, možda bi se vratio u europu... u svakom slučaju je otišao prerano i zato nije fer uspoređivat ga s ostalim velikanima koji su imali cijelu karijeru
ono što je isto važno reči, je to da se dražen prilagođavao promjenama košarke
poradio je na snazi, nabio mišiće i svake godine je bio bolji i bolji
mislim da nismo vidjeli najbolje od njega

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 26/07/2013 : 18:31:19  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Meni je ipak malo čudno da u razdoblju od 86-93, dakle 7 godina u niti jednoj ekipi nije napravija ozbiljan rezultat.





2 olimpijska srebra
1 svjetsko zlato
po jedno europsko zlato i bromca
1 kup kralja španjolske
kup radivoja korača
kup kupova
finale Zapdne konferencije ;)


Mislija san na klupske titule.
U reprezentaciji se šlepa uz Tonija i Dina

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 26/07/2013 : 18:39:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Meni je ipak malo čudno da u razdoblju od 86-93, dakle 7 godina u niti jednoj ekipi nije napravija ozbiljan rezultat.





2 olimpijska srebra
1 svjetsko zlato
po jedno europsko zlato i bromca
1 kup kralja španjolske
kup radivoja korača
kup kupova
finale Zapdne konferencije ;)


Mislija san na klupske titule.
U reprezentaciji se šlepa uz Tonija i Dina



vraže jedan
klupske titule bi bile
dva kupa kupova, kup jugoslavije (protiv tonija i dina) i kup španjolske


if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2643 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 26/07/2013 : 22:22:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Inače, baš ovaj topik me dok je rasprava bila aktualna natira da malo razmislin(Ovo baš i neman običaj) o tome vrimenu i razvoju košarke.
Bez obzira šta su pogotovo iz današnje perspektive svi ti igrači ista generacija(Kukoč, Petrović,Divac,Rađa,itd...), ipak je tih 4 godine razlike između Petrovića i ovoga ostatka ekipe u ono vrime bila bila dosta velika.
Po meni je druga polovica osandesetih momenat kad se počela minjat evropska košarka, i kad se počela približavat NBA ligi.
Ne mislin da je odma tada evropska košarka bila na razini NBA, nego su se počele minjat metode treninga i puno više pažnje posvećivat fizičkoj snazi igrača. Mislin da košarkaši do druge polovice osandesetih skoro da nisu ni znali šta je teretana.
Isto tako, za razliku od NBA lige di se uvik obrana cijenila jednako ka napad, u evropskoj košarci se do te druge polovice osandesetih košarka praktički svodila na to ko ima bolje strijelce.
Prvi u exYU koji su između ostaloga i agresivnon obranon došli do uspjeha su Zadrani, a Jugoplastika je uz sav svoj talent i najraznovrsniji napadački arsenal sve svoje uspjehe temeljila na čvrstoj obrani.
Ja bi čak prepotentno reka da je Jugoplastika ekipa koja je najviše utjecala da se košarka u 90-ima promini u ovo šta je danas.

E sad, Petrović je još uvik bija dio te generacije koja je uvjetno rečeno igrala na "neozbiljne" obrane i ime je steka u prvoj polovici osandesetih. Ono šta je očito iz njegovih rezultata je da u momentu kad je košarka evoluirala, i kad su se našli načini da se zaustavi igrača bez obzira koliko ubojit bija, Petrović je upa u crnu rupu.
OK, individualno je on bija vrhunski, al jednostavno on svoje ekipe nije moga dovest do ozbiljnoga rezultata.
Meni je ipak malo čudno da u razdoblju od 86-93, dakle 7 godina u niti jednoj ekipi nije napravija ozbiljan rezultat.



malo si predug period uzeo crni jere
godine u nba slobodno izbaci, jer tu i nije imao šanse za nekakav naslov - ali tu je ostavio snažan trag, razbio neke barijere...
s realom je osvojio kup kupova i izgubio domaće prvenstvo, pa ajde da je to neutralan period
dakle, ostaje onih par godina u ciboni
a tu je situacija bila takva da se je cibona još dobro i nosila protiv realno puno boljih ekipa jugoplastike i partizana
kukoč, rađa, perasović, ivanović, sobin, srete...
divac, đorđević, grbović, danilović, pecarski...
to su puno bolji igrači, s puno boljim trenerima, nego što je cibona tada imala i draženovih 30ak koševa u ekipi realno lošijom od konkurencije, sa sustavom igre koji je zastario, jednostavno nije bilo dovoljno


Ma ne da mi se opet dokazivat koliko cijenin Dražena
Opet ispada da njega pljucan, a Kukoča dižen u nebesa a ozbiljno mislin da su njih dva šta se ovakvih rasprava tiče apsolutno jednaki.
Stvar je kriterija. Baš zato šta Dražena smatran genijalcen očekiva san da će prelaskon u Real skinit Barcelonu, ali ćorak. Isto tako, ni prije Reala, 2 godine u Ciboni nisu bile baš bajne.
Igrači njegovoga kalibra bi tribali donostit titule prvaka.KPK je lip trofej ali nije to to, mada onih 69 stvarno djeluje svemirski.
Šta se NBA tiče, zašto nije tražija trade?
Ovo ozbiljno pitan. Neznan šta ga je onoliko dugo držalo u Portlandu?


ma sve pet
u realu je dobio barcelonu u finalu kupa, a izbubio prvenstvo u majstorici i još osvojio kup kupova - mislim da je to po svim kriterijima uspješna sezona
one dvije godine u ciboni - po peti put ponavljam: jugoplastika i partizan su bili bolji
ili ako hoćeš, jugoplastika iz tog perioda je najbolja ekipa u povijesti, pored koje čak ni tadašnji partizan nije uspio ništa važnoga osvojit, a kamoli cibona



Cibona je prvenstvo 86/87 završila bez poraza i onda izgubila u polufinalu od Zvezde. Čast Zvezdi koja je pružila solidan otpor Partizanu u finalu, ali ja se ne mogu sjetiti nijednog igrača te momčadi osim Radovića (možda je još igrao i Avdija).
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 22/10/2013 : 14:07:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
danas je draženov rođendan
da ga se sjetimo uz jedno trpanje houstonu
oni su mu očito ležali, jer im je dogodine zabio 44
da je poživio, i potpisao za knickse...


if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 22/10/2013 : 17:57:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
http://www.dalmacijanews.com/Ostalisportovi/View/tabid/90/ID/130861/Evo-kako-je-Drazen-PetroviC-izigrao-Olajuwona-VIDEO.aspx

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 23/10/2013 : 09:41:48  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
LeBron chose Drazen!

When he died in 1993, he was just 9 years old. Despite that LeBron James, knows very well the accomplishments of the late Drazen Petrovic, whom he considers the best European of all time! “I liked his ability to shoot the ball, he was very athletic in his ability to shoot the ball and he was not afraid”. That’s how Le Bron “portrayed” Drazen.

Till I Collapse
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 25/10/2013 : 13:38:02  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
madifaki, koji slalom! i na leđima svi bullsi in their prime:

Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 25/10/2013 : 18:28:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
na jednom jestu jako puno ljudi govori o draženu

http://gol.dnevnik.hr/clanak/rubrika/kosarka/sve-na-jednom-mjestu-najpoznatiji-sportasi-svijeta-iskreno-o-drazenu-petrovicu.html

možda je najzanimljivije što kaže rudy tomljanovich
dakle, da je poživio, dražen bi slijedeće sezone igrao možda igrao u houstonu , a možda i u knicksima
a znamo da su oni igrali finale
eh, košarka je uskraćena za još barem 5-6 najboljih sezona ovog čovjeka, 500tinjak utakmica, preko 11 000 koševa...

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 14/09/2014 : 16:20:38  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Oče li u oktobru onaj strip povodom 50 godišnjice rođenja majstora? Znam da se nešto priprema(lo), pa me zanima, jel če stič na vreme.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 22/10/2014 : 12:18:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
http://www.jutarnji.hr/vodeo--kosarka-nije-isti-sport-bez-njega-drazen-bi-danas-proslavio-50--rodendan-/1229909/

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 22/10/2014 : 12:21:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

Oče li u oktobru onaj strip povodom 50 godišnjice rođenja majstora? Znam da se nešto priprema(lo), pa me zanima, jel če stič na vreme.


http://slobodnadalmacija.hr/Ko%C5%A1arka/tabid/85/articleType/ArticleView/articleId/261531/Default.aspx

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 22/10/2014 : 15:08:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
DRAZEN NAJVECI IKAD!

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 24/06/2015 : 23:18:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
http://www.mozzartsport.com/vesti/mali-stef-kari-ima-veliko-srce-nba-sampion-nije-zaboravio-drazena-petrovica-video/108742


Edited by - Jasko on 24/06/2015 23:21:01
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/10/2015 : 21:08:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Specijalizirani grčki košarkaški portal Eurohoops provodio je u posljednjih mjesec dana anketu u kojoj je među svojim čitateljima tražio odgovor na pitanje tko je najbolji europski košarkaš svih vremena. Nakon što je zaključeno glasanje, Eurohoops je objavio rezultate ankete u kojoj je pobijedio onaj koji je vodio od samog početka - Dražen Petrović!
Anketi je pristupilo 16.506 glasača, koji su se registrirali iz 158 zemalja, a najviše je klikova bilo - iz Hrvatske, njih čak 4.516. Uostalom, u konkurenciji su bila još tri hrvatska igrača - Toni Kukoč je završio na trećem mjestu (iza Petrovića i Arvydasa Sabonisa), Krešo Ćosić okončao je ovaj izbor na petom mjestu, a Dino Rađa bio je u tom poretku 12.
Konačni poredak je kombinacija broja prvih mjesta i kombinacija poretka, jer je svaki glasač morao razvrstati 15 igrača koji su bili predloženi od prvog do 15. mjesta.

Konačni poredak:
1. Dražen Petrović
2. Arvydas Sabonis
3. Toni Kukoč
4. Dirk Nowitzki
5. Krešimir Ćosić
6. Pau Gasol
7. Vlade Divac
8. Tony Parker
9. Šarunas Marčiulionis
10. Dejan Bodiroga
11. Nikos Galis
12. Dino Rađa
13. Sergej Bjelov
14. Dino Menegin
15. Juan Antonio San Epifanio

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 19 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000